Skocz do zawartości

Zdjęcie

Quantum Break

XONE Remedy

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

#211 Hellmans Napisany 11 kwietnia 2016 - 10:47

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Heh, czytałem dzisiaj opinie ziomka na innym forum, która jest o 180 stopni odmienna od tego napisał Hellmans, ale tak kropka w kropke dosłownie wszystko na opak czyli graficzka cudo i że jakby nie powiedzili DF, że 720p to by nie wiedział, że audio to wręcz poziom DICE, że historia wyje.bana i gra lepsza niż Alan Wake a serial wybija z rytmu. 

 

:lol2:

 

Jeżeli znasz tego człowieka dobrze, zerwij znajomość.


  • 0

#212 BeSOS Napisany 11 kwietnia 2016 - 10:48

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No ale pisać że grafa słaba?
  • 0

#213 Hellmans Napisany 11 kwietnia 2016 - 10:52

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Na obrazkach jeszcze to jakoś wygląda, ale w ruchu wychodzi kilka nieprzyjemnych spraw, a to na drzewach wyrastają liście z odległości 10 metrów, a to jakaś tekstura zapomni się wyostrzyć, niektóre ruchome obiekty, w tym postacie, pozostawiają za sobą smugę, oświetlenie w niektórych lokacjach jest bardzo low-res, nawet promienie słońca czasem mają widoczne, wielgachne kratki. Na co komu ekskluzyw, który wygląda gorzej niż Rise of the Tomb Raider :(


  • 0

#214 Iras Napisany 11 kwietnia 2016 - 22:01

Iras

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 150 Postów:

Rozdzielczość niektórych efektów to jest ciekawe zagadnienie. Tutaj na przykład nie wiem w ogóle co oni chcieli przedstawić:

 

ead2d2a0260d15c0604f453da7689879.png

 

Zastanawiam się również ile Nissan zapłacił za taki product placement:

 

wed_apr_6_22-58-44_utwlunb.png

 

:hihi:


  • 0

#215 bartezoo Napisany 12 kwietnia 2016 - 09:10

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

ale generalnie gra wyglada lepiej niż życie

 

dAP1IE8.png

 

4ZEUTzg.jpg


  • 0

#216 Schrodinger Napisany 12 kwietnia 2016 - 09:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

chyba Twoje :cf:

 

tam gra Littlefinger? to muszę obadać! 


  • 0

#217 Hellmans Napisany 12 kwietnia 2016 - 10:11

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Littlefinger by uratował nawet Klan, Halo czy inne Pokemony i wmówił widzowi/graczowi, że to tru srs fabuła o honorze, miłości i śmierci.


  • 0

#218 Spuczan Napisany 27 kwietnia 2016 - 11:50

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Spoiler

 

Również ograłem. Właśnie kończę drugi raz z innymi wyborami bo skasowałem sobie save'a.

 

Strzelanie w połączeniu z umiejętnościami to mega frajda. No bo nikt mi nie powie, że szybkie podbiegnięcie do przeciwnika, odrzucenie go i strzelenie z kilkunastu centymetrów w głowę nie jest fajowe. Albo kilkusekundowe zamrożenie jednego adwersarza by zająć się jego kolegą, zestackowanie kilkunastu kul i pierdzielnięcie takim ładunkiem w przeciwnika, włączenie tarczy gdy nie ma osłony i swobodne strzelanie do wrogów lub rzucenie "bańką czasu". To wszystko jest widowiskowe i zajebiste. Bronie są spoko a plecaczki z nieskończoną amunicją gęsto rozłożone :hihi:  Radar to nic nowego ale w połączeniu z mocami bohatera naprawdę ciężko jest zginąć. Dlatego właśnie save pointy nie były dla mnie upierdliwe.

 

Sekwencje "zagadkowe" to rzeczywiście najsłabszy element gry a jego połączenie ze skakaniem i unikaniem śmiercionośnych rzeczy doprowadzał mnie do szewskiej pasji. To były główne powody mojej śmierci. Lokacja na moście będzie mi się śniła do końca życia.

 

Poruszanie się po zamrożonych lokacjach nie było dla mnie uciążliwe. Miło było popatrzeć na te wszystkie sceny i ludzi którzy zastygli w bezruchu.  Chociaż powolność bohatera także mi dała się we znaki. Dlatego korzystałem kiedy tylko mogłem z szybszego poruszania.

Spoiler

 

Fabuła to zdecydowany plus. Nie jest zbierałem szczęki z podłogi po każdym rozdziale ale całość trzyma się kupy. Nic nie jest wciskane z siłę.

 

Część serialowa też daję radę. Miły dodatek który mnie nie nudził i nie zniechęcał. Pozwalał lepiej poznać bohaterów i wypełniał luki między rozdziałami. 

 

Nie będę się znęcał nad grafiką. Każdy kto napisze, że gra jest brzydka i niedopracowana w tej kwestii ma rację. To nie jest gra która ma pokazuje moc Xboxa lub posłuży w walkach nad wyższością Xboxa. No chyba, że jako przysłowiowy strzał w kolano. Na obrazkach gra może wygląda ładnie ale w ruchu wszystkie niedociągnięcia wychodzą na wierzch. Dla mnie grafika nigdy nie była ważna dlatego łatwo przełknąłem to potknięcie.

 

To jedynie dobra gra ale na pewno nie perełka z Golda. Warto poczekać na obniżkę.


  • 3

#219 Pawlik Napisany 01 czerwca 2016 - 08:37

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jestem po pierwszym epku i jest zajebiście :) Gra wygląda ekstra, nałożony jakiś blur czy coś co powoduje zmiękczenie obrazu przez co gra wygląda bardzo plastycznie, mnie się to podoba. Tak samo jak efekty cząsteczkowe czy gra świateł. Jak się nie przygląda detalom to jest ekstra, gorzej jak jak tak, to ten sa efekt co w Alan Wake, gdzie gra wyglądała super do momentu jak się zwracało się uwagi na detale,

Fabuła wciąga, choć strasznie dość infantylna, mimo  to jak na standardy giereczek to się wyróżnia.

 

Co do samego gameplay'u to ciężko coś stwierdzić bo przez połowę odcinka głównie rozmawiałem i zwiedzałem - takie uroki prologu nie będącym filmikiem, oprócz tego, że strzela się rewelacyjnie (wiadomo Remedy :king: ) a używanie mocy daje masę frajdy. 

Obejrzałem też pierwszy odc serialu, nie jest to nic wybitnego, ale też nie miałem ochoty skipować, od przyzwoite kino akcji. Jedyny minus to moje słabe łącze internetowe, przez co nie zdąrzyłem pobrać serialu z netu i musiałem streamować, przez co jakość była słaba.

 

Generalnie jest dobrze i nie wiem jak po QB będzie mi się strzelało w U4 :)


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 01 czerwca 2016 - 10:30

  • 4

#220 vagrant3 Napisany 01 czerwca 2016 - 15:03

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Pawlik, dzięki za opinię

 

8bD0lAj.gif

 

może sobie kupię kiedyś te gierkę.

 

 


  • 2

#221 Pawlik Napisany 10 czerwca 2016 - 10:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
No i skończyłem. To nie jest poziom Alana czy Maxa, niestety.

Pomysł z serialem uważam jednak za nietrafiony. Dla mnie to poziom przeciętnej produkcji z axn, czyli jakby leciało w tv to bym tylko mignął przez niego jak zmieniam kanały. Nie jest żenująco słaby, ale taki bez wyrazu. Jak dla mnie to wolałbym aby przedstawione tam wydarzenia były częścią gry, rozmowy jako cutscenes, a walki jako gameplay. Mnie taki sztuczny podział na grę i serial wybijał z rytmu. No i mieszkam na wsi, przez co ściąganie serialu pewnie trwałoby do dziś ( choć duża tu zasługa mojego xboxa, albo xbl, bo wszystko co ściągam przez ten syf idzie jak krew z nosa a neta muli mi niemiłosiernie :/ na ps4 wszystko śmiga jak burza). Zmuszany byłem na stream, przez coś jakość kuła w oczy.

Sama gra jest bardzo spoko, super się strzela, korzystanie z mocy daje dużo frajdy, generalnie jeżeli miałbym oceniać grę tylko za jej serce czyli walki to śmiało dostaje 9, rajcujące sprawa. Niestety cała reszta to już tylko przeciętny poziom. Grafika jest ładna, czasami nawet bardzo. Nie podoba mi się za to animacja głównego bohatera, cały czas chodzi lekko pochylony i lekko skrzywiony, wyglada to głupio.
Żadne level jakoś specjalnie nie zapadł mi w pamięć, pomysły były fajne, ale wykonanie już bardzo trywialne.

Strasznie irytująca jest tez finałowa walka, przy żadnym soulsie tak nie kląłem, imo fatalnie zaprojektowana lokacja do walki, a i sam pomysł na nią słaby. Ja to jednak z lubię walczyć z bossem a nie z setka przydupasów, tylko po to by potem można było przez chwile mieć lukę na strzelenie do typa który jest poza naszym zasięgiem normalnie. Imo takie walki są niesatysfakcjonujące. No i do tej pory nie czaję jak ta fala uderzeniowa się rozprzestrzeniała :/

No i fabuła, z czasem robi się tak zagmatwana, że zwyczajnie przestałem się interesować wydarzeniami, do tego by w pełni ja poznać to trzeba czytać pełno maili i innego syfu, co wybija z rytmu, bo zamiast skupiać się na samej grze go latałem i szukałem odpalonych laptopów. Imo w grach które silą się na filmowość, to takie znajdzki nie mają racji bytu. Nie zrozumiała jest dla mnie też przemiana głównego złego, nie kupuje tego.

Jako całość to dla mnie 7/10.

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 10 czerwca 2016 - 10:41

  • 2

#222 BeSOS Napisany 10 czerwca 2016 - 11:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Bylo do przewidzenia. Alan nie kleknie.

 

 

Az ciary mialem jak muza poleciala w tym trailerze :(


  • 0

#223 gruby Napisany 21 lipca 2017 - 19:05

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Zacząłem grać - ewidentnie czuć, że gra nie jest mega dopracowana pod względem technicznym, doczytujące się tekstury, jakiś clipping ogólnie grafa mocno nierówna - chwilami cudeńko i piękne efekty czasami oświetlenie jak z psx. Ale już sam klimat i gameplay mi akurat mocno siadły. Oczywiście jestem na samym poczatku i jestem zjebem lekkiego sci-fi i zabaw w czasie w szczególności. Mam nadzieję, że nie będzie przynudzać. 


Ten post był edytowany przez gruby dnia: 21 lipca 2017 - 19:06

  • 0

#224 Godot Napisany 28 grudnia 2017 - 10:01

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Mam w planie dziś zacząć, o ile się dociągnie :olo: Mam wrażenie, że gierka idealnie do mnie trafi. Po pół roku orania w Zeldzie przyda mi się prosta gameplayowo korytarzówka z dobrą fabułą
  • 0

#225 Marbel Napisany 28 grudnia 2017 - 10:36

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Ja z grubsza przestałem śledzić fabułę jakoś po 30% gry. Za dużo technobełkotu. Główny wątek mniej więcej łapałem ale wszystkie te niuanse techniczne już nie.
Generalnie takz gra na 7. Jak na Twoje standardy to nisko ale jako odmóżdzacz będzie chyba ok.
  • 0

#226 Godot Napisany 28 grudnia 2017 - 19:07

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Skończyłem pierwszy rozdział. Gra generalnie to takie Uncharted w innej stylistyce. Taki sam schemat rozgrywki. Tyle, że strzelanie fajniejsze niż u ND. Wrogowie nie stoją w miejscu tylko próbują nas zajść od boków, unikać itp. Moce dopiero poznaję, ale wydają się spoko sprawą. Bardzo dobrze zapowiada się fabuła i ogólnie świat. Zobaczymy, jest dobrze. Graficznie jest bardzo spoko. Otoczenie potrafi się sypać, kule fajnie odbijają się od metalowych elementów, wszystko to bardzo dobrze wygląda. Gra sprawia wrażenie bardzo dynamicznej dzięki temu. Postacie są ładne, muzyka i dźwięk dają radę. Oczywiście żaden to mesjasz, ale na pewno nie gra na 7
  • 0

#227 Wezyr Napisany 28 grudnia 2017 - 19:13

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:

To gra która powinna była odleżeć. Miała tego pecha, że hypowano ją na mesjasza i w dniu premiery temu hype'owi nie sprostała. Z perspektywy czasu uważam, że hejt jaki spadł na tę grę jest bezpodstawny, bo to dalej gra od Remedy, czołówki narracyjnej w grach.


  • 0

#228 gruby Napisany 29 grudnia 2017 - 14:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Świetna gierka. Gameplay lepszy niż w alanie, klimacik bardzo zacny.
  • 0

#229 vagrant3 Napisany 13 lutego 2018 - 16:10

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

nadrobiłem

 

giereczka ślicznie odświeżona na xbonex. co prawda nie grałem po premierze żebym mógł porównać, ale nie rzucam się na gierki ze średnią 77, nawet jeśli są exami. do walorów produkcyjnych nie mam większych zastrzeżeń - graficzka bardzo ładna (mnóstwo szczegółów, świetne odwzorowanie materiałów, powierzchni, oświetlenia, fajne twarze i lip sync), voice acting za poziomie (lance reddick :king: ), niezły soundtrack. kilka miejscówek ma taki bardzo przyjemnie odtworzony klimacik ciepłego jesiennego popołudnia... czuć wtedy ducha alana wake'a, nawet drzewka się tu tak podobnie gibają. anyway

 

35h zajęło mi przejście na normalu, znalezienie wszystkiego na 100%, poczytanie, pokręcenie się po levelach oraz na koniec przejście na hardzie z innymi wyborami w fabule (różnice niestety kosmetyczne). oczywiście dla każuali ignorujących szczegóły gierka jest do machnięcia na raz w 8h.

 

fabuła jest spoko, choć moim zdaniem to zmarnowanie narracyjnego potencjału na historyjkę o podróżach w czasie i ratowanie świata :ziewa: quantum nieźle się broni jako gra akcji, bo strzelanie i używanie mocy jest fajne. normal rozleniwia, wiec na hardzie w kilku miejscach się spociłem, ale przynajmniej musiałem używać wszystkich dostępnych mocy zeby nie ginąć jak szmata.

 

serial wpleciony między rozdziały był ok. dobrze zagrany itp, ale nic specjalnego w sumie. chociaż beth wilder :zakochany:

 

dobra lekka gierka, za 5 dyszek warto sprawdzić.

 

6uJFLp3.jpg


  • 6

#230 bartezoo Napisany 13 lutego 2018 - 16:29

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Ja sobie przejście na hardzie zostawie na KOXa bo mnie te ziarno na facie wku,rwiało niesamowicie.
  • 0

#231 vagrant3 Napisany 13 lutego 2018 - 16:41

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

aż odpalę dziś z ciekawości na zwykłym xboxie


  • 0

#232 Godot Napisany 13 lutego 2018 - 16:46

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A ja przeszedłem pierwszy rozdział i zostawiłem. Cholerny PUBG
  • 0

#233 Daddy Napisany 23 maja 2018 - 22:13

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Skończyłem (opinia w temacie o skończonych grach), ale mam pytanie do tych, co grali 2 razy, aby robić alternatywne wybory - warto? W sensie, czy wiele się zmienia w fabule, czy raczej drobnostki i niekoniecznie warto? Ja robiłem raczej spokojną ścieżkę np. PR zamiast Hardline, po skończeniu włączyłem Hardline, by zobaczyć po serialu co się zmieniło i oprócz tego, że

 

Spoiler

 

to zbyt wiele w serialu nie zmienili, stąd pytanie, czy tak jest nadal, czy jednak różnice są większe?


  • 0

#234 Sylvan Wielki Napisany 24 maja 2018 - 02:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Daddy fajnie opisałeś QB w tamtym temacie. Aż szkoda, że tego typu wypowiedź nie znalazła należytego jej miejsca - czyli tutaj.

Jeżeli chodzi o wybory, to zdecydowanie warto się doń wrócić (choćby do tych najważniejszych).
Zmienia się sporo. Przykładowo Paul

Spoiler
albo i nie.

Niemniej i tak węzeł #4 jest najlepszy, ponieważ zapewnia największą różnorodność i emocję.  :skacze: 
Wybierając
Spoiler

Zasadniczo gra jest tak przyjemna w odbiorze, że po przejściu wątku głównego, spokojnie można jej poświęcić dodatkowy czas.


  • 0

#235 BeSOS Napisany 24 maja 2018 - 06:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Developed exclusively for Xbox One, Quantum Break blurs the line between television and gameplay, integrating the two into one seamless, uniquely immersive experience. Quantum Break weaves the cinematic action of intense gameplay with the tension and drama of scripted television, creating a world where each has a direct impact on the other.



Tak z ciekawości - ta scena jest w grze?

Teraz sobie oglądam i myślę że na początku generacji każdy dev chciał pokazać nowa jakosc a później jakoś każdy odpuścił...

Pierwsze filmiki z QB urywały łeb...
  • 0

#236 Pawlik Napisany 24 maja 2018 - 08:00

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Daddy fajnie opisałeś QB w tamtym temacie. Aż szkoda, że tego typu wypowiedź nie znalazła należytego jej miejsca - czyli tutaj.

 

Również uważam, że tematy o grach są odpowiednim miejscem do dzielenia wrażeniami z gier, po czasie dużo łatwiej je znaleźć, jak ktoś szuka wrażeń innych osób. Temat o tym co skończyliśmy powinien mieć strukturę postu : Nazwa gry- ocena. nic więcej. 


  • 1

#237 Nyjacz Napisany 24 maja 2018 - 08:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Ja już to mówiłem dawno. Tym bardziej, że lubię sobie poczytać w wolnej chwili o jakiejś gierce opinie tutaj. Albo jak kupię jakąś grę, to zazwyczaj ogarniam cały temat z nią, o ile nie jest tego zbyt dużo.


  • 1

#238 Sylvan Wielki Napisany 24 maja 2018 - 08:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Tak z ciekawości - ta scena jest w grze?


Teraz sobie oglądam i myślę że na początku generacji każdy dev chciał pokazać nowa jakosc a później jakoś każdy odpuścił...

Pierwsze filmiki z QB urywały łeb...

 

 

Jest, ale ukazana na silniku z gry.

Dev. zawsze chce (no, prawie) z tym, że różnie to bywa podczas efektu końcowego.
Jeżeli piszesz o szkielecie Quantum Break, to produkt jest tym, czym miał być - połączenie bardzo udanej gry akcji z innowacyjnością w postaci serialu z aktorami. Cały przebieg wydarzeń, to rzecz jasna żadna rewolucja, ale umiejętne posklejanie kilku pomysłów - ot zwolnienia rodem z Max Payne (plus inne umiejętności) z wyborami oraz ich konsekwencjami niczym w grach Telltale.

W kwestii grafiki natomiast, to z One wycisnęli naprawdę dużo. Co prawda sądziłem, że to 720p będzie tragiczne w odbiorze, ale zastosowano tu tyle efektów, że całość prezentuje się bardzo dobrze - jest płynnie, efektownie, a gra jest bardzo plastyczna.

Oczywiście wersja z PC, to potężny skok w stosunku do tej konsolowej, ponieważ zyskała nieprawdopodobnie dzięki rozdzielczości (ostrość obrazu), jak i podwójnej liczbie ramek, ale to nie powinno nikogo chyba dziwić - ulepszona pod One X wygląda jak coś pomiędzy tą z One(S), a blachą i jak sprawdzałem zaraz po zakupie One X, to trzeba przyznać, ze super to wyglądało. :mog:
I jest sporym skokiem w stosunku do bazowego modelu.

Bardzo dobra gra, której jednak nieco szlifów brakło. Wydaje mi się, że ta średnia (77%) powinna być o kilka procent jednak wyższa, choć oczywiście oznacza growo grę bardzo dobrą i taką grą QB jest.

 

 



 


  • 1

#239 Nyjacz Napisany 24 maja 2018 - 08:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Dodatkowy atut jest taki, że kosztuje 19zł w pudełkowej wersji.


  • 0

#240 Wezyr Napisany 24 maja 2018 - 08:26

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 409 Postów:
Widziałem za 49, słyszałem o 29, ale QB za 19? Gdzie?
  • 0



Inne z tagami: