Skocz do zawartości

Książki na podstawie gier


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#31 cwany-lis Napisany 22 stycznia 2007 - 20:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
http://isa.pl/p1348-... ... nosci.html

krótko : W polsce wyszła nowa książka z uniwersum warcrafta [teraz przemaglowano to na serię "World of Warcraft"], na zachodze miała miejsce premierą książkowej Starcraft : Ghost a w zapowiedzi jest już kolejny tom z serii + nowa trylogia Diablo
  • 0

#32 Scorpio Napisany 24 stycznia 2007 - 09:22

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W Matrasie ostatnio przyuważyłem na nowościach Tom Clancy Splinter Cell. Oczywiście sama książka nie jest jego autorstwa :P
  • 0

#33 phsx Napisany 24 stycznia 2007 - 22:02

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ja czytalem tylko Diablo pierwsza czesc, z ksiazek 'growych', ale to bylo dosyc dawno temu.
  • 0

#34 keogh Napisany 24 stycznia 2007 - 23:00

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Świat Forgotten Realms ogólnie bardzo fajnie, lekko i przyjemnie się łyka. Miło potem się gra w tytuły oparte na tym świecie, jak mega leciwy Menzoberranzan, którego nigdy nawet nie skończyłem w 20% :] No i ten smaczek gdy w trakcie przechodzenia Baldurs Gate, można spotkać Drizzta z ekipą :]

Z innych światów, czy raczej nawiązań to całe cp z Neuromancerem na czele świetnie się kompunuje z grami. Od perfekcyjnego, starego właśnie Neuromancera (grał ktoś w to w ogóle ? :]) przez pierwszy System Shock do Deus`ów.

Chciałem teraz pisać o Cthulhu i Nekroskopach, ale wyjarzyłem, że jest to wątek "Książki na podstawie gier" :]]] a ja piszę odwrotnie...

Cóż jako tako nie czytam takich "adaptacji", no bo zwykle są słabe vide drugie "Wrota Baldura" (jedynka jeszcze dawała rady). Słabe tak jak knigi na podstawie filmów, które są przedaremne jak Harlekin w swojej klasie, przynajmniej takie mam wrażenie. A jak nie są słabe to i tak nie czytam, bo nie chwytam klimatów - Warhammery i Warcrafty to nie dla mnie :] No chyba, że ktoś napiszę sagę "Legacy of Kain", powieść "Beyond Good & Evil" czy kilka innych, ale lepiej jednak żeby nie napisał, bo się jeszcze bym irytował podczas lektury.
  • 0

#35 Gość__* Napisany 25 stycznia 2007 - 00:00

Gość__*
  • Goście
ja bym chciał ksiażkę albo calą serię na podstawie Xenogears/saga, to był by full wypas...
  • 0

#36 Gość__* Napisany 25 stycznia 2007 - 11:14

Gość__*
  • Goście
dorwij internetową translacje "PErfect Works" - chyba wiesz co to? A jak nie wal na PMke
  • 0

#37 Gość__* Napisany 25 stycznia 2007 - 11:24

Gość__*
  • Goście

dorwij internetową translacje "PErfect Works" - chyba wiesz co to? A jak nie wal na PMke

wczoraj właśnie sobie to siągnąłem.
  • 0

#38 cwany-lis Napisany 25 stycznia 2007 - 12:39

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
fwank a wiesz, że stary, poczciwy Quake w niektórych lokacjach ma wstawki z Call of Cthulhu ?

Co do FR to niestety żadna książka nie została przełożona na grową adaptację ale imo najwięcej smaczków jeżeli chodzi o gry na konsole ma Demon Stone - rewelacyjny slaszer + dodatki pseudo rpg - polecam ! Scenariusz do gry napisał Salvatore a bonusową postacią jest oczywiście Drizzt którym m.in. możemy bronić Milthilrowej Hali przed trollami ;)
  • 0

#39 piterekd Napisany 09 lutego 2007 - 02:27

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Chciałbym dorwać książkę na podstawie Fallouta lub w klimatach, ale bardzo zbliżonych do tych falloutowych. Macie jakieś propsy?? :skacze:
  • 0

#40 Gość__* Napisany 09 lutego 2007 - 19:41

Gość__*
  • Goście
co do tego Splinter Cella to widziałem trzy wydania dwa pt "Kolekcjoner" i jeden jako Splinter Cell z Fisherem na okałdce.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 12 maja 2007 - 22:29

Gość__*
  • Goście
Damn trylogie Halo mam juz rok, a przeczytałem dopiero tom pierwszy, a w sprzedazy juz jest czwarty. Trza ostro za czytanie się wziąźć :^^:
  • 0

#42 ACZ Napisany 13 maja 2007 - 12:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Ja polecam dwie książki, które wyszły ze świata Myst. Po więcej informacji odsyłam do temat "książki - nie samymi grami człowiek żyje".
  • 0

#43 Zois Napisany 13 maja 2007 - 23:50

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 803 Postów:
moze nie bedzie to na podstawie gier komputerowych/konsolowych - alie kiedys pod wrazeniem bylem ksiazki na podstawie gry karcianej Magic the Gathering - nazywala sie "Arena" - czytalem kilka czesci - ale "Arena" byla dla mnie da best
  • 0

#44 Godot Napisany 14 maja 2007 - 18:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
mam :) ksiazka latwa, lekka, przyjemna z niesamowitym klimatem :D a powiedzonko: chcialbym zebyscie wszyscy mieli jeden kart weszlo na stale do mojego "slownika" :D
  • 0

#45 cwany-lis Napisany 14 maja 2007 - 18:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Podobno własnie "Arena" i trylogia bliźniaków to jedyne konkretne książki z serii MTG - bo z kolei reszta w ogóle nie nawiązuje do uniwersum karcianki i jeździe na licencji :ninja:

Sam koczuje na allegro na dylogię Myst dzięki Czysiowi :hejka:
  • 0

#46 Godot Napisany 14 maja 2007 - 19:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Arena tez niewiele ma wspolnego z universium Magica... co nie przeszkadza byc jej naprawde fajna ksiazka
  • 0

#47 Gość__* Napisany 21 czerwca 2007 - 08:58

Gość__*
  • Goście
Czy sa jakies ksiazki na podstawie Silent Hill i Resident Evil. Jesli tak to czy sa One dostepne w Polsce. Szukalem wczesniej po ksiegarniach i rynkach, ale nic nie znalazlem.
  • 0

#48 Gość__* Napisany 21 czerwca 2007 - 09:07

Gość__*
  • Goście

Czy sa jakies ksiazki na podstawie Silent Hill i Resident Evil. Jesli tak to czy sa One dostepne w Polsce. Szukalem wczesniej po ksiegarniach i rynkach, ale nic nie znalazlem.

są na podstawie RE ale to nie w polsce, z SH to tylko fanfikcja bo o oficjalnych ksiązkach nic mi nie wiadomo...
  • 0

#49 cwany-lis Napisany 28 maja 2009 - 20:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Ciekawostka, z innego bliskiego mi forum a mianowicie recenzja pierwszej noweli z serii Gears of War :

Gears of War: Aspho Fields w wykonaniu ulubionej Karen Traviss. Książka oparta na motywach czy też tylko nawiązująca do gry komputerowej, podobnie jak to było z pierwszym odcinkiem sagi o klonach. Gry Gears of War nie znam, gracz ze mnie żaden, sięgnęłam zwabiona nazwiskiem autorki na okładce.

W książce można przeczytać o wojnie; nawet o dwóch wojnach, bo akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach, "teraz" i "kilkanaście lat wcześniej". Można przeczytać o zachowaniu ludzi podczas walki, bohaterskim lub nie, przeżyciach, triumfach i stratach. I jak w innych książkach Karen jest mnóstwo napięcia i konfliktów pomiedzy ludźmi, emocji, ścierania się charakterów i testowania człowieka w sytuacjach ekstremalnych. Powstała porządna historia, która może wciągnąć, zaciekawić, momentami wzruszyć.

Ale dla wielbiciela czterech tomów Republic Commando niewiele było w książce rzeczy nowych. Niekiedy bohaterowie do złudzenia przypominali swoje odpowiedniki ze świata Gwiezdnych Wojen, jest tu kalka Kala Skiraty, Darmana i kilku innych postaci. Można się bawić wyszukując podobieństwa. Może denerwować powtarzanie, powielanie charakterów. Może po prostu autorka lubi postacie o konkretnym rysie charakterologicznym i znajdziemy je we wszystkich jej dziełach. A może to przepracowanie i pójście na łatwiznę, skopiowanie formatu, który się sprawdził w innym wszechświecie.

Ale była radość podczas czytania. I nie żałuję tego zakupu. W zapowiedziach wydawniczych tom drugi.


  • 0

#50 cwany-lis Napisany 19 marca 2011 - 20:16

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
dziś w księgarni widzałem za 29,80 książkę wydaną przez AMBER - tytułu nie pamiętama le kontynuuje wątki z Elders Scrolls IV - tak ma przynajmniej napisane na okładce, ładnie wydana, napisał ją Greg Bear
  • 0

#51 Koksiak Napisany 19 marca 2011 - 22:06

Koksiak

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 651 Postów:
czy ksiazki Gears Of War sa w wersji polskiej czy angielskiej ?
  • 0

#52 117 Napisany 20 marca 2011 - 01:30

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
angielskiej
  • 0