Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rogue Legacy

• Zaloguj się by odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 20 sierpień 2013 - 22:30

ACZ

Samiec Alfa

• Forumowicze
  • 31098 Postów:

wyjdzie na Vitę i PS4.

wysoko oceniana gra z pc.

rozgrywka przypomina Castlevanię.

gamelogo.png

161242.jpg

Rogue%20Legacy%201.jpg

ss_4ae3c92dd271cb861f1e499702e635e58c691

RogueLegacy-2013-06-29-20-13-22-90.jpg

• 0

#2 nole Napisany 10 lipiec 2014 - 16:58

nole

Dzik bagienny

• Forumowicze
  • 4153 Postów:

Warto przypomnieć o tej gierce, bo już niedługo premiera.  30 lipiec na PS4, PS3 i PSVita. Oczywiście cross-buy i cross-save. Wszystkie usprawnienia i patche z pecetowej wersji (bardzo wysoko ocenianej) będą zawarte również w konsolowej. Tawotnica gotów?

Aha, i jeszcze coś dla Schrodingera - BĘDZIE PLATYNA DO ZDOBYCIA!!  :potter:

Ten post był edytowany przez nole dnia: 10 lipiec 2014 - 20:04

• 0

#3 nole Napisany 08 styczeń 2015 - 21:11

nole

Dzik bagienny

• Forumowicze
  • 4153 Postów:
Do dział można przenosić!

Wyjdzie również na Xboxa One.
  • 0

#4 Sylvan Wielki Napisany 06 luty 2015 - 10:12

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7249 Postów:

Oczarowała mnie ta pozycja. Zupełnie jak przygody Izaka. Podobny styl graficzny, muzyka, wysoki stopień trudności. Bardzo dobra gra.

• 0

#5 Sylvan Wielki Napisany 08 luty 2015 - 16:10

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7249 Postów:

Zapraszam zatem do przedstawienia tu swoich opinii o niej, a także przedstawienia swoich strategii, porad.
Od siebie dodam, że ulepszyłem górnika, by pozyskiwać więcej surowców, ale i tak znacznie więcej gotówki zbieram jako Shinobi (aktualnie ulepszony do Hokage). Jeźeli jest mikrusem, a ataki krytyczne mamy ustawione na wysokim pułapie, jest super sprawnym i szybkim jak diabli zabójcą. Aktualnie przy jednej podroży do zamku zgarniam ok 4k złota. Polecam także kupować z początku lepsze zbroje, niż ulepszać zamek.

• 0

#6 Ney Napisany 08 luty 2015 - 16:32

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8173 Postów:

Gierka wciąga jak bagno :)

Nie wiem ilu już przodków mi zginęło, ale sporo...Zamkowego bossa nie potrafię nawet jeszcze ubić :( Mimo to z każdym podejściem czuć progres, kapitalnie jest gra pomyślana.

Narazie najwięcej kasy ładuje w rozwój HP i "udźwigu" żeby lepsze rzeczy nakładać. Polecam takie ze statusem "vampirism", przy każdym killu wraca trochę życia.

• 0

#7 michalmarek77 Napisany 10 luty 2015 - 14:01

michalmarek77

Big Boss

• Forumowicze
  • 4419 Postów:

Ja kupilem to na premiere, troche pogralem...To "troche" skonczylo sie na drzewie genealogicznym liaczacym dobre sto pokolen...

Nie zachwycila mnie gra. Randomowosc w jej oprzypadku nic a nic do mnie nie przemawia. Trudne, frustrujace i prowadzace do nikad cholerstwo. Dla wielu Rogue Legacy to pod wieloma względami to "takie lepsze Spelunky"...Nie dla mnie. 

Gra ma prawo sie podobac, bo jest, czego by nie mowic, calkiem sprytnie zrobiona i ma swoj urok, tak w wykonaniu jak i w gameplayu.

Ja się mocno odbiłem i nie zamierzam do niej wracać by spróbować po raz kolejny. Jak mam ginąć co 20 sekund to mimo wszystko wolę tego doświadczać w Spelunky :cf:

• 1

#8 Sylvan Wielki Napisany 10 luty 2015 - 15:42

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7249 Postów:

Osiemdziesiąty czwart wbity. Grind jest okrutny w tej grze, ale daje satysfakcję, zupełnie inna klasa niż w Fat Princess: Piece of Cake, gdzie gra typowo nastawiona jest na mikro-płatności, opcjonalnie mozolne, wielogodzinne powtarzanie etapu.

Od czasu kapitalnego Hotline Miami, nie bawiłem się przy Vicie tak znakomicie (świetnego Raczeta i Klanka Trzeciego nie liczę, to kotlet, choć pyszny). Niby tyle psioczenia na indyki, ale gra bardziej mi się podoba niż wysokobudżetowy, prześliczny Kz: Najemnik.

W gęstwinie leśnej czuję się swobodnie, ale pozostałe etapy, to póki co zbyt duże wyzwanie. Barbarzyńca jako tako sobie radzi, ale musi się upoić by kogoś ubić. Hokage ma już lepiej, ale mizernie z punktami życia u niego. Tyle dobrze, że jest szybki.

Kupuję nową zbroję i runy. Polecam właśnie w nie zainwestować. Ułatwić potrafią zabawę.

Kapitalnie zbalansowana jest ta pozycja. Każda klasa bardzo dobrze się sprawdza podczas potyczek.

• 0

#9 Danteusz Napisany 10 luty 2015 - 16:44

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 28322 Postów:
Włączyłem, zginąłem, odrzuciły mnie tragicznie małe litery. Spróbuje ponownie jak przejdę Tearaway, które to z kolei urzeka od samego początku
  • 0

#10 Sylvan Wielki Napisany 13 luty 2015 - 11:53

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7249 Postów:

NG+ daje sporo satysfakcji i zaskakuje w segmencie tałatajstwa do ubicia niemal jak fenomenalna Castlevania: Symfonia Nocy. Mocarne wersje przeciwników z pierwszego podejścia dorabiają bowiem tutaj jako zwykłe mięso armatnie, zatem nawet na poziomie 140 ciężko jest w pierwszej miejscówce. To właśnie w Nowej Grze + można odnaleźć drugą połowę mocarnych schematów. Komplet dzienników odnalazłem za pierwszym podejście, run także mam większość.
Hokage w wersji Tyrion Lannister - nie do powstrzymania.

• 0

#11 Dixi Napisany 22 luty 2015 - 23:46

Dixi

Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

• Forumowicze
  • 2917 Postów:

Odpaliłem sobie dzisiaj i wciąga cholerstwo :) Rozgrywka trwa kilka minut, więc co chwila pojawia się uczucie "jeszcze jedna próba". Do tego rozwój postaci i zamku jest fajny i nieźle pomyślany. Zdecydowanie jest co tutaj robić, a najlepsze jest chyba to uczucie nieustannego progresu. Co chwilę znajdujemy coś w skrzyniach, co chwilę rozbudowujemy zamek i ulepszamy postać, więc powtarzanie teoretycznie tych samych map (choć są generowane losowo) nie nudzi. Na razie jestem bardzo zadowolony  :kwiatek:

• 0

#12 Sotaku Napisany 22 luty 2015 - 23:53

Sotaku

JJ

• Forumowicze
  • 38191 Postów:
Mnie żona ostatnio zupełnie zajęła vitę i katuje grubą księżniczkę, a też chciałem pograć :(
  • 0

#13 Spuczan Napisany 10 marzec 2015 - 21:21

Spuczan

Demigod

• Forumowicze
  • 9079 Postów:

Wciągnęło mnie jak bagno! Od kilku dni w nic innego nie gram na mojej PS4 tylko w Rogue Legacy. Na początku wydawało mi się to trochę bez sensu ale wreszcie mnie wessało i cały czas grinduję.

Na razie poruszam się tylko po zamku. Zdarzają się wypady do innych "światów" ale tylko okazjonalnie w celu zebrania więcej kasy. Można powiedzieć, że większość wrogów mam obcykanych ale i tak zdarzają się miejsca gdzie nie trudno o stratę życia. 

W zasadzie ten dzień to przełom. Ulepszyłem górnika, korzystam z mocy wampiryzmu i zacząłem się zapuszczać w trudniejsze lokacje. Gra jest prosta (nie mylić z łatwa) ale przez swoją przypadkowość sprawia wrażenie rozbudowanej. Możemy grać mały bohaterem lub dużym. Jest mag, rycerz i górnik którzy mają odpowiednie umiejętności. Jest kowal który zaopatrzy nas w mnóstwo przydatnych rzeczy. Jest też czarodziejka która za odpowiednią kwotę pozwoli korzystać z runów. 

Mimo iż mam dopiero 32 poziom czuję się potężny. Nadal trafiam na lepszych przeciwników z którym nie walczę ale większość wrogów pada na parę strzałów. Jeszcze nie czuję się na siłach by zmierzyć się z bossem ale może w tym tygodniu spróbuję. RL na 100% zajebiście sprawdziłby się na PS Vita gdzie można go włączyć na 10 minut lub na 3 godziny. Mnie na razie gra jeszcze nie znużyła właśnie przez wspomnianą przypadkowość. To te same poziomy poukładane za każdym razem tak samo* sprawiają, że gra się naprawdę dobrze.

Mam jednak parę pytań:

1) czasami zdarzają się skrzynie-wyzwania gdzie muszę zabić wszystkich wrogów ale nie mam do nich dostępu bo są za ścianą? Nie mam jakiegoś przedmiotu czy raczej lepiej pokombinować?

2) kiedy najlepiej zabrać się za bossa? Chodzi mi o poziom? Oraz co się stanie jeżeli go ubiję?

• 1

#14 Dixi Napisany 10 marzec 2015 - 22:46

Dixi

Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

• Forumowicze
  • 2917 Postów:

Odnośnie pytania pierwszego to też się nad tym zastanawiałem, ale to chyba po prostu chodzi o używanie czarów. Tzn mieczem nie jesteś w stanie zabić gości za ścianą, ale jak rzucisz toporkiem, czy użyjesz innego czaru to przeleci on przez ścianę i powinieneś ich zabić :)

Odnośnie drugiego pytania to mam chyba 55 level, zabiłem na razie tylko pierwszego bossa i w zasadzie nic się nie zmieniło :) Dostałem za niego zdaje się sporo monet i jakąś nagrodę, ale poza tym jest po staremu, tzn dalej zaczynam od początku zamku i dalej trafiam na drzwi z tym bossem, także można go w przyszłości pokonywać jeszcze wiele razy. Natomiast jego zabicie zostało oznaczone na drzwiach w początkowej lokacji, przez co wiem, że gra pamięta mój bohaterski bój  :fa:

Pierwszego bossa pokonałem gdzieś na 25-30 poziomie. Najlepiej spróbuj ze 2-3 razy zobacz ile jesteś w stanie mu zabrać zdrowia i jak czujesz się za słaby, tzn postać ginie za szybko to pograj sobie jeszcze, ale myślę, że już powinieneś być w stanie go rozwalić :)

No, ale trzeba przyznać, że gierka jest świetna. Też zagrywam się jak mam tylko wolną chwilę i Vitę przy sobie :tak:

• 1

#15 Spuczan Napisany 30 grudzień 2016 - 18:43

Spuczan

Demigod

• Forumowicze
  • 9079 Postów:

Mam jednak parę pytań:

1) czasami zdarzają się skrzynie-wyzwania gdzie muszę zabić wszystkich wrogów ale nie mam do nich dostępu bo są za ścianą? Nie mam jakiegoś przedmiotu czy raczej lepiej pokombinować?

2) kiedy najlepiej zabrać się za bossa? Chodzi mi o poziom? Oraz co się stanie jeżeli go ubiję?

1. Tak jak Dixi napisał trzeba używać specjalnych umiejętności które mogą przelatywać przez ściany.

2. Khadira zabiłem na 3 poziomie, Alexandra na 10, Leona na 15 a tego wodnego bakłażana na 23. Teraz lecę po Zdrajcę i mam 32 poziom.

:cf:

• 0