Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny handheldowe - temat niemoderowany


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
829 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 04 czerwca 2006 - 22:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
z uwagi na wysokie zapotrzebowanie spoleczne uwazam sezon wojen handheldowych za otwarty :klaszcze: zasady takie same jak w pozostalych wojenkach :twisted:
  • 0

#2 Devil Napisany 05 czerwca 2006 - 07:11

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:
To ja sie najpierw zwiezle wypowiem :P

nds sux, psp rox :D
  • 0

#3 nicun Napisany 05 czerwca 2006 - 10:03

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:
GBA > NDS > PSP
Dlaczego? GBA ma największą bazę gier, na których sprawdzenie zbrakłoby czasu. NDS - pomysłowy sprzęt i gry. PSP, najcieniej - mimo pałeru, za słaby akumulatorek, co się nieco mija z przenośną zabawą, ale gdyby nie to...
  • 0

#4 fingus Napisany 05 czerwca 2006 - 10:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
NDS>GBA
Przecież cała ta wielka baza gier z GBA spokojnie odpala się na NDS.
  • 0

#5 Texz Napisany 05 czerwca 2006 - 10:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

mimo pałeru, za słaby akumulatorek, co się nieco mija z przenośną zabawą

ekhm.. z całym szacunem, ale przydałoby się wywnioskować to na podstawie własnych doświadczeń, nie tego gdzie, ktoś coś wyczytał po sieci. A jeżeli komuś nie w portwel kupowanie sprzętu, żeby sprawdzić żywotność baterii:
http://psp.ign.com/a...4/574557p1.html

GBA > NDS > PSP

XD z czym do ludzi?

ps. zawsze można za 60 złotych kupić zapasową baterię na dłuższy wypad za miasto. :ninjadance:
  • 0

#6 Ney Napisany 05 czerwca 2006 - 11:11

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Jako handheld IMHO DS sprawdza się dużo bardziej od PSP...ZEROWE loadingi (to przecież podstawa), dłuższy czas trzymania baterii to dośc istotne zalety...
Mam nadzieje że PSP będzie dostawało więcej gier typu Daxter gdzie nie ma loadingów.
Co do wyglądu to o ile PSP "niszczyło" zwykłego DS tak DS Lite podoba mi się dużo bardziej od PSP.No i fajnie że DS się zamyka dzięki czemu kiedy konsolke trzymamy np w kieszeni ekran nie porysuje/zabrudzi się.
Prędzej czy później i tak trzeba będzie mieć obie zabawki (za rok na allegro pewnie ich koszt to będzie ok 350pln)...Bo mimo geniuszu Meteos to Lumines jest grą zdecydowanie fajniejszą a takich wyścigów jak Ridge Racers (z kawałkami muzycznymi z mojej ulubionej czwórki) DS raczej nie dostanie...
Ale i tak najlepszym handheldem będzie ten od Microsoftu:).Z przenośnym Halo oczywiście:)
  • 0

#7 nicun Napisany 05 czerwca 2006 - 14:19

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

ps. zawsze można za 60 złotych kupić zapasową baterię na dłuższy wypad za miasto. :ninjadance:

Wiesz, mi tak bardzo słaby akumulatorek PSP by nie przeszkadzał, bo grałbym w pracy podłaczony do zasilacza. Powtarzam jeszcze raz, pod względem możliwości, PSP rox.

NDS>GBA
Przecież cała ta wielka baza gier z GBA spokojnie odpala się na NDS.

Ale GBA jest dużo tańsze niż NDS - na hAllegro nawet tylko za 75zł.
  • 0

#8 ACZ Napisany 05 czerwca 2006 - 14:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Innowacyjność NDSa jest wykorzystywana głównie przez Nintendo. Inne firmy na touchscreenie głównie dawają mapki i inne pierdoły.
PSP mi bardziej odpowiada ze względu na możliwości oraz ma duży, piękny, panoramiczny ekran. Wkurza mnie tylko to, że Konami nie wydaje Casltevani w 2d na PSP, bo by się jeszcze piękniej prezentowała niż na NDS.
NDS jest tylko przeznaczone do gier co mi się nie podoba. Nawet głupie save'y są ograniczone w NDS.
NDS nie ma żadnych kart pamięci i to jest mocna wada.
PSP > NDS

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#9 Scorpio Napisany 05 czerwca 2006 - 14:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No i w PSP można oglądać jeszcze filmy i słuchać muzykę. I strony netowe jeszcze przeglądać. Jest do wszystkiego (... nie dopowiem :))

Ale i tak wolę NDS. Grałem na obu, i jakoś puderniczka mi się bardziej podobała w działaniu. Metroseksualizm wychodzi ze mnie :lol: Plus porównując obie biblioteki gier dla mnie przemawia bardziej NDS. Z kupnem egzemplarza własnego czekam tylko na Lite :)
  • 0

#10 Snoodgrass Napisany 05 czerwca 2006 - 15:14

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
No ja powiem że mnie wkurza granie w nds nie wiem po prostu nie potrafię jak grałem w super mario 3d na nds to matko boska no dosłownie 3 ręce by sie przydały
PSP>NDS

Głównie dla tego również ponieważ psp to jest pod względem parametrów technicznych gigantem a miesci się w kieszeni(niektórzy to negują ale na moich kieszeniach się sprawdza :ninjadance:
Również dla tego że przydaje się necik i czekam na ten cholerny aparacik i kamerke które japoncy zapowiedzieli a nic sobie z tego tak naprawdę nie robią no ale nic poczekamy zobaczymy.
  • 0

#11 ACZ Napisany 05 czerwca 2006 - 15:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Mi się także nie podoba sterowanie touchscreenem w takim Mario64 czy Metroidzie. Niewygodne to wszystko, wolę standardowe sterowanie. Konserwatysta ze mnie ;]

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#12 Texz Napisany 05 czerwca 2006 - 15:51

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Hah, qmpel prawdopodobnie już od kilku miesięcy nie dotykał przycisków w swoim NDSie, tylko nonstop jedzie na touchscreenie.
Fajne to jest.. nie powiem. Do czasu, bo kiedy przychodzi ochota na zagranie w coś "po normalnemu" już jest problem. Mówi się trudno. Taka specyfika DSa
  • 0

#13 luck1985 Napisany 05 czerwca 2006 - 21:29

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A ja wybieram Game Boy micro :D Baza GBA + wielkosc - to sie nazywa handheld ........... Milo wspominam , lepiej od PSP .
  • 0

#14 Mani Napisany 05 czerwca 2006 - 23:49

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Wiedziałem, że Luck tu zawita i odrazu o "micro" ze kul ze de best :P T3xz przycisków w DSie używam dosyć czesto.
  • 0

#15 luck1985 Napisany 06 czerwca 2006 - 09:29

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No wiadomo :D Jezeli chodzi o wyglada gier to wybieram PSP , jezeli o zabawe to DS . Ale PSP sie nie sprawdzilo w roli handhelda , majac to w domu szybko sie znudzilo , bo mialem stacjonarna konsole .DS fajny , ale stylusem machac w jadacym autobusie nie jest specjalnie fajne . A Micro sie najlepiej sprawil w tych wszystkich wrunkach . Graficznie nie powala te gry jak na PSP , ale grywalnosc ......... a o to chodzi . Gry szybkie proste , wchodze siadam gram , wylaczam wysiadam i ide dalej :D No i wielkosc ! To cenie :D Male jest piekne ;) No i mowie od razu ,ze guziki L i R wygodniej sie wciskalo w Micro niz w PSP ;) Ale to zalezy od graby :D
  • 0

#16 Ney Napisany 06 czerwca 2006 - 11:37

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

DS fajny , ale stylusem machac w jadacym autobusie nie jest specjalnie fajne .

Szczególnie na polskich drogach...Wracając z Anglii bez problemu grałem w autokarze w Meteos aż...przekroczyliśmy polską granice:).Przez dziury w drodze DS skakał aż miło:).W gre wymagającą stylusa w takich warunkach się grać poprostu nie dało.Co innego takie Mario Kart - tu już problemu nie było.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 06 czerwca 2006 - 12:01

Gość__*
  • Goście

Szczególnie na polskich drogach...


Taa, w polsce powinni dodawać do DSów 50 dodatkowych rysików. Nie pisze czemu wolę NDSa bo pisałem to już wiele razy w innych tematach. Jedyne co mnie w PSP zadziwia to ekranik, jest po prostu boski! Ostrość, kolory no i spory rozmiar jak na Handhelda. W sumie trochę się do PSP przekonałem jednak problem gier pozostaje, na PSP nie ma żadnej gry która by mnie jakoś specjalnie powaliła a przecież moc PSP pozwala na wiele, mam nadzieję że wreszcie coś to zmieni.
  • 0

#18 Texz Napisany 06 czerwca 2006 - 12:30

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

mam nadzieję że wreszcie coś to zmieni.

oj.. bliska przyszłość już na pewno to zmieni. Wystarczy spojżeć na support z ostatniego E3... khe khe, nie mam pytań.
Luck, Japończycy lubią wszystko micro... nie od dziś wiadomo że ich przyrodzenie też jest micro, więc nie chciałbym tu wysuwać zbyt daleko idących wniosków XD
  • 0

#19 nicun Napisany 06 czerwca 2006 - 13:22

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

Luck, Japończycy lubią wszystko micro... nie od dziś wiadomo że ich przyrodzenie też jest micro, więc nie chciałbym tu wysuwać zbyt daleko idących wniosków XD

Przynajmniej nie mają takich kompleksów jak amerykanie, gdzie wszystko musi być u nich "bolsze". Aż strach pomyśleć, jaką "kieszonkę" mogą zmajstrować, patrząc na ich samochody Empire State Building i inne budynki.
  • 0

#20 Scorpio Napisany 06 czerwca 2006 - 19:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tego ... Xboz będzie wielkości ... no, pół Xboxa.

Minimum.


I akumulator z samochodu do plecaka :lol:
  • 0

#21 Ryan Napisany 06 czerwca 2006 - 19:32

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
PSP. Dlaczego? Bo zmiata grafiką DSa z ziemi, ma lepszy chaintool do pisania homebrew ;) i gry, które bardziej mnie przypadły do gustu. Poza tym zdziwiłem się jak dobrze sprawdza się jako MP3 player. Dla mnie - roxoz. ;)

Do czasu pojawienia się konsoli MS oczywiście. (Czychu, dajesz! :kocha: ) A poważnie - ciekawi mnie, czy spekulacje analityków się sprawdzą i MS zapowie własnego handhelda. 10 miechów temu miałem okazję spytać Billa między innymi o handhelda i powiedział, że nie planują więcej hardware. Ale nie wykluczył tym samym konsoli robionej poza MS (której to już znowu). Mimo to - jak dla mnie ta konsola będzie skazana na niepowodzenie z dwóch powodów 1) wpakują w to Windowsa Mobile 2) skąd gry?
  • 0

#22 ACZ Napisany 06 czerwca 2006 - 20:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Ryan, było trzeba granata Billowi w jajca włożyć i jednego szarlatana na ziemi byłoby mniej ;)
Handheld M$ jakby powstał to z pewnością byłby tak naszpikowany windowsem mobile, że by się zawieszał raz po raz. Niech zatem lepiej nie robią handhelda. Szkoda naszych nerwów ;]

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#23 Mani Napisany 06 czerwca 2006 - 20:42

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

nie od dziś wiadomo że ich przyrodzenie też jest micro, więc nie chciałbym tu wysuwać zbyt daleko idących wniosków XD


To juz wiecie dlaczego Japonki wolą Europejczyków ;)

Handheld M$ ? Nie bardzo by mi sie to widziało bo DSa nie pobije a i PSP ma juz także dużą bazę użytkowników wiec komu na co to ? Choć takie HALO przenośne :ninjadance:
  • 0

#24 Ryan Napisany 06 czerwca 2006 - 21:11

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Czychu: a co Ty byś biedny bez Windowsa zrobił? :D Jak byś spamował na forum? Trochę też nie o to mi chodziło, co napisałeś. Używałeś w życiu mobilnego urządzenia na Windows, że się wypowiadasz na temat awaryjności? Opinie kolegów z piaskownicy się nie liczą. :P

Problem w tym, że bez dostosowanego OSa konsola nie ma sensu. Udowodnili to poprzednicy (m.in. Gizmondo). Inna sprawa, że jak chcą, to mogą - dowodem jest Xbox (OS bazowany na Win2k) i Xbox360 (bazowany na OSie Xboksa).

Mani: też uważam, że nie zdobędą rynku. :) Głównie z uwagi na zachowawczy marketing i brak wsparcia developerów (główna bolączka 360 - z ręczną konsolą nie może być inaczej).
  • 0

#25 ACZ Napisany 06 czerwca 2006 - 21:54

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Używałeś w życiu mobilnego urządzenia na Windows, że się wypowiadasz na temat awaryjności? Opinie kolegów z piaskownicy się nie liczą

No posiadam własny pocket pc z gps i Windowsem CE :P
Zwykła windowsowa szmira :P

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#26 Ryan Napisany 06 czerwca 2006 - 23:11

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie wiem co na nim instalujesz - mój Dell Axim nie zwisł ani razu. Ale results may vary oczywiście. Sporo zależy od użytkownika. :skacze:
  • 0

#27 Scorpio Napisany 07 czerwca 2006 - 07:14

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat teraz to by Vistę dali ... jak wszędzie dają.
  • 0

#28 nicun Napisany 07 czerwca 2006 - 07:26

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

Akurat teraz to by Vistę dali ... jak wszędzie dają.

Vista w kieszonce? Jakich komputerów trzeba żeby odpalić ten system! Microsoftowy handheld to będzie sprzętowy potwór... z nigdy niewykorzystanym potencjałem :P
  • 0

#29 Gość__* Napisany 07 czerwca 2006 - 07:28

Gość__*
  • Goście
PSP - wybieram ze wzgledu na dostepne na niej tytuły z MGS'ami, Talesem(pomimo że port z PSOne, ale uwielbiam te gierkę), LOCOROCO i dlatego, że przyszlośc rysuje sie dla niej o bardzo dobrze. Po E3, mozna tylko entuzjastycznie na to wszystko patrzec. Co do grafy - to traz dopiero zaczyna sie pisać konkretne graficznie tytuły na PSP - jak powiedział Gul w NEO+ - teraz mamy druga generacje. Przecież nowy Syphon graficznie zamiata a Daxter jest cudny.

A co do DS'a to jest fajny, ma Castlevanie, której jak tu napisano nie ma na PSP(mam nadzieje, ze sie to zmieni) ale jednak ma za mało gier dla których bym ja kupił i patrząc na zapowiedzi nie zmieniam zdania.

PSP w pierwszej kolejnoci za to co bedzie, moc i wszechstronność. DS za nim - innowacyjny i oryginalny ale w moje gusta nie trafia jak na raize tak bardzo jak handheld SONYl.
  • 0

#30 Ryan Napisany 07 czerwca 2006 - 11:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
O, spece od Visty się zebrali! :ziewa: Nie ma mobilnej Visty. Windows Mobile Division pracuje od lat nad swoim systemem, którym jest... Windows Mobile. Gdzie Rzym gdzie Krym? Nie ma kompilacji Windows Vista na procesory ARM. Jeśli ze względów marketingowych zdecydują się któreś wydanie WM nazwać Vista (w co wątpię - nie ma przecież Windows Mobile XP) to będzie to tylko nazwa.
  • 0