Skocz do zawartości

Zdjęcie

MegaTen


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#1 Scorpio Napisany 20 czerwca 2013 - 11:27

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Czyli temat ogólnie o Personach, Nocturne, Raidou czy DDS :-)

 

Ponieważ na obecnych konsolach jest NAPRAWDĘ mało takich RPGów coraz bardziej bym chciał nadrobić jakąś starszą pozycję :-) Po Persona 3 i 4 oraz Nocturne chyba zabiorę się za Digital Devil Saga. I znów popiszę o mych przygodach i obserwacjach. Te gry mają czar i tyle :-)


  • 0

#2 Tawotnica Napisany 20 czerwca 2013 - 11:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Mało? :> Może zajrzyj tutaj: http://nikogoforum.p...a-nintendo-win/
Na samego 3DSa w tym roku masz trzy megateny - remake Devil Survivor z pełnym VA, Soul Hackers pierwszy raz wydane poza Japonią i wisienka na torcie, czyli nowy mainlinowy Shin Megami Tensei.

Ja bym chciał kiedyś te wszystkie DDS, Nocturne i Raidou nadrobić, bo ominęło mnie PS2. Liczę na remaki na PSV/3DSa w ciągu tej generacji, a znając Atlusa pewnie się doczekam.

Mocno polecam Strange Journey. Spokojnie by się łapał jako numerowana odsłona, gdyby nie wyjątkowy setting na biegunie południowym. Jak lubisz piekielnie trudne dungeon crawlery to na DSie jeszcze masz serię Etrian Odyssey.
  • 0

#3 Scorpio Napisany 20 czerwca 2013 - 12:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Ha, jest, ale na Nintendowskich, a ich nie mam :smile:

 

Ekhmmm. SJ jest numerowany: to SMT4.


Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 20 czerwca 2013 - 12:01

  • 0

#4 Tawotnica Napisany 20 czerwca 2013 - 12:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Ha, jest, ale na Nintendowskich, a ich nie mam :smile:
 
Ekhmmm. SJ jest numerowany: to SMT4.

nia, Strange Journey to Strange Journey po prostu. SMT4 wychodzi teraz na 3DSa:

shin_megami_tensi_iv_us_box_art.jpg
  • 0

#5 Scorpio Napisany 20 czerwca 2013 - 12:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

O kurde, ja cały czas myślałem (nie wiem czemu) że to oficjalna czwórka O_O


  • 0

#6 xell Napisany 20 czerwca 2013 - 12:12

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 230 Postów:

Strange Journey i Devil Survivor to fajne szpile, Lucifer's Call ma fajną fabułę, ale niestety gejplej słaby.


  • 0

#7 Otacon Napisany 20 czerwca 2013 - 12:37

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
A dark spire z ds znacie?
Odbilem sie przez niewygodne menusy
  • 0

#8 Kradziej Napisany 20 czerwca 2013 - 23:38

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Nie grałem w żadną odsłonę serii. Boli mnie to i mam plany nadrobić Persony (przynajmniej 3 i 4, może zaatakuję 1 i dwie 2) oraz to, co ukazuje się na 3DS (jak już go zdobędę).

 

Chciałem tylko nadmienić, że RAIDOU KUZUNOHA to jedno z top 5 najbardziej zajebistych imion w historii wszystkiego.


  • 0

#9 Tawotnica Napisany 28 czerwca 2013 - 00:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
http://www.siliconer...for-bankruptcy/

Smutny dzień dla fanów MegaTenów, Index Co. (Atlus) właśnie zbankrutowało :(

Oby SMT4 nie było ostatnim megatenem w historii. Pozostaje mieć nadzieję, że kupi ich ktoś sensowny...
  • 0

#10 Scorpio Napisany 28 czerwca 2013 - 07:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Bardzo, bardzo źle. Świat growy bez wizji kolejnego SMT i kolejnej Persony jest smutniejszym miejscem.


  • 0

#11 Tawotnica Napisany 09 października 2013 - 01:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

http://megamitensei....ki/Death_Skills

MAMUDO  :[

 

dat feel when surprise attack mamudo kills your main char causing game over.  :sciana:

to jest chamówa, że mi prawie nigdy nie wchodzi, jedynie przy demonach, które mają słabość do hama/mudo a przeciwnik potrafi z dupy wyskoczyć i mi zajechać całą drużynę. (gram w Soul Hackers obecnie)


  • 0

#12 Scorpio Napisany 09 października 2013 - 06:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

To chyba w każdej części sagi tak jest. Hama/Mudo jako gracz rzucam tylko gdy przeciwnik ma na to słabość. Inaczej ... może tak, może nie. Prędzej nie. A jak przeciwnik rzuca to tylko się przeżegnać :-)

 

MegaTen


  • 0

#13 Tawotnica Napisany 29 marca 2014 - 00:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Hej guys. GUYS. BIG news:
 

 

Via Blogcast, Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Raidou Kuzunoha vs. The Soulless Army coming as PS2 Classic on US PSN next week

region free PS3 <3<3<3<3

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 29 marca 2014 - 00:44

  • 1

#14 Scorpio Napisany 29 marca 2014 - 14:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Fajne. Kurcze, szkoda że rzeczy typu "SMT - PS2 era - Treasure Chest" by na 1 BR były wszystkie gry z tamtego okresu zawarte, to tylko głupie, naiwne sny :cry:


  • 0

#15 Tawotnica Napisany 06 maja 2014 - 12:33

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
http://gematsu.com/2...oming-psn-today

jedziemy dalej - dzisiaj w hamburgerowym sklepie: Nocturne!
  • 0

#16 Schrodinger Napisany 06 maja 2014 - 12:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
"More PS2 Classics is a good thing.

Now if only they were playable on PS Vita... "

:reggie:
  • 0

#17 Tawotnica Napisany 18 maja 2014 - 21:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Atlus, you crazy!

http://blog.us.plays...es-for-5202014/

Shin Megami Tensei: Digital Devil Saga
PS2 Classic — Digital
Unleash your inner demon. Enter the world of the Junkyard, where rival tribes fight an endless war vying for supremacy and the right to ascend to Nirvana. Changed forever by a mysterious light, Serph and his comrades now have the power to change into powerful demons…


  • 0

#18 Scorpio Napisany 18 maja 2014 - 21:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Damn, części które nie grałem ... Atlus tu mnie ma :D


  • 0

#19 Kradziej Napisany 18 maja 2014 - 22:16

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Sziet, grałbym.
  • 0

#20 burnstein Napisany 18 maja 2014 - 23:34

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

he he


  • 0

#21 Tawotnica Napisany 23 maja 2014 - 00:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Gram!

 

Digital_Devil_Saga_Dvd_ntsc-front.jpg

 

:bowdown:

 

Zastanawiałem się w co najpierw pyknąć czy Nocturne czy DDS, ale że z tą odnogą serii jeszcze nie miałem żadnej styczności to wziąłem się w od dnia premiery na klasyka PS2 na PSN za Digital Devil Saga. 

 

Pierwsze wrażenie: rozgrywkowo ma najbliżej do typowego jRPGa i w efekcie stanowi coś pomiędzy klasycznym SMT a dungeonami z Persony. Każdy z członków drużyny ma swoją "demonową" formę, można z automatu łączyć umiejętności w kombosy, ale odpada całkowicie gadanie z demonami i fuzje. Dostaje się w zamian potężny skill tree (taki Sphere Grid z FFX, tylko zrobiony poprawnie) i świetny system zdobywania AP, punktów potrzebnych do masterowania danego czaru czy ataku. Komendą typu "hunt" można zjadać przeciwników, zapewniając sobie sporego boosta AP. Przy masakrycznie częstym random encounter rate kombinowanie z osłabianiem wrogów, żeby odpowiednio szybko podpakować bohaterów daje trochę urozmaicenia. Dodatkowo skille, których się uczymy pamiętamy na zawsze, czyli można nimi żonglować do woli. 

 

Post-apokaliptyczny świat gry łączy futurystyczne elementy z hinduską architekturą i mitologią. Widać to też po użytej w grze terminologii - "Persony" bohaterów nazywają się w DDS Atma, skille zdobywa się przez zakup Mantry, a zamiast na następny level awansuje się na wyższy stopień Karmy. 

 

Fabularnie na razie zbyt daleko nie jestem. Toczy się walka między pięcioma klanami o to, który klan dostanie się do Nirvany. Sprawę komplikuje fakt, że nagle wszyscy ludzie stają się pół-demonami i żeby przeżyć muszą się nawzajem zjadać. Oczywiście nie obyło się bez najbardziej oklepanego w jRPGach motywu: dziewczyna z amnezją zdaje się odgrywać kluczową rolę w rozwiązaniu zagadki czemu takie nieszczęście spotkało i tak już przygnębionych mocno ciągłą wojną między sobą ludzi. 

 

Podobają mi się główni bohaterowie. Z jednej strony porywczy i agresywny Heat, który z miejsca zaakceptował nowe reguły gry i podoba mu się rozpruwanie przeciwników jako potwór, a z drugiej Argilla, którą traktuje swój kanibalizm jako coś odrażającego i chciałaby jak najszybciej powrócić do normalności - czuję dramę w powietrzu :olo: 

 

Muzyka jest też niczego sobie:

 

Zapowiada się na uber-klimatowego dungeon crawlera. 


  • 4

#22 Lady Luck Napisany 23 maja 2014 - 22:55

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

To se graj :foch:


  • 0

#23 Kazuo Napisany 03 czerwca 2014 - 01:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Megatenów skończyłem od groma, ale zawsze strasznie wkurzały mnie w tej serii dungeony. Brzydkie, rozwleczone, nudne - nie inaczej jest w Digital Devil Saga. W sumie obie DDSy nie są są złe (dwójka lepsza), ale IMO wyżej stawiam Persony czy SMT:Nocturne.


  • 0

#24 Scorpio Napisany 03 czerwca 2014 - 18:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

A jak oceniasz ścieżkę dźwiękową? Tak jako twór samoistny, tak i jako tło do samej gry? Może jakieś porównania do innych części MegaTenów? :-)


  • 0

#25 burnstein Napisany 03 czerwca 2014 - 19:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Tawot, w amore jest zakopany temacik o DDS, chyba ze 3 strony ma, może cie zainteresuje :olo:


  • 0

#26 Kradziej Napisany 03 czerwca 2014 - 19:44

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Tawot - którą z odsłon Shin Megami Tensei najlepiej złapać na 3DS-a jak się jeszcze nie miało styczności z serią?

Oczywiście jesli ktoś inny jest obeznany w temacie to niech nie wstydzi się wypowiedzieć ;)
  • 0

#27 Tawotnica Napisany 03 czerwca 2014 - 20:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Strange Journey, dopóki SMT IV nie wyjdzie w Europie. Devil Survivory to spin-off sRPG, a Soul Hackers jest remakiem gry z 1997, co mocno czuć. 


  • 0

#28 Kradziej Napisany 03 czerwca 2014 - 20:45

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Łe, Strange Journey to gra na DSa. Jak już będe miał 3DSa to będę chciał grać w gierki na niego, więc poczekam na SMT4 ;)
  • 0

#29 Kazuo Napisany 03 czerwca 2014 - 21:36

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Devil Survivor bardzo spoczko gierka (jedynka i dwójka), fajny mix rpg z grą taktyczną. Tylko to grindowanie pod koniec....


  • 0

#30 Tawotnica Napisany 05 czerwca 2014 - 16:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Digital Devil Saga 2:

http://www.siliconer...ssic-next-week/

 

Bam, za tydzień (10.06.)

 

a ja jestem pewnie dopiero w połowie pierwszej części (ca. 20h za mną). Za. Duży. Backlog. 


  • 0