Skocz do zawartości

Zdjęcie

Quantum Break

XONE Remedy

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

#241 Sylvan Wielki Napisany 24 maja 2018 - 08:40

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 614 Postów:

Można za tyle wyrwać, Wezyrze. Potwierdzam. Ostatnio w Carrefour widziałem kilka gier w nieprawdopodobnych wręcz cenach - Titanfall II za niecałe dwadzieścia zł. nowa, konsolowa wersja. :o Podobną cenę miało Mirror's Edge Catalyst i QB właśnie. :tak:

 


  • 0

#242 Nyjacz Napisany 24 maja 2018 - 08:42

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 985 Postów:

https://powerplay.co...NE-uzywana/5309

 

No i Allegro


  • 0

#243 Daddy Napisany 24 maja 2018 - 08:55

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Dzięki za odpowiedzi i macie rację - lepiej takie większe opisy dawać w temacie o grze, więc wklejam tu dla innych (leni ;) ):

 

Quantum Break - fuck yeah! Dla mnie to Alan Wake 2.0, godny nowej generacji. I zanim wyznawcy AW urządzą pochód z pochodniami w celu spalenia mnie na stosie za takie według nich herezje, wyjaśnię: QB nie jest dla mnie lepsze niż AW. Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o naturalną ewolucję, jaką stosuje Remedy, głównie w sferze gameplayu/designu, niekoniecznie fabuły - tu widać minimalną "dewolucję", bo fabularnie jak na swoje czasy najbardziej mi się podobał Max Payne (1), potem AW, a dopiero na 3. miejscu QB (bo MP2 jest u mnie na 4. miejscu, a MP3 - przez wzgląd na grę nie od Remedy - w ogóle nie podpinam pod resztę, choć też mi się bardzo podobała). Co też nie oznacza, że fabularnie jest słaba, bo absolutnie (według mnie) nie jest - niebanalna fabuła, którą poznaje się tak naprawdę dopiero czytając głównie maile - czasem w chuj długie i przyznam, że 100% nie czytałem, ale prawie wszystkie.
 
No ale wróćmy do tego, co najlepsze - AW 2.0. Dlaczego? Bo to, co - oprócz fabuły - tak bardzo mi się podobało w AW, czyli gameplay i przede wszystkim techniczne rozwiązanie "rzeczywistości" tu - w grze o zabawie czasem - rozwinęło swoje skrzydła :gusta: Niektórzy (np. bartez) uważają QT bardziej za techniczne demo pokazujące możliwości Xa, ale ja się nie zgodzę, żeby spłycać tę grę tylko do tego. Dla mnie jest właśnie tym, o czym już pisałem - kolejnym krokiem w ewolucji Remedy w sferze "manipulacji rzeczywistością" - zaczęło się od bullet time'a w MP, poprzez "darkness" w AW, aż do chrononowych zdolności i zdarzeń w QT. Remedy skupiło się na jednym USP swoich gier i z każdą kolejną go rozwijają - dla mnie jak spoko. Starają się też iść w filmowość, w tym przypadku dosłownie - to (czyli połączenie gry i serialu) też mi odpowiadało, sam serial był nawet spoko.
 
Nie jest to mesjasz nad mesjasze, ale nie uważam, że się zawiodłem, bo "zepsuli się" pod AW - po prostu poszli dalej i warto, by dać szansę tej grze jeśli ktoś miałby się sugerować tylko opiniami typu "gorsze od AW". Dla mnie 9.1/10 :olo:
 

Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 24 maja 2018 - 09:11

  • 2

#244 Pawlik Napisany 24 maja 2018 - 08:57

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

a co sądzisz o serialu? imo po czasie uważam, za nietrafiony pomysł. 


  • 0

#245 Daddy Napisany 24 maja 2018 - 09:02

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Dla mnie trafiony, nie jest to poziom Netflixa, ale nie oglądałem go z "cringem" na twarzy, aktorzy - jak na tę klasę (chodzi mi o tych mniej znanych, nie np. Aidana Gillena) całkiem spoko, widać, ze się starali i mieli nawet budżet na to. W tej grze się to według mnie sprawdziło.


  • 2

#246 Sylvan Wielki Napisany 24 maja 2018 - 09:03

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 614 Postów:

Kontroler udawał się podczas jednego odcinka w stan spoczynku :D
Czuć niski budżet, niemniej całość śledzi się z zaciekawieniem. Nie jest to Breaking Bad, ale spokojnie można obejrzeć.

Chcieli przedstawić światu coś unikatowego. Wyszło, jak wyszło, ale z pewnością nie było to złe doświadczenie.
Taka klasyczna okejka.


 


  • 0

#247 Nyjacz Napisany 29 listopada 2020 - 19:01

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 985 Postów:

Giereczka jest ok. Historia mnie znudziła i potem już wyjebane miałem na serial, ale gameplayowo fajnie, choć trochę za łatwo - bo postać ma bardzo OP moce jak tarcza na zawołanie, wybuch przy każdym przeciwniku czy natychmiastowy dash i spowolnienie. Daje to jednak trochę frajdy.

 

Alan Wake jednak lepszy zdecydowanie. W styczniu zaczynam Control (po łatce 60fps). Prawie dziś go kupiłem i dobrze, że tak się nie stało, bo ponoć ma być w Game Passie. Do tego czasu pyknę jeszcze American Nightmare.


  • 0

#248 BeSOS Napisany 29 listopada 2020 - 22:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie powiedzieli kiedy będzie latka do controla chyba.
  • 0

#249 gruby Napisany 29 listopada 2020 - 23:13

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Chyba mówili bo tez pamietam info o styczniu.
  • 0



Inne z tagami: