Skocz do zawartości

Zdjęcie

Disaster: Day of Crisis


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
208 odpowiedzi na ten temat

#1 gruby Napisany 10 maja 2006 - 10:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Kolejna zapowiedź. Niestety tylko w formie renderu. Przynajmniej ładnego :hmmm: Jetsem bardzo ciekaw co wyjdzie z tej gry, bo tematyka wydaje mi się niesamowicie ciekawa.

Oficjalne info:

Disaster: Day of Crisis
Format: Wii
Launch Date: TBA
ESRB: Rating Pending
Game Type: Action
Accessories: TBA
Players: TBA
Developer: Monolith

Key Information
Survive nature's most devastating catastrophes in Disaster: Day of Crisis, a panic-inducing survival game for Wii. In a devastatingly short period of time, an unprecedented wave of natural disasters has pummeled the United States. On top of this inexplicable series of disasters, a rogue special forces unit has taken advantage of the chaos and seized a nuclear weapon. Only Ray, a former member of an elite rescue task force, has decided to take a stand.
Cutting-edge physics and gripping visuals re-create the sheer terror of major catastrophes.
Players race a car down a mountain to escape a roaring pryoclastic flow, dodge toppling buildings during a devastating earthquake and swim for their lives in a raging flood. No matter what happens, fight to survive.
  • 0

#2 Voo Napisany 10 maja 2006 - 11:55

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
bez względu na to jak to wyjdzie w praniu - przynajmniej pomysł choć trochę oryginalny (czego nie da się powiedzieć o 95% grach pokazanych do tej pory na wszelkie platformy).
  • 0

#3 Kaxi Napisany 12 maja 2006 - 17:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Podoba mi sie projekt głównego bohatera i ten drugi art - jeszcze rok temu nie powiedziałbym, że N może coś takiego stworzyć. Oby z tej gry coś wyszło, bo tematyka ciekawa, a zaprezentowany render przedstawia takie sceny, ze N się wygłupi, jesli nie postawi na rozmach. :skacze:
  • 0

#4 Ney Napisany 12 maja 2006 - 19:48

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Developer Monolith?
Ten Monolith od Condemned i F.E.A.R?
Jeśli tak to mamy pewniaka...
  • 0

#5 Gość__* Napisany 12 maja 2006 - 22:09

Gość__*
  • Goście
ehehehe dokladnie, Monolith nie zawodzi.. i w sumie dopiero, gdy przeczytalem, ze ta firma odpowiada za developing, doszedlem do wniosku, ze moze cos z tego byc.. pomysl bynajmniej absolutnie nowy nie jest(Disaster Report na PS2 i wszystko jasne :ninja:), ale na pewno nie wyeksploatowany.. no i przedewszystkim nigdy nie doczekal sie pierwszoligowej produkcji(do tej pory ofkoz).. jak najbardziej czekam ;]
  • 0

#6 gruby Napisany 13 maja 2006 - 09:46

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Monolith+Nintendo= wielka niewiadoma.Firmy różnią się chyba kazdym aspektem tworzenia gier wideo. Ciekawe co z tego wyjdzie. Myślę, że zobaczymy coś w stylistyce Condemned (ciemność + latarka... w końcu raczej elektryczności nie będzie) i mam nadzieję, na oszalałe grupki szabrowników, których trzeba będzie wykończyć łomem. :klaszcze:
  • 0

#7 Kaxi Napisany 13 maja 2006 - 10:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Gra raczej nie będzie slasherem, gruby :ninjadance: Stawiam, że będzie się opierała głównie na ucieczce przed żywiołami i ratowaniu dzieci oraz niewiast. Ja było można zobaczyć na filmiku i przecyztać w pressie, na pewno będzie uciekanie bryką przed żywiołem (lawą? powodzią?). Nie sądzę byśmy musieli kogokolwiek zabijać, przynajmniej nie bedzie to sednem gry... :ninja:
  • 0

#8 gruby Napisany 13 maja 2006 - 10:47

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Tez tak myślę. Ale szabrowników można by porozwalać... :/ Disaster rozbudziło nadzieje i oby udało się Monolith dostarczyć super grę. Tematyka jest ciekawa, ale i dość trudna, jak mi się wydaje. Chodzi o to, że przyzwyczajono nas, że akcja= tysiące wrogów itd. Czy będziemy sie bać lawy i trzęsienia ziemi? hmmm. We'll see.
  • 0

#9 BeSOS Napisany 13 maja 2006 - 12:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ale gre robi Monolith od Condemned i FEAR czy Monolith od Baten kaitos? Z tym, ze ten od kaitosa nazywa sie Monolith Software
  • 0

#10 gruby Napisany 13 maja 2006 - 17:30

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

ale gre robi Monolith od Condemned i FEAR czy Monolith od Baten kaitos? Z tym, ze ten od kaitosa nazywa sie Monolith Software

Ten od Condemned. Tu ich dokonania.

Dreamcast
Sanity - Aiken's Artifact

Macintosh
Aliens vs. Predator 2
No One Lives Forever
No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way
TRON 2.0

PC
Aliens vs. Predator 2
Aliens vs. Predator 2 (demo edition)
Blood
Blood - Plasma Pak
Blood 2: Nightmare Levels Expansion
Blood II: The Chosen
Condemned: Criminal Origins
Contract J.A.C.K.
Contract J.A.C.K. (Demo)
F.E.A.R.
F.E.A.R. Director's Edition
Get Medieval
Gruntz
No One Lives Forever
No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way
No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way (demo)
Sanity: Aiken's Artifact
Sanity: Aiken's Artifact (demo)
Shogo: Mobile Armor Division
TRON 2.0
TRON 2.0 (demo)
The Matrix Online

PlayStation 2
Aliens vs. Predator 2
The Operative: No One Lives Forever
Xenosaga Freaks

PlayStation 3
Condemned: Criminal Origins

Xbox
TRON 2.0: Killer App

Xbox 360
Condemned: Criminal Origins
  • 0

#11 BeSOS Napisany 13 maja 2006 - 18:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

PlayStation 3
Condemned: Criminal Origins


e?
  • 0

#12 Ney Napisany 24 maja 2006 - 08:54

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Na IGN jest wyjaśnione że Disaster jednak robi Monolith od Baten Kaitosa i Xenosagi a nie Monolith ludzi odpowiedzialnych za F.E.A.R'a.
Szkoda ale ta ekipa też nie jest zła.
  • 0

#13 gruby Napisany 24 maja 2006 - 11:31

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Własnie zobaczyłem trochę szkoda... Nie grałem BK, dobre to było?
  • 0

#14 Ney Napisany 26 maja 2006 - 08:58

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Nawet bardzo dobry jRPG:).Ze zwrotem akcji jakiego jeszcze w rpgach nie widziałem o_O (a w dużo tego typu gier grałem).
Jeśli przy Disaster pomaga im blisko Nintendo to będzie to na pewno więcej niż dobra gra.
  • 0

#15 PomezZ Napisany 26 maja 2006 - 09:58

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

PC:

Blood


TEN BLOOD?Ten maksymalnie klasyczny gorowy Blood na engine DN3D?? TO była dopiero gierka. Miała klimat. Jedna z dosłownie kilku pozycji w które zagrywałem się na piecach.
  • 0

#16 Kaxi Napisany 26 maja 2006 - 10:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Przecież gruby niżej napisał że to robi inny Monolith. Ten od Namco, który zrobił na GCN Baten kaitos i właśnie robi Baten Kaitos Origins. Mam pewne obawy jak sobie poradzą z Disadster który jak sama notka prasowa głosi ma porazac grafika. W końcu Baten Kaitosy są śliczne, ale glownie dzieki recznie rysowanym tłom, a nie obiektom 3D ktore sa srednie (zwlaszcza w walce).

EDIT: Gruby - Baten Kaitos był bardzo dobrym jRPG. Trochę mu brakuje do poziomu Finali (gorszy voice acting, słabsze prerendery i ogolnie oprawa) ale to ten sam styl gry. Wraz z Symphonią to najlepsze rpgi na gcn a i na PS2 pewnie nie zostałby niezauważony.
  • 0

#17 Ney Napisany 26 maja 2006 - 16:33

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Nie przypominam sobie żeby ten team zrobił jakąś porażająco wyglądającą gre ale jeśli pomaga im Nintendo to różnie może być...Chociaż musze przyznać że niektóre miejscówki z Batena szokują urodą do dzisiaj (szczególnie miasta, no ale jak to Kaxi już napisał nie jest to pełne 3D).
  • 0

#18 gruby Napisany 26 maja 2006 - 21:05

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Kurdens. niech w końcu coś pokarzą z tej gry, bo jestem jej strasznie ciekaw. Render był super (chociaż trwał jakieś pół sekundy :/) a teraz cisza. W mordę jeża. Wkurza mnie to NDA. Mam nadzieję, że chociaż w Lispku N sypnie informacjami (wiem- marzenia) dotyczącymi nowch gier, bo na nowe IP jestem nakręcony. A na rozwiązanie zagadki czy Disaster da radę juz nie mogę się doczekać.

Właśnie pomyślałem, po raz enty, czytając o mechanizmach z Elebits od Konami, o możliwościach w Disaster. Odsuwanie własnoręcznie przewalonych sprzetów, zawalających drogę, kiedy w ciasnym korytarzu coraz więcej wody... :ninjadance: Własnoręczne rozwalania zablokowanych drzwi toporkiem pożarniczym. Jezeli sprzedadzą to tak sugestywnie jak namco przy okazji pierwszych godzin Breakdown (tam też wszystko się waliło etc...) to jest na co czekać. Szkoda tylko że tak cicho...
  • 0

#19 Ganon Napisany 26 maja 2006 - 21:10

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

Własnoręczne rozwalania zablokowanych drzwi toporkiem pożarniczym.


Mam nadzieje, iz jesli cos takiego tam wrzuca, to nie bedzie to polegac na mechanizmie katany z Red Steel - czyli ograniczeniu swobody wymierzania razow.

Jezeli sprzedadzą to tak sugestywnie jak namco przy okazji pierwszych godzin Breakdown (tam też wszystko się waliło etc...) to jest na co czekać. Szkoda tylko że tak cicho...


Jakby mieli sie czym chwalic, to by to pewnie zrobili juz z 5 razy, ale, jak widac, na razie prace sa w poczatkowym stadium zaawansowania:).
  • 0

#20 Kaxi Napisany 26 maja 2006 - 21:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Dokładnie. Gdyby mieli coś z gameplayu to by pewnie pokazali. Jedyne na co bym liczył w najbliższym czasie to screeny z rendera z łądnej rozdziałce wypuszczone do sieci. Zapewne Disaster jest w mniej więcje takiej fazie, jak nowe Fire Emblem. Mój typ na premierę? Czwarty kwartał 2007 roku.
  • 0

#21 gruby Napisany 26 maja 2006 - 21:18

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Mój typ na premierę? Czwarty kwartał 2007 roku.

Smutne. Ale prawdopodobne. Niech tylko tego nie spartolą.
  • 0

#22 Ganon Napisany 26 maja 2006 - 21:21

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

. Niech tylko tego nie spartolą.


Ninny nie moze sobie pozwolic na spartolenie tego projektu, bo to jest jedna z, szumnie zreszta zapowiadanych, nowych marek, ktore od tej pory beda exclusive'ami na konsole Big N. To Disaster i pare innych ma decydowac o przyszlym obliczu giganta z Kyoto, jak i o sumie upchnietych egzemplarzy Wii i przyszlych maszyn.
  • 0

#23 BeSOS Napisany 26 maja 2006 - 21:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
N czasami jednak partoli gry z potencjałem (gej-gej-geist o_O) wiec ja bym nadziei sobie nie robił.
to samo tyczy sie Project hammer, która dla mnie prezentuje sie tragicznie-zarówno sam pomysł jak i wykonanie, widać, że N nie ma wprawy w tego typu grach....a jeszcze co do Disaster, to mam jakieś dziwne przeczucie, ze dostaniemy jakaś gre point & click o_O
  • 0

#24 gruby Napisany 26 maja 2006 - 21:29

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

to mam jakieś dziwne przeczucie, ze dostaniemy jakaś gre point & click o_O

O to się modlę w dzień i w nocy. obyś miał rację. I oby to nie był Disaster :blah: Tylko zupełnie inna szpila.
  • 0

#25 Ganon Napisany 26 maja 2006 - 21:32

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

N czasami jednak partoli gry z potencjałem (gej-gej-geist o_O) wiec ja bym nadziei sobie nie robił.


Ale chyba przyznasz, iz tym razem cisnienie na sukces jest wieksze, nizli w przypadku Geista. Geist byl od poczatku do konca II-go ligowym tytulem i Ninny tego nie ukrywalo, a te nowe marki maja decydowac o obliczu Big N w nadchodzacych latach. Maja byc tym, czym teraz sa Marian, Zelda i Metroid. A ze predylekcje do bycia hitami maja takie, a nie inne, to inna sprawa...
  • 0

#26 gruby Napisany 26 maja 2006 - 21:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Tu bym sie nie zgodził. Geist był przez nintendo promowany jako dobry FPS. Może nie nowa flagowa seria, ale na pewno miał silną pozycję wśród, nomen omen, słabego line upu Gacka. Zresztą nie zdziwie się, jezeli zobaczymy sequel tej gry na Wii. Ale to chyba OT
  • 0

#27 BeSOS Napisany 26 maja 2006 - 21:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ale czy N reklamuje te nowe produkcje jako gry pokroju Zelda czy metroid? jak tak, to cos mi przemkneło....i jeszcze bardziej sie zmartwie, bo naprawde, imo z tych gier nie wyjda takie kilery jak metroid

ściągnąłem sobie taki filmik jak jakaś laska z GTtv łazi po stoisku N i prezentuje gry....podchodzi do jakiegoś kolesia i prosi aby powiedzial cos o Project hammer...jego odpowiedź brzmiała mniej wiecej tak 'It's a very cool game o_O'

cool o_O :blah:
  • 0

#28 gruby Napisany 26 maja 2006 - 21:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

ale czy N reklamuje te nowe produkcje jako gry pokroju Zelda czy metroid? jak tak, to cos mi przemkneło....i jeszcze bardziej sie zmartwie, bo naprawde, imo z tych gier nie wyjda takie kilery jak metroid

Nie no reklamuje. Mało bo mało ale reklamuje, jak najbardziej- skądś się biorą te teasery kinowe Wind Wakera i Metroida Prime. U nas tego nie widać, bo oficjalny dystrybutor zlewa wszystko, ale na zachodzie troche Ninny robi. Wiadomo- nie za dużo, bo na to narzekają gracze od zawsze- ale coś na pewno ;)

Widać jednak zmiane podejścia. A świadcza o tym reklamówki, jakie juz w sieci wywiesiło Nintendo, a dotyczące Wii. :ninjadance: Do premiery jeszcze masa czasu, a oni juz zaczeli mini kampanię informacyjną.
  • 0

#29 Ganon Napisany 26 maja 2006 - 21:50

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

Tu bym sie nie zgodził. Geist był przez nintendo promowany jako dobry FPS. Może nie nowa flagowa seria, ale na pewno miał silną pozycję wśród, nomen omen, słabego line upu Gacka


Tak, ale nie wytrzymal porownania z konkurencja z innych platform, a na Gaclawie zreszta tez mozna bylo wybrac lepsze fpsy - MP, MP2 czy TS 2 i 3 ( Metroidy na sile fpsy, ale jednak;). A co do tego, iz mial byc wybijajaca sie pozycja wsrod slabujacego line-upu Ninny, to... zgodze sie. Mial byc. A wyszlo partactwo. Ktore zreszta, o ironio, znalazlo swoje miejsce wsrod jeszcze gorszej cienizny.
  • 0

#30 BeSOS Napisany 26 maja 2006 - 21:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ktore zreszta, o ironio, znalazlo swoje miejsce wsrod jeszcze gorszej cienizny.


ale o co chodzi jakby co o_O? jakiej cienizny?

i bede bronił geista, bo gra nie jest żadnym partactwem- ma przebłyski geniuszu, a jako całość jest to siódemeczka, momentami nawet mocna.
  • 0