Skocz do zawartości

Zdjęcie

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

WiiU Retro Studios Nintendo Donkey Kong Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
533 odpowiedzi na ten temat

#241 ACZ Napisany 17 lutego 2014 - 16:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 038 Postów:

Edge - 7/10

 

srednia na mecie po 31 reckach to 82%.

perelka z plusa. :yes:


  • 0

#242 Godot Napisany 17 lutego 2014 - 17:03

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Rozczarowanie ocenami. Rayman chyba za wysoko poprzeczkę postawił
  • 0

#243 Schrodinger Napisany 17 lutego 2014 - 17:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
Greg oczywiście nie będziesz grał w Donkey Konga jeśli średnia ocen to nie będzie 9+ ?
  • 0

#244 Godot Napisany 17 lutego 2014 - 17:17

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie mam ciśnienia
  • 0

#245 Schrodinger Napisany 17 lutego 2014 - 17:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
Nie że nie masz ciśnienia, tylko masz w to nie grać. No chyba że nie masz zasad, a Twój kompas moralny to podróbka od chińczyka z bazaru. Dziś już upadł posąga vagranta, nie rób tego ze sobą!!!
  • 0

#246 Godot Napisany 17 lutego 2014 - 17:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A co zrobił Vagrant?

Już upadłem dwa razy ostatnio: Dream Team i Paper Mario. W obydwu przypadkach upadek bolesny
  • 0

#247 nole Napisany 17 lutego 2014 - 17:30

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 717 Postów:

Potencjał wspaniałego teamu Retro został zmarnowany!! Ktokolwiek mógł trzasnąć tego mission packa. KTOKOLWIEK!


  • 0

#248 BeSOS Napisany 17 lutego 2014 - 19:04

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

6ki to przegiecie ale jest tak jak sie obawialem - za malo zmian. Szkoda.


  • 0

#249 BigJoe Napisany 17 lutego 2014 - 20:39

BigJoe

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 188 Postów:

Nowy DK to gra w której pokładałem nadzieje, a tak to jedynie co warte ogrania to 3D World i nic więcej, ehh.


  • 0

#250 BeSOS Napisany 17 lutego 2014 - 21:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Bez przesady. Oprocz 6 i 7 od Eg i GS oceny sa bardzo dobre. Wiadomo ze zawsze by sie chcialo same 9 ale GS i EG bardzo czesto wylamuja sie ze swoimi ocenami na tle reszty serwisow. Nie ma co plakac ale chyba tez nikt nie liczyl ze gra nagle zDeklasuje o pare dlugosci pierwsza czesc, od poczatku wiadomo bylo ze jest to mission pack.

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 17 lutego 2014 - 21:37

  • 0

#251 MonsieurWoland Napisany 17 lutego 2014 - 21:41

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Gamespot dał 6/10  :hihi:

http://www.gamespot....w/1900-6415667/

Oceny z pozostałych serwisów :

GameXplain: 5/5
GameSided: 9.5
NWR NA: 9.5
Game Informer: 9.3

Destructoid: 10

FOK!games (Dutch): 9.5
Meristation - 9.2
GameTrailers: 9.1
IGN: 9.0

US Gamer: 9

3DJuegos: 9
Nintendo Life - 9/10
GamingUniverse.De: 9
MattsGames.it: 9
VgNetwork.it: 9
TheSixthAxis: 9
Insidegamer(dutch): 9
Polygon: 8.5

CVG: 8
Eurogamer Italy: 8
FNintendo: 8
Joystiq: 4/5

http://www.neogaf.co...ad.php?t=770399

 

liczy sie tylko g-spot  :iwata:

 

 


Czasem gamespot nie ocenił nowego Bioshock'a na 4/10 ??

http://www.gamespot....d/1900-6415464/

 

To seria drugie spojrzenie, pisza tam recenzenci ktorych cos boli :olo: W 1 recenzji ta gra zgarnela 8 albo 9, juz nie pamietam.


Ten post był edytowany przez MonsieurWoland dnia: 17 lutego 2014 - 21:44

  • 0

#252 Tawotnica Napisany 19 lutego 2014 - 12:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

*
POPULARNY POST!

Szok i niedowierzanie! Wstaję rano, zaglądam do zamrażalnika, a tam:

J037mL9.jpg

:mog:

It's on like Donkey Kong!
  • 13

#253 Schrodinger Napisany 19 lutego 2014 - 12:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
Lap plusa za pomysl plusowa dzifko
  • 0

#254 Kaxi Napisany 19 lutego 2014 - 12:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 130 Postów:

Jakim cudem tak szybko?


  • 0

#255 fingus Napisany 19 lutego 2014 - 12:24

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Zarzuć forum screenshotami, skoro już jakaś gra zdecydowała się wyjść na wiiu.
  • 0

#256 Tawotnica Napisany 19 lutego 2014 - 22:56

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:
Fingus, nie mam gdzie wrzucać screenshotów, bo gra jeszcze nie miała oficjalnej premiery w Europie, ale mogę coś napisać.

Z takich technicznych kwestii, to nie ma już dmuchania (dół+Y). Podobnie jak w DKCR3D można wybrać między sterowaniem analogiem albo krzyżakiem, dodatkowo można pozmieniać obłożenie przycisków łopatkowych - jedne służą do wykonania ataku specjalnego, drugie to łapanie. Poziom trudności wydaje mi się mniej wyśrubowany niż w DKCR, bo częściej serduszka wypadają z elementów otoczenia, ale level -K po zebraniu wszystkich KONGów jest równie wymagający, co w poprzedniej części.
 
Gra od samego początku wita nowymi elementami
Spoiler
, a drugi świat to jest w ogóle z innej bajki. Kolejna platformówka, która mi się z Giana Sisters kojarzy - kufle z piwem, choinki, szczury rąbiące drewno, sówki, no Schwarzwald generalnie. Levele są bardziej rozbudowane niż w poprzedniej części, a z nowych partnerów Dixie najbardziej wymiata. Jej umiejętność nie przedłuża skoku jedynie w dal, tak jak Diddym, ale też wzwyż, co często ratuje dupsko przed spadnięciem w przepaść jak się źle wyczuje skok. Cranky dopiero raz się przydał w projektowanym pod niego poziomie, gdzie był potrzebny, żeby ukryte przejście znaleźć. Skacze wyżej i odbija się od kolców, ale nie jest to tak przydatne jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 lutego 2014 - 20:04

  • 0

#257 Matt Napisany 20 lutego 2014 - 15:38

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Tawot, możesz jakoś sprzętowo nagrywać gameplay? Twitchować? :)

Ten post był edytowany przez Matt dnia: 20 lutego 2014 - 15:39

  • 0

#258 Tawotnica Napisany 20 lutego 2014 - 16:35

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

Nie. Nawet nie wiem gdzie miałbym tego szukać. W extras mam tylko zdobyte za przejście plansz obrazki, muzykę, diaoramy i tego typu bzdety. W trakcie gry w opcjach mogę jedynie pobawić się ustawieniami audio, zmienić ekran docelowy i rodzaj używanego kontrolera. 


  • 0

#259 funditto Napisany 20 lutego 2014 - 19:43

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Zastanawiam się czy Tawot nic nie pisze, bo tak się wciągnął w Donkeya czy jest zawiedziony..?


  • 1

#260 Matt Napisany 20 lutego 2014 - 19:59

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Znajac Tawota, bardziej jaralby go Donkey 8bit w konwencji RPG :) I na pewno nie da namowic sie na wrzucenie screenow poprzez postimg :]

 

Edit: Ja jutro zaopatrze sie w cyfrowego Raya Legende na PS4 oraz (rownie cyfrowego) Donkey Konga na Wii U i pod wieczor, jak tylko obleje egzamin z 'Shadows Rushed Me' natychmiast zaczynam grac / strzelac fotki :)


Ten post był edytowany przez Matt dnia: 20 lutego 2014 - 21:07

  • 0

#261 Tawotnica Napisany 21 lutego 2014 - 00:48

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

dajcie mi skończyć grę może, co? :ftopa: Już mogę screeny wrzucać, więc macie:

 

N3TTIDd.jpg

 

Spoiler


  • 0

#262 Tawotnica Napisany 21 lutego 2014 - 04:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

Pierwsze przejście gry za mną, masterowania zostało sporo, bo na liczniku mam zaledwie 69%. Zajęło mi to 10:49h, solidnie jak na platformówkę 2D.  

 

5sKKpTu.jpg


Pod względem designu naprawdę dostarczać zaczął dopiero trzeci świat. Szczególnie plansze z wagonetką i rakietą zostały doszlifowane. Różne ujęcia kamery, parę równoległych torów, niespodzianki typu jazda na kładce - dużo lepiej zrobione niż w DKCR. Podobnie dopracowane zostały levele czarno-białe (te z cieniami) i bonus stage poukrywane w prawie każdym poziomie, które są teraz bardziej różnorodne. Świetne są też levele z lianami, po których zjeżdżamy trzymając ZR.  Paląca się sawanna i obudowany wokół spalających się platform level to :bowdown: :bowdown: :bowdown:

 

0iTU0QH.jpg

 

Dużo jest wodnych plansz i szczerze mówiąc fizyka małpiszona w wodzie mnie średnio przekonuje. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że mu szybko zaczyna brakować powietrza, przez co o swobodnej eksploracji i zaglądaniu w każdy zakamarek można zapomnieć. Rayman Legends pod tym względem wygrywa z Tropical Freeze, bo Ray jest szybszy i bardziej ruchliwy w wodzie niż DK, a patenty typu rozświetlanie ciemności pod wodą, wykorzystywane w obu grach, były lepiej zrealizowane.

 

Donkey Kong za to pokazuje Raymanowi jak zrobić porządny świat oparty na motywie jedzenia. Przetwórnia owoców 5-3 to jeden z najbardziej pomysłowy poziomów w grze. Skakanie po żelatynach w 5-5 i najlepszy boss w grze.

 

Tak a propos bossów, to poziom trudności mocno skacze przy starciach z nimi. Najtrudniejsze, ale zarazem najmiodniejsze plansze to właśnie walki z szefkiem. Wszystkie są trzyetapowe i zazwyczaj zanim się wyczai pattern przeciwnika to już traci się życie. Rozumiem nawet trochę recenzenta gamespotu z tymi checkpointami, bo powtarzanie całej potyczki po tym jak się zginie pod sam koniec potrafi być frustrujące, no ale to adekwatna kara do lamienia w DK. Przed każdym bossem jest beczka z przyjacielem, więc nie ma wymówki, że Donkey to leszcz na 2 hity.  Ponadto jeżeli się zbiera banany i nie przechodzi na hurra, to żyć i monet powinno się mieć pod dostatkiem, żeby nie tracić motywacji. Ja do ostatniego świata, gdzie się zaczyna hardcore po całości, biegałem z 99 balonikami, a monet w ogóle nie wydawałem. Chomikuję na świątynie, tam się prędzej przydadzą.

 

JAF2KoJ.jpg

 

Muzyką zajmował się w całości David Wise, kompozytor oryginalnego DKC. Szczególnie udały mu się przejścia utworów, kiedy plansze miały elementy podwodne. Bardzo mi się też podobał epicki motyw z 6-1, ale poza tym to nie wiem czy Kenji Yamamoto & spółka nie zrobiliby tak samo dobrego albo nawet lepszego soundtracku. Zachwytów nad powrotem tego pana w związku z tym nie rozumiem do końca.   

 

Jedna rzecz, która mi bardzo przeszkadzała to zacinające się loading screeny. Zarówno przed wejściem do menu jak i między levelami. Po wuj robić animację biegnącego DK, skoro się wiesza. Mogli lepiej dać banana w rogu jak na startowym ekranie, przynajmniej się tak w oczy nie rzuca.

 

Podsumowując, DKC Tropical Freeze na pierwszy rzut oka wydaje się być grą prawie pod każdym względem lepszą niż DKC Returns. Lepsze plansze na szynach, lepsze plansze z cieniami, lepsze bonusy, więcej postaci do pomocy, dłuższe i bardziej rozgałęzione levele, kapitalne walki z bossami. Zobaczymy czy świątynie mnie tak rozpie***ą jak w DKCR, ale jestem dobrej myśli.
Problem TF ma raczej taki, że to typowy sequel „bigger, better” i skok jakościowy między pierwszą częścią a drugą jest mniejszy niż np. w wypadku Origins -> Legends albo jeszcze lepiej w wypadku DKC -> DKC2 m.in. przez to, że powrót pływanek i Davida Wise nie wypada tak dobrze jak to hajpowano przed wydaniem.  

 

Screenów więcej porobię masterując. Teraz nie mam telewizora pod ręką, a zrzuty z gamepada kiepsko wyglądają. 


  • 8

#263 Pious Napisany 21 lutego 2014 - 08:13

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

2 Dni i juz skonczyl. Ja dzis dostane swoja, a wiiu wciaz schowane. Hurra! Skoncze najpierw maksowac dkcr na 3ds i jade.


  • 0

#264 Kaxi Napisany 21 lutego 2014 - 09:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 130 Postów:

O_O

 

Mi pewnie zajmie 2 tygodnie, a Tawot kończy w dwa dni... Nie mam słów.


  • 0

#265 Pious Napisany 21 lutego 2014 - 19:20

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Amazon dostarczył. Podłączam dziś WiiU choćby nie wiem co.


  • 0

#266 Druciak Napisany 21 lutego 2014 - 19:27

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

69%. Przypadek? Nie sondze, a media milczo!


  • 0

#267 Matt Napisany 21 lutego 2014 - 21:33

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Mój download pracuje pełną parą. Donkey jest cholernie obszerny - 11GB. Rayman Legends na PS4 to zaledwie robaczek - niecałe 4GB. Strasznie jestem ciekaw, czy graficznie małpa zniszczy bezkończynowca :) Jeszcze dziś zrobię maleńki pictorial - no, ale to po kolejnej porażce w Maxie 3 :hihi:


  • 2

#268 Pious Napisany 22 lutego 2014 - 09:09

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Kilka plansz za mna. Na razie levele sa na maksa dlugasne i super wykonane. Ta gra smiga w 1080p? Gram na padzie niestety.


  • 0

#269 Tawotnica Napisany 22 lutego 2014 - 09:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

Also, we clarified with Nintendo that Tropical Freeze is native 720p (@ 60fps), upscaled to 1080p.



Ja i tak wolałem grać na GamePadzie jak we wszystkie gry, w których do wyboru jest ta opcja :olo:
  • 0

#270 Matt Napisany 22 lutego 2014 - 09:51

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:

Za wcześnie by o tym pisać - dopiero dwa pełne światy za mną, ale... cholewa... Tropical Freeze nie jest 10/10 :( Nastawiony byłem na Country Returns Mission Pack HD, rozwaliła mnie oprawa graficzna, małpy animowane są tak, że nie oddycham, ale dokładnie w tym samym czasie zaopatrzyłem się w Rayman Legends na PS4 i stwierdzam, że Francuzik jest jednak lepszy! Aż nie wierzę - DKCR stawiam ponad dowolnie wskazaną platformówkę, a jej sequel postawiłbym dopiero pod Rayman Origins... Dziś zamierzam przesiedzieć z nią kilka godzin w nocy - może wizerunek się poprawi. Darujcie sobie #wow-odkrycie-gra-na-PS4-lepsza-od-WiiU, bo nie w tym rzecz. Tropical Freeze jest jakiś taki monotonny póki co :) No i w Country Returns większy był jednak z niego łobuz :D


  • 0



Inne z tagami: