Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny handheldowe - temat niemoderowany


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
829 odpowiedzi na ten temat

#31 fingus Napisany 07 czerwca 2006 - 12:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
NDS, czy PSP? Hm. Nie biorąc pod uwagę ceny obie maszynki wypadaja właściwie równorzędnie. PSP ma lepsze możliwości graficzne i technicznie stoi na wyższym poziomie, zaś NDS ma póki co ciekawszy wybór gier (przynajmniej moim zdaniem, tutaj wiele zależy od indywidualnych upodobań, jeśli ktoś nie może żyć bez wipeouta, pewnie nie czyta nawet moich słów, podczas gdy dla mnie jeśli wyścigi, to tylko w kartach), no i do tego ma dostęp do całej przebogatej biblioteki gier z GBA. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny, to NDS wypada już znacznie lepiej. W przypadku NDS Lite dodatkowym argumentem będzie design - ten w pierwszym NDSie był raczej marny i wypadał blado przy futurystyczym PSP, ale NDS Lite to już zupełnie inna liga, ten nie dość że spokojnie może stawać w zawody z PSP, to jeszcze prawdopodobnie je wygra, dzięki kompaktowości, świetnemu wykończeniu i klapce osłaniajacej ekran.
  • 0

#32 kowal Napisany 07 czerwca 2006 - 13:10

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
mam PSP bo sprowadziłem kidyś parę z usa i jedna mi się została. na początku miałem same kłopoty, padła mi bateria, problemy ze zgrywaniem z kompa i takie tam.
wystawiłem ją na allegro ale postawiłem zaporową cenę i nie zeszła.
w komplecie miałem MG Acid i WipeOut'a więc sobie na niej pogrywałem od czasu do czasu. tą drugą później sprzedałem czego po dziś dzień żałuje ale 40 funciaków drogą nie chodzi a tyle za to dostałem.
systuację zmieniło Lumines. zakochałem się w tej grze i na dodatek moja żona, zazwyczaj sceptycznie nastawiona do gier, ostro w nią pogrywa.
ostatnio trafiłem na mega promocję na strefie bezcłowj na lotnisku w Edynburgu. za 30funtów GTA Liberty City Stories+Daxter!!! zatkało mnie. daxtera dawali do każdej zakupionej pozycji na PSP. żałuję, że nie wziąlem więcej.
problem zgrywania z kompa rozwiązał się wraz z kupnem nowego kabelka usb.
ogólnie jestem zadowolny z mojej konsolki i grzeję się na nowego Metal Gear'a!!!
  • 0

#33 xell Napisany 08 czerwca 2006 - 10:40

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:
Nie wiem, gdzie to wkleić, ale znalzałem zabawnego grafa. Sprzedaż konsol w Japonii w zeszłym tygodniu.;]
Dodany obrazek
  • 0

#34 BeSOS Napisany 08 czerwca 2006 - 10:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
oj, prawda to, prawda :)

DSL ROX Dodany obrazek
  • 0

#35 Texz Napisany 08 czerwca 2006 - 22:42

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

DSL ROX

Prawda polecam, zwłaszcza że nie ma tych cholernych limitów transferowych. Neostrada w tym przypadku SUXXIOR ;)

o to chodziło, nie? bo jak nie to o co? o_o ? :P
  • 0

#36 Mani Napisany 08 czerwca 2006 - 23:20

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Grafik ślicznie przedstawia nam PACMAN'a a przy okazji niezbity dowód na to, że DS wyprzedza onkurencje o całe mile.
  • 0

#37 Texz Napisany 08 czerwca 2006 - 23:50

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

a przy okazji niezbity dowód na to, że DS wyprzedza onkurencje o całe mile.

w Japonii, a Japonia jest po[][][][][][][][]. Rebusik jak za czasów Koła Fortuny. Kto chętny na banika? :rower:
  • 0

#38 fingus Napisany 09 czerwca 2006 - 12:40

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Myślę, że ten filmik stawia sprawę jasno i dyskusja która konsola góruje nad którą nie ma już sensu:

Od razu widać, co przyciaga bardziej użytkowników i ktora firma lepiej wybadała target. :klaszcze: :-D
  • 0

#39 me&myself Napisany 17 czerwca 2006 - 12:21

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
A ja tylko dodam że przez 2 dni od amerykańskiej premiery DS Lite sprzedano 135.000 sztuk.
  • 0

#40 Mani Napisany 17 czerwca 2006 - 13:11

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Fingus szkoda że nie wziął go do buzi ;) :P
  • 0

#41 me&myself Napisany 27 czerwca 2006 - 22:33

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Tak czytam sobie niektóre wypowiedzi jakoby PSP szło łeb w łeb z DSsem czy nawet takie które głoszą że Sony zaprało NINY 50% ryku hh i tak przygotowałem sobie szperajac po necie "pare" danych statystycznych dotyczących DSa i PSP coby z tego błędnego przekonania coponiektórych wybić:
----------------------------------------
Japonia stan na 18.06.06.

DS (obie wersje)- 8.9 mln
PSP - 4.1 mln
----------------------------------------
USA stan na koniec Maja 2006

DS - 4.594.240
PSP- 4.490.961

Tu nalezy dodać że w czerwcu miała miejsce udana premiera DSLite (patrz dwa posty wyżej) tak więc prawdopodobnie dane za ten miesiąc będą pomyślne dla konsolki Nintendo.
----------------------------------------
Europa, tu ostatnie deane porównawcze jakie posiadam są na koniec 2005 roku:

DS - 3.700.000
PSP - 2.450.000

Niny niedawno podało w Europie sprzedano 4.5 mln DSów, Sony jak zykle podaje tylko "Shipment" (5.94 mln)...

Aha w pierwszy weekend od premiery Lite w UK szprzedano 30.000 sztuk
----------------------------------------
Mam jeszcze dane z Astralii za okres od lutego 2005 do czerwca 2006:

Ds- 227.369
PSP- 161.623
----------------------------------------
Co do gier to na koniec roku fiskalnego (koniec marca 2006) sytuacje wygląda następująco:

DS- 60.4 mln
PSP- 47.3 mln (przy czym Sony jak zwykle podaje "Shipment")
----------------------------------------
Na koniec jeszcze ciekawe zestawienie gier ktore przekroczyly 1 mln sprzedanych kopi na oba systemy (w nawiasach zaokraglona ilosc sprzedanych sztuk)

PSP:
1.Grand Theft Auto: Liberty City Stories około (3 mln)
2.Ridge Racers (1 mln)
3.Everybodys Golf Portable ponad (1 mln)

DS:
1. Nintendogs wszystkie wersje (7 mln)
2. Animal Crossing: Wild World (4.5 mln)
3. Mario Kart DS (4.5 mln)
4. Super Mario 64 DS (3.5 mln)
5. Brain Training (3 mln)
6. Brain Training 2 (3 mln)
7. New Super Mario Bros (2 mln)
8. Wario Ware Touched (2 mln)
9. Brain Flex (1 mln)
10. Mario and Luigi: Partners in Time (1 mln)
11. Tamogotchi Connection: Corner Shop (1 mln)
12. English Training (1 mln)
13. Tetris DS (1 mln)

Ufff to by było na tyle, mam nadziej ze to Wam nieco zobrazuje sytuacje ;)
  • 0

#42 Danteusz Napisany 27 czerwca 2006 - 23:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Z tych danych wynika że Sony ma w przybliżeniu 40% rynku handheldów (mówię o obecnej generacji). Jest to niepodważalny sukces bo dotychczasowa konkurencja miała góra 10%. N za to genialnie trafiło z "popierdółkami" (Nintendogs, Brain Training), na czym czerpią olbrzymie zyski. Ciekawie zapowiada się najbliższy rok. Patrząc na zapowiedzi każda nowa gra na current-geny ląduje też na PSP, a niekoniecznie na DS. Sporo będzie sequeli które ukażą się tylko na DS lub PSP. Każna nowa gra na DSa może okazać się hitem ponieważ nowe sterowanie może uczynić ją niezwykle ciekawą. PSP bliżej do konsol stacjonarnych, tu trudno o zaskoczenie (są wyjątki-Loco Roco). PSP otrzyma ciekawe dodatki (GPS, Eyetoy, emu PSX) które z pewnością zwiększą zainteresowanie konsolą. Jedno jest pewne-hegemonia N na polu handheldów jest złamana. Nintendo musi walczyć już nie tylko na polu stacjonarek ale i konsol przenośnych.
  • 0

#43 Mani Napisany 28 czerwca 2006 - 14:14

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Dlaczego Dante mówisz, że SONY posiada ok 40 % ? Przecież nie jest stwierdzone (jeśli jest to sorry) ile PSP sprzedali tylko podali Shipment a to róznica.W niemieckich MM PSP leży na półkach (przynajmniej tak moja twierdzi bo ma mi kupić PSP WHITE).Wiec Shipment nie równa sie sell.
  • 0

#44 Texz Napisany 30 czerwca 2006 - 07:44

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

(przynajmniej tak moja twierdzi bo ma mi kupić PSP WHITE).

Ty ... krecie :D. Jak możesz. Nie wiesz że "czarne" wyszczupla? ;)
  • 0

#45 Kaxi Napisany 06 lipca 2006 - 20:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
http://www.jeux-fran... ... nonce.html

No to DS jak dla mnie pozamatał. Jeśli jeszcze będzie multi przez Wi Fi (choc watpie) to juz w ogole 10/10 :rower: Ubi nieźle dowaliło z tymi Settlersami, trzymam kciuki zeby to byłol grywalne :hurra:
  • 0

#46 hacker Napisany 07 lipca 2006 - 10:33

hacker

    Mokujin

  • Narybek
  • 34 Postów:
W którymś neo+ pisało że
NDS-13mln konsolek
PSP-10mln konsolek
  • 0

#47 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 02:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Dlaczego Dante mówisz, że SONY posiada ok 40 % ? Przecież nie jest stwierdzone (jeśli jest to sorry) ile PSP sprzedali tylko podali Shipment a to róznica.W niemieckich MM PSP leży na półkach (przynajmniej tak moja twierdzi bo ma mi kupić PSP WHITE).Wiec Shipment nie równa sie sell.

Z shipment wynika ok.50% więc zaniżyłem do 40%. To jest szacunek, nie ma dokładnych danych więc nie mogę podać konkretnej liczby.
  • 0

#48 BeSOS Napisany 10 lipca 2006 - 08:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dante, co ty pieprzysz, że tak napisze o_O masz jakies dane wyplute przez Sony (shipment), które zawsze podaje wyniki jak im sie podoba a nie jak jest naprawdę. Masz prawdziwy umysł analityka, nie ma bata o_O Wylicz mi ile % udziału na rynku ma sklep mojego brata o_O
  • 0

#49 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 08:58

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
"Około" może oznaczać zarówno 45% jak i 35%. Skoro Sony dostarczyło 17mln PSP to siłą rzeczy musiało sprzedać przynajmniej 2/3 z tej ilości, przecież sklepy nie trzymałyby olbrzymich ilości PSP w magazynach. Dalej, N sprzedało 17 mln DSów (taka liczbę w którymś momencie podali). Procentowo wychodzi w przybliżeniu 40% rynku dla PSP.
  • 0

#50 BeSOS Napisany 10 lipca 2006 - 09:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
...
  • 0

#51 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 09:15

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
A ten znowu pisze posty-śmieci :ninja:
  • 0

#52 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 09:15

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
No i DS w NIPPON pozamiatał.Lite i stary model łącznie się sprzedał w ilości 3,9 miliona sztuk przy 1 milionie PSP. To Tyle jeśli chodzi Dante o twoje analizy.KAPA.Sony dostarczyło 17 milionów z czego wiecej niż połowa zalega w magazynach taka prawda bo sklepy mają tyle sztuk PSP, że im poprostu stoisk zabrakło ;)
  • 0

#53 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 09:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Lite i stary model łącznie się sprzedał w ilości 3,9 miliona sztuk przy 1 milionie PSP.

Co to za liczby? Dane z tego roku czy co?

Sony dostarczyło 17 milionów z czego wiecej niż połowa zalega w magazynach taka prawda bo sklepy mają tyle sztuk PSP, że im poprostu stoisk zabrakło

Jakbył był właścicielem sklepu to nie zawaliłbym stoisk jednym produktem który rzekomo się nie sprzedaje.

Przyczepiacie się do tych 40% jakby to była główna treść mojego poprzedniego postu.
  • 0

#54 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 09:48

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

If you keep up with the Japanese game scene, you'll know how hot the DS is over in Nintendo's home territory. The DS is so hot, in fact, that it wasn't just the number one selling piece of gaming hardware for the first half of 2006, but number two as well!
Enterbrain, the publishing company behind the Famitsu magazines, has released sales stats for the first half of the year, covering 12/26/2005 to 6/25/2006. Three portable systems topped hardware sales for the period. DS Lite took the top spot, with the standard DS coming in second. Together, the two DS variations reached sales of 3.9 million units, far above the third place PSP, which managed 1 million.

Fueled by DS sales, game hardware sales topped 101.9 billion yen for the period, a 39.4% increase from the same period last year. Software and hardware together, the home console market topped 276.8 billion yen, 33.6% above the same period last year.

The DS hasn't slowed down one bit following the June 25 cutoff for inclusion in the Enterbrain report. With Nintendo aiming to hit the 10 million shipped mark in a couple of months, we expect the report for the second half of 2006 to be just as positive.


Źródło IGN.com Dante wystarczy troche poszukać.No i masz 3,9 do 1. To tyle.A Shipment to wiesz co z nim możesz zrobić.Bo dam sobie głowe urwać,że N także gdzieś w okolicach 20 baniek DSów do sklepów wysłało, a liczy sie sprzedaż, której niestety boskie Sony nie podaje (bo do porażki niewypada sie przyznawać :P).
  • 0

#55 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 09:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Spoko, właśnie o to mi chodziło. Chyba przyznasz że podanie dwóch liczb bez źródła ani okresu którego dotyczą nie jest zbyt wiarygodne?
  • 0

#56 fingus Napisany 10 lipca 2006 - 10:17

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Jakie 40%? A co z GBA? Już je zniknęliście? :/ Te 75 milionów nie rozpłynie się tak nagle w powietrzu. Nadal jest produkowane i sprzedawane, nadal powstają na niego nowe gry, zatem nadal powinien być uwzględniany w statystykach. W USA przez długi czas GBA sprzedawał się lepiej niż DS (nie wiem jak jest teraz, po premierze Lite).
Te 17 (czy ile) milionów PSP to jeszcze nie porażka, nie ma co rwać włosów z głowy. Choć faktycznie, wyrobiona i najbardziej rozpoznawalna na świecie marka nie pomogła, wbrew wróżbom co poniektórych w "zmieceniu" i "zmiażdżeniu" konkurenta. Ot, powolutku i nieśmiało weszło sobie na rynek. Porażką jest za to ilość sprzedawanych na PSP gier - no niby jest tego PSP na rynku mniej więcej tyle samo, co DSa, tyle że na DS gry rozchodzą się jak świeże bułeczki i regularnie trafiają na listy przebojów (a czasem nawet je okupują), podczas gdy w PSP zaledwie dwa bodaj tytuły jak dotąd przekroczyły granicę miliona egzemplarzy. Zatem jako konsola do gier PSP sprawdził się średnio. Filmy to też porażka, filmy to się ogląda w kinie (choćby domowym) - jak widać inni też to zauważyli i producenci jeden po drugim wycofali się z wydawania filmów na umd. Jako urządzenie do muzyki PSP jeszcze nie zdołało ugryźć Apple'a - a przypominam, że PSP nie była tak naprawdę takim Sonowskim gameboyem, tylko takim Sonowskim iPodem - nie była to próba wejścia na rynek przenośnych konsolek, tylko próbą odzyskania rynku przenośnych odtwarzaczy - w czasach walkmana Sony rządziło tu niepodzielnie, ale jakoś coś przespało i zostało wymiecione przez mądrzejsze firmy. :^^:
  • 0

#57 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 10:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Jakie 40%? A co z GBA? Już je zniknęliście? Te 75 milionów nie rozpłynie się tak nagle w powietrzu. Nadal jest produkowane i sprzedawane, nadal powstają na niego nowe gry, zatem nadal powinien być uwzględniany w statystykach.

GBA nie znikneło, ale nikt nie porównuje sprzedaży X360 z PS2 czy Xboxa z PSX. Liczy się sprzedaż aktualnej generacji.
  • 0

#58 BeSOS Napisany 10 lipca 2006 - 10:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
de wróżby Danteuszka odnosza się do podziału rynku tylko miedzy DSem a PSP ;]
  • 0

#59 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 10:29

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

Spoko, właśnie o to mi chodziło. Chyba przyznasz że podanie dwóch liczb bez źródła ani okresu którego dotyczą nie jest zbyt wiarygodne?


To samo można powiedzieć Danteuszku o Tobie. Dlaczego wy ciągle piszecie o 17 milionach PSP ? To jest Shipment ! Nie sprzedaż. Wydaje mi sie, że PSP tak cieńko sie sprzedaje gdyż ludzie zauważyli iż nawet SONY niewie czym PSP ma być.Bo ani to w 100% konsola ( jak DS) ani mp3player (do iPodów to mu daleko) ani przenośnie kino domowe (brak filmów na umd).Dlatego ludzie boją sie zainwestować w coś niepewnego (jak z N-gage Nokii) tylko pakują sie na statek o nazwie NintendoDS bądź Micro (tak jak fingus napisał), który jest nadal produkowany pozdro Luck :ninjadance:
  • 0

#60 fingus Napisany 10 lipca 2006 - 10:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

Jakie 40%? A co z GBA? Już je zniknęliście? Te 75 milionów nie rozpłynie się tak nagle w powietrzu. Nadal jest produkowane i sprzedawane, nadal powstają na niego nowe gry, zatem nadal powinien być uwzględniany w statystykach.

GBA nie znikneło, ale nikt nie porównuje sprzedaży X360 z PS2 czy Xboxa z PSX. Liczy się sprzedaż aktualnej generacji.


Po pierwsze, owszem, porównuje. Widziałem wiele porównań typu "patrzcie, PS2 sprzedaje się lepiej niż xbox360, cha cha cha". Po drugie: DS to nie jest next-GBA - co Nintendo wiele razy podkreślało. Najlepszy dowód - już po premierze DSa wypuszczono nową wersję GBA - GBMicro. :gwizdek:
  • 0