Skocz do zawartości

Zdjęcie

Growy Hardkor, czyli Speedruny i inne zboczenia


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
495 odpowiedzi na ten temat

#1 Scorpio Napisany 23 lipca 2013 - 08:06

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

CurrentGen i PastGen NEWS.

 

Jak co jakiś czas (zwykle co pół roku, czasem co 4 miesiące) Speed Demos Archive organizuje charytatywny maraton speed-runów (trwa to 5 dni bez przerwy!). Tym razem pieniądze zbierane są dla lekarzy bez granic.

 

http://marathon.spee...ve.com/upcoming

 

Tutaj lista gier i ich zakładane czasy startu: http://marathon.spee...ve.com/schedule

 

Są kamery z gry oraz kamera na graczy. Czasami, gdy uzbierane są fundusze barierowe, są dodatkowe warunki. Typu jaka postać ginie, albo (jak ostatnio) granie w Fallout jedną ręką. Druga zaklejona wokół butelki z piciem :-)

 

Start z Okami HD, co powinno zadowolić LL :D Pojawi się w standardzie Essentia i jej próby jRPG. Na 100% każdy znajdzie coś ciekawego. A że to trwa całą dobę to w każdej chwili gdy ktoś będzie miał tych 5 minut (przysłowiowych) wolnego, niech zajrzy. Powinien polubić :D


  • 1

#2 plp78 Napisany 23 lipca 2013 - 19:00

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:
Speedruny - najgłupsza rzecz w świecie gamingu.
  • 0

#3 Ryan Napisany 23 lipca 2013 - 21:47

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Są głupsze, np. nicki złożone z 3 liter i 2 cyfr.
  • 6

#4 Kradziej Napisany 23 lipca 2013 - 22:22

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Scorpio wrzuca info o tym, że grupka ludzi, poprzez swoje hobby, organizuje zbiórkę pieniędzy dla lekarzy bez granic.

 

Inny kolo stwierdza, że hobby tych ludzi jest głupie. Ba! Że to najgłupsza rzecz w gejmingu. Walić seksizm czy słabe warunki pracy wielu deweloperów! Speedruny - to jest zło!

 

Hej, ziomuś: nikt tobie nie każe speedrunować. Nikt nawet nie każe tych speedrunów oglądać. Ja kiedyś obejrzałem kilka i to, co ludzie w nich robili zerwało mi czapkę z głów i powaliło na kolana. Świetna zabawa oglądać speedrun mocno otwartej gry jak się ją dobrze zna (ja tak miałem w przypadku Gothika I i II).

 

Coś mi mówi, że tego nie wiesz, to powiem: ludzie odpowiedzialni za speedruny to w większości fani danej gry. Tacy, którzy przeszli ją kilkanaście razy, rozgryźli na wszystkie sposoby i najdrobniejsze jej sekrety mają w małym palcu. Speedrun to sposób przekazania tego. Bo coś mi mówi, że dla ciebie speedrun to "kupuję grę i kończę ją jak najszybciej!!!".

 

Aż mnie me tłuste dupsko boli, tak mocno żal wywołany twoim małym postem je ścisnął. Eh.


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 23 lipca 2013 - 22:24

  • 1

#5 plp78 Napisany 24 lipca 2013 - 19:23

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:

Scorpio wrzuca info o tym, że grupka ludzi, poprzez swoje hobby, organizuje zbiórkę pieniędzy dla lekarzy bez granic.

Inny kolo stwierdza, że hobby tych ludzi jest głupie. Ba! Że to najgłupsza rzecz w gejmingu. Walić seksizm czy słabe warunki pracy wielu deweloperów! Speedruny - to jest zło!

Hej, ziomuś: nikt tobie nie każe speedrunować. Nikt nawet nie każe tych speedrunów oglądać. Ja kiedyś obejrzałem kilka i to, co ludzie w nich robili zerwało mi czapkę z głów i powaliło na kolana. Świetna zabawa oglądać speedrun mocno otwartej gry jak się ją dobrze zna (ja tak miałem w przypadku Gothika I i II).

Coś mi mówi, że tego nie wiesz, to powiem: ludzie odpowiedzialni za speedruny to w większości fani danej gry. Tacy, którzy przeszli ją kilkanaście razy, rozgryźli na wszystkie sposoby i najdrobniejsze jej sekrety mają w małym palcu. Speedrun to sposób przekazania tego. Bo coś mi mówi, że dla ciebie speedrun to "kupuję grę i kończę ją jak najszybciej!!!".

Aż mnie me tłuste dupsko boli, tak mocno żal wywołany twoim małym postem je ścisnął. Eh.

Najmocniej Szanownego Pana przepraszam, że uczucia Pana Szanownego uraziłem. Po prostu uważam, że przechodzenie takiej gry jak Okami najszybciej jak się da JEST głupie. Taka moja opinia w tej sprawie. A to że ktoś chce to robić, to proszę bardzo, mnie to w niczym nie przeszkadza. To że z tego jest kasa na szczytny cel, to tylko mogę przyklasnąć. W ogóle się do tej kwestii nie odnosiłem. A na przyszłość dobra rada dla Szanownego Pana: trochę więcej luzu. Ktoś napisze sobie tak od niechcenia jakąś opinię, a Pan się tak zaraz denerwujesz i spinasz.

A co do mojego nicka, to z pewnością nie jest głupi. To są moje inicjały i rok urodzenia.
  • 0

#6 Kradziej Napisany 24 lipca 2013 - 20:24

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?


Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 24 lipca 2013 - 20:24

  • 0

#7 nole Napisany 24 lipca 2013 - 21:04

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

No właśnie @plp78. Załóżmy, że ktoś przechodzi sobie Okami z 20 razy, za każdym na 100%. Mimo wszystko nadal nie ma dość, jest wciąż głodny tej gry, a kontynuacji jak wiadomo nadal nie zapowiedzieli. Co taki "biedak" ma wtedy ze sobą zrobić?


  • 0

#8 Druciak Napisany 24 lipca 2013 - 21:25

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

wyjść z domu


  • 5

#9 plp78 Napisany 24 lipca 2013 - 21:40

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:

A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?

Bo Okami TRZEBA się powoli delektować, poznawać, badać, eksplorować, przystanąć i zachwycać się widokami, w spokoju cieszyć uszy urzekającymi dźwiękami, z uwagą wysłuchiwać opowieści tych, których spotkamy na swej drodze, broń Boże nie pominąć żadnego, choćby nic nieznaczącego dla naszej sprawy wątku. Po to ta gra została stworzona; przechodzenie jej jak najszybciej się da to nie tylko głupota, to jest ZBRODNIA! Tak samo można się ścigać w czytaniu na czas "Pana Tadeusza" czy w jedzeniu (bardzo popularne zawody w Hamburgerlandzie). Można, ale czy to jest mądre? Mnie się nie wydaje...
@nole: Rozumiem, że to sarkazm...

Ten post był edytowany przez plp78 dnia: 24 lipca 2013 - 21:41

  • 0

#10 Schrodinger Napisany 24 lipca 2013 - 22:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

plp jestes kretynem? myslisz ze gosc co klepie okami w 3h nie przechodzil jej? zna ja na pamiec, to tak jakby pisać że f1 w monaco to gwalt dla tej trasy, którą powinno pokonywać się pieszo w złotych trzewikach


  • 0

#11 Kradziej Napisany 24 lipca 2013 - 22:08

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?

Bo Okami TRZEBA się powoli delektować, poznawać, badać, eksplorować, przystanąć i zachwycać się widokami, w spokoju cieszyć uszy urzekającymi dźwiękami, z uwagą wysłuchiwać opowieści tych, których spotkamy na swej drodze, broń Boże nie pominąć żadnego, choćby nic nieznaczącego dla naszej sprawy wątku. Po to ta gra została stworzona; przechodzenie jej jak najszybciej się da to nie tylko głupota, to jest ZBRODNIA! Tak samo można się ścigać w czytaniu na czas "Pana Tadeusza" czy w jedzeniu (bardzo popularne zawody w Hamburgerlandzie). Można, ale czy to jest mądre? Mnie się nie wydaje...
@nole: Rozumiem, że to sarkazm...

OK, potwierdziłeś, że nie przeczytałeś mojego pierwszego posta w tej kwestii. Przy okazji zdałeś test na bycie kompletnym kretynem: na krytykę odpowiedziałeś z ironiczną grzecznością (tak, jakbym twierdził, że mnie osobiście uraziłeś swoją "opinią"), a potem kompletnie z dupy pocisnąłeś mieszkańców USA. No i oceniasz coś, o czym nie masz zielonego pojęcia.


  • 0

#12 fingus Napisany 24 lipca 2013 - 22:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Tak zapytam przez ciekawość - czy to pierwszy raz, gdy użytkownik plp zaskoczył was nietuzinkowością swych osądów, niezwykłością poglądów i zawiłością szlaków myślowych? :hmmm:
  • 0

#13 Schrodinger Napisany 24 lipca 2013 - 22:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

pierwszy raz mi sie chcialo odpowiedziec


  • 0

#14 Kradziej Napisany 24 lipca 2013 - 22:31

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Tak zapytam przez ciekawość - czy to pierwszy raz, gdy użytkownik plp zaskoczył was nietuzinkowością swych osądów, niezwykłością poglądów i zawiłością szlaków myślowych? :hmmm:

E tam, po prostu ostatnio sobie spokojnie osiągam zen, ale chyba raz na jakiś czas dobrze jest się na coś oburzyć, żeby doświadczyć emocji z różnych końców emocjonalnego spektrum.


  • 0

#15 Sotaku Napisany 24 lipca 2013 - 22:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:

Czuję, że kolega plp może tego nie przetrzymać...


  • 0

#16 Schrodinger Napisany 24 lipca 2013 - 22:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Tak zapytam przez ciekawość - czy to pierwszy raz, gdy użytkownik plp zaskoczył was nietuzinkowością swych osądów, niezwykłością poglądów i zawiłością szlaków myślowych? :hmmm:

E tam, po prostu ostatnio sobie spokojnie osiągam zen, ale chyba raz na jakiś czas dobrze jest się na coś oburzyć, żeby doświadczyć emocji z różnych końców emocjonalnego spektrum.

 

Czekam na nudnego posta torq, który wytłumaczy Ci że dążenie do zen to dążenie do perfekcji i nie można szukać wytłumaczenia w wybuchach agresji


  • 0

#17 fingus Napisany 24 lipca 2013 - 22:48

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:


Czuję, że kolega plp może tego nie przetrzymać...


Obstawiam, że świadowie wybrał drogę forumowego ekscentryka i wszelki szum wywołany prezentacją kolejnych olśnień tylko go cieszy.
  • 0

#18 xell Napisany 24 lipca 2013 - 22:58

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?

bo:

a) jest megacrapem

b) ma godziny niepomijalnych cutscenek, co trochę się kłóci z sensem speedrunowania.


  • 0

#19 Druciak Napisany 24 lipca 2013 - 23:01

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

skoro ma godziny niepomijalnych scenek to jakim cudem typek chce przejść grę w 2h?


  • 0

#20 xell Napisany 24 lipca 2013 - 23:15

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

Może wcale nie ma takiego zamiaru. :hihi:


  • 0

#21 Druciak Napisany 24 lipca 2013 - 23:42

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Taki jest cel w tym speedrunie. 

Skoro jest ustalone to raczej jest to do zrobienia. 


  • 0

#22 Stan Napisany 24 lipca 2013 - 23:43

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Może mu filmików nie licza, a jedynie sama grę?  


  • 0

#23 Druciak Napisany 24 lipca 2013 - 23:46

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Nie wiem:

http://marathon.spee...ve.com/schedule

Tu rozpiska

Okami HD 20-22:20.

Zobaczymy jutro. 


  • 0

#24 Kradziej Napisany 25 lipca 2013 - 00:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?

bo:

a) jest megacrapem

b) ma godziny niepomijalnych cutscenek, co trochę się kłóci z sensem speedrunowania.

Komon, bro. Serio, bro. Nie musisz tak trolzić, bro.


  • 0

#25 Scorpio Napisany 25 lipca 2013 - 06:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Muszę powiedzieć: trochę mi źle że tak poszła dyskusja. Speedy uwielbiam, bo jak widzę w jaki sposób da się grę, którą znam, przejść w jeszcze bardziej niewiarygodny sposób to często jest niedowierzanie :D

 

Plus taki, że widzę, iż sporo osób zainteresowało się tematem :-) Może nawet obejrzy ... i to pewnie głównie Okami HD. Plp odniósł kompletnie odwrotny skutek do tego co zamierzał swą opinią - tylko zachęcił ludzi do rozmów i do uwagi. W sumie, dziękuję :kwiatek:


  • 1

#26 Druciak Napisany 25 lipca 2013 - 11:50

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Ja na pewno obejrzę speedrun:

MGS, Spider-man, Mega Mana, Doom 64, TMNT, GTA: VC, SMB, Dark Souls(w 1,5h!!!!) i być może Rayman: Origins.

To pewniaki, być może oprócz tego wciągnie mnie coś z retro. :P


  • 0

#27 Aleks Napisany 25 lipca 2013 - 12:14

Aleks

    1

  • Forumowicze
  • 5 107 Postów:
na http://www.twitch.tv/ ludzie często robią speedruny na żywo
  • 0

#28 Scorpio Napisany 25 lipca 2013 - 19:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

http://marathon.speeddemosarchive.com/ - od pół godziny leci Okami HD, tak dla przypomnienia :-)


  • 0

#29 fingus Napisany 25 lipca 2013 - 19:55

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
To pewnie zdążył już przejść tutorial.
  • 0

#30 Schrodinger Napisany 25 lipca 2013 - 19:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

44 minut ... wlasnie skonczyl tutorial, zapowiada sie niesamowicie wciagajace 50h :popcorn:


  • 0