Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny handheldowe - temat niemoderowany


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
829 odpowiedzi na ten temat

#61 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 10:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

patrzcie, PS2 sprzedaje się lepiej niż xbox360, cha cha cha

Ja też, pisał to Czychu i serio.

DS to nie jest next-GBA - co Nintendo wiele razy podkreślało. Najlepszy dowód - już po premierze DSa wypuszczono nową wersję GBA - GBMicro.

N potwierdziło to że DS jest następną generacją GBA nie pokazując innego następcy GBA. Micro nie jest żadnym dowodem, PSOne wyszło po premierze PS2.
  • 0

#62 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 10:47

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

N potwierdziło to że DS jest następną generacją GBA nie pokazując innego następcy GBA


A poco ma pokazywac następcę GBA skoro DS sie zarąbiście sprzedaje.Nintendo nie popełni tego samego błedu co Sony, które teraz musi sie zajmować 3 systemami mianowicie PS2,PSP,PS3.Nintendo narazie daje rade z DSem a w przyszłości i z Wii.Po co zarzynać kurę znoszącą złote jajka? Przecież jakby wyszedł następca GBA to DS by sie juz tak dobrze nie sprzedawał.Next GB w swoim czasie.
  • 0

#63 fingus Napisany 10 lipca 2006 - 10:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

N potwierdziło to że DS jest następną generacją GBA nie pokazując innego następcy GBA.


Hej, nie oczekujesz chyba, że będą wypuszczać dwie konsole rocznie, to by już było niezłym przegięciem. 2005 był to rok DSa, 2006 - Lite, 2007 - Wii, wychodzi na to, że GBA2 można spodziewać się najwcześniej w 2008. Gdyby nie zaskakujące powodzenie DSa, GBA2 z pewnością ukazałby się jeszcze przed Wii.
A najlepszy dowód na to, że GBA to nie żadna "poprzednia generacja", tylko odrębna gałąź, to fakt, że nadal wychodzą na niego gry i to nie jakieś resztki, odpady, czy zubożone konwersje z DSa, tylko normalne, pełnoprawne tytuły, takie jak Mario Tennis czy kolejne Finale (4,5,6).
  • 0

#64 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 10:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Na PSone po premierze PS2 też wyszło sporo pełnoprawnych gier. Poza tym Nintendo na E3 nie pokazało nic na GBA.
  • 0

#65 BeSOS Napisany 10 lipca 2006 - 11:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
rotfl tak czytam Dante te twoje posty i powiem Ci, że twoje fanbojostwo mnie przeraża :D nawet to, ze masz DSa niewiele tu pomaga...no i zawsze znajdziesz jakis argument aby się wybronić Dodany obrazek szkoda tylko, ze argumenciki twoje sa...no wiesz jakie :) nie chciałbym być wulgarny oj Dodany obrazek
  • 0

#66 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 11:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
A może znajduje argumenty bo mam rację?
  • 0

#67 Ryo-San Napisany 10 lipca 2006 - 11:35

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

PSP otrzyma ciekawe dodatki (GPS, Eyetoy,)

bardzo mozliwe ze te dodatki wogole nie ujrza swiatla dziennego - Eyetoy na E3 wypadl gorzej niz tragicznie a o GPS sluch zaginal tak jak o telefonii 3 generacji o ktorej kiedys wspominal boski Ken :ninja:
  • 0

#68 MaxVarEmreis Napisany 10 lipca 2006 - 11:37

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

GBA nie znikneło, ale nikt nie porównuje sprzedaży X360 z PS2

Sorry, ale jak to nie porównuja?? Co raz pojawiaja sie na forum takie tematy....
Jak dla mnie to NDS w kwestii gier rozwala odgrzewane kotlety z PSP. I gdybym miał kase na to aby zaopatrywac 3-4 konsole w gry, to bez zastanowienia łykał bym NDS. I z takiego załozenia wychodzi jak widac cały swiat. A Settlers na NDS to juz poprostu mistrzostwo swiata. Jak to zobaczyłem to malo sie nie popłakałem :cry:
  • 0

#69 fingus Napisany 10 lipca 2006 - 11:46

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

A może znajduje argumenty bo mam rację?

Ach, no tak. Czyli nie ważne, co mówi producent, bo rację ma tak czy siak Dante. No sorry, ale kto inny niż producent ma powiedzieć co jest, a co nie jest następcą tego czy tamtego? Ja wiem, że dla osoby zapatrzonej w Sony nastawienie "nie wiedzą co mówią" jest nastawieniem naturalnym, ale nie każdą japońską korporacją rządzą ludzie obłąkani. :cmok:

Zresztą ta dyskusja i tak nie ma sensu. Udział w rynku liczy się na podstawie sprzedaży z danego okresu (powiedzmy roku) - i gdyby w tym roku zeszło nagle 10 milionów egzemplarzy SNESa, to naprawdę nie ma znaczenia, która jest to generacja - będzie to miało wpływ na "udział w rynku". I tak na tej podstawie można porównywać sprzedaż PS2 i xbox360, tak samo jak GB, GBC, GBA, DSa, PSP, N-Gage i WonderSwana. Czy przez to, że PS2 to "poprzednia" (a może "obecna") generacja, to znaczy, że jego "udział w rynku" nagle wyparował na rzecz osamotnionego (póki co) xbox 360? Bzdura!

Choć prawdę mówiąc, to te wszystkie "udziały w rynku" należy liczyć raczej na podstawie sprzedaży gier, a nie sprzętu, bo jedna rzecz to sprzedać dużo konsol,a druga - wyhodować sobie klientów, gotowych co jakiś czas wysupłać dodatkowe pieniądze na tę czy inną grę. I wówczas przestaje być ważnym to, czy PS1 to pierwsza, czy może dopiero piąta generacja i jak to daleko jest w tyle za xbox 360, a staje się ważne, że w tym-a-tym roku sprzedano tyle-a-tyle egzemplarzy gier na nią i jaki "udział w rynku" z tego wynika. Choćby sama konsola nie była już produkowana od N miesięcy.
  • 0

#70 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 11:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

I z takiego załozenia wychodzi jak widac cały swiat.

Ja też ;] Mam PS2, chciałem mieć konsolę z innymi grami niż na stacjonarce, no i Advance Wars :zakochany:

A Settlers na NDS to juz poprostu mistrzostwo swiata. Jak to zobaczyłem to malo sie nie popłakałem

To samo u mnie, kupię na 100% :D
  • 0

#71 MaxVarEmreis Napisany 10 lipca 2006 - 11:57

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

I z takiego załozenia wychodzi jak widac cały swiat.

Ja też ;] Mam PS2, chciałem mieć konsolę z innymi grami niż na stacjonarce, no i Advance Wars :zakochany:

A Settlers na NDS to juz poprostu mistrzostwo swiata. Jak to zobaczyłem to malo sie nie popłakałem

To samo u mnie, kupię na 100% :D

Kurde, tak czytajac to wszytko, naszła mnie ogromna ochota na kupno DS Lite.....i chyba sie skusze :D. Bede miał w sam raz na wyjazd nad morze...kupno LOTR: BFME 2 odłoze na po wyjazdzie :). To wszytko przez Was :P. Bedziecie sie smazyc w piekle :ninja:
  • 0

#72 Ney Napisany 10 lipca 2006 - 12:14

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Bedziecie sie smazyc w piekle

Zemścisz się na nas w Metroidzie po Wifi lub w Mario Kart:)
A kupując Lite w Europie uważaj bo sporo ich ma problemy z krzyżakiem...
  • 0

#73 MaxVarEmreis Napisany 10 lipca 2006 - 12:23

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Bedziecie sie smazyc w piekle

Zemścisz się na nas w Metroidzie po Wifi lub w Mario Kart:)
A kupując Lite w Europie uważaj bo sporo ich ma problemy z krzyżakiem...

Mam zamiar zamówić w DVDCrave :)
  • 0

#74 nicun Napisany 10 lipca 2006 - 13:46

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

Bedziecie sie smazyc w piekle

Zemścisz się na nas w Metroidzie po Wifi lub w Mario Kart:)
A kupując Lite w Europie uważaj bo sporo ich ma problemy z krzyżakiem...

Mam zamiar zamówić w DVDCrave :)

Może zrobimy to razem? (będzie taniej za przesyłkę ;))
  • 0

#75 Ryo-San Napisany 10 lipca 2006 - 14:08

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
nie ryzykowalbym - wysylka bedzie niewiele tansza(34 zl za jednego Ds'a i 63 za dwa) - a jak juz sie wpadnie z dwoma DSami na cle to raczej zadna wymowka nie przejdzie...
  • 0

#76 Ney Napisany 10 lipca 2006 - 14:20

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Póki co na DVD Crave jest JEDEN DS Lite:)
Ciekawe kiedy będzie u nich dostawa...
Z tego co mi mówił brat cioteczny bardziej opłaca się brać pojedyńczo bo już za dwa DS'y dowalają dużo większe koszty wysyłki...
EDIT:
Na DVD Crave DS'y są juz "out of stock":)
  • 0

#77 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 14:29

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Śmieszą mnie takie komenty ludzi typu " DS nad morze sobie wezme, PSP nad morze sobie wezme" ludzie przecież za dnia nic nie widać na ekranie ! Szczególnie sie to tyczy PSP.
  • 0

#78 MaxVarEmreis Napisany 10 lipca 2006 - 14:32

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Póki co na DVD Crave jest JEDEN DS Lite:)
Ciekawe kiedy będzie u nich dostawa...
Z tego co mi mówił brat cioteczny bardziej opłaca się brać pojedyńczo bo już za dwa DS'y dowalają dużo większe koszty wysyłki...
EDIT:
Na DVD Crave DS'y są juz "out of stock":)

Zobaczymy czy do jutra mi ktos wykupi :D

A tak troche Off topik. Czy ma ktos za was, do sprzedania pierwsza czesc Golden Sun?? Dwójke mozna na Ultimie wychaczyc, a z 1 trudniej juz. Niby sa na Allegro, ale ja sie nie znam na tym czy to chinska podróba czy oryginał. Kocham RPG i chciałbym sobie w to pograc.



EDIT:
Na DVD Crave DS'y są juz "out of stock":)

No to pieknie :(. Czyli z nici grania na DS nad morzem...... :cry:

Śmieszą mnie takie komenty ludzi typu " DS nad morze sobie wezme, PSP nad morze sobie wezme" ludzie przecież za dnia nic nie widać na ekranie ! Szczególnie sie to tyczy PSP.

Heh, ale tu chodzi o pewna przenośnie :). Wiadomo ze na plaze nie bede tego brał. Chodzi o sam wyjazd i odciecie od konsol stacjonarnych.
  • 0

#79 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 14:37

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

A tak troche Off topik. Czy ma ktos za was, do sprzedania pierwsza czesc Golden Sun?? Dwójke mozna na Ultimie wychaczyc, a z 1 trudniej juz. Niby sa na Allegro, ale ja sie nie znam na tym czy to chinska podróba czy oryginał. Kocham RPG i chciałbym sobie w to pograc.


Podróbki są na baterie (w sensie zapisu stanu gry) a orginały jadą na Cart'cie.

Ostatnio widziałem LITE w wersji LIVE w sklepie ....nadal bardziej mi sie podoba starsza wersja choć LITE duzo ładniej sie prezentuje jako sprzęt high endowy w porównaniu do PSP.
  • 0

#80 MaxVarEmreis Napisany 10 lipca 2006 - 14:42

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

A tak troche Off topik. Czy ma ktos za was, do sprzedania pierwsza czesc Golden Sun?? Dwójke mozna na Ultimie wychaczyc, a z 1 trudniej juz. Niby sa na Allegro, ale ja sie nie znam na tym czy to chinska podróba czy oryginał. Kocham RPG i chciałbym sobie w to pograc.


Podróbki są na baterie (w sensie zapisu stanu gry) a orginały jadą na Cart'cie.

No dobra, ale jakie to znaczenie?? Czy sa jakies problemy przez to??
  • 0

#81 Mani Napisany 10 lipca 2006 - 14:50

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Nie za bardzo wiem ale chyba jak bateria ci siądzie to tracisz save'a.Przynajmniej tak słyszałem.
  • 0

#82 Matrox Napisany 10 lipca 2006 - 19:19

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:
Pirata mozna poznac po tym, ze to okragle logo Nintendo w wersji Euro jest "jajowate", a powinno byc okragle (jajowate maja wersje z USA). Na oryginale na nalepce jest wytloczony numer, a nie nadrukowany, a na plytce w srodku jest widoczny napis Nintendo. Tyle pamietam ;]
  • 0

#83 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 20:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Z tym że niektóre piraty mają oznaczenia jak oryginały. Najłatwiej poznać po słabej jakości nadruku na naklejce, skąpej instrukcji, brzydkich kolorach na pudełku. Pewnośc że gra jest oryginalna ma się tylko gdy save nie padnie po roku.
  • 0

#84 Matrox Napisany 10 lipca 2006 - 21:01

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

Z tym że niektóre piraty mają oznaczenia jak oryginały. Najłatwiej poznać po słabej jakości nadruku na naklejce, skąpej instrukcji, brzydkich kolorach na pudełku. Pewnośc że gra jest oryginalna ma się tylko gdy save nie padnie po roku.


Na piracie save ci roku nie wytrzyma, z wlasnych doswiadczen wiem, ze zazwyczaj padaja po 3 miesiacach. Pewnym oryginalu mozna byc po zobaczeniu napisu nintendo na plytce ale na aukcji tego nie da rady zobaczyc ;]
  • 0

#85 Danteusz Napisany 10 lipca 2006 - 21:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Miałem Golden Sun z Allegro, bardzo się zdziwiłem gdy save padł mi po roku. Do tej pory byłem pewien że to oryginał.
  • 0

#86 BeSOS Napisany 11 lipca 2006 - 00:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ostatnio widziałem LITE w wersji LIVE w sklepie ....nadal bardziej mi sie podoba starsza wersja choć LITE duzo ładniej sie prezentuje jako sprzęt high endowy w porównaniu do PSP


:hmmm:

ty tak poważnie o_O
Nie chciałbym obrażać twojego DSa (LOL xD), ale chyba nie przyjrzałeś mu się dokładnie Dodany obrazek
  • 0

#87 fingus Napisany 11 lipca 2006 - 00:26

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Ostatnio widziałem LITE w wersji LIVE w sklepie ....nadal bardziej mi sie podoba starsza wersja choć LITE duzo ładniej sie prezentuje jako sprzęt high endowy w porównaniu do PSP

:hmmm:
ty tak poważnie o_O
Nie chciałbym obrażać twojego DSa (LOL xD), ale chyba nie przyjrzałeś mu się dokładnie Obrazek

Hm. No cóż, stary DS wygląda oldschoolowo, co też jest swego rodzaju plusem i dla wielu może być urokliwe czy nęcące. Z kolei Lite wygląda designersko, natomiast PSP - coolersko, co może być bardzo pożądane w taką pogodę, ale poczekajcie no tylko do listopada, a zaśpiewacie inaczej. ;-)[/i]
  • 0

#88 BeSOS Napisany 11 lipca 2006 - 00:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

natomiast PSP - coolersko


a nawet lansersko :ninja:
  • 0

#89 Mani Napisany 11 lipca 2006 - 01:06

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Jedyn ja tak serio serio Oldskul 4 life :ninjadance: a zresztą co za różnica który DS ważne że kopie tyłek PSP :P choć PSP white fajnie sie prezentuje.
  • 0

#90 Texz Napisany 11 lipca 2006 - 07:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

co za różnica który DS ważne że kopie tyłek PSP

HERETIC! \m/
Nie wiem co ci tam w Finlandii zrobili z mózgiem, ale nie wygląda to zbyt dobrze...
  • 0