Skocz do zawartości

Zdjęcie

Twoje prywatne, subiektywne top 20 giereczek wszecheverczasów


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
440 odpowiedzi na ten temat

#421 Inuki Napisany 15 września 2014 - 21:36

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

Inuki, plusik poleci jutro, jeśli wytłumaczysz mi ten fragment:

Morte i Anna wymiatają niczym Morrigan i Alistair z Dragon Age

:yuno: ?!?!?!?!?! :yuno: ?!?!?!?!?! :yuno: ?!?!?!?!?!
Porównywanie takich niktów jak Morrigan i Alistair do Anny I KURNA MORTEGO to jest nie wiem, co, ale na pewno coś bardzo złego, czyn moralnie odrzucający i wymagający nagany.

Oj tam, oj tam, wiadomo przecież, że parka z DA może Mortemu i Ance co najwyżej buty czyścić (temu pierwszemu to wiem, że się nie da, ale mogą go wypolerować :-P ), ale chodzi mi o to ciągłe dogryzanie sobie nawzajem. W obu przypadkach normalna rozmowa jest niemożliwa, zawsze musi być docinka i to kocham w obu przypadkach :-P


  • 0

#422 Spuczan Napisany 15 września 2014 - 21:44

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:

Podpisuję się pod słowami Kradzieja. 

 

A tak poza tym to fajne podsumowanie. Nigdy nie liczyłem na to, że ktoś będzie w stanie wymienić aż tyle RTSów w swojej 20stce: Homeworld, Emperor: Battle for Dune, StarCraft i Warcraft. WOW.

 

Sam niedługo nasmaruję coś o moich ulubionych RTSach i o zapomnianych/niedocenionych perełkach z tegoż gatunku.


  • 0

#423 Rudolf Napisany 15 września 2014 - 21:49

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Jakbym miał platformami lecieć to też bym sporo tego tałatajstwa na PC wypisał :P  Pełno C&C, Warcraft II i III, Starcraft, Total Wary, Dawn of War, Disciples II :bowdown: RTSów dobrych jest naprawdę sporo  :tak:


  • 0

#424 torq314 Napisany 15 września 2014 - 21:55

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 491 Postów:

Jakbym miał platformami lecieć to też bym sporo tego tałatajstwa na PC wypisał :P Pełno C&C, Warcraft II i III, Starcraft, Total Wary, Dawn of War, Disciples II :bowdown: RTSów dobrych jest naprawdę sporo :tak:


Dewaluujesz własną misternie ułożoną listę.
  • 0

#425 Rudolf Napisany 15 września 2014 - 22:00

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Po prostu piszę, że dobrych gier z tego gatunku jest sporo, może ktoś sprawdzi i się przekona  :dunno:  Nie moja wina, że 99% jest na jednej platformie :olo:


  • 0

#426 Stan Napisany 15 września 2014 - 22:54

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Rome Total War cudowne gierczenie i  w czasach gimnazjum łażenie do kumpla aby z nim jego bratem i kumplem brata grac po lanie i odwalać epickie bitwy...2005 rok tak dawno że już nie prawda.  :(


  • 0

#427 Sylvan Wielki Napisany 16 września 2014 - 10:09

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Tak, zdecydowanie. Total War jako taki wart grzechu jest. Widzę, że kilka osób wymieniło Dispiples II. Dobrze, niezbyt popularna, ale fantastyczna pozycja.


  • 0

#428 Rudolf Napisany 17 września 2014 - 01:24

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Kontynuacja!  :potter:

 

We_Don__t_Go_There_Anymore_by_leebyrne.j

 

Half-Life 2 plus epizody

Gra, która według wielu zapoczątkowała modę na liniowe oskryptowane shootery... Naprawdę bym chciał, żeby w takim razie większość dzisiejszych FPSów dawała nam tyle swobody, była na tyle różnorodna i długa co (arcy)dzieło od Valve. Ilość rzeczy, o których można mówić po skończeniu tej pozycji jest ogromna :bowdown:   Zaczynając od pomysłów na kolejne misje, przeciwnikach czy świetnych broniach. Moje pierwsze wejście do Ravenholm to chyba jedna z rzeczy, która zapadła mi na zawsze w pamięci, jeśli chodzi o giereczki video. Jazda po rzece, buggym, kontrola robaków, gravity gun i wiele wiele innych rzeczy, a to tylko w podstawce! Czekam na 3 epizod!

 

fear_combat_5.jpg

F.E.A.R 

Jeśli ktoś zapytałby mnie o ulubionego shootera to pierwszy F.E.A.R. miałby chyba największą szansę uzyskać to miano-w żadnej innej grze strzelanie nie sprawiło mi tyle frajdy. Potyczki w tej grze to miód miód miód  :bowdown:   Spore grupy wrogów z bardzo dobrym AI, zróżnicowane bronie o genialnym feelingu (KOŁKOWNICA) i do tego chyba jeden z lepiej zaimplementowanych slow mo w grach sprawiają, że każde starcie jest warte zapamiętania. Do tego:

-dobra fabuła

-genialny klimat

-zwidy i momenty, w których da się posrać (gra w ciemności i na słuchawkach robi mocno)

-jeden bardzo dobry i jeden dobry dodatek

O dwójce nie wspominam, bo wszystko robiła gorzej, a 3 może nie jest zła, ale z kilmatem i feelingiem pierwszego First Encounter Assault Recon ma niewiele wspólnego  :nie:  Ogólnie jedynka to dla mnie genialna gra bez wad, mało który shooter zapadł mi w pamięci tak bardzo jak ona.

maxresdefault.jpg?w=600

Crash Bandicoot wraz z  Warped

Co mam powiedzieć, jedynka  to moja pierwsza gra w ogóle, więc choćby z tego powodu mam do niej sentyment. Co poza tym? Zwariowane postacie, wyśrubowany poziom trudności w pierwszej części, świetni bossowie oraz duża ilość plansz (które były dobre). A trójka? Zróżnicowane i jeszcze lepsze poziomy, kolejna dawka walniętych zwierzaków po obu stronach barykady oraz głupkowaty humor, sequel doskonały!

215780-msa_4.jpg

Seria Metal Slug

Sporo kasy przewaliłem na automatach nad Bałtykiem grając w X i 3, do żadnej gry tak nie ciągnąłem jak do neo geowego cuda. Jakież było moje zdziwienie, gdy mając jakoś 7-8 lat ojciec pokazał mi na komputerze emulator neo geo wraz ze wszystkimi częściami tej fantastycznej serii, popłakałem się wtedy prawie ze szczęścia. Przeszedłem każdą część z podstawowych 7 oraz X   :zakochany:   Kocham tę serię, te gry to czysty arcade i frajda wylewająca się z ekranu hektolitrami (razem z krwią i flakami). 

 

1730896-ratchet_clank_4.jpg

Ratchet and Clank

Dlaczego ta gra? Przez zwariowane bronie, fantastyczne pomysły takie jak deska, Clankowy plecak, magnetyczne buty oraz najlepszy superbohater w historii- Kapitan Qwark!  Mam słabość do tej serii, jej bohaterów, uwielbiam ten miks platformówki ze strzelaniem, a w późniejszych częściach już w odwróconych proporcjach. Ta gra mimowolnie wywołuje uśmiech na twarzy dając grającemu wrażenia przeżywania zwariowanej przygody z jeszcze bardziej zwariowaną zgrają bohaterów. Każda część, w którą grałem (1,2,3 Tools, Quest i Crack) bardzo mi się podobała, ale to do jedynki mam właśnie największy sentyment (2 zaraz za nią ze względu na świetne nowe elementy, które zostały dodane).

GOOD+2.jpg

Sly Cooper and the Thievius Racoonus

Platformówka zmieszana ze skradanką? To musiało się udać :D Sympatyczni bohaterowie wraz z przerażającymi antagonistami, świetne i naprawdę różniące się od siebie poziomy, bardzo przyjemne i wynagradzające poszukiwania zbieractwo, idealna grafika oraz art style plus bardzo dobrzy bossowie oraz ciekawe pomysły na starcia i mini gierki, czego chcieć więcej?  Jedna z gier mojego dzieciństwa.

 

Wpis dodatkowy:

Last of Us oraz Castlevania: Lords of Shadow

Gry na samej liście jako tako nie są, pojawiły się tutaj ze względu na to, że w ostatniej generacji dość znacznie odcisnęły się w mojej pamięci.

2518386-the_last_of_us_ps3_game-wide-howPiękna i idealnie przedstawiona historia, niemal żywi i prawdziwi bohaterowie wraz z bardzo dobrym gameplay'em, który nie polegał tylko na chowaniu się za osłonami. Cudowna muzyka, design klikaczy, gra urzekła mnie na wielu płaszczyznach. Jedna z lepszych jednorazowych przygód na tej generacji.

castlevania-lords-of-shadow-screenshot.jZa to ta gra to dla mnie najlepszy slasher ostatniej generacji, który trafił do mnie pod każdym względem. Interesująca, chociaż niezbyt skomplikowana fabuła osadzona w świecie jednej z moich ulubionych serii, fantastyczny system walki z kilkoma naprawdę dobrymi patentami, który nie był tak prosty jak w GoWie ani nie tak przegięty jak w Ninja Gaiden, piękne graficznie oraz designerkso lokacje i przeciwnicy oraz ogromna ilość starć z bossami, z którymi walka różniła się od siebie znacząco i była satysfakcjonująca.

 

To tyle

chupacabra920.jpg


  • 6

#429 xell Napisany 20 września 2014 - 21:55

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Jakbym miał platformami lecieć to też bym sporo tego tałatajstwa na PC wypisał :P  Pełno C&C, Warcraft II i III, Starcraft, Total Wary, Dawn of War, Disciples II :bowdown: RTSów dobrych jest naprawdę sporo  :tak:

Jako że podajesz cyferki, Dawn of War 1 a nie 2? :cooo: Co prawda DOW2 to nawet nie jest RTS (Disciples 2 też nie), ale wg mnie DOW1 to przeciętna giereczka a DOW2 to prawdziwy klasyk. ;)


  • 1

#430 fingus Napisany 01 listopada 2015 - 15:22

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Do mojej listy mogę dopisać dwie giereczki - obie dość już wiekowe, ale grałem dopiero niedawno (dzięki modzie na odświeżanie staroci). I obie świetnie się trzymają, z całą pewnością zasługując na miejsce na liście - nie przez wzgląd na nostalgię czy wspomnienia (których nie było), ale zwyczajnie dlatego, że takie są znakomite.

Grim Fandango
dBFMT2E.jpg

The Legend of Zelda: Majora's Mask
yt93z4L.jpg

Nie będę się rozpisywał, bo pamiętam że już to robiłem przy okazji ich kończenia, a były to z całą pewnością dwie najlepsze gry w jakie grałem w tym roku. :banderas: Już nieco czasu zdążyło minąć, odkąd je skończyłem, a ja nadal je czuję. Za tę moc wrażeń i zabawy, wciągam je na swoją listę wszecheverczasów. Oby powstawało jak najwięcej równie dobrych gier. :^^:
  • 0

#431 Sotaku Napisany 18 listopada 2015 - 10:37

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Dziś wezmę się za PS2:

1.PES 5
http://img.gamefaqs....61621_front.jpg

Piękne czasy turniejów, klanów i nocnych nasiadówek u Szostaków, bandą niekiedy 30 nerdów z całej Polski. Regularna gra z najlepszymi graczami Europy, a nawet i Świata (Szotak wygrał mecz o nieoficjalne Mistrzostwo Świata w PESa z japońskim Mistrzem) spowodowało, że wtedy byłem naprawdę dobry :tak:

2.FFX

http://www.oocities....am1985/ffx3.jpg

Ostatni jRPG który wciągnął mnie i żonę bez reszty, chyba ją nawet bardziej, świetna grafika, ciekawy system walki powodują, że nawet odświeżona wersja dzisiaj potrafi wciągnąć.

3.Shadow of the Colossus

http://images.euroga...est-Shot-01.jpg

Po Ico nie spodziewałem się, że można zrobić coś lepszego w tym stylu, ale okazuje się, że można. Śmierć każdego kolosa zapadała w pamięć.

4. Ico

http://www.the-arcad...resdefault5.jpg

Mimo, że nie lubię kogoś prowadzić za rączkę, klimat tej gry mnie tak ujął, że nawet mi to nie przeszkadzało.

5.Fatal Frame 2

http://img.gamefaqs....s_52988_2_2.jpg

Why did you kill me? Prześladuje nas z żoną do dzisiaj ;) Gra w której w pewnym momencie czujemy się mocno i nie ma dużego strachu przed przeciwnikami, nasza "kamera obskura" to maszyna śmierci dla duchów...i w tym momencie ją gubimy i do tego goni nas potwora, która zabija nas dotknięciem...fantastyczna gierka ze świetnym klimatem, jedynka i trójka to już nie to.

6. Farhenheit

http://photos1.blogg...reenshot-22.jpg

Zupełnie nowe doznanie, przygodówka bez durnych zagadek, wartka akcja i gdyby nie końcówka byłby super hicior.

7. Tekken 5

http://img14.deviant...anzialmente.jpg

Ostatni wielki Tekken, część która była na podobnym poziomie jak T3 za czasów psx. Znów nasiadówki z kuzynkiem i kumplami i znów Bryan wymiatał :)

8. GT3

Kontynuacja świetnej serii w fantastycznej jak na tamte czasy grafice

9.God of War

Pierwsze przygody Kratosa zapadły mi w pamięć bardzo, akcja ze świetnym systemem walki przeplatana fajnymi zagadkami. Druga część mimo wyciśnięcia wszystkiego z ps2 oceniam oczko niżej.

10.Black

Strzelaniny na konsoli były dla mnie gorsze niż na pc, ale ten tytuł był pierwszą jaskółka tego co nadchodziło w następnej generacji, ciągła akcja ze świetną grafiką to było to co przykuło mnie do ekranu.

Warte wspomnienia jest jeszcze Burnout 3, Manhunt, Prince of Persia, Champions of Norrath, Onimusha, Ace Combat 5

Poprawie obrazki w chwili wolnego :)

Ten post był edytowany przez Sotaku dnia: 18 listopada 2015 - 10:45

  • 4

#432 Sylvan Wielki Napisany 20 listopada 2015 - 15:12

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Brytanik jako trzecia najpotężniejsza postać w tej odsłonie sprawdzał się fenomenalnie. Fakt.


  • 0

#433 Spuczan Napisany 09 lipca 2017 - 18:49

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:

http://www.eurogamer...wiecdziesiatych

 


  • 1

#434 Godot Napisany 11 lipca 2017 - 11:05

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dobra lista :lol2: Brak takich giereczek jak MGS, Mario64, czy Ocarina jest dyskwalifikujący. Zamiast tego Spyro, Crash i Fallout jedynka. Seriously?
  • 0

#435 Kurzy Napisany 11 lipca 2017 - 11:24

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

No cóż, nie każdy musi się jarać hydraulikiem i zielonym ludzikiem a Fallout 1 to klasyka gatunku i Falloutów!


  • 0

#436 Godot Napisany 11 lipca 2017 - 11:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No nie każdy, ale nikt normalny nie odmówi tym grom jakości i przełomowości. Fallout 2 to klasyk, jedynka była taka sobie
  • 0

#437 twilitekid Napisany 11 lipca 2017 - 12:27

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Ta lista to zart. Gdyby to mialo byc obiektywne top giereczek to zrobiliby film o pierwszej 20 z gamerankings. A tak mamy liste 20 ulubionych gierek jakiegos randoma.
  • 1

#438 Shinigami Napisany 11 lipca 2017 - 12:29

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Obiektywny top giereczek. lel


  • 3

#439 Schrodinger Napisany 11 lipca 2017 - 12:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

każdy ranking jest zjebany 


  • 0

#440 Kurzy Napisany 11 lipca 2017 - 12:42

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

W nazwie tematu jest "moje". Nie wiem co tu drążyć.


  • 0

#441 fingus Napisany 11 lipca 2017 - 13:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Nawet zmienię, aby nie budzić wątpliwości.
  • 0