Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kingdom Hearts 3

Square Enix PS4 XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
181 odpowiedzi na ten temat

#121 Cola Napisany 04 lutego 2019 - 11:35

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

a jak ktoś zielony w temacie usiądzie tylko po to aby popatrzeć na ładną grafikę, animacje i coś pograć to też będzie się dobrze bawił? Czy jednak puści bełta?

 

 

Kiedyś grałem w dwójkę i kompletnie nie kumałemm fabuły a i tak świetnie się bawiłem.  Tak samo będzie z trójką u mnie, moim zdaniem atakuj śmiało.

 


  • 0

#122 Kazuo Napisany 04 lutego 2019 - 15:24

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wczoraj skończyłem świat Elsy. Let it Go tak samo zajebiście animowane i zaśpiewane jak w filmie, szkoda że w każdym świecie czegoś nie nucą. Przy okazji jestem jakoś w połowie gry i jak na tę chwilę fabularnie i klimatycznie bliżej tej grze do części pierwszej niż do drugiej. Gdzieś tam w tle przewija się Organizacja XIII, ale zdecydowanie na pierwszym planie jest Disney. Na pewno już wkrótce się to zmieni, bo intryga zaczyna się zagęszczać, ale fani bajek wujka Walta nie powinni być zawiedzeni. 


  • 0

#123 Lady Luck Napisany 04 lutego 2019 - 15:41

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

I to jest dobra wiadomość :^^:


  • 0

#124 Schrodinger Napisany 04 lutego 2019 - 15:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

ta seria to gówno, ale ciągle mnie kusi żeby dać jej jeszcze raz szansę :( 


  • 0

#125 Kazuo Napisany 04 lutego 2019 - 15:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

I to jest dobra wiadomość  :^^:

 

Jak wolisz Disneja to na pewno, ja tam lubię jedno i drugie. Kiedy akurat Nomura nie komplikuje przesadnie fabuły to potrafi zrobić zajebiste motywy w stylu anime, a nawet sprawić że dorosły facet może uronić łezkę (zakończenie Birth by Sleep albo 358/2 Days  :cry: ). Scenariusz ogólnie jest popierdolony, ale i tak stanowi mocny punkt tej gry. Brat wczoraj przeszedł i mówi, że to co się dzieje na końcu to bardziej epicki szajz niż jakiekolwiek Final Fantasy. 


  • 0

#126 BeSOS Napisany 04 lutego 2019 - 17:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja tam kupuje za miesiąc dla Disneya i grafiki. Jebać fabule.
  • 3

#127 Kazuo Napisany 04 lutego 2019 - 19:15

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Z grafiki na pewno będziesz zadowolony. Właśnie skończyłem 

Spoiler

ja jebie, te cut-scenki to jest jakiś chory poziom wykonania, wyglądają jak sceny żywcem wycięte z filmu :uff:


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 04 lutego 2019 - 19:16

  • 0

#128 Kazuo Napisany 05 lutego 2019 - 02:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jestem na końcówce gry. Popieprzona fabuła czy nie, finałowe walki i scenki to poziom najlepszych gier Squaresoftu (tak, Squaresoftu, nie Square-Enix). Ostatni raz byłem tak poskładany kończąc FFX, czyli jakieś 18 lat temu. 


  • 0

#129 Kazuo Napisany 05 lutego 2019 - 18:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gra skończona, kilka rzeczy mocno nie zagrało, ale że jestem zaraz po zakończeniu, które mnie absolutnie i doszczętnie zniszczyło, a łapy jeszcze mi się trzęsą z podniecenia, to chwila minie nim dam radę obiektywnie coś napisać. Reakcje w trakcie ostatnich kilku godzin grania?

 

 

 

tenor.gif

 

giphy.gif

 

 

comment_gMaEForVtoItmxoGBnz5eXFoTMZioAw3

 

 

 

Tak że teraz o czymś innym. 

 

Graczom rozważającym zakup wyjaśniam: przygoda jest tak zrobiona, że powinna zadowolić niemal wszystkich, zarówno miłośników animacji Disneya, jak i hardkorowych fanów Kingdom Hearts. Przez 3/4 gry (czyli przez zdecydowaną większość) biegamy po kolorowych światach bajek wujka Walta, obserwujemy w akcji bohaterów naszego dzieciństwa, wraz z Herkulesem tłuczemy wielkie tytany, z Roszpunką tańczymy na dworze miasta Corona, a z Elsą radośnie śpiewamy "Mam tę moc". Natomiast ostatni rozdział przeznaczony został na zamknięcie wszystkich wątków jakie nagromadziły się przez te 17 lat istnienia serii i to już jest pełen fanserwis i przyjemność przeznaczona wyłącznie dla fanów serii, którzy są z nią od dłuższego czasu. Ok, fabułę można nawet dobrze zrozumieć oglądając wcześniej jakieś streszczenie na YT, ale żeby naprawdę cieszyć się tym co na końcu przygotował Nomura to nie wystarczy. Pisałem o tym już wcześniej, bez przywiązania do postaci i śledzenia latami tej historii zakończenie nie będzie miało aż takiej mocy. To tak jakby zacząć granie w Metal Gear Solid od Guns of the Patriots albo oglądanie Gry o Tron od ostatniego sezonu. Niby można, człowiek nacieszy oczy i uszy, ale większych emocji w tym nie będzie, bo tak jak Snake w MGS4 będzie dla niego tylko połamanym dziadygą, tak Sora i spółka pozostaną wyłącznie bandą kolorowych idiotów, a nie bohaterów którym kibicowało się latami. Finał Kingdom Hearts jest epicki jak cholera, starcia z bossami najbardziej efektowne jakie widziałem w grach, Yoko Shimomura wraz z ekipą dźwiękową osiągnęli absolutne wyżyny swoich możliwości, a gość który projektował ostatnie lokacje i areny walki powinien zgarnąć jakiś jebany medal - wybałuszone oczy i gęsia skórka gwarantowane tak czy inaczej, jednak czegoś będzie brakować jeżeli nie grało się we wcześniejsze odsłony i nie kumplowało się z Sorą od samego początku. Ja w każdym razie jestem zadowolony jak cholera i sam nie wierzę w to co piszę, ale Nomurze udało się posklejać te wszystkie popieprzone wątki w jedną całość, dzięki czemu zakończenie jest jasne, klarowne i satysfakcjonujące. Wiele serii potrafi rozczarować w kulminacyjnym momencie, natomiast w Kingdom Hearts 3 zakończenie spełnia wszystkie marzenia fanów... a epilog zwiastujący nadejście KH4 rozbudza nowe. Dziękuję Tetsuya, dokonałeś tego 

 

 

giphy.gif

 

 

Enyłej polecam zagrać. Jak nie dla fabuły to chociaż dla tych przepięknych światów, bajkowego klimatu, dosyć prostego, ale i tak przyjemnego i zróżnicowanego gameplayu. Później szerzej się rozpiszę co mi się nie spodobało. 


  • 6

#130 Woroq Napisany 05 lutego 2019 - 18:57

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Gralem w KH jeszcze na PS2, bylem zachwycony. Później, jakoś nie było mi po drodze, chociaż sentyment pozostał. Ile godzin zajmuje fabula? Kurcze, nahajpowałeś mnie :cry:
  • 0

#131 Schrodinger Napisany 05 lutego 2019 - 19:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Też mnie hajpuje menda
  • 0

#132 Kazuo Napisany 05 lutego 2019 - 19:14

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Na hardzie wyszło mi 30 godzin, na pozostałych poziomach pewnie będzie jakoś podobnie. Zero grindu.

 

Chcecie hajp? No to macie

 

 

Ta gra ma bez kitu najlepszy soundtrack jaki słyszałem. A jak to dobrze brzmi w trakcie walki z tymi wszystkimi efektami. POEZJA, 

 

 


  • 0

#133 Woroq Napisany 05 lutego 2019 - 19:24

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:

30 h to trochę dużo, nie dam rady przejść do 22 marca :/ Z drugiej strony, gierkę można wyrwać już za 190 zł... A nie mam w co grać, nie wiem czy ten darmowy Hitman mnie wciągnie :cry:


  • 0

#134 Schrodinger Napisany 05 lutego 2019 - 19:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Jakbyś kupił to rezerwuje potem kupno od ciebie ;)
  • 0

#135 Kazuo Napisany 05 lutego 2019 - 19:37

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja na pewno sprzedam jak splatynuję, brat ma swoją kopię, więc i tak zawsze będę mógł od niego pożyczyć (na jednym przejściu na pewno się nie skończy). Ktoś będzie chętny chapnąć gierkę w ciągu tygodnia, może dwóch to już wie gdzie się zgłaszać. 


  • 1

#136 Pawlik Napisany 05 lutego 2019 - 19:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Tez chce!
  • 0

#137 Rudolf Napisany 05 lutego 2019 - 20:19

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Są turbo trudni sikret bossowie? I jak z postaciami z FF?

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 05 lutego 2019 - 20:20

  • 0

#138 BeSOS Napisany 05 lutego 2019 - 20:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zamawiam po szrocie i pawliku, pewnie odkupie za 140 :banderas:
  • 0

#139 Kazuo Napisany 05 lutego 2019 - 22:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Są turbo trudni sikret bossowie? I jak z postaciami z FF?

Dopiero zaczynam opcjonalne aktywności, więc nie mam pewności ilu, ale jeden koks jest na 100%. No i z postaciami z Final Fantasy jest lipa, dlatego napisałem, że gra zadowoli "niemal" wszystkich. Przygoda stara się być maksymalnie Disnejowska, z kolei pod koniec tak skupia się na Sorze, Xehanorcie i Organizacji XIII, że chyba już nie starczyło czasu na Clouda i spółkę. Nie pojawia się nikt z tej serii. Cóż, fani FF będą niepocieszeni, z drugiej strony antagonistów oraz bohaterów KH wykonanych w takim samym stylu jest tak ogromna ilość, że spokojnie zastępują ekipę z Fajnali.

 

Nie chcę, żebyście myśleli, że gra jest jakaś idealna, bo wad można wymienić więcej. Przede wszystkim światy są bardzo nierówne, część jest zajebista

Spoiler

z kolei część zwyczajnie nudna, bez pomysłu i ciągnie się o wiele za długo

Spoiler

na pewno wszystkie mogłyby być trochę krótsze. W KH2 każdy świat trwał jakąś godzinę, półtorej i było w sam raz, tutaj w niektórych zdarza się siedzieć nawet i 3 h. Co jeszcze? Poziom trudności. Nie że zgrywam teraz wielce hardkorowca, ale ta gra naprawdę jest ŁATWA. Nawet na hard nie miałem nigdzie problemu, a ostatniego bossa pokonałem za drugim razem mając naprawdę niski lv. Zresztą, z tego co czytam na forach inni gracze mają takie same odczucia. No i walka. Radzę nie podchodzić do tej gry ani jak do zaawansowanego slashera, ani tym bardziej jak do rozbudowanego erpega. Siekanie bawi, bowiem co chwilę zyskujemy nowe bronie z unikatowymi właściwościami, kolejne czary, summony itp, ale wszystko sprowadza się do radosnego klepania w "x", sporadycznie tylko do bloku/uniku/rzucenia czaru. KH3 ma bardzo proste założenia gameplay'owe. Co poniektórych na pewno ucieszy fakt, że nie ma tu praktycznie żadnych elementów platformowych (a jak już jakieś są to na ogół Sora skoki wykonuje automatycznie). Żeby nie było jednak zbyt monotonnie to często pojawiają się przeróżne mini-gierki, ale nie takie obesrane jak w Spyro 3, tylko faktycznie grywalne. Hejterom nie wierzcie, gumi-statek jest bardzo spoko. 

 

To taka garść uwag na szybko, żebyście wiedzieli na co się piszecie. Wiadomo, że najwięcej frajdy z gry wyniosą fani i dla nich będzie to produkcja na solidne 9/10 (oczko wzwyż za fabułę), ale pozostali też powinni się super bawić. Ja już powoli zaczynam smarować dupsko na czwórkę i mam nadzieję, że nie będę musiał na nią czekać kolejne 15 lat. 


  • 0

#140 Kazuo Napisany 06 lutego 2019 - 13:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Czyżby nowa gra Square Enix potwierdzona?

 

 

HX2iBxo.jpg

 

 

śmieszki śmieszkami, ale tak na serio to coś się w tym kierunku może szykować, więcej w spoilerze dotyczącym secret endingu KH3 (secret ending nie zdradza nic z fabuły KH3, więc możecie spojrzeć)

 

Spoiler

 

hmmmm


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 06 lutego 2019 - 13:34

  • 0

#141 Lady Luck Napisany 06 lutego 2019 - 13:40

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Przypomina? Przecież do jest dokładnie wykorzystywanie tego,

 

Spoiler


  • 0

#142 Kazuo Napisany 06 lutego 2019 - 13:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zastanawia mnie tylko w jaki sposób chcą to ożywić. Myślałem, że to był tylko zabawny bajer ze świata Toy Story, ale secret ending zbił mnie tropu. Coś jest na rzeczy. 


  • 0

#143 Kazuo Napisany 08 lutego 2019 - 01:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Rzekomo najtrudniejszy boss w grze właśnie padł

 

 

Spoiler

 

W porównaniu do Sephirotha z KH czy Lingering Will z KH2 kolo jest żałośnie łatwy. Do młodego Xehanorta z Birth by Sleep, to już w ogóle nie ma sensu go porównywać. Oj, Square się ostatnio nie stara z opcjonalnymi bossami. 

 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 08 lutego 2019 - 01:21

  • 0

#144 Kazuo Napisany 08 lutego 2019 - 18:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

jP7u1zJ.jpg

 

 

 

 

LpV1lLL.gif

 

 

to kto chciał giereczkę? 


  • 2

#145 BeSOS Napisany 08 lutego 2019 - 19:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Taki fan i już sprzedaje? To chyba jednak bardziej perełka z plusa :hihi:
  • 0

#146 Schrodinger Napisany 08 lutego 2019 - 19:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Masz we wszystkich reedycjach na PS4 wbite platynki?
  • 0

#147 Kazuo Napisany 08 lutego 2019 - 19:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Taki fan i już sprzedaje? To chyba jednak bardziej perełka z plusa :hihi:

 

Brat ma swoją kopię, zawsze mogę od niego pożyczyć. Liczę na jakieś nowe światy w DLC.

 

Masz we wszystkich reedycjach na PS4 wbite platynki?

 

KH1,CotM, KH2, BbS wbite na ps3, a DDD i teraz KH3 na ps4. W sumie żałosne 6 platyn i równie żałosne 500+ godzin spędzonych z serią. Wiem, kiepski ze mnie fan, ale będę starał się bardziej  :sapek:


  • 0

#148 BeSOS Napisany 09 lutego 2019 - 09:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dobra to za ile sprzedajesz????
  • 0

#149 Pawlik Napisany 09 lutego 2019 - 11:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Jedyn, ja po Tobie  :zakochany:


  • 0

#150 BeSOS Napisany 09 lutego 2019 - 11:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wg powyższego rankingu miał być woroq, szrot ty i ja :cf: czuje cebulę!!!!
  • 0



Inne z tagami: