Skocz do zawartości

Zdjęcie

Growy Hardkor, czyli Speedruny i inne zboczenia


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
495 odpowiedzi na ten temat

#31 plp78 Napisany 25 lipca 2013 - 19:58

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:


A czemu przechodzenie Okami najszybciej jak się da jest głupie?

Bo Okami TRZEBA się powoli delektować, poznawać, badać, eksplorować, przystanąć i zachwycać się widokami, w spokoju cieszyć uszy urzekającymi dźwiękami, z uwagą wysłuchiwać opowieści tych, których spotkamy na swej drodze, broń Boże nie pominąć żadnego, choćby nic nieznaczącego dla naszej sprawy wątku. Po to ta gra została stworzona; przechodzenie jej jak najszybciej się da to nie tylko głupota, to jest ZBRODNIA! Tak samo można się ścigać w czytaniu na czas "Pana Tadeusza" czy w jedzeniu (bardzo popularne zawody w Hamburgerlandzie). Można, ale czy to jest mądre? Mnie się nie wydaje...
@nole: Rozumiem, że to sarkazm...
OK, potwierdziłeś, że nie przeczytałeś mojego pierwszego posta w tej kwestii. Przy okazji zdałeś test na bycie kompletnym kretynem: na krytykę odpowiedziałeś z ironiczną grzecznością (tak, jakbym twierdził, że mnie osobiście uraziłeś swoją "opinią"), a potem kompletnie z dupy pocisnąłeś mieszkańców USA. No i oceniasz coś, o czym nie masz zielonego pojęcia.
Dobra, ty swoje i ja swoje i na tym zakończmy, bo mnie już to znudziło i nie chce mi się więcej tłumaczyć. Jak nie zrozumiałeś do tej pory, no to szkoda na to czasu.
@ Scorpio: Nie odniosłem odwrotnego skutku do zamierzonego, ponieważ niczego nie miałem zamiaru osiągać, wyraziłem tylko swoją opinię. Tak jak napisałem wcześniej: mnie w niczym speedruny nie przeszkadzają, nie walczę z nimi (co to w ogóle za pomysł!), nie uważam ich, jak to napisał Kradziej za zło (sic!). Jak ktoś chce coś takiego robić, to proszę bardzo.
@ Debeef: Kolego, jakbyś wiedział, co ja w realnym życiu przeżyłem, tobyś takich śmiesznych postów nie wysyłał. No, ale przynajmiej się pośmiałem...
  • 0

#32 Scorpio Napisany 25 lipca 2013 - 20:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

44 minut ... wlasnie skonczyl tutorial, zapowiada sie niesamowicie wciagajace 50h :popcorn:

Zajebiście :-) Serio - jeden klik w link i widać co i jak i gdzie, ale nie ...


  • 0

#33 Schrodinger Napisany 25 lipca 2013 - 20:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 971 Postów:

a kto mówił że nie kliknąłem :cf:


  • 0

#34 Sotaku Napisany 25 lipca 2013 - 20:10

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 676 Postów:

Nie wiem kolego plp co przeżyłes w realu ale napisałeś to w taki sposób ze mimowolnie zacząłem obgryzać paznokcie...


Ten post był edytowany przez Debeef dnia: 25 lipca 2013 - 21:53

  • 1

#35 Kradziej Napisany 25 lipca 2013 - 20:19

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Klasyczne zagranie kogoś, kto nie umie czytać i nie potrafi swojego zdania uargumentować: "ty swoje, ja swoje". Nie. Bo ja napisałem coś konkretnego, a ty nie, więc nie porównuj mojego "swojego" do twojego "swojego".


  • 0

#36 plp78 Napisany 25 lipca 2013 - 20:41

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:


Klasyczne zagranie kogoś, kto nie umie czytać i nie potrafi swojego zdania uargumentować: "ty swoje, ja swoje". Nie. Bo ja napisałem coś konkretnego, a ty nie, więc nie porównuj mojego "swojego" do twojego "swojego".


No i nie da człowiekowi spokoju... Czego znowu nie umiem czytać? Rozumiem, że jak ktoś robi speedruna, to PRAWDOPODOBNIE znaczy, że przeszedł grę przynajmniej raz po bożemu, że jest fanem itd. To ty nie rozumiesz, że z grami takimi jak Okami tak się nie postępuje - to jest dzieło sztuki do k***y nędzy, a nie jakiś Battlefield czy inny Crap of Duty. Naprawdę nie widzisz różnicy?
  • 0

#37 xell Napisany 25 lipca 2013 - 20:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 293 Postów:

Okami to dzieło sztuki
 

cereal-guy-spitting.png


  • 0

#38 Godot Napisany 25 lipca 2013 - 20:47

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Co Ty pierdolisz? Kolo musi Okami wręcz uwielbiać, wydelektował się na wszelkie sposoby, poznał grę dokładnie całą i jeszcze mu mało. Więc postanowił się pobawić w inny sposób. I to coś złego? OLO

O, rozmowa o Okami, więc przypełzł Xell i wyraził swoją powszechnie znaną opinię, która absolutnie nikogo. Well done, Xell

Ten post był edytowany przez Greg dnia: 25 lipca 2013 - 20:49

  • 3

#39 burnstein Napisany 25 lipca 2013 - 20:53

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

plp widzę zbliża się do tej cienkiej granicy która oddziela pasję od psychiatryka.


  • 0

#40 Druciak Napisany 25 lipca 2013 - 20:53

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Stream już jest na stronie głównej w aplikacji Twitch. 

Okami leci.

I już prawie 5,5k dolców, a cel to 50k. 

Ładnie, ładnie. :)

Aż chyba sam się zrzucę, o ile akceptują karty z Cebulandii. 


  • 0

#41 plp78 Napisany 25 lipca 2013 - 21:00

plp78

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 259 Postów:

Co Ty pier**lisz? Kolo musi Okami wręcz uwielbiać, wydelektował się na wszelkie sposoby, poznał grę dokładnie całą i jeszcze mu mało. Więc postanowił się pobawić w inny sposób. I to coś złego? OLO

O, rozmowa o Okami, więc przypełzł Xell i wyraził swoją powszechnie znaną opinię, która absolutnie nikogo. Well done, Xell

No i ile razy mam pisać to samo. Gdzie ja piszę, iż uważam, że to coś złego? Uważam, że to jest głupie. Głupie.
  • 0

#42 xell Napisany 25 lipca 2013 - 21:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 293 Postów:

O, rozmowa o Okami, więc przypełzł Xell i wyraził swoją powszechnie znaną opinię, która absolutnie nikogo. Well done, Xell

O, Greg sie zalogowal pierwszy raz od pol roku i pierwsze co robi to wedrowki w moja strone? Szok.


  • 0

#43 Godot Napisany 25 lipca 2013 - 21:12

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Piszę od pewnego czasu, więc pochlebiaj sobie
  • 0

#44 fingus Napisany 25 lipca 2013 - 21:25

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

plp widzę zbliża się do tej cienkiej granicy która oddziela pasję od psychiatryka.

Moim zdaniem już się oddala.
  • 0

#45 Kradziej Napisany 25 lipca 2013 - 21:40

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:


Klasyczne zagranie kogoś, kto nie umie czytać i nie potrafi swojego zdania uargumentować: "ty swoje, ja swoje". Nie. Bo ja napisałem coś konkretnego, a ty nie, więc nie porównuj mojego "swojego" do twojego "swojego".


No i nie da człowiekowi spokoju... Czego znowu nie umiem czytać? Rozumiem, że jak ktoś robi speedruna, to PRAWDOPODOBNIE znaczy, że przeszedł grę przynajmniej raz po bożemu, że jest fanem itd. To ty nie rozumiesz, że z grami takimi jak Okami tak się nie postępuje - to jest dzieło sztuki do k***y nędzy, a nie jakiś Battlefield czy inny Crap of Duty. Naprawdę nie widzisz różnicy?

Nathan-Fillion-Loss-For-Words-Reaction-G

Chyba dwie różne rozmowy prowadzimy. Ja ci wytłumaczyłem (wszystko wskazuje na to, że tego nie wiedziałeś), jak to jest z ludźmi, którzy gry speedrunują. Ty kompletnie nie zrozumiałeś lub olałeś mojego posta i odpisałeś prostym "mam rację, bo mam rację!"

Potem jeszcze - i to była istna potwarz! - porównałeś moje wypowiedzi do swojego "moja racja jest racja najmojsza!"

A teraz zacząłeś rozmowę na temat zupełnie inny, mianowicie tego, że Okami NIE WOLNO PRZECHODZIĆ SZYBKO BO TO JEST DZIEŁO SZTUKI KTÓRYM SIĘ TRZEBA DELEKTOWAĆ :zomg:

Nie mam kompletnie nic do Okami, serio. Nawet weń nie grałem, choć od bardzo dawna (czyt. okolic premiery) mam taki zamiar. I rozumiem, że można komuś powiedzieć: "hej, ziomuś, najwięcej frajdy z tej gry będziesz miał, jeśli spróbujesz pochłonąć wszystko, co ma do zaoferowania". Ale do głowy by mi nawet nie przyszło mówić komuś, kto ukończył ją nie raz i nie dwa, jak ma w nią grać.


  • 1

#46 Tawotnica Napisany 25 lipca 2013 - 21:48

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:

:popcorn:

 

Ciekawy punkt widzenia, że 'speedruny są głupie'. Trzeba mieć sporego skilla przecież, żeby się w ogóle w speedrunowanie np. takiego Metroida bawić. Powtórzenie po kimś jak się zobaczyło na jutube to jedno, tak runować też potrafię i Fusion w dwie godzinki machnąć, ale żeby wyczaić te wszystkie glitche, exploity, sequence breaki srututu, to dopiero trzeba być psycholem. Nadupianie po Norfair bez Varia Suit:  :notbad: szacun. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 25 lipca 2013 - 21:48

  • 0

#47 Druciak Napisany 25 lipca 2013 - 21:50

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Speedrun Metroida będzie 28.07.2013 o 00:10 i potrwa 55 minut :olo:

Wzmianka jest o 100% gry. :lol2:


Ten post był edytowany przez Druciak dnia: 25 lipca 2013 - 21:51

  • 0

#48 Schrodinger Napisany 25 lipca 2013 - 21:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 971 Postów:
ja swego czasu MGS2 przechodzilem w 2:30h chyba, teraz widze ze rekord to 1:40 :ok:
  • 0

#49 fingus Napisany 25 lipca 2013 - 21:55

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Speedruny są głupie, bo wtedy ZOMO śledzi co robimy w sieci, a nasz ukochana branża upada.
  • 0

#50 Scorpio Napisany 25 lipca 2013 - 21:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Ja widziałem Demon's Souls na żywo rok temu ... albo Chrono Trigger - padł prawie rekord świata ostatnio, ale ostatni boss puścił atak nie taki i ... kaput. Ogólnie klimat jest fajny, fajna jest interakcja, fajne są wyzwania ... nie wiem jak nie można propsować maratonów SDA :-)


  • 0

#51 Sotaku Napisany 25 lipca 2013 - 22:00

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 676 Postów:

aż spojrzałem na rekordowy speedrun w RE2, którego swego czasu przechodziłem na szybkości po trzy razy dziennie...mój rekord to 1:47, a tu gość wykręca znacznie lepsze czasu używając tylko noża :cry:


  • 0

#52 Scorpio Napisany 25 lipca 2013 - 22:05

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Aha - coś mi się wydaje że Okami zajęło mniej niż 50h :olo:


  • 0

#53 Danteusz Napisany 26 lipca 2013 - 08:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

Mówicie że speedruny szkodzą naszej ukochanej branży? :hmmm:


  • 0

#54 Daddy Napisany 26 lipca 2013 - 08:52

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 944 Postów:

Na prośbę Scorpio jest osobny temat. Speedruny są spoko :king: Pamiętam, jak zobaczyłem w jaki sposób można przejść Morrowinda w 15 minut, to mnie rozwaliło.


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 26 lipca 2013 - 08:55

  • 0

#55 torq314 Napisany 26 lipca 2013 - 09:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
Morrowinda przechodzenie opiera się na gliczach. Natomiast takie Metroid Prime ma speedruny WGNIATAJĄCE w siedzenie, zwłaszcza jak się samemu w 20h grę przechodzi, a goście w 50 minut.
  • 0

#56 Kradziej Napisany 26 lipca 2013 - 10:20

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Morrowinda przechodzenie opiera się na gliczach. Natomiast takie Metroid Prime ma speedruny WGNIATAJĄCE w siedzenie, zwłaszcza jak się samemu w 20h grę przechodzi, a goście w 50 minut.

Na pewno na gliczach? O ile dobrze pamiętam to kolo po prostu poleciał (za pomocą mikstur) do ostatniego bossa i go cwanie sklepał. Choć w grę wiele nie grałem, to mogę się mylić.
 
Metroid Prime obadam jak grę wreszcie ogram, jeśli mówisz, że takie super. Możesz dodać coś więcej, żeby podsycić mój apetyt? :)
 
Ze speedrunów, które widziałem, najbardziej podobały mi się z Gothic I i Gothic II (z dodatkiem). Koleś odwiedzał lokacje kompletnie nie po kolei, wynajdował kosmiczne sposoby na pokonywanie wrogów zdecydowanie silniejszych, niż on oraz cwanie dobierał się do ekwipunku.

Spoko był też pierwszy Fallout, choć to coś w stylu Morrowinda. W ogóle to wydaje mi się, że najfajniejsze możliwości speedrunów dają takie w miarę otwarte gry, choć za mało widziałem, żeby dobrze ocenić.
  • 0

#57 Danteusz Napisany 26 lipca 2013 - 10:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:

Rozumiem o co chodzi torq, speedruny w stylu Morrowinda może zrobić każdy po chwili treningu, bo to tylko kwestia znalezienia odpowiednich wałków w grze. Za to gry liniowe wymagają niesamowitego skilla i długich praktyk.


  • 0

#58 Schrodinger Napisany 26 lipca 2013 - 10:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 971 Postów:
w speedrun w falloucie pierwszym ? :D
  • 0

#59 torq314 Napisany 26 lipca 2013 - 11:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:

Na pewno na gliczach? O ile dobrze pamiętam to kolo po prostu poleciał (za pomocą mikstur) do ostatniego bossa i go cwanie sklepał. Choć w grę wiele nie grałem, to mogę się mylić.

chodzi mi nie o glicze techniczne tylko glicze w modelu gry. jeżeli jest tak, że każda mikstura dokłada ileś PROCENT do statsów i można sobie zaaplikować 1000 mikstur po których postać ma 30000 hp i skacze przez pół mapy to to jest błąd w modelu.

Metroid prime chcesz po prostu zagrać czy speedrunować?
  • 0

#60 Kradziej Napisany 26 lipca 2013 - 16:20

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Zagrać. Kupiłem w zestawie z Gacławem od Kurzego na Święta 2010, pograłem kilka godzin i jakoś tak nie przeszedłem.

Co do Morrowinda - akurat w przypadku tej gry nie wiem, czy to był błąd w modelu, bo ona pozwalała na wiele takich akcji i chyba to stanowiło znaczną część jej uroku. Dlatego niektórzy fani są zawiedzeni bardzo skromnymi możliwościami, jakie dają Oblivion i Skyrim.
  • 0