Skocz do zawartości

Devil May Cry vs Ninja Gaiden


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
139 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Ktora wg. was gra jest lepsza ? (97 użytkowników głosowało)

Ktora wg. was gra jest lepsza ?

  1. Ninja Gaiden (41 głosów [41.84%])

    Procent głosów: 41.84%

  2. Głosowanie Devil May Cry (57 głosów [58.16%])

    Procent głosów: 58.16%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#31 syon Napisany 01 września 2006 - 08:26

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Z tego co piszesz to w NG itemów używa się masowo.


To już zależy od gracza, ale gdy zasiadłem przy grze pierwszy raz to faktycznie poszło fpyte napojów na Normalu. Gra po prostu podniosła tak poprzeczkę, że nawet godzinę lub dwie potrafiłem siedzieć nad jednym chapterem. Na szczęście ogarnąłem system i teraz mogę spokojnie ciąć bez popity :D Wszystko zależy od samego ciebie. Chcesz wysinąć z gry ostatnie soki to dajesz z siebie wszystko a wtedy eliksiry nie będą ci wcale potrzebne, chcesz gre przejść na odczepnego, to pijesz ile wlezie.
  • 0

#32 filip Napisany 01 września 2006 - 08:49

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Na szczęście ogarnąłem system i teraz mogę spokojnie ciąć bez popity


I właśnie to jest IMO najlepsze w NG. Gra ma taką cholerną głębie, że nawet po przejściu na very hardzie możesz sie jeszcze wieeele nauczyć i wskoczyć jakby na inny level umiejętności. Grając pierwszy raz na normalu zginąłem chyba z 10 razy walcząc z 2 bossem :ninja: Teraz, nawet po tak długiej przerwie, dałbym mu rade nietknięty.
Sorry za taką składnie zdań i mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :)
  • 0

#33 Gość__* Napisany 01 września 2006 - 08:57

Gość__*
  • Goście
NG bije na łeb dzieło Capcomu. Design, grafika, dźwiek, system walki - słowem wszystko jest lepsze. DMC jest taką rozwałką, dla rozwałki - efekciarskim stuffem. NG zas to sztuka, kazdy ruch Ryu poraża, animacja niszczy swym pietyzmem.
  • 0

#34 luck1985 Napisany 01 września 2006 - 10:36

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Z tego co piszesz to w NG itemów używa się masowo. W DMC Item to swojego rodzaju rarytas stąd to co napisał



Jak Syon napisal , za 1 razem Normal wyda Ci sie jazda bez trzymanki . Ja w sumie z gra spedzilem prawie 190 godzin , normal byl prostacki . Pierwsze 6 leveli do almy , to bez save , moze 1-2 eliksiry .Wiekszosc bossow idzie za 1 razem i rowniez bez uzycia eliksirow .
Itemy zaleza od Ciebie , mozesz zalozyc branzolete dzieki ktorej beda Ci sie szybciej ladowaly specjale , albl bedziesz mogl np wiecej skasowac karmy klepiac przeciwnikow . Ja osobiscie tego w ogole nie uzywalem . Mozesz grac juz slynnym wioslem , gdzie walka z Bossem trwa 15 s np ze smokiem w 12 levelu . Osobiscie dla mnie ta bron byla ciezka , bo jest duza i wolna , zeby miala powera musisz energi na pieniecie . Jak Cie ktos raz dotknal padles , wioslo wymaga wiekszej wprawy , mi ta bron nie podpasila . Ale jak nie miales energi w ogole i zaladowales speciala wioslem to na ekranie jest masakra . Ja osobiscie bylem zwolennikiem katany , wolalem sie meczyc 2 minuty z bossem .Mozesz zaladowac speciala jak masz katane na 4 levelu i doslownie bedzie Ci wacka podnosilo , to co widzisz na ekranie, to co Ryu robi na ekranie . Ja raczej staraalem sie miec swoj wlasny styl i bawilem sie z przeciwnikami .
Kazdy pisze o MAster Ninja , jak dla mnie wiecej klopotow mialem na Very Hardzie , a te dwa poziomy sa podobne . Sa minimalne roznice , wiec przejscie VH jest sykcesem , MN warto przejsc za sama nazwe tylko .

Syon , na MN w 15 chapterze mozesz ciac bez popity ??? Nie wydaje mi sie :P
  • 0

#35 filip Napisany 01 września 2006 - 14:20

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Kazdy pisze o MAster Ninja , jak dla mnie wiecej klopotow mialem na Very Hardzie , a te dwa poziomy sa podobne . Sa minimalne roznice , wiec przejscie VH jest sykcesem , MN warto przejsc za sama nazwe tylko .

o__O

Ale jest różnica pomiędzy VH w NG i w NGB mam nadzieje ?
  • 0

#36 syon Napisany 01 września 2006 - 14:36

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Syon , na MN w 15 chapterze mozesz ciac bez popity ??? Nie wydaje mi sie


No w sumie aż taki dobry to nie jestem :D Chodziło mi raczej o to, że w tej grze nie koniecznie trzeba zawsze liczyć na butelki z energią :D Przynajmniej nie w dużych ilościach ;] Pewnie są, gdzieś na planecie ludzie co MN bez butelki ci przejdą a jedyny moment na zdrowie to wessać niebieski Orb :]
  • 0

#37 filip Napisany 01 września 2006 - 14:42

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Nawet jeśli są to niestety nie widuje sie ich na dworzu czy w internecie. Nawet nie mają profilu na grono.net ;O
O ich istnieniu wiedzą tylko dostawcy pizzy :ninja:
  • 0

#38 syon Napisany 01 września 2006 - 14:52

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Są w ukryciu, są Ninja :ninja:
  • 0

#39 luck1985 Napisany 01 września 2006 - 16:51

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Tak , rozni sie VH z NG od VH w NGB . Chociazby tym , ze w NGB masz paru nowych kolesi - koty , te gibony z jednym okiem i berseki (K%^%&^&& :cicho: ) I bossowie maja pomocnikow :D

Generalnie jak jestes juz dobry w NG to na boss przewaznie styka jak masz jeden duzy eliksir i dwa male + talisman , jak zginiesz to przywraca sie , masz ful energie wszystkie czary itp .Ale 15 chapter jest kosmos , jeden z trudniejszych chapterow . Ofcoz wszystko idzie opanowac . Swego czau kozakiem byl Shinobi , rozwalal kazdego Bossa w NG na VH bez utraty zdrowia :o Ale shinobi juz nie pokazal swoich umiejetnosci w NGB :] A to juz o czyms swiadczy :>
  • 0

#40 Gość__* Napisany 11 października 2006 - 07:57

Gość__*
  • Goście
Gralem godzinke w NG i wydal mi sie interesujacy, bardzo dobry, ale nie tak, jak DMC. Oczywiscie moj glos w tej dyskusji nie powinien sie liczyc, bo nie mam rzetelnego porownania (NG nie skonczylem), ale wydaje mi sie, ze to wlasnie DMC wygrywa wyscig.
  • 0

#41 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 14:34

Gość__*
  • Goście
DMC bardziej widowiskowy ? ;o Wez se chlopie wioslo i zobacz co to znaczy "moc" :)
  • 0

#42 Gość__* Napisany 13 października 2006 - 18:55

Gość__*
  • Goście
Mi wystarczy combo Agni & Rudra + Beowulf + Kalina Ann + Shotgun - mam widowiskowosci po same uszy.
  • 0

#43 luck1985 Napisany 04 grudnia 2006 - 01:06

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Masta laki odkurzyl gre i ciora dalej w NG , wiec temat tez odkurzamy :gwizdek:
Skonczylem gre na normalu :] Teraz normal to smiech na sali..............gre przeszedlem w 4godziny i 53 minuty :] W tym czasie poleglo pod moim ostrzem 1550 cial :] Karma wysoka ...........ale to bylo zbyt proste.
Teraz odblokowalem turniej na lajwie i teraz bede gral na ranking swiatowy i ...... i widze to kiepsko :D
1 chapter i dostalem baty ............od jakis pionkow - nie pytam co bedzie dalej . Zostalo mi 3 kolesi , a czas do lepszej karmy to 6 s ......na chwile obecna awykonalne . Ale damy rade co ? :D Wiadomo .
  • 0

#44 Texz Napisany 04 grudnia 2006 - 01:10

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Luck widzę, że stara miłość nie rdzewieje :klaszcze: A fakt, że dużo wody w Wiśle upłynęło od kiedy napisałeś na forum, że sprzedajesz X'a na rzecz GBmicro, a tera znowu ciorasz w najlepsze, tylko świadczy o potędze tego tytułu :hurra:
  • 0

#45 luck1985 Napisany 04 grudnia 2006 - 01:17

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Potedze .............. gram w gre za 40 zl od piatku .....a obok lezy GOW za 260zl :cooo:
  • 0

#46 Godot Napisany 05 grudnia 2006 - 08:14

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a ja szukam wszedzie NGB :) i tez olewam tytuly z x360 jak ja wreszcie dostane
  • 0

#47 Gość__* Napisany 05 grudnia 2006 - 09:27

Gość__*
  • Goście

a ja szukam wszedzie NGB

Czyli mam zajebistego farta, że udało mi się wyrwać NGB. Teraz w Polsce to nawet NG trudno dostać
  • 0

#48 Gość__* Napisany 05 grudnia 2006 - 12:16

Gość__*
  • Goście

ja szukam wszedzie NGB i tez olewam tytuly z x360 jak ja wreszcie dostane



To witaj w klubie :) Ja tez szukam ale nie moge znaleźć :/


Teraz w Polsce to nawet NG trudno dostać



Lucek kupil ostatniego na allegro :P
  • 0

#49 Gość__* Napisany 05 grudnia 2006 - 13:36

Gość__*
  • Goście
Grałem w obydwa tytuły, wybrałem Devil MAy Cry. Muj gust sprawił, iż bardziej spodobała mi sie fabuła, klimacik (cała otoczka), system walki oraz muzyka w DMC. Sprawiała mi więcej frajdy
Zapewne NG ma niezłe dodatkowe poziomy trudności ( nie ubliżając temu z DMC oczywiście). Ale osobiście wole sie wyżyć na padzie w Guitar Hero.
  • 0

#50 luck1985 Napisany 05 grudnia 2006 - 17:34

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Black jest dla maniakow i tylko dla tych co chca przejsc Master Ninja .
W zasadzie przejscie Very Hard daje rade i w dupe , wiec MN to juz wtedy formalnosc i kilka godzin przed konsola .
  • 0

#51 luck1985 Napisany 05 grudnia 2006 - 22:42

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Level przechodze w 13 minut zabijam 55 kolesi esensje wciagam na poziomie 5000 i dostaje range HEAD NINJA ............................. :cooo:
Slabo widze siebie na tym rankingu..........
Czasowki w chapterze robie prawie wszystkie , czasami jakis kozak , ze mam 5 s a tutaj jeszcze 3 kolesi mnie goni ......bedzie ciezko .
  • 0

#52 Gość__* Napisany 13 grudnia 2006 - 22:53

Gość__*
  • Goście
DMC, bez dwóch zdań.
Cze, Luck.
  • 0

#53 Texz Napisany 14 grudnia 2006 - 00:24

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

DMC, bez dwóch zdań.

Bez trzech.. z Platform posiadanych wnioskuję, że wpierw wypadałoby pograć więcej w NG, żeby się o priorytecie wypowiadać :ninja: Czy może ten etap mamy już za sobą?
  • 0

#54 luck1985 Napisany 14 grudnia 2006 - 01:44

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Gram w tego NG i juz koniec gry , mysle se - calkiem wysoka karma ( pkt) Wchodze na tego live patrze ktory bym obecnie byl........... No ostatni nie , ale prawie :lol:
Nie wiem co Ci kolesie robia co sa na 100 miejscu albo chociaz 2000.............
Wyciagam max z chapterow i tak nie moge dostac wysokiej karmy . Ktos wie za co sie wyciaga wyzsza range?
  • 0

#55 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 15:21

Gość__*
  • Goście

DMC, bez dwóch zdań.

Bez trzech.. z Platform posiadanych wnioskuję, że wpierw wypadałoby pograć więcej w NG, żeby się o priorytecie wypowiadać :ninja: Czy może ten etap mamy już za sobą?


Mamy znajomych posiadających konsolę Xbox.
  • 0

#56 Texz Napisany 14 grudnia 2006 - 18:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

DMC, bez dwóch zdań.

Bez trzech.. z Platform posiadanych wnioskuję, że wpierw wypadałoby pograć więcej w NG, żeby się o priorytecie wypowiadać :ninja: Czy może ten etap mamy już za sobą?


Mamy znajomych posiadających konsolę Xbox.

Miło :* Choć granie u kumpla na konsoli, a w zaciszu domku to całkiem inne doznanie. Ale już się nie czepiam. Pozdro.
  • 0

#57 Gość__* Napisany 14 grudnia 2006 - 18:32

Gość__*
  • Goście
Wzajemnie.
Od czasu do czasu organizujemy z kumplem tzw "nocki" więc klima jest :) Po prostu bardziej podeszedł mi świat Devila, nie mówię, że NG to zła gra.
btw. wie ktoś czy dorwę w empiku Special Edition trzeciego Dantego (na PS2)?
  • 0

#58 Gość__* Napisany 16 grudnia 2006 - 00:55

Gość__*
  • Goście
Ja jestem wyznawca sekty Dantego, a to dlatego,ze NG jest jak dla mnie gra bardziej techniczna - nauka roznych combosow, taktyk walki itp. Dodatkowo poziom trudnosci - wielu ludzi uwaza go za zdecydowany plus, jednak nie ja. Nie mam niestety czasu na wielokrotne powtarzanie danego fragmentu, bo "mnie sie guzik nie wcisnal".
W DMC zas czuje sie jak mlody pelikan wsrod lososi :lol: Nieskomplikowany (ale nie prostacki) system walki, efektowne combosy, dynamika urywajaca leb... No i posrod tego wszystkiego mroczny potomek Spardy, cyniczny (DMC), troche ostrzej pogrywajacy (DMC2), czy tez robiacy sobie totalne jaja z przeciwnikow (DMC3). Danteusz spadajacy z Temen-Ni-Gru i siekajacy wszystko,co sie rusza i lata to mistrzowstwo efektownoci. Pamietna scena z Alastorem z DMC takze wrzucala ciary na plecy... Takich akcji jest mnostwo w skali serii.
Aha - moj glos sie nie powinien liczyc, co uparcie powtarzam - NG nie przeszedlem, a jedynie mialem z nim ostre sesje na konsoli kumpla, wiec moj glos jest raczej subiektywny.
  • 0

#59 xell Napisany 16 grudnia 2006 - 14:54

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:

Nie mam niestety czasu na wielokrotne powtarzanie danego fragmentu, bo "mnie sie guzik nie wcisnal".

Ninja Gaiden nie jest grą masherską, więc nie ma takich sytuacji :nie:
  • 0

#60 luck1985 Napisany 16 grudnia 2006 - 14:58

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Nie mam niestety czasu na wielokrotne powtarzanie danego fragmentu, bo "mnie sie guzik nie wcisnal".

Ninja Gaiden nie jest grą masherską, więc nie ma takich sytuacji :nie:



Wiesz o czym piszesz ?
Mi sie zdarzaly syt " guzik sie nie wcisnal"
  • 0