Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gran Turismo 6

PS3 Polyphony

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
485 odpowiedzi na ten temat

#421 Freeman Napisany 28 czerwca 2015 - 10:18

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ja bym mógł się dołączyć, ale bez kierownicy.


  • 0

#422 DanteTDH Napisany 28 czerwca 2015 - 11:54

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
No to ekipa nam się ładnie zbiera:) Myślę, że po weekendzie zaczniemy ustalać zasady. Macie jakieś wstępne propozycje?
  • 0

#423 Freeman Napisany 28 czerwca 2015 - 13:10

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ja generalnie bym chciał brać auta stockowe, w sensie nie tuningowane przez nas, ani nie ustawiane przez nas.

Nigdy się w to nie bawiłem, a po grze online wydaje mi się, że niektórzy mają jakieś chore buildy i daje im to sporą przewagę.

 

Generalnie mniej więcej od wtorku/środy będę miał dostęp do PS3.


  • 0

#424 DanteTDH Napisany 28 czerwca 2015 - 20:20

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Freeman-dla mnie brzmi idealnie, zarówno termin, jak i setup. Również spróbowałem kilka razy multi, ale tak jak piszesz: niektórzy mają tak hardkorowe buildy, że odechciewa się grać...

Zaczniemy więc od stoków, nie ruszanych. Z czasem możemy rozwijać koncepcję. Co do sterowania to jest szansa na powalczenie czasami w trybie jazdy z manualną skrzynią H? Byłoby zacnie pościgać się takim XBowem z ręczną skrzynią, bez TCS na Monzie albo Nurburgu:)

Cieszę się, że temat odżył! W kontakcie:)
  • 0

#425 Freeman Napisany 28 czerwca 2015 - 21:01

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ja niestety jak z kierownicą i skrzyniami nie mam pojęcia.

 

Co do jazdy to bym preferował takie mniej więcej 5 okrążeń, a kilka zróżnicowanych wyścigów, niż jeden długi wyścig.


  • 0

#426 Sotaku Napisany 28 czerwca 2015 - 21:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Zdecydowanie nie chcę długich wyścigów, emocje opadają się ktoś mocno się oddzieli od stawki, a trzeba jeszcze zrobić wiele kółek. Na auta też się zgadzam, szanse mają być w miarę równe :)
  • 0

#427 DanteTDH Napisany 28 czerwca 2015 - 21:31

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
No to wstępnie możemy ustalić, że pierwsze próbne granie czwartek wieczorem? Stockowe fury bez modyfikacji - wybieramy jeden ten sam model?

Trasa Monza 5 okrążeń, a potem na drodze losowania kolejne.

Ktos nie chętny na założenie pokoju i ustawienie wszystkiego?
  • 0

#428 Sotaku Napisany 28 czerwca 2015 - 21:35

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Nie włączałem GT6 chyba z rok, więc może ktoś bardziej ogarnięty, a HS tam działają, bo nie pamiętam.
  • 0

#429 DanteTDH Napisany 29 czerwca 2015 - 16:04

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Działają, działają :) 

Odpal sobie wcześniej GT, byś zaciągnął wszystkie pacze, a ja postaram się dobrze ustawić pokój. Dam wcześniej znać, byśmy mogli dodać się do znajomych. Dam znać jeszcze przed czwartkiem!


  • 0

#430 Sotaku Napisany 29 czerwca 2015 - 16:33

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Ok
  • 0

#431 Freeman Napisany 30 czerwca 2015 - 15:38

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Co do czwartku wieczór to jeszcze nie wiem jak z czasem będę stał, dam znać.


  • 0

#432 DanteTDH Napisany 02 lipca 2015 - 07:17

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
No u mnie ciągle zawirowania z wykończeniem remontu-niby ma wpaść koleś od podłóg, ale nie do końca wiadomo czy to pewne:) W najlepszym wypadku dam znać do południa, a w najgorszym dostępny będę już na bank po weekendzie!

Ten post był edytowany przez DanteTDH dnia: 02 lipca 2015 - 07:18

  • 0

#433 Sotaku Napisany 02 lipca 2015 - 08:09

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Ja wczoraj ściągałem o 15:00 aktualizacje...z zainstalowaniem skończyłem o 23 :shock: a było tego z 2,5 GB :fp:


  • 0

#434 Freeman Napisany 02 lipca 2015 - 12:48

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ja dzisiaj nie dam rady niestety, a na weekend też wyjeżdżam poza miasto, także jakoś w przyszłym tygodniu trzeba się zgadać.


  • 0

#435 Sotaku Napisany 02 lipca 2015 - 13:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

ok, jak co mam już wszystko zaktualizowane :)


  • 0

#436 DanteTDH Napisany 02 lipca 2015 - 19:53

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Chłopaki, wybaczcie, ale sam dopiero skończyłem użerać się z rzeczywistością remontową i chyba muszę spasować na dziś...Przyszły tydzień będzie zdecydowanie stabilniejszy-zostajemy w kontakcie jak coś?
  • 0

#437 DanteTDH Napisany 16 lipca 2015 - 10:37

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Dobra, Panowie - myślę, że można już zacząć wracać powoli do tematu.

 

Moją propozycją jest ten piątek, godzina 19.00. Możemy zobaczyć wstępnie jak wygląda organizacja i pokręcić z godzinkę - półtorej.

 

Na początek proponuję stockowy gokart 125 Shifter na trasie Monza. Pokój ustawię na 5 okrążeń, prywatny - dlatego potrzebuję Waszych PSN nicków, by dodać ekipę do znajomych. Ustawienia jazdy to 0 na TCS oraz 1 na ABS. Opony wyścigowe twarde.

 

Nigdy nie ustawiałem pokoju, więc jeśli znajdę taką opcję to zaznaczę również karanie za uderzenia w bandy, ścinanie zakrętów oraz atakowanie innych kierowców;) Jeżdzimy czysto i profesjonalnie!

 

Czekam na sugestie oraz potwierdzenie udziału. Pozdrawiam!


  • 0

#438 Sotaku Napisany 16 lipca 2015 - 16:23

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

debeef_pl


  • 0

#439 DanteTDH Napisany 17 lipca 2015 - 16:07

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Dobra-będę w okolicach 19 i postaram się wszystko poustawiać. Jak nam się uda to jeździmy-a jak nikogo nie będzie to przy innej okazji :)
  • 0

#440 Sotaku Napisany 17 lipca 2015 - 19:44

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Pierwsze koty za płoty, jak dla mnie ustawienia są nieco hardkorowe, do tego nie wiedziałem, że będę miał odejmowane sekundy za skróty i falstart, ale i tak było widać, że Dante szło lepiej. Muszę trochę poćwiczyć. Do tego nigdy nie grałem z uszkodzeniami, a jak wsiadłem doi X-Bow to po pierwszym zakręcie kierownica była w półobrocie, a autem rzucało jak ( nie przychodzi mi żadne przyzwoite porównanie) jednak jak ustalimy zasady i będzie nas więcej oraz będę miał naładowanego HS będzie fajna zabawa.
  • 0

#441 DanteTDH Napisany 17 lipca 2015 - 21:31

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Dzięki wielkie za dobrą grę!:) Mieliśmy trochę problemów z ustawieniami, ale teraz - kiedy wszystko już tak ładnie ogarnięte - będzie o wiele łatwiej i szybciej organizować takie spotkania!

Sotaku, wybacz za brak objaśnienia zasad-teraz przy każdym zaplanowanym evencie ustalimy sobie wszystko co i jak, chociaż wydaje mi się, że dzisiejszy setting robi najlepiej, więc jutro wpadnę tutaj i rozpiszę co z czym się je!

Dzięki raz jeszcze i do następnego:)
  • 0

#442 DanteTDH Napisany 19 lipca 2015 - 21:45

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Witam,

jakieś plany co do ewentualnej gry w tym tygodniu? Jutro napisałbym poradnik jak dodać się do klubu i na jakiej zasadzie działa łączenie się do wyścigu.

Ktoś chętny?
  • 0

#443 Sotaku Napisany 19 lipca 2015 - 21:48

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
ja się piszę, nie pakowałem nawet kierki :)
  • 0

#444 DanteTDH Napisany 20 lipca 2015 - 09:13

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Zacnie:)

Wstępnie jutro, godzina 19? Daj znać, a ja odpalam Worda i przygotuję krótki poradnik, o którym wspomniałem.

 

EDIT: Poniżej wklejam poradnik odnośnie naszego ścigania się. 

Witam serdecznie,

 

Razem z Sotaku przeszliśmy przez ten lekko udziwniony etap przygotowań, ale w razie gdyby ktoś chciał dołączyć się do ekipy ścigającej się w GT6, poniżej kilka informacji jak co zrobić.

 

1.       Podajecie swojego nicka z PSN, ja dodaję do znajomych

2.       Dodaję Was do Znajomych w grze, po czym wysyłam zaproszenie odnośnie dołączenia do klubu „nikogoforum Racing”

3.       Odpalacie menu Społeczność (druga kolumna na samej górze w menu głównym gry)

4.       Wchodzicie w Wiadomości, tam potwierdzacie zaproszenie

5.       Teraz w swoim profilu, w zakładce Kluby, widnieje Wasza przynależność do klubu „nikogoforum Racing”.

6.       Po wejściu w klub dostajecie opcję przejścia do Poczekalni. I tam właśnie znajdować się będzie zawsze wyścig, na który się umawiamy. Ja zakładam pokój, a Wy się już spokojnie dołączacie.

 

Kilka zasad podczas wyścigu:

 

1.       Ustawiam brak wspomagania wychodzenia z poślizgów oraz TCS (system wspomagania trakcji) na zero. Powód? Wychodzenie z poślizgów zwalnia samochód na zakrętach, a TCS i tak działa fabrycznie w każdym aucie. TCS w opcjach GT6 to moim zdaniem nakładka, która narzuca graczowi elektroniczną nianię. Żadnych pośligów i palenia gumy, więc wyłączamy to w cholerę. Od tej pory musicie jedynie pamiętać, że gaz do dechy – jak w rzeczywistości – powoduje bączki i inne chore akcje, więc delikatnie z gazem, nie?:)

2.       Ustawiam ilość okrążeń na 5 na krótkich trasach (przykład: Monza), 3 na średnich (Spa) oraz 1 na długich (Nurburgring)

3.       Ustawiam mocne kary. Czyli za ścięcie zakrętu, uderzenie w bandę czy w przeciwnika dostajecie karne sekundy.

4.       Ustawiam start z uwzględnieniem falstartu, czyli nie wolno ruszyć, zanim światło zmieni się na zielone. W przeciwnym wypadku dostaniecie po łapach czteroma sekundami opóźnienia w starcie

5.       Ustawiam mocne zniszczenia wizualne oraz mechaniczne, czyli jeśli ktoś lubi ślizgać się po bandzie to się zdziwi, jak przy pierwszym uderzeniu skręci koło i będzie tak musiał dokulać się do pitstopu.

 

Na razie to tyle. W przyszłości możemy walnąć jakiś zabawny odpowiednik LeMans 24h. Przyśpieszymy czas, by całość zajęła z godzinę i ustalimy kilka zasad, jak konieczność zjazdu do pitstopu co 10 okrążeń, konsumpcję paliwa, opon itp. Ale to później, na razie pobawimy się w podstawyJ

 

W razie pytań walcie śmiało – no i jak coś widzimy się wkrótce.

 

Pozdro!


Ten post był edytowany przez DanteTDH dnia: 20 lipca 2015 - 09:29

  • 0

#445 Sotaku Napisany 20 lipca 2015 - 15:50

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

Wstępnie jutro mogę, jakbyś odpuścił chociaż te mechaniczne uszkodzenia, bo po pierwszym zakręcie x-bow przestał jeździć :gwizdek:


  • 0

#446 DanteTDH Napisany 20 lipca 2015 - 16:17

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Jak dla mnie to nie ma problemu:D Dajmy sobie czas na opanowanie wszystkiego i potem walniemy petardę z ustawieniami!

 

To wstępnie do jutra - wpadnę przed południem potwierdzić.

 

Pozdro!


  • 0

#447 Sotaku Napisany 20 lipca 2015 - 16:23

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
ok :)
  • 0

#448 DanteTDH Napisany 21 lipca 2015 - 14:09

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Dobra, jak coś to ja będę w okolicach 19.00. Planuję posiedzieć do 20.30, bo potem zawijam - mam nadzieję, że pasuje! Do zrobaczenia!

Ten post był edytowany przez DanteTDH dnia: 21 lipca 2015 - 14:10

  • 0

#449 Sotaku Napisany 21 lipca 2015 - 14:58

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Nie wiem czy się wyrobię bo z żoną idziemy na basen. Także jakby mnie nie było w okolicach 19 to znaczy że nie dam dziś rady, sorki.
  • 0

#450 DanteTDH Napisany 21 lipca 2015 - 16:52

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Nie ma sprawy - u mnie dziś też (jak zwykle) wuchta do załatwienia w okolicy 19, więc jak nie dziś to umówimy się na kiedy indziej.

 

Dobrej zabawy z żoną :D

 

Pozdro!


  • 0



Inne z tagami: