Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Persona 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 17 czerwca 2006 - 13:17

Gość__*
  • Goście
Powraca właśnie moja ulubiona seria jeszcze z psx PERSONA to już trzecia odsłona tej jak dla mnie kultowej gry i jak na pierwsze wrażenie rodzi u mnie pozytywne odczucia.
Premiera tej gry w jap. July 13, 2006
us. Feb 1, 2007
eu. Termin nie ustalony :nie:
Zapomniałbym oficjalna strona całkiem całkiem:
http://p3.atlus.co.jp/
  • 0

#2 Kyo Napisany 17 czerwca 2006 - 13:27

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

eu. Termin nie ustalony :nie:


No właśnie. I love this :( ...

Nie grałem w poprzenie Persony, ale (cholera) chciałbym. Jest to seria związana z Shin Megami Tensei. Miło będzie, jeśli trójka trafi do nas (w co szczerze nie wierzę :( ) ...
  • 0

#3 Gość__* Napisany 17 czerwca 2006 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Co ja bede pisal - pewnie nigdy tej gry w PALu nie zobaczymy (chociarz jesli Ghostlight posmakuje konwersji gier Atlusa i bedzie sie im ona oplacac to kto wie...) Persona 1 i 2 mam na PsOne, ale nie mam czasu w to grac. Ale do premiery trzeciej czesci (mam zamiar sciagnac ja sobie z USA) pewnie zdaze :)
  • 0

#4 Gość__* Napisany 17 czerwca 2006 - 20:41

Gość__*
  • Goście
Czyli jak znam życie kolejny ciekawy, orginalny i nietypowy RPG nie dotrze do nas. Kocham byc europyjczykiem :^^:
  • 0

#5 Gość__* Napisany 24 czerwca 2006 - 15:18

Gość__*
  • Goście
http://www.jeux-fran...s1_4_16397.html

Ciekawie to wyglada.
  • 0

#6 baudolino Napisany 11 kwietnia 2007 - 15:39

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
właśnie obejrzałem sobie trochę ponad 17-minutowy promo filmik Persony 3 (jest na gamespot.com jako persona 3 official movie 1) i jestem w fuckin' szoku. po raz kolejny okazało się, że w natłoku syfiastych do bólu gier od SE człowiek może przeoczyć niejedną perełkę. jestem zachwycony dosłownie wszystkim. grafika jest genialna - design, ze świetnymi projektami postaci na czele, to prawdziwy popis artystów z Atlus. to samo można zresztą powiedzieć i o niesamowicie klimatycznej muzie. w ogóle klimat tej gry zniewala - okultyzm, punk, nihilizm, obsesja śmierci, bunt dla buntu i jednocześnie poważnie potraktowana eschatologia, a przecież to tylko wierzchołek góry lodowej, dający się zauważyć na wspomnianym promo filmiku. :ninja:

w moim małym świecie łabędzi śpiew PS2 rozbrzmieje dopiero, gdy skończę Personę 3.
  • 0

#7 Balth Napisany 11 kwietnia 2007 - 19:40

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Posłychaj jeszcze soundtracka z tej gry - moim zdaniem absolutnie genialny. Coś pieknego.
  • 0

#8 walker Napisany 12 kwietnia 2007 - 10:32

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
wiadomo moze cos o wersju EU ??
  • 0

#9 Gość__* Napisany 12 kwietnia 2007 - 10:54

Gość__*
  • Goście

wiadomo moze cos o wersju EU ??



Na chwile obecna trzeba czekac na wersje amerykanska i miec nadzieje, ze wydadza to w wersji rozszerzonej ( P3:DC). Nawet jesli gra pojawi sie w Europie to zaliczy mocny poslizg, tak jak LC.
  • 0

#10 Balth Napisany 15 kwietnia 2007 - 21:04

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Wersja roższerzona to nie żadne DC tylko FES ;]

Zna ktoś jakąś strone ze słowami piosenek z Persony 3??

EDIT: Persona 3 została wybrana najlepszym RPGiem 2006 wg Famitsu :klaszcze:
  • 0

#11 baudolino Napisany 20 kwietnia 2007 - 22:23

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
http://www.atlus.com... ... r0407.html - looknijcie na news o P3 (na samym dole). może jestem jakiś nie ten teges, ale zajebiście podoba mi się humor, z jakim został on napisany (podpis pod shotem mnie rozwalił :lol: ).

wszystko wskazuje na to, że nie dodadzą FES... na 99% skończy się na limitowanej edycji z OST i czymś tam jeszcze ("some goodies for a special bundle")...

trzeba liczyć na to, że FES zostanie wydane później - oby nie było tak jak z Personą 2... :niepewny:
  • 0

#12 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 09:17

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Oprócz OST ma być Artbook jeszcze, faktycznie nie zapowiada się na Fes'a - ale może jeszcze wydadzą ;] A co do tego podpisu to naprawde miażdży ;]
  • 0

#13 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 09:46

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Atlus poleci w kulki, jeśli nie wyda FES w USA - przecież to ponad 30 dodatkowych godzin gry! z drugiej jednak strony - obawiam się, że u progu roku pańskiego dwa tysiące ósmego nikt nie będzie poważnie myślał o wydaniu w USA (o Europie szkoda gadać...) dodatku do japońskiej gry RPG na PS2... ;/

edit: znowu obejrzałem trailerki P3 - brak mi słów, żeby opisać mój zachywt nad tą grą! :) zajebiście podoba mi się pomysł podzielenia rozgrywki na dwie części - poranną, spędzaną na typowych zajęciach japońskiego studenta (wśród których są oczywiście treningi kendo :klaszcze: ), oraz nocną, kiedy to tłuczemy demony w Tartarze. :^^:

ech, obym tylko miał spokojne wakacje, wolne od kucia do wrześniowej sesji poprawkowej... ;O
  • 0

#14 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 11:38

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Jak nie wydadzą Fes'a to świat się nie zawali, aczkolwiek było by bardzo dobrze gdyby go wydali. I tak napewno kupie tą gre, nie ważne czy PAL czy NTSC, kupie i tak. Jeżeli do końca wakacji nie zapowiedzą PAL'a to kupuje ze stanów i swapa.
  • 0

#15 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 11:42

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
wybacz, ale nie rozumiem, jak człowiek, który tak czeka na P3, może zwyczajnie pogodzić się z myślą, że pozna tylko połowę tej gry. :ninja:
  • 0

#16 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 12:18

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Lepiej połowe niz w ogóle, nie sądzisz?
Zresztą to dodatek, bez Fes'a też gre skończe, oczywiście byłbym wniebowzięty gdyby wydali Fes'a, nawet osobno, ale jeżeli go nie będzie to się nie załamie. To nie jest tak że P3 + Fes albo nic, jest P3 + Fes albo P3.
  • 0

#17 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 12:24

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Lepiej połowe niz w ogóle, nie sądzisz?

nie, właśnie w tym przypadku tak nie sądzę - FES to dalszy ciąg przygód, zaczyna się zaraz po pokonaniu ostatniego bossa z P3. nie wyobrażam sobie zachwycania się P3 przez kilkadziesiąt godzin, zobaczeniu napisów końcowych i powiedzeniu sobie: qoorwa mać, Japończycy mają dalszy ciąg! :lama:
  • 0

#18 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 12:34

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Czyli jak nie wydadzą Fes to w ogóle w Persone 3 nie zagrasz? Ja sobie nie odpuszcze mimo wszystko.

A tak pozatym:
Dodany obrazek
  • 0

#19 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 12:41

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Czyli jak nie wydadzą Fes to w ogóle w Persone 3 nie zagrasz? Ja sobie nie odpuszcze mimo wszystko.

sam nie wiem... zagranie w P3 bez możliwości ukończenia P3: FES to tak, jakby chcieć popełnić samobójstwo z nienaładowanym pistoletem w ręku... ;]

A tak pozatym:

cóż, wygląda to standardowo - nie ma się czym podniecać. oczywiście, i tak bardzo bym chciał, żeby taki zestawik trafił do Europy, ale obaj wiemy, że to praktycznie niemożliwe... ;/

BTW - tak mnie właśnie naszło... ciekawe, jak obrońcy moralności zareagują na P3 teraz, po koreańskiej masakrze w Blacksburgu...? :ninja:
  • 0

#20 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 13:06

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:

Czyli jak nie wydadzą Fes to w ogóle w Persone 3 nie zagrasz? Ja sobie nie odpuszcze mimo wszystko.

sam nie wiem... zagranie w P3 bez możliwości ukończenia P3: FES to tak, jakby chcieć popełnić samobójstwo z nienaładowanym pistoletem w ręku... ;]

Ja mimo wszystko sie skusze.

A tak pozatym:

cóż, wygląda to standardowo - nie ma się czym podniecać. oczywiście, i tak bardzo bym chciał, żeby taki zestawik trafił do Europy, ale obaj wiemy, że to praktycznie niemożliwe... ;/

Jeżeli europejskim wydawcą byłby Ghostlight [o ile w ogóle jakiś będzie], to jakieś szanse są. Jak by dodawali sam soundtrack to już byłbym w niebie [o ile amerykańce go nie zmienią]

BTW - tak mnie właśnie naszło... ciekawe, jak obrońcy moralności zareagują na P3 teraz, po koreańskiej masakrze w Blacksburgu...? :ninja:


Ta faktycznie ciekawe, słyszałem że nie ma być żadnych cięc, no ale po ostatnich wydarzeniach to może się zmienić. Aczkolwiek dopóki nie zaczną zwalać winy na gry to chyba możemy być spokojni. Odpowiednia kategoria wiekowa i do przodu [w japonii gra jest od 12 lat dozwolona ;] ]
  • 0

#21 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 13:35

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

[w japonii gra jest od 12 lat dozwolona ;]

i jakoś nie słychać o strzelaninach w japońskich szkołach, nawet pomimo tego, że dostęp do takiego Battle Royale też jest tam - dosłownie - dziecinnie łatwy...
  • 0

#22 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 13:49

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Bo to tylko w stanach i w europie mogą wymyślić, że gry są przyczyną debilizmu i psychopatów :/
  • 0

#23 Balth Napisany 21 kwietnia 2007 - 21:18

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Tu to żeś mnie naprawde zmartwił, nie wiedziałem, że Persona 2 jest tak podzielona, wychodzi na to, że nigdy w nią nie zagram - no chyba że zrobią jakiś remake, albo ktoś w przetłumaczy. Fajnie by w zasadzie było gdyby wydali całość po angielsku na PSP... ehh pomarzyć można :(

EDIT; nie wiem jak to się stało, że mój post jest nad Twoim :/ lol
  • 0

#24 baudolino Napisany 21 kwietnia 2007 - 21:19

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
zacząłem grać w P2: EP. nie mam oryginału, choć przyznam, że ceny na ebay'u są bardzo atrakcyjne - 20 dolców i mamy Personę 2 (jedynka jest dwukrotnie droższa). niestety, obecnie nie mogę korzystać z pay-pal'a, ale spróbuję zagadać z takim jednym gościem - może zgodzić się kupić dla mnie tę grę.

anyway, chciałem napisać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłem - w przeciwieństwie do głównych SMT, w których przedstawiane są problemy kosmiczne (dosłownie :P ), Persona 2 opowiada o walce z własną duszą, ze swoją prawdziwą personą, a właściwie - ze swoimi prawdziwymi personami. w końcu każdy z nas ma w sobie niejedną bestię...

gracze europejscy stracili jedną z najlepszych gier jRPG w ogóle, no ale to żadna nowość....

wkurza jednak niemiłosiernie fakt, że P2: EP zaczyna się w połowie scenariusza... nawet jeśli w dalszej części EP wydarzenia z IS są streszczone, to i tak jest to zwyczajna kpina, porównywalna z pewnym filmikiem dodawanym do europejskiej wersji pewnej gry jRPG z PS2... :niepewny: właśnie dlatego tak martwię się o FES - mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez lekceważenia graczy spoza Japonii... może nawet jakimś cudem w wakacje okaże się, iż Atlus przez cały ten czas lokalizował dla hamburgerów wersję DC, czyli P3+FES...?

edit: http://www.mobygames... ... erId,6226/ - genialna recka P2: Innocent Sin. to właśnie z niej dowiedziałem się, że w Japonii IS i EP to "Tsumi to Batsu", czyli jakże swojsko brzmiąca "Zbrodnia i Kara". niepotrzebnie to zmieniali...

edit2: d_g@ rzeczywiście dziwnie to wygląda, ale jak to ostatnio w pewnych beznadziejnych reklamach mawiają - whatev'a... :ninja:

edit3: http://www.crosser.a... ... c=85&st=40 - można tutaj na bieżąco śledzić przebieg prac nad fanowskim tłumaczeniem P2: IS (god, wydajcie to jak najszybciej!).

edit4: ostatnio mam zdecydowanie zbyt wiele editów... :wariat:
  • 0

#25 Kyo Napisany 22 kwietnia 2007 - 00:33

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

edit4: ostatnio mam zdecydowanie zbyt wiele editów...


Ale za to masz dobry sposób, tzn. dzięki temu, że najpierw kasujesz swojego post'a, a potem wrzucasz całość, wiadomo, że do Twojego wpisu zostało coś dorzucone... Znaczy się... Tak chyba robisz, nie :ninja: ?....

no chyba że zrobią jakiś remake, albo ktoś w przetłumaczy. Fajnie by w zasadzie było gdyby wydali całość po angielsku na PSP... ehh pomarzyć można


Pozwól, że pomarzę z Tobą. Ech :( ....

wkurza jednak niemiłosiernie fakt, że P2: EP zaczyna się w połowie scenariusza... nawet jeśli w dalszej części EP wydarzenia z IS są streszczone, to i tak jest to zwyczajna kpina, porównywalna z pewnym filmikiem dodawanym do europejskiej wersji pewnej gry jRPG z PS2... właśnie dlatego tak martwię się o FES - mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez lekceważenia graczy spoza Japonii... może nawet jakimś cudem w wakacje okaże się, iż Atlus przez cały ten czas lokalizował dla hamburgerów wersję DC, czyli P3+FES...?


A ja myślałem, że dwie Persony 2, to są dwie alternatywne historie, które jedynie w jakiś sposób się ze sobą łączą..... To jest naprawdę beznadziejne (bardziej beznadziejne jest chyba tylko to, że w Europie tego nikt nie chciał wydać). Dobrze, że powstaje fanowskie tłumaczenie....

edit: http://www.mobygames...eviewerId,6226/ - genialna recka P2: Innocent Sin. to właśnie z niej dowiedziałem się, że w Japonii IS i EP to "Tsumi to Batsu", czyli jakże swojsko brzmiąca "Zbrodnia i Kara". niepotrzebnie to zmieniali...


:ninja: Nieźle, nie wiedziałem o tym. Zgadzam się, niepotrzebnie to zmieniali...

gracze europejscy stracili jedną z najlepszych gier jRPG w ogóle, no ale to żadna nowość....


Heh :? .....
  • 0

#26 baudolino Napisany 22 kwietnia 2007 - 01:11

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

A ja myślałem, że dwie Persony 2, to są dwie alternatywne historie, które jedynie w jakiś sposób się ze sobą łączą..... To jest naprawdę beznadziejne (bardziej beznadziejne jest chyba tylko to, że w Europie tego nikt nie chciał wydać). Dobrze, że powstaje fanowskie tłumaczenie....

ja również tak kiedyś myślałem - niestety, Kara to praktycznie bezpośrednia kontynuacja Zbrodni (co jest raczej logiczne :P ). najgorsze jest to, że praktycznie w każdej recenzji Zbrodni jest napisane, iż Kara jest gorsza (gosh, jak to brzmi :rower: )...

dodam, że na podstawie tego, co samemu udało mi się zobaczyć w Karze, oraz z tego, co przeczytałem o Zbrodni, śmiem twierdzić, iż P2 (obie części tej części ;P ) to scenariuszowa czołówka gier w ogóle. jasne, jest tam nędzny wątek z Hitlerem, ale całość zapiera podobno dech w piersiach (już początek Kary zaparł mi dech w piersiach), w dodatku gry te mają podobno genialne endingi (szczególnie Zbrodnia)...

oby ukończono to fanowskie tłumaczenie samej gry - siedzenie z angielskim skryptem w łapie nie bardzo mi się uśmiecha... ;/
  • 0

#27 Balth Napisany 22 kwietnia 2007 - 11:49

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Baud jesteś złym człowiekiem :( ;]
Przez recenzje do której link dałeś mam niezwykłą ochote przejść Persone 2. Ale nie wiem czy grać w EP czy czekać aż przetłumaczą IS. Kompletnie nie wiem co robić.

Pokłony dla serii Megaten za to iż jest tak wspaniała ;] Szkoda, że odkryłem ją tak późno i w zasadzie przez przypadek :(
  • 0

#28 baudolino Napisany 22 kwietnia 2007 - 11:59

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Pokłony dla serii Megaten za to iż jest tak wspaniała ;] Szkoda, że odkryłem ją tak późno i w zasadzie przez przypadek

witaj w klubie... :pijak:

Przez recenzje do której link dałeś mam niezwykłą ochote przejść Persone 2.

o tak, ta recka jest po prostu wspaniała - chyba jeszcze żaden tekst nie nakręcił mnie tak na grę, jak właśnie ów recka P2 z mobygames. :ninja:

Ale nie wiem czy grać w EP czy czekać aż przetłumaczą IS. Kompletnie nie wiem co robić.

mam to samo... cóż, pozostaje tylko zacytować prof. Unicorn'a B. Lynx'a -"This is the real sin, and it is definitely not innocent..." ;/
  • 0

#29 Balth Napisany 22 kwietnia 2007 - 12:03

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
W zasadzie EP zdobyłem ale nie wiem, poprostu nie wiem czy grać w EP czy czekać aż przetłumaczą IS, kurcze takiego dylematu od dawna nie miałem. Niby w recenzji jest napisane, że można grać i czerpać dużą przyjemność z EP ale nie lubie grać w sequelle nieznając poprzednich części, a tu jest jeszcze gorzej bo tworzą całość jak DDSy.
  • 0

#30 baudolino Napisany 22 kwietnia 2007 - 12:05

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

W zasadzie EP zdobyłem ale nie wiem, poprostu nie wiem czy grać w EP czy czekać aż przetłumaczą IS, kurcze takiego dylematu od dawna nie miałem.

no dokładnie - mam ten sam problem, jak już pisałem w poprzednim poście. inna sprawa, że teraz i tak muszę skończyć SMT III, a potem biorę się za kucie do sesji... niestety, w wakacje powróci ten dylemat... z drugiej strony - może do tego czasu Gemini "da radę"...?
  • 0