Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Persona 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 20 lipca 2007 - 20:23

Gość__*
  • Goście
mi się nawet podoba ta okładka... ^^
  • 0

#92 Gość__* Napisany 25 lipca 2007 - 09:50

Gość__*
  • Goście
http://www.gamespot.... ... lk=topslot

kolejna recka hmmm....cholera Atlus rządzi, dzieli i panuje :kult:
  • 0

#93 baudolino Napisany 06 sierpnia 2007 - 17:43

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
średnia na gamerankings: 89%. dla porównania: SMT III - 84%, DDS 1 - 81%, DDS 2- 83%.


inna sprawa, że P3 ma dopiero 14 recenzji...

edit: może i niepotrzebnie, ale przytoczę post jednego z userów forum gamespot.com, gdyż po prostu mnie urzekł. pochodzi on z tematu o zdementowanej już przez Atlus USA informacji na temat kolejnej obsuwy premiery P3.

I don't even care at this point. I've been waiting for this game since time immemorial and not even the seven horned and seveneyed slaughtered lamb opening the seals of John's scroll will stop me from getting this game. I'll ride a Goddamn golden-crowned lion-toothed scorpion locust to EB and pick my copy if i have to.

XD
  • 0

#94 Kyo Napisany 06 sierpnia 2007 - 23:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Skoro nawet gamespot dał 8.5, to jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych gier na PS2 :ninja: ...

Średnia pewnie zmaleje, jak dobiorą się do tej gry jakieś niszowe pisemka...

Szkoda tylko, że do premiery w EU jeszcze tyle czasu...
  • 0

#95 baudolino Napisany 06 sierpnia 2007 - 23:27

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Szkoda tylko, że do premiery w EU jeszcze tyle czasu...

skoro o tym mowa - email od Mikey'a Foley'a, PR-owca Koei UK (wysłany do usera forum Atlus USA o ksywie Danj):

We will be releasing Persona 3 in the UK. An announcement will be made about this very soon and the game is scheduled for release before the end of the year. I'm afraid that is all I can say at this time.

Regards

Mikey

;)
  • 0

#96 Kyo Napisany 06 sierpnia 2007 - 23:32

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

We will be releasing Persona 3 in the UK. An announcement will be made about this very soon and the game is scheduled for release before the end of the year. I'm afraid that is all I can say at this time.


:ninja: ..... Pragnę w związku z tym tylko dwóch rzeczy - dotrzymania słowa i udaną konwersję. Szczególnie to drugie. Chcę się Personą 3 cieszyć tak bardzo, jak za tydzień będą się nią cieszyć Amerykanie :cry: (nigdy więcej konwersji ala DDS1!).
  • 0

#97 baudolino Napisany 10 sierpnia 2007 - 12:06

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
cóż, ja europejskiej wersji raczej nie kupię, jako że zamówiłem już wersję amerykańską, ale i tak diabelnie cieszę się z tej wiadomości. ^^

edit: taka malutka trivia: startowa persona cichego protagonisty P3 przynależy do segmentu Głupca Wielkiej Arkany. sprawdźcie sobie choćby na angielskiej wiki info o zerowej karcie tarota, czyli o Głupcu... heh, m.in. za takie smaczki uwielbiam gry z serii SMT. ;)
  • 0

#98 Gość__* Napisany 17 sierpnia 2007 - 14:06

Gość__*
  • Goście
w necie wyszla fajna wersja tej gry..
a mianowicie Angielskie Napisy i Japonskie Glosy ...jak fajnie bo to co jest z angielskiego Dubbingu to porazka :P a tu juz lepiej :)

Here's a treat for those of you who love Japanese RPGs but can't
stand the increasingly bad english voice jobs! This UNDUB has
the USA english text with the original Japanese spoken dialog.

Enjoy this game the way it was meant to be played!


Please stop ruining your games with such horrible english dubs!
We are forced to go to extremes like this because you are making
the games we love unplayable!

Consider multi-language or special-edition releases with the
original high quality Japanese voices.



co wy na to ?:)
  • 0

#99 baudolino Napisany 17 sierpnia 2007 - 14:22

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
fajnie, że jest, ale tak się składa, że P3 ma świetny angielski dubbing i np. głos Akihiko bardziej podoba mi się właśnie w wersji US, niż JAP. inna sprawa, że świrnięci fani M&A zabiją dla takiej wersji - w japońskiej wersji P3 można usłyszeć topowych seiyuu.
  • 0

#100 Kyo Napisany 19 sierpnia 2007 - 17:03

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Mi się głos Junpei'a bardziej podoba w angielskiej wersji. Swoją drogą, takich projektów (angielska gra, japońskie głosy) było mnóstwo i nie dziwi mnie, że powstało coś takiego, jeśli chodzi o Personę 3 :P .
  • 0

#101 Balth Napisany 19 sierpnia 2007 - 20:44

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
A mnie smuci, że wydawcy zazwyczaj nie wpadają na pomysł by dawać dwie ścieżki dźwiękowe, nikt by nie narzekał, a nawet gdyby wiązało by to się z dorzuceniem drugiego DVD sądzę, że koszta byłyby minimalne. Co nie zmienia faktu, że z tego co widziałem [a raczej słyszałem] w filmikach większość angielskich głosów daję radę, podobnie jak w DDS'ach.
Marzy mi się by w PALu P3 wyszła na święta - to byłby chyba najpiękniejszy prezent w moim życiu [a jak by jeszcze skończono tłumaczenie P2IS to w ogóle, ale to prawdopodobnie dopiero w przyszły roku].
Swoją drogą ciekawi mnie czy i kiedy powstanie jakaś gra z serii SMT na PSP [poza portem chyba pierwszego Devil Summonera który wyszedł tylko w Azji]
  • 0

#102 Scorpio Napisany 20 sierpnia 2007 - 17:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

A mnie smuci, że wydawcy zazwyczaj nie wpadają na pomysł by dawać dwie ścieżki dźwiękowe, nikt by nie narzekał, a nawet gdyby wiązało by to się z dorzuceniem drugiego DVD sądzę, że koszta byłyby minimalne.

Atlus to uczynił. Co prawda nie w jakimś dialogowym gigancie, bo w Odin Sphere, ale uczynił to. Czyli jest to możliwe :)
  • 0

#103 Balth Napisany 20 sierpnia 2007 - 18:31

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Tak, tutaj Atlus ma plusa. Szkoda, że w P3 nie zastosowali tej taktyki.
  • 0

#104 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2007 - 20:00

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
http://www.gametrail...ayer/23708.html

Recka na GT.
  • 0

#105 Kyo Napisany 20 sierpnia 2007 - 22:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Heh, nie mam pytań. Ta gra zarządzi jeśli chodzi o RPG, a przynajmniej zarządzi jeśli chodzi o Megateny :kult: .

DAWAĆ TO!!!!!!!!!!!111111111 Szlag, jeszcze tyle czasu do premiery w Europie. Ma być perfekcyjna konwersja albo pogryzę.
  • 0

#106 baudolino Napisany 23 sierpnia 2007 - 17:40

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Ja katuję właśnie wersję NTSC i powiem wprost - cudowna gra, jedna z najlepszych, w jakie grałem na PS2. Nie jest jednak tak różowo, jakbym tego chciał - pewne elementy gameplay'u strasznie mnie wkurzają (płytkość, płytkość i jeszcze raz płytkość). Pozytywnie za to zaskoczyła mnie fabuła - jest znacznie bardziej rozbudowana, niż sądziłem (nie obeszło się bez rażących idiotyzmów, ale to w końcu jRPG...). Więcej nie będę pisał, ponieważ najpierw chcę to cudo przejść. ;)

EDIT: Taka tam pierdółka, ale wnerwiająca, przynajmniej dla mnie - nie można nadać swojej postaci żadnej ksywki, wpisujemy tylko imię i nazwisko (mój emo boy nazywa się Takeru Tendō). Inna sprawa, że ma to swoje uzasadnienie w sposobie, w jaki postaci z tej gry ze sobą rozmawiają...

EDIT 2: OK, albo tak zdziadziałem, albo Persona 3 na normalu jest trudniejsza od SMT III na hardzie; nawet w SMT III nie zaliczyłem tylu zgonów... O___o
  • 0

#107 Balth Napisany 23 sierpnia 2007 - 20:32

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
baud - zazdroszczę Ci. Mimo wszystko będę twardy i wytrzymam do PALa pocieszając się Devil Summonerem
  • 0

#108 baudolino Napisany 23 sierpnia 2007 - 20:51

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ja bym po prostu nie wytrzymał, tym bardziej że Devil Summoner jest... średni. poza tym KOEI UK na 99% wyda P3 bez żadnych dodatków... z drugiej strony - jeszcze nie tak dawno pisałem, że P3 na 99% nie trafi do Europy, więc... impossible is nothing, czy jakoś tak.
  • 0

#109 Balth Napisany 23 sierpnia 2007 - 21:55

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Masz wersję z soundtrackiem i artbookiem?
Podejrzewam, że może rzucą soundtrack, na nic więcej nie liczę, chociaż gdyby to był ghostlight to może bardziej by się postarali [a i cena szybko by spadła], na ale mamy KOEI więc muszę odłożyć z wypłaty ~160 zł [co jak co ale na P3 musi być kasa zawczasu zabezpieczona]
  • 0

#110 baudolino Napisany 23 sierpnia 2007 - 21:56

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Masz wersję z soundtrackiem i artbookiem?

Innej nie ma. ;> Inna sprawa, że to tak naprawdę nie jest OST - dali po prostu płytkę z 18 kawałkami z gry (są najlepsze, więc nie narzekam).
  • 0

#111 Balth Napisany 24 sierpnia 2007 - 20:21

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Nie chcesz sprzedać płytki z muzą i artbookiem? [wiem, głupie pytanie ale z chęcią bym zaopatrzył się w te fanty]
  • 0

#112 baudolino Napisany 29 sierpnia 2007 - 14:52

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Nie chcesz sprzedać płytki z muzą i artbookiem?

:nie:

EDIT: OK, jako że praktycznie rzecz biorąc przeszedłem już Personę 3 (gram dalej w najlepsze, ale próbując przebić się przez dodatkowy dungeon i pokonać dodatkowych bossów), pragnę a) z całą pewnością stwierdzić, iż Persona 3 to najlepszy Megaten na PS2 (tak, SMT III może się schować) b) z pełną świadomością swego chorobliwego fanboystwa względem Megatenów rzec, iż Persona 3 to najlepsza gra jRPG na PS2. NIE spodziewałem się, że dostanę aż tak świetną grę, a przecież wiecie, czego się po P3 spodziewałem...

Nie mam teraz ani czasu, ani ochoty na rozpisywanie się na jej temat (tym bardziej że teraz jestem nią całkowicie podniecony, a wypadłoby najpierw trochę ochłonąć). Powiem Wam jeszcze tylko, że jeśli FES nie zostanie przetłumaczony na angielski, to spotka nas, fanów SMT nie znających języka japońskiego, tragedia jeszcze większa niż nieprzetłumaczenie na angielski IS... :cry:

EDIT 2: Damn, moja liczba zgonów w P3 właśnie przekroczyła 50-tkę... Fakt, że gram bardzo ryzykownie, biegając po Tartarze w pojedynkę, mnie nie usprawiedliwia... ;/ Teoretycznie wystarczy poznać słabości przeciwników, ale w praktyce nie jest tak różowo - w bloku szóstym i w bloku dodatkowym ciągle trzeba się mieć na baczności, gdyż wrogowie potrafią tam solidnie przypieprzyć, a w dodatku niektórzy są do tego bardzo wytrzymali i nie mają żadnych słabości. Zastanawiam się, jak wygląda gra w FES na hardzie (podstawowa wersja P3 ma tylko easy i normal)...? O__o
  • 0

#113 Balth Napisany 29 sierpnia 2007 - 16:06

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
baud - teraz wiem, że na pewno nie będę żałował zakupu :klaszcze:
wracając do rozważań nad PALowską wersją to sądząc po tym iż Devil Summoner ma przełącznik PAL/NTSC to P3 też powinna mieć.
  • 0

#114 baudolino Napisany 29 sierpnia 2007 - 16:18

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
wiesz, z tymi przełącznikami nigdy nie wiadomo... ale sądzę, że P3 będzie takowy miała. osobiście bardziej martwię się o brak bonusów - byłoby naprawdę niewyjściowo, gdyby fani z Europy dostali płytkę i instrukcję (pewnie czarno-białą... lol) w zwykłym dvd-boxie w cenie, za którą Amerykanie mają Special (and only) Edition... a zapewniam Was, że wydanie to jest boskie...

BTW - dorwałeś w końcu tego Devil Summonera? jeśli tak, to jak wrażenia? ;)
  • 0

#115 Balth Napisany 29 sierpnia 2007 - 20:29

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No było by fajnie gdyby coś nam dorzucili ale europa pewnie jak zawsze dostanie ochłapy.

Co do DS to po pół h grania odczucia są całkiem przyjemne z miejsca widać, że to nie będzie gra na poziomie SMTIII czy DDSów. Podstawową sprawą jest klimat, który z tego co zauważyłem się zmienia na dużo lżejszy. System walki może nie zapowiada się na tak wciągający jak w innych grach z serii ale mimo wszystko na razie ciekawy. Muzyka ma fajny klimacik. Zdziwił mnie brak VA ale jakoś strasznie mi to nie przeszkadza. Ogólnie jak na razie grą się nie zawiodłem [no ale grałem pół godziny] i nie wydaje mi się bym miał się zawieźć - dlatego, że od samego początku nie spodziewałem się po DS pozycji na miarę ww tytułów, ot taka przyjemna gierka osadzona w Japonii początku XX wieku ze smaczkami SMT. Może gdybym wybulił za DS tyle ile chce większość sklepów [na polskie ok 160zł] to bym miał inne zdanie - ale dałem o pięć dyszek mniej :ninjadance: [za nówencje]
  • 0

#116 baudolino Napisany 29 sierpnia 2007 - 21:31

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
a gdzie tę nówencję dostałeś, jeśli wolno zapytać? zakładam, że w jakimś zachodnioeuropejskim netowym sklepie, ale pewności nie mam. swoją drogą, DS 3 jest, IMHO, wart właśnie ~100 zeta. ;)

wracając do P3... spoiler niefabularny (dotyczy systemu, więc można śmiało czytać, jeśli nie jest się antyspoilerowym ortodoksem): [hide]po 80 godzinach gry przyzwałem Lucyfera (wygląda tutaj inaczej niż w SMT III - niczym świeżo upieczony upadły anioł, taki, który jeszcze nie trafił do piekła, ale już jest w drodze do niego - jak go zobaczycie, to zrozumiecie, o czym paplę ;P) i Satana... ich atak łączony zadaje 9999 DMG, a sam Lucek jest praktycznie nietykalny, więc... wrogowie mogą mi naskoczyć. trochę w sumie mnie to dziwi - w większości gier jRPG, w które grałem, osiągnięcie statusu boga zajmuje znacznie więcej czasu, ale z drugiej strony - chyba lepiej spędzić ~100 godzin na naprawdę świetnych walkach, niż 3-4 razy tyle czasu na debilnym maxowaniu postaci rodem z gier Tri-Ace (ach, to HP wrogów liczone w milionach... X__x). przynajmniej mi taka koncepcja bardziej odpowiada...[/hide]
  • 0

#117 Scorpio Napisany 30 sierpnia 2007 - 08:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W oparciu o 30 ocen Persona 3 uzyskała ocenę ... 89%! Druga ocena na gry na PS2 w 2007 roku. Ładnie, ładnie :)
http://www.gameranki... ... ?q=persona
  • 0

#118 wiedziu Napisany 30 sierpnia 2007 - 10:28

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
po obejrzeniu review na GT zapowiada sie przegruba gierka i pomimo ze nie rozumiem co to megaten,fes (jakis dodatek),niepotrzebny mi artbook i OST bo jestem casualem (chociaz jakas specjalna edycje GoW czy Mercenaries to bym sobie chetnie zalatwil) to jednak napewno P3 sobie sprawię.
  • 0

#119 Kyo Napisany 01 września 2007 - 10:03

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

co to megaten


Ktoś kiedyś wymyślił ten skrót, a ma on się odnosić do wszystkich gier z serii Shin Megami Tensei ;) .
  • 0

#120 Gość__* Napisany 25 września 2007 - 19:06

Gość__*
  • Goście
miałem okaze pograć w to to trochę u znajomego i robi wrazenie choć na początku przy pierwszym urochomienu leciały ze strony mojej i kumpla same uwagi negatywne to obaj zgodnie uznaliśmy ten cały social link to patent w deche. system walki zmodyfikowali w stosunku do P2, co troche mnie boli ale i idze sie przyzwyczajić. Ogólem mimo pewnych wad bardzo mi sie podoba. Kiedys (za rok) ukradne kumplowi konsole to sobie pogram dłuzej....
  • 0