Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gry a sztuka


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
109 odpowiedzi na ten temat

#61 Lady Luck Napisany 14 lipca 2013 - 15:55

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

A ja w piątek widziałem jak mewa obgryzała truchło gołębia! Też mnie to poruszyło, sztuka.

 

Gdybyś zrobił temu zdjęcie, to może trafiłbyś do National Geographic...


  • 0

#62 burnstein Napisany 14 lipca 2013 - 16:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

burn jest zgorzknialy bo zamiast zostac slynnym architektem, skonczyl nikomu niepotrzebne studia i ciske na podrzednym stanowiska za 2 tauzeny

 

Jestem zgorzkniały, bo jak ostatnio wysłałem totka, to nie trafiłem szóstki :(

 

ed. 

ogólnie mewy som u mnie na wiosce jakieś popie*dolone, bo gdzieś tak miesiąc temu widziałem podobną sytuację, tylko mewa stałą nad truchłem trzymając głowę jakiegoś nadgniłego ptaszyska za resztki kręgosłupa. szkoda, że mi aparat w moim k750i zdechł bo bym pstryknął


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 14 lipca 2013 - 16:20

  • 0

#63 fingus Napisany 15 lipca 2013 - 08:21

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:


I tu się mylisz, co mnie mocno zaskoczyło.


Aż sprawdziłem, czy nie zapomniałem dać odpowiedniej emoty, ale nie, jednak jest. :hmmm:
  • 0

#64 Danteusz Napisany 15 lipca 2013 - 08:30

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Wyjaśnię kwestię Wikipedii: zgodnie z zasadami wiki, nie można tam zamieszczać niczego co nie jest poparte cytatem w wiarygodnym źródle. Nie można również zamieszczać własnych badań. Jedyne co jest dozwolone to informacje ze źródła drugiego stopnia. Wyjaśnię na przykładzie:

Załóżmy że mam swoją stronę na Wiki. Zauważam że jest wpisana błędna data urodzenia, chcę ją skorygować. Zgodnie z zasadami nie mogę tego zrobić. Akt urodzenia również nie wystarczy, bo to źródło pierwszego stopnia. Może to poprawić tylko ktoś niezwiązany ze mną, kto przeczyta artykuł o mnie np we Wprost, i będzie tam podana moja data urodzenia.

 

W wielu miejscach są odstępstwa od tej reguły, ale Wikipedia dąży do jej przestrzegania.

 

Do czego dążę? Otóż nie można wyśmiewać podawania Wiki jako źródła, tak jak zrobił to GMB, gdyż Wiki (prawie) nigdy nie jest źródłem, jest jedynie listą cytatów i streszczeń.


  • 5

#65 Lady Luck Napisany 15 lipca 2013 - 17:00

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

 nie można wyśmiewać podawania Wiki jako źródła, tak jak zrobił to GMB, gdyż Wiki (prawie) nigdy nie jest źródłem

 

Hmmm.... :hmmm: 


  • 1

#66 cwany-lis Napisany 18 lipca 2013 - 11:22

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

w tej generacji jak grałem w Mass effect 3, dokonałem wyboru, po chwili namysłu zmieniłem zdanie i myslałem ze bedzie dobrze, co doprowadziło że maja ukochana postać spadła w przepaść.

Miałem szczenie na podłodze i długo nie myśląc zrobiłem load save, bo nie mogłem grać dalej z tą decyzją.

 

Żaden film,książka,obraz nie spowodował u mnie takich emocji. Dla mnie to sztuka 

 

PS pytanie czy taki Mass effect bedzie wspominany za 20lat, i nadal bedą ludzie go chwalić to już inna bajka.Ale to z grami juz sie dzieje nikt nie kwestionuje do dzisiaj że np Crash jest super platformówką 3d nawet w dzisiejszych czasach 

 

jesteś typowym graczem, który napernala w giereczki dla dzieci zamiast czytać książki i oglądać ambitne filmy - tym samym takie ckliwe sceny ostatecznego rozwiązania kwestii cygańskiej w ME III wzruszają cię - gdybyś przeczytał chociaż kilka pozycji z kanonu to byś tylko prychnął "zbyt pretensjonalne" i grał dalej bez iskierki :sir:

 

pomijam już fakt, że korzystając z sejvów psujesz sobie największy atut tej gry - konsekwencje podejmowanych decyzji - ja w ME III grałem na razie tylko raz i wybiłem pół galaktyki przez swą pragmatyczno-makiaweliczną romską fantazję - ta gra dużo może powiedzieć o nas samych jeżeli będziemy kierować się własną oceną a nie aczik-kurwami i poprawnością polityczną
 


  • 0

#67 Chewie Napisany 18 lipca 2013 - 11:44

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Gry mogą być sztuką, co udowadnia wiele tytułów indie jak i niektóre gry wysokobudżetowe jak Halo.


  • 0

#68 Stan Napisany 18 lipca 2013 - 12:22

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Gry mogą być sztuką, co udowadnia pare tytułów indie jak i niektóre gry wysokobudżetowe jak Mass Effect.

:cf: 


  • 0

#69 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 12:28

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Jest tylko jedna gra zasługująca na miano sztuki i obcowanie z nią można porównać do przyjemności płynącej z oglądania obrazu Lady Godiva pędzla Colliera. :sir:
  • 0

#70 burnstein Napisany 18 lipca 2013 - 12:30

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Bierki?


  • 0

#71 Stan Napisany 18 lipca 2013 - 12:41

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

jesteś typowym graczem, który napernala w giereczki dla dzieci zamiast czytać książki i oglądać ambitne filmy - tym samym takie ckliwe sceny ostatecznego rozwiązania kwestii cygańskiej w ME III wzruszają cię - gdybyś przeczytał chociaż kilka pozycji z kanonu to byś tylko prychnął "zbyt pretensjonalne" i grał dalej bez iskierki :sir:

Nie, on nie jest po prostu zblazowany jak niektórzy :hihi: 


  • 0

#72 twilitekid Napisany 18 lipca 2013 - 13:56

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Jeśli gry mają wzbudzać emocje, wyrażać jakiś artyzm to tylko przez gameplay a nie śliczne obrazeczki, muzyczkę i wzruszającą fabułkę.


  • 0

#73 Danteusz Napisany 18 lipca 2013 - 13:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Jeśli gry mają wzbudzać emocje, wyrażać jakiś artyzm to tylko przez gameplay a nie śliczne obrazeczki, muzyczkę i wzruszającą fabułkę.

Niby czemu nie?


  • 0

#74 twilitekid Napisany 18 lipca 2013 - 14:14

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Bo gry mają swój konkretny środek wyrazu i nim powinny zachwycać, a nie kopypastami z innych dziedzin.

 

Oczywiście kiedy mówimy o artystycznych środkach wyrazu.


Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 18 lipca 2013 - 14:15

  • 0

#75 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 14:33

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Dźwięk wpadającego trofika to środek wyrazu najskuteczniej wzbudzający emocje - przyznajcie sami.
  • 0

#76 Chewie Napisany 18 lipca 2013 - 14:37

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

nie, aczika


  • 0

#77 Danteusz Napisany 18 lipca 2013 - 14:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Bo gry mają swój konkretny środek wyrazu i nim powinny zachwycać, a nie kopypastami z innych dziedzin.

 

Oczywiście kiedy mówimy o artystycznych środkach wyrazu.

Zgodnie z Twoją logiką filmy nie powinny wzbudzać emocji fabułą, bo to jest środek wyrazu z książek, ani grą aktorską, która wzięła się z teatru


  • 0

#78 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 14:40

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
No i robią to. Filmy wzbudzają emocje rozmiarem ekranu, nie przypominam sobie, by jakiś film wzbudził we mnie emocje fabułą lub grą aktorów. :hmmm:
  • 0

#79 Danteusz Napisany 18 lipca 2013 - 14:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

No i robią to. Filmy wzbudzają emocje rozmiarem ekranu, nie przypominam sobie, by jakiś film wzbudził we mnie emocje fabułą lub grą aktorów. :hmmm:

Jak oglądasz filmy na małym TV to nie odczuwasz żadnych emocji?


  • 0

#80 twilitekid Napisany 18 lipca 2013 - 14:42

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Bo gry mają swój konkretny środek wyrazu i nim powinny zachwycać, a nie kopypastami z innych dziedzin.

 

Oczywiście kiedy mówimy o artystycznych środkach wyrazu.

Zgodnie z Twoją logiką filmy nie powinny wzbudzać emocji fabułą, bo to jest środek wyrazu z książek, ani grą aktorską, która wzięła się z teatru

 

Nie mówię, że nie powinna ani że nie może.

 

Z mojej teorii może wynikać, że np nie można mówić, że film to sztuka, bo ma poruszającą fabułę.

Ale może być tak, iż fabuła jest poruszająca, bo możliwa jest do zrealizowania tylko poprzez film (np dzięki dobremu montażowi). Wtedy tak - film jest sztuką, bo jego fabuła porusza, gdyż osiągnięto to "kinowymi" środkami wyrazu.

 

To samo odniósłbym do gier i w taki sposób szukał sztuki.

 

Chyba trzyma się to kupy i rozumiesz, o co chodzi?


  • 0

#81 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 14:42

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Może nie żadne, ale proporcjonalnie mniejsze.
  • 0

#82 vagrant3 Napisany 18 lipca 2013 - 14:44

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
we mnie emocje wzbudzają gearsy w multiplayerze. czyli chyba mamy odpowiedź :)
  • 0

#83 Danteusz Napisany 18 lipca 2013 - 14:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

 

Bo gry mają swój konkretny środek wyrazu i nim powinny zachwycać, a nie kopypastami z innych dziedzin.

 

Oczywiście kiedy mówimy o artystycznych środkach wyrazu.

Zgodnie z Twoją logiką filmy nie powinny wzbudzać emocji fabułą, bo to jest środek wyrazu z książek, ani grą aktorską, która wzięła się z teatru

 

Nie mówię, że nie powinna ani że nie może.

 

Z mojej teorii może wynikać, że np nie można mówić, że film to sztuka, bo ma poruszającą fabułę.

Ale może być tak, iż fabuła jest poruszająca, bo możliwa jest do zrealizowania tylko poprzez film (np dzięki dobremu montażowi). Wtedy tak - film jest sztuką, bo jego fabuła porusza, gdyż osiągnięto to "kinowymi" środkami wyrazu.

 

To samo odniósłbym do gier i w taki sposób szukał sztuki.

 

Chyba trzyma się to kupy i rozumiesz, o co chodzi?

 

Prostsza teoria: dziedzina sztuki łącząca elementy z innych dziedzin sztuki w unikalny sposób to też sztuka.

 

Może nie żadne, ale proporcjonalnie mniejsze.

 

To może nie oglądaj filmów tylko chodź do Media Marktu na prezentacje telewizorów, nie będziesz musiał kupować telewizora


  • 0

#84 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 14:45

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
A tak w ogóle, to po co wspominacie o filmach? Przecież wiadomo, że filmy to nie sztuka, tylko durnowata rozrywka dla analfabetów. Miało być o grach.
  • 0

#85 twilitekid Napisany 18 lipca 2013 - 14:45

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

we mnie emocje wzbudzają gearsy w multiplayerze. czyli chyba mamy odpowiedź :)

 

Chodzi o tzw wyższe emocje :D


  • 0

#86 twilitekid Napisany 18 lipca 2013 - 14:46

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

A tak w ogóle, to po co wspominacie o filmach? Przecież wiadomo, że filmy to nie sztuka, tylko durnowata rozrywka dla analfabetów. Miało być o grach.

 

No dlatego filmom najbliżej do gier, kiedy poruszamy temat sztuki :hihi:


  • 0

#87 vagrant3 Napisany 18 lipca 2013 - 15:01

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

we mnie emocje wzbudzają gearsy w multiplayerze. czyli chyba mamy odpowiedź :)

 
Chodzi o tzw wyższe emocje :D.

 

hej co chcesz od moich emocji?! :D ludzie sie spuszczają nad jakimiś malowidłami małpy czy innego artysty (tak, mam na mysli pollocka), a nagle moje emocje przy giereczce są zbyt niskie? JAK TO?


Ten post był edytowany przez vagrant3 dnia: 18 lipca 2013 - 15:02

  • 0

#88 fingus Napisany 18 lipca 2013 - 15:05

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
A jakie emocje nadają się lepiej do sztuki? Wysoka czy niska częstotliwość? Mmmm-mmmm-mmmm czy raczej m-m-m-m-m-m-m-m-m-m?
  • 0

#89 vagrant3 Napisany 18 lipca 2013 - 15:09

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

A jakie emocje nadają się lepiej do sztuki?

 


mmmmmmmmmmmmmmm-mmmmmmmmm-mmmmm-mmmm-mmm-mm-m-m-m i na końcu trzeba się oczyszczająco rozpłakać.


  • 0

#90 Danteusz Napisany 18 lipca 2013 - 15:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

A jakie emocje nadają się lepiej do sztuki? Wysoka czy niska częstotliwość? Mmmm-mmmm-mmmm czy raczej m-m-m-m-m-m-m-m-m-m?

Sztuka to niska częstotliwość emocji, mmmmmm-mmmm sugeruje dumanie. m-m-m-m brzmi jak podniecanie się killami online


  • 0