Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dreamfall Chapters

Red Thread Games Blink Studios Deep Silver PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#31 Dixi Napisany 09 stycznia 2014 - 15:03

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Pół godziny rozgrywki:

 


  • 0

#32 xell Napisany 27 czerwca 2014 - 22:20

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

gra ma zostać wydawana w dwóch epizodach... Chyba kończą się pieniądze z kickstarterowej kampanii.


  • 0

#33 cwany-lis Napisany 28 czerwca 2014 - 07:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

a nie w czterech ? :olo: pudełko fani dostaną na koniec


  • 0

#34 Ryan Napisany 28 czerwca 2014 - 08:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Mnie sie wydawało, że wypuszczają jakoś na dniach 1. z pięciu epizodów...

//edyta
Yup.

This autumn, Red Thread Games will release Dreamfall Chapters Book One: Reborn — the first of five episodes — on PC, Mac and Linux. Kickstarter and PayPal backers will receive all five episodes.

Powód?

When we first conceived of a sequel to Dreamfall, eight years ago, it was as an episodic game: divided into chapters, we named it…Dreamfall Chapters.

Returning to the drawing board in October 2012, the first thing we did was abandon the episodic format — partly because we didn’t yet know the scope of what we were making, and partly because that's how we've always made games.

(...) We’re not on track to meet the release date we estimated a year and a half ago, and we've had to take a long, hard look at our schedule and budget. After much internal debate and careful consideration, we’ve decided to return to the episodic format.

Ten post był edytowany przez Ryan dnia: 28 czerwca 2014 - 08:32

  • 0

#35 cwany-lis Napisany 28 czerwca 2014 - 09:52

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

mi pasuje, oby tylko jeden rozdział nie trwał tylko 2-3 godzin i by na następny nie trzeba było czekać kilku lat


  • 0

#36 Pawlik Napisany 28 czerwca 2014 - 10:11

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

mnie też pasi. Będzie wersja na maca?


  • 0

#37 Ryan Napisany 28 czerwca 2014 - 11:01

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
"on PC, Mac and Linux"
  • 0

#38 ACZ Napisany 29 czerwca 2014 - 21:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

temat do dzialu pc


  • 0

#39 Kradziej Napisany 29 czerwca 2014 - 22:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

mi pasuje, oby tylko jeden rozdział nie trwał tylko 2-3 godzin i by na następny nie trzeba było czekać kilku lat

A ile twoim zdaniem powinien trwać jeden epizod?

Nie interesowała mnie ta gra w ogóle, bo nie grałem ani w The Longest Journey, ani w Dreamfalla, ale lubię gry epizodyczne, więc jak już pierwszy trafi do sprzedaży to, jeśli opinie będą spoko (+gra nie będzie stricte dla fanów poprzedniczek), to dam chętnie w nią wskoczę.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 29 czerwca 2014 - 22:03

  • 0

#40 cwany-lis Napisany 29 czerwca 2014 - 22:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

me hurra-optymistyczne założenia są takie, że każdy epizod zajmie 5-12 godzin - chyba, że faktycznie pocięli gotowy już w połowie projekt po prostu na 5 części - trochę mnie to niepokoi bo gra miała być dłuższa od Dreamfalla [12 godzin] i ma posiadać lokacje otwarte - nie narzekam, kupię wszystko i liczę na sutą polską kolekcjonerkę - ja dla Chapters kupuję laptopa właśnie

 

Kradziej nie wiem jak się wkręcisz w chapters bez znajomości Najdłuższej Przygody i Dreamfalla - warto spróbować w nie zagrać o ile tolerujesz klasyczne przygodówki


  • 0

#41 Pawlik Napisany 29 czerwca 2014 - 22:26

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Dreamfall może być lekko nie grywalna teraz, już w dniu premiery był dość archaiczny. Przejście w pełne 3D i niedopracowane sterowanie mogą teraz skutecznie zniechęcić do grania. Za to TLJ jest ponadczasowe i gdyby nie pikselowate postacie to i dziś by wyglądało cudnie, no i brak problemów ze sterowaniem i głupich elementów zręcznościowych też przemawia in plus.
  • 0

#42 Kradziej Napisany 29 czerwca 2014 - 22:40

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

me hurra-optymistyczne założenia są takie, że każdy epizod zajmie 5-12 godzin - chyba, że faktycznie pocięli gotowy już w połowie projekt po prostu na 5 części - trochę mnie to niepokoi bo gra miała być dłuższa od Dreamfalla [12 godzin] i ma posiadać lokacje otwarte - nie narzekam, kupię wszystko i liczę na sutą polską kolekcjonerkę - ja dla Chapters kupuję laptopa właśnie

Bardzo nierealistyczne marzenia masz*, ziom ;) Pięcio- lub dwunastogodzinne epizody dałyby grę długości 25-60 godzin. I to nie RPGa, gdzie można wrzucić kilka przydługawych dungeonów stosunkowo małym kosztem (choć wtedy pewnie będą do dupy), ale stricte fabularną pozycję pełną dialogów i jednorazowego gameplayu.

Za to 5 3-godzinnych epizodów to 15-godzinna gra, czyli taka w sam raz, a nawet ciut dłuższa.

Kradziej nie wiem jak się wkręcisz w chapters bez znajomości Najdłuższej Przygody i Dreamfalla - warto spróbować w nie zagrać o ile tolerujesz klasyczne przygodówki

Za dużo bardziej jarających rzeczy mam do ogrania/obadania, co potwierdzi burn ( :* ). Mówię "bardziej", bo klasyczne przygodówki point and click mi kompletnie nie leżą, nawet jeśli ze względu na artystyczny sznyt obecny w wielu z nich bardzo bym chciał, żeby było inaczej.
  • 0

#43 cwany-lis Napisany 01 lipca 2014 - 16:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:


  • 2

#44 Pawlik Napisany 01 lipca 2014 - 20:38

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

czekam, czekam :) ale obiektywnie patrząc to grafika pamięta czasy Dreamfall...


  • 0

#45 cwany-lis Napisany 03 lipca 2014 - 18:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

wymagania zalecane ma dosyć konkretne :olo:

 

mi pozostaje czekać na pudełkową edycję


  • 0

#46 xell Napisany 03 lipca 2014 - 19:24

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Nie lubię takich trejlerków, gdzie 80% to cytaty z prasy, a reszta to jakieś losowe ujęcia nie przekazujące niczego konkretnego.

 

Co do długości, to jeśli gra będzie czymś specjalnym to i 5 godzin na wszystkie epizody łącznie będzie bardziej niż okej, jeśli czymś przeciętnym to i 40 godzin nie uczyni z niej pozycji wybitnej.


  • 0

#47 Dixi Napisany 14 sierpnia 2014 - 15:14

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Przenieść do dział !

 

03ovSVs.png

 

Wyjdzie na PC i PS4.


  • 1

#48 nole Napisany 14 sierpnia 2014 - 15:22

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Właśnie miałem pytać, co ten temat robi w tym najbardziej lamerskim z działów? :cf: 

Nawet ten tytuł mignął na "indyczej zajawce" na konfie Sony.


  • 0

#49 Pawlik Napisany 14 sierpnia 2014 - 15:27

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

oł je, nie będę musiał grać na Macu, magic mouse jest super, ale do gier się nie nadaje. 


  • 0

#50 fingus Napisany 14 sierpnia 2014 - 15:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Abrakadabra :potter: przeniesione.
  • 0

#51 fingus Napisany 03 grudnia 2016 - 01:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
24 marca na kąsolkach (obu liczących się :hihi:), jako całość za 30 ojrosów. Bierem!
  • 1

#52 cwany-lis Napisany 03 grudnia 2016 - 11:03

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

w końcu :olo: GOTY 2017 cześć i czołem


  • 0

#53 xell Napisany 03 grudnia 2016 - 15:53

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Z tej okazji kluczyk do wersji PC (steam) dla osoby, która mnie zacytuje i napisze coś pejoratywnego o kąsolach :hihi:


  • 0

#54 Pawlik Napisany 03 grudnia 2016 - 20:30

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

day1!


  • 0

#55 cwany-lis Napisany 04 grudnia 2016 - 12:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

liczę na edycję kolekcjonerską - szkoda, że kultowy polski dubbing tym razem stoi pod znakiem zapytania


  • 0

#56 cwany-lis Napisany 27 maja 2017 - 14:30

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

już zamówiłem za 77 zł. na PS4 [używana z allegro,stan igła, już ktoś zdążył przejść :olo:] nie wiem kiedy zagram, czekam na ciąg dalszy Dreamfall 11 lat to poczekam jeszcze trochę :olo: 


  • 0

#57 cwany-lis Napisany 11 czerwca 2017 - 21:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Przed zagraniem w Chapters na PS4 postanowiłem przejść poprzednie części, tym bardziej, że w marcu tego roku ukazała się polska edycja pacza do Najdłuższej Podróży. Dzięki niemu gra chodzi bezproblemowo pod win10, także w trybie panoramicznym, podmienia tekstury postaci na ładniejsze przez co nie kłują aż tak w oczy. Gra się komfortowo i cudnie to wszystko wygląda na amoled hd :olo:

 

Dreamfall'a za to ukończyłem dzisiaj - gra w full hd wcale dobrze wygląda, byłem zdziwiony bo nigdy z wersją pecetową nie miałem do czynienia - 11 lat temu grałem na x boxie a 7 lat temu na x360 poprzez emulację. Gra się świetnie, fabuła, muzyka, sceneria - subiektywnie perła, jedna z moich ulubionych gier. Aczkolwiek te sekcje zręcznościowe i skradanie to mogli sobie darować. Obym takich perełek nie uświadczył w Chapters w które zacznę grać jutro. Słodki Jezusie, 11 lat czekałem na dalsze losy April i Zoe :olo: zwłaszcza, że Dreamfall kończy się takim twistem, że HODOR HODOR :banderas: w sumie tylko finał Gry o Tron powoduje u mnie większe ciśnienie.


  • 2

#58 cwany-lis Napisany 27 sierpnia 2017 - 20:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Przeszedłem CHAPTERS dwa miesiące temu i zapomniałem podzielić się wrażeniami :sadfrog: Fabuła tej części zaskakująco dobrze opowiada przygody nowej bohaterki, kontynuuje losy znanych nam postaci z Dreamfall'a i jednocześnie często nawiązuje do klasycznej Najdłuższej Podróży. I co ciekawe nie są to nawiązania ku uciesze fanów a istotne dla całej historii wątki. Wykorzystano tu potencjał niektórych, zdawałoby się komicznych postaci, pewne tajemnicze wydarzenia z poprzednich części wyjaśniono i to w sposób całkowicie sensowny, bez żadnych królików z kapelusza, lecz przy wykorzystaniu potencjału jakim jest miks fantasy z SF-cyberpunkiem(?). Gra kontynuuje nieco sentymentalny charakter podróży znany nam z Dreamfalla - poszukiwanie swego miejsca na ziemi, dojrzewanie i smutne konfrontacje marzeń z rzeczywistością. I właśnie dlatego to czyni te gry wyjątkowymi. Mimo fantastycznej historii równoległych światów Stark i Arkadii dużo tu wątków obyczajowych.

 

Grafika jest mocno budżetowa, ale swój urok ma, zwłaszcza w postaci zaprojektowanych miejscówek. Niestety brak funduszy widoczny jest zwłaszcza w ostatnich dwóch rozdziałach. Na szczęście kapitalna muzyka i aktorzy podkładający głos trzymają klasę przez całą grę.

 

Cudna gra, dla mnie szczególna, poczułem się spełnionym widząc finał podróży April i Zoe, chyba tylko koniec Gry o Tron i Gwiezdnych Wojen mocniej mnie uniesie duchowo :sadfrog: Co prawda do kilku zagrań fabularnych mam kilka zastrzeżeń ale całokształt mocno satysfakcjonuje. 100/10


  • 3



Inne z tagami: