Skocz do zawartości

Książki na podstawie gier


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 20:21

Gość__*
  • Goście
Jak zapatrujecie siena literature powstałą na podstawie gier. Na myśl przychodza mi tu książki RE i Halo. Chodzi raczej o beletrystyke, niż jakieś guidebooki. Osobiscie takie knigi wydaja mi sie być szalenie ciekawe: pokazuja często watki poboczne, lub spojrzenie inny niz np bohatera danej gry. Z utęsknieniem czekam na przesyłke z Kanady z trylogia Halo, w międzyczasie racząc sie książkami RE (big up for Mani for support :przytul: )
  • 0

#2 cwany-lis Napisany 19 maja 2006 - 20:36

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Z tego co się orientuję książki z serii Halo są uzupełnieniem historii Master Chiefa z gier a seria Resident Evil bazuje głównie na grach.
Ja wolę pierwsza opcje czyli powieści uzupełniające uniwersum bo czytanie tego samego w co się grało, choćby nawet i było sprawnie napisane nie jest już czym nowym i cała fabuła takiej książki jest przewidywalna.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 20:46

Gość__*
  • Goście

Z tego co się orientuję książki z serii Halo są uzupełnieniem historii Master Chiefa z gier a seria Resident Evil bazuje głównie na grach.


Masz racje snejk. RE bazuje na grach, ale z oczywistych względów wprowadza troche nowych postaci, zaś trylogia Halo uzupełnia historie Chiefa (np opisuje to jak dostał Mjolnir Armor).
  • 0

#4 cwany-lis Napisany 19 maja 2006 - 21:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
pozatym książki o Halo opisuja podobno wczesne dzieciństwo MC i trening :ninjadance: niezła historia tylko import na razie mnie przerasta :^^:

Z książek na podstawie gier można wymienic również dwa tomy Republic Comando które opowiadając o dalszych losach delta ia lpha squadu komandosów klonów.
Tom pierwszy będzie wydany w Polsce po wakacjach, podobno niezłe książki.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 21:11

Gość__*
  • Goście

pozatym książki o Halo opisuja podobno wczesne dzieciństwo MC i trening niezła historia tylko import na razie mnie przerasta


67 zeta za książki i przesyłke z amazon.com to nie jakas kosmiczna kasa, mozna śmialo atakować. Ja mam rodzine w Kanadzie, wiec wystarczył tylko jeden telefon :razz:
  • 0

#6 SS#15 Napisany 19 maja 2006 - 21:14

SS#15

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 764 Postów:
A ja niestety nie czytalem zadnej takiej ksiażki :( Chociaż z checia przeczytałbym wersje ksiażkową MGS'a lub innego Finala... :niepewny:
Uważam ze jest to bardzo dobry pomysł.Gra skupia się na głownym motywie często zaniedbująć wątki poboczne.Przecież każdy z takowych w grach które wymienilem(przynajmniej w MGS'ie bo w Finale sie aż tak nie zagłębialem)wyżej zasługuje na osobną grę lub chociaż więcej niż te kilka słów w głownej fabule gry :)
  • 0

#7 cwany-lis Napisany 19 maja 2006 - 21:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

pozatym książki o Halo opisuja podobno wczesne dzieciństwo MC i trening niezła historia tylko import na razie mnie przerasta


67 zeta za książki i przesyłke z amazon.com to nie jakas kosmiczna kasa, mozna śmialo atakować. Ja mam rodzine w Kanadzie, wiec wystarczył tylko jeden telefon :razz:

ale te 67 zł. to koszta tych 3 książek i wysyłka do Polski ? O_o chyba nie co, bo brałbym od zaraz :^^:
  • 0

#8 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 21:18

Gość__*
  • Goście

ale te 67 zł. to koszta tych 3 książek i wysyłka do Polski ? O_o chyba nie co, bo brałbym od zaraz


Tak przynajmniej mówił xellos jak znim rozmawiałem, po wiecej szczegółów uderzaj do niego snejk :hmmm:
  • 0

#9 cwany-lis Napisany 19 maja 2006 - 21:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
chodzi pewnie o to :

http://www.amazon.co... ... oding=UTF8

:ninjadance:
  • 0

#10 Gość__* Napisany 19 maja 2006 - 21:25

Gość__*
  • Goście

http://www.amazon.com/gp/...5Fencoding=UTF8


Dokładnie, za ksiązki dasz w przeliczeniu na pln z 5 dych, a przesyłka wyniesie Cie tak 20 do 30 zeta. Przynajmniej mi sie tak wydaje ;p Ale musisz mieć snejk karte płatniczą akceptowaną przez Amazon :hmmm:
  • 0

#11 Pico Napisany 19 maja 2006 - 21:37

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Na razie nie trafiła Mi się (ani nie słyszałem) o książkach na podstawie Silent Hill, tak więc zacząłem czytać książki, gdzie występują elementy z SH, na których wzrowowali się twórcy SH :P. Chodzi Mi o książki King'a, właśnie zacząłem czytać "Miasteczko Salem" ;).

A tak w ogóle, jeśli ktoś chce coś wspomnieć o literaturze grozy, to niech wypowie się w temacie Literatura grozy :D. Naturalnie w Silentarium :P.
  • 0

#12 xell Napisany 20 maja 2006 - 09:53

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

chodzi pewnie o to :

http://www.amazon.co... ... oding=UTF8

:ninjadance:

Dokładnie. 13,5 dolara książki, 9 zielonych przesyłka i masz wszystkie książki :ninjadance: Nie wiem, ile teraz to wyjdzie w złotówkach, ale i tak nie jest drogo.
Będziesz zamawiał?
Na przesyłkę czekałem 17dni, jak coś.

A co do samego tematu - czytałem kiedyś coś ze świata Starcraft, słabizna. Natomiast książki Halo są bardzo dobre :kult:
  • 0

#13 cwany-lis Napisany 20 maja 2006 - 12:29

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
chyba się skuszę, mam karte płatniczą Visa więc chyba damy rade, ostatecznie pożyczę czyjąś :^^:

ai zapomniałem o książkach na podstawie gier firmy Blizzard - tych juz trochę sie uzbierało :

starcraft - http://www.isa.pl/sk...wcat&catnum=107

warcraft & diablo - http://www.isa.pl/sk...owcat&catnum=26

Jest tez koreański komiks Warcraft, mam i jest imo taki sobie, gdzies już o nim pisałem, tylko dla fanatyków gry i anime.

A tak pozatym to lada chwila wyjdzie manga na podstawie HALO !
  • 0

#14 Gość__* Napisany 20 maja 2006 - 12:42

Gość__*
  • Goście

A tak pozatym to lada chwila wyjdzie manga na podstawie HALO !


To akurat mi sie nie uśmiecha. Mimo że lubie japońska kreske, to ta pasuje do przygód MC jak pięść do oka :/
  • 0

#15 cwany-lis Napisany 20 maja 2006 - 12:49

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
to zależy od kreski, jezeli to będzie typowa klasyczna manga z super deformed to leżymy ;) ale widziałem kilka plansz i rysunek jest całkiem realistyczny, może to nie poziom serii "Eden" ale nie jest źle ...
  • 0

#16 Gość__* Napisany 20 maja 2006 - 12:52

Gość__*
  • Goście
Ja bym do tego projektu wziął ludzi odpowiedzialnych za Punishera, np Marka Textiere (jakos tak, dokładnie nazwiska nie pamiętam :^^: ), Dobra kreska i dynamika. Ciekawe jakby to wyglądało jakby Halo na warsztat wziął my master Bisley... Chief kurde bele :D
  • 0

#17 Gość__* Napisany 18 czerwca 2006 - 14:48

Gość__*
  • Goście
Na półeczce własnie grzeje sie boxik z ksiązeczkami Halo, jak uporam sie z obecnym nr N+ to biore sieza przygody Chiefa :hurra:
  • 0

#18 xell Napisany 18 czerwca 2006 - 23:16

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Macross lamko miałeś to zacząć czytać w poniedziałek, ale zeszłego tygodnia.

First Strike FTW :klaszcze:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 19 czerwca 2006 - 00:52

Gość__*
  • Goście
Niedlugo ma wyjsc nie manga a komiks HALO. Tworza go ludzie Marvela. http://www.marvel.co...e=HALO PREVIEW0

A ksiazki Halo RULA! Do pazdziernika Nylund ma splodzic 3 ksiazke! :jeee: :klaszcze:
  • 0

#20 Gość__* Napisany 19 czerwca 2006 - 08:52

Gość__*
  • Goście

Macross lamko miałeś to zacząć czytać w poniedziałek, ale zeszłego tygodnia.

First Strike FTW


Spoko xell, all in it's own time. Na razie rozkoszuje sie okładkami :D
  • 0

#21 Zois Napisany 21 czerwca 2006 - 13:31

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:
Zaczytywalem sie w ksiazki z serii Magic the Gathering [ jest gra karciana, jest i na pieca wiec sie liczy ;D] i chociaz z sama idea mtg historie te nie mialy prawie nic wspolnego poza tytulem to sie milo czytalo - zwlaszcza "Arena" jesli ktos wie ocb
  • 0

#22 Gość__* Napisany 09 lipca 2006 - 12:38

Gość__*
  • Goście
Wreszcie minął mi leń (troszkę :wink:) i zabrałem sie za czytanie. Po wgłębieniu sie w pierwsze rozdziały "The Fall of Reach" musze stwierdzić, ze napisane jest czytelnie, acz niebanalnie. No ale za pisanie w świecie Halo wzieli sie cenieni w światku pisarzy sf autorzy (choć mi wcześniej nie znani). O ile po pierwszych 50 stronach mozna sie wypowiedzieć, to rzecz warta jest swojej ceny :hurra:
  • 0

#23 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2006 - 13:25

Gość__*
  • Goście
Mimo, że trylogie Halo mam już dwa miechy na chacie :kult:, to przeczytałem tylko połowe pierwszego tomu (The Fall of Reach)- ach te wakacyjne lenistwo :lukam:, jednakze dość tego próżnowania, trza wziąźć sie do czytania. Szczególnie, że po tym co przeczytałem, na temat książkowej adaptacji gry Boga moge wypowiadać sie jedynie w samych superlatywach. Całość napisana jest całkiem zgrabnie, łatwo wciaga czytelnika, a dla fanów gry, jest po prostu EKSTAZĄ. Trening eMCi, jego przemyślenia na temat służby, przyjaźnie, oddanie, pierwsze misje, pierwszy kontakt z Covenantami.. CUDO.. lece czytać dalej i POLECAM!! :hurra:
  • 0

#24 cwany-lis Napisany 06 sierpnia 2006 - 19:25

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Zaczytywalem sie w ksiazki z serii Magic the Gathering [ jest gra karciana, jest i na pieca wiec sie liczy ;D] i chociaz z sama idea mtg historie te nie mialy prawie nic wspolnego poza tytulem to sie milo czytalo - zwlaszcza "Arena" jesli ktos wie ocb


Znam to, ale poza książką Arena i trylogią o dwóch bliźniakach (?) to reszta jest koszmarnie słaba nawet jak na komeryjno-masowe fanatsy :ninja: swego czasu wydawnictwo ISA sprzedawało wszystkie książki z tej serii po 5 zł. a to o czymś świadczy :^^: mój kolega ma wszystkie wydane w Polsce i nawet on fanatyk karcianki miał problemy z przeczytaniem do końca co poniektórych tytułów ...
  • 0

#25 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2006 - 22:14

Gość__*
  • Goście
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na fenomenalne ukazanie batalii kosmicznych w The Fall of Reach. Szczególnie w pamięci zapadł mi motyw gdy Commander Keyes pokonał destroyera i 2 fregaty Covenantów swoim niszczycielem i został po tym Kapitanem. Oddana dramaturgia, dynamiczne opisy - beautiful. Po 2/3 pierwszego tomu śmiało moge rzec, ze to najlepsza ksiazka jaka w zyciu czytalem.. :hmmm: choć pewnie spora w tym zasluga mojej wielkiej milosci do Halo :lukam:
  • 0

#26 Blizzard Beast Napisany 08 sierpnia 2006 - 10:41

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Ja polecam pierwsza czesc trylogii, czyli Perfect Dark: Initial Vector. Rozgrywa sie miedzy PDZ a PD i jest znakomita: ma, w przeciwienstwie do PDZ, bardzo skladna fabulke, a do tego jest znakomicie napisana. Kilka rzeczy moze sie fanowi pierwszej czesci wydawac dziwne, jak np. zazylosc miedzy Danielem Carringtonem a Cassandra DeVries, ale jest to znakomita cyberpunkowa ksiazeczka i kazdy kto lubi takie klimaty powinien czuc sie zadowolony.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 08 sierpnia 2006 - 16:22

Gość__*
  • Goście
Wypowiem sie na temat samego boxa Trylogi Halo :kult:. W tekturowym pudełku (solidnie wykonanym) wygrzewaja sie3 książki. Co do wykonania boxa nie mam zastrzerzeń, lecz same booki to softcovery o słabej jakosci papieru... mozliwe ze istnieje wersja hardcover, niestety nie orientuje się. Ponarzekać moge jeszcze na słabe artworki, tak na okładkach książek, jak te zdobiace boxa, ale co tam, sama treść to MISTRZOSTWO ŚWITA :hurra:
  • 0

#28 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2006 - 01:40

Gość__*
  • Goście
Dla fanów Halo - w książkach pojawiają się oddziały ODST (Orbital Drop Shock Troopers). Grupa twardych madafakerów, coś na kształt zbieraniny psycholi, którzy na polu walki stają się karną i morderczą maszyną. Mam nadzieje, że ich plutony będą nas wspierać w Halo 3 :hmmm:
  • 0

#29 cwany-lis Napisany 31 sierpnia 2006 - 11:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
no fajnie by było bo jak na razie mieliśmy do czynienia ze stereotypowymi średnio rozgarniętymi marinesami którzy widząc jak kolege z oddziału masakruje Elite krzyczą "huaaa !" - komiksowe american hero trendy :cooo: :blah:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 09 września 2006 - 23:41

Gość__*
  • Goście

no fajnie by było bo jak na razie mieliśmy do czynienia ze stereotypowymi średnio rozgarniętymi marinesami którzy widząc jak kolege z oddziału masakruje Elite krzyczą "huaaa !" - komiksowe american hero trendy


Tak źle to nie było. Ale w grze przydałoby się więcej konwersacji miedzy np marinsami, ot o zyiu i innych duperelach. Dodało by to grze autentyzmu. Poza tym w ksiazkach jest wiele ciekawych akcji i pantentów, które spokojnie mozna by zaimplementwać w Halo 3.
  • 0