Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil Umbrella Chronicles


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
140 odpowiedzi na ten temat

#1 BeSOS Napisany 13 lipca 2006 - 19:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dodany obrazek

Wiem, że o grze nie wiadomo narazie nic, ale zawsze można sobie pogdybać ;]
Mówi się, że gra będzie śmigać na enginie RE4 i że bedzie bardzo 'wypasik' :ninja:

Tak się zastanawiam na co tak naprawdę potencjalni posiadacze Wii mogą liczyć - czy Capcom zasunie nam grę na miarę RE4, czy bedzie to na szybko zmontowany kotlecik + sterowanie pilotem? Ja z natury jestem pesymistą, więc obastawiam wariant nr 2...tymbardziej, że pełnoprawny następca RE4 - RE5, zmierza na X360 i PS3 i to właśnie po nim oczekuje cudów ;]

Zapraszam do dyskusji! Dodany obrazek
  • 0

#2 Danteusz Napisany 13 lipca 2006 - 22:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Sterowanie w RE4 byłoby bardzo łatwe do przełożenia na wiimota. Nie sądzę żeby Capcom władował całą parę w grę dla jednej platformy która w dodaku kierowana jest do nie-graczy, nie wydaje mi się żeby babcia z wnukiem mordowała opętanych wieśniaków. Również przewiduje wariant drugi, choć pewnie moc Capcom i marki RE pozwoli uniknąć porażki (tak, wiem że jest Gun Survivor :) ).
  • 0

#3 Ganon Napisany 13 lipca 2006 - 22:17

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:

dodaku kierowana jest do nie-graczy,


Do nie-graczy, hardkorowych plejerow jak i tych niedzielnych, zwyklych.

nie wydaje mi się żeby babcia z wnukiem mordowała opętanych wieśniaków


Nie wydaje mi sie, aby dziesiatki babci z wnukami byly jedyna publika i klientela Wii.
  • 0

#4 Danteusz Napisany 13 lipca 2006 - 22:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:

Do nie-graczy, hardkorowych plejerow jak i tych niedzielnych, zwyklych.

Hardcorowiec gra często wiele godzin dziennie, jakoś nie wyobrażam sobie kilku godzin machania ręką, nawet grając w RE4.

Nie wydaje mi sie, aby dziesiatki babci z wnukami byly jedyna publika i klientela Wii.

Nie napisałem że jedyna. Samo N mówi że chce dotrzeć do ludzi którzy nie grali, a ci co lubią mordować wieśniaków już grają. Wystarczy spojżeć na reklamówki Wii, pokazują zarówno młodych ludzi, jak i starszych, dzieci, dziewczyny. Tylko ci pierwsi są potencjalnymi kupcami RE, więc zawęża się liczba odbiorców. Co się sprzedaje lepiej na NDS: RE czy Nintendogs? Oczywiście to drugie, a Wii jest stacjonarnym odpowiednikiem DSa.
  • 0

#5 BeSOS Napisany 13 lipca 2006 - 22:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Hardcorowiec gra często wiele godzin dziennie, jakoś nie wyobrażam sobie kilku godzin machania ręką, nawet grając w RE4.


to sie własnie nazywa hardcore :D
  • 0

#6 Shinigami Napisany 13 lipca 2006 - 22:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Hardcorowiec gra często wiele godzin dziennie, jakoś nie wyobrażam sobie kilku godzin machania ręką, nawet grając w RE4.

Dante, ale zobacz jaki to jest trening :D I już mamy nowa grupę docelową Wii - ludzi chodzacych na siłownie ;)
  • 0

#7 Danteusz Napisany 13 lipca 2006 - 22:57

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Pograjcie kilka godzin w Eyetoy i DDR, wyjdzie lepiej na zdrowie bo rusza się większą partią mięśni, jednak zapewniem że potem się odechce :)
  • 0

#8 fingus Napisany 14 lipca 2006 - 10:13

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
LOL. Hardcore gamer nie oznacza jakiegoś dewianta, uzależnionego od konsol nastolatka grającego po kilka godzin dziennie, ale po prostu gracza-hobbystę, dla odróżnienia od przypadkowego gracza zabawiającego się w układanie pasjansów w pracy. Dla hardcore gamera granie może być pasją, ważnym zainteresowaniem i ulubioną rozrywką, ale nie znaczy, że będzie mu wypełniać 40% życia. Hardcore/casual to raczej kwestia doboru gier. Ja na przykład uważam się za hardcore gamera, bo wolę grać w Zeldę, Mario Kart czy Metroida, niż Simsy, Bejewelda czy fikać przed ToyToyem (czy może EyeToyem). A gram może 8 godzin tygodniowo. Co chyba nie odbiega tak bardzo od średniej (http://www.theesa.co.../gamer_data.php).
To raz. Dwa: te bajki o męczeniu się ręki to można było opowiadać przed E3, kiedy nie bardzo było wiadomo, jak to sterowanie będzie wygląda i pozostawały nam domysły. Ok, przyznaję, pilota nie miałem w ręku, ale wystarczyło mi obejrzeć parę filmików, gdzie wyluzowani goście sterują grą leniwymi, ledwo dostrzegalnymi drgnięciami nadgarstka, by utwierdzieć się w przekonaniu, że nie jest to bardziej męczące, niż wciskanie przycisków, czy kulanie myszką po stole. :-P
Teraz trzy: hardcorowych, czy nie-hardcorowych, jak dotąd Nintendo zaprezentowało zarówno gry celowane do graczy hardcorowych, jak Red Steel, Mario Galaxy, czy nowy Metroid, jak też graczy niedzielnych - choćby cała seria WiiSports. No, a że parę gier, takich jak Excite Truck jest w stanie spodobać się i jednym, i drugim, to chyba tylko plus. :-)
  • 0

#9 gruby Napisany 14 lipca 2006 - 15:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Wracając do tematu. Ja obstawiam nr 3, czyli kolejnego Gun Survivora.
  • 0

#10 BeSOS Napisany 14 lipca 2006 - 17:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Wracając do tematu. Ja obstawiam nr 3, czyli kolejnego Gun Survivora.


szczerze mówiąc to jest pierwsza rzecz jaka mi przyszła na myśl po przeczytaniu info o RE Wii ;) W sumie czemu nie? pod warunkiem, że gra bedzie na poziomie (czyt. grafika, jakaś fabuła, dobre sterowanie, klimacik ;]) Myślę, że wcale bym się nie krzywił grając np w takiego RE4 z perspektywy pierwszej osoby :) Tymbardziej, ze horrory w FPP się sprawdzają (Coooondemned Rula) :ninja:
  • 0

#11 Gość__* Napisany 04 września 2006 - 11:57

Gość__*
  • Goście

Ja obstawiam nr 3, czyli kolejnego Gun Survivora.


:blah: Tylko nie to.

Zmodyfikowany engine RE4 moze dawac rade, oczywiscie jak na slabiutkie mozliwosci graficzne Wii. Ale przy RE5, na pełnoprawne next geny (Wii dla mnie jest konsolka supportujaca), marnie to bedzie wygladalo. Capcom wyda dobra gre na Wii i cudownego Residenta na X360 i PS3.
  • 0

#12 ogqozo Napisany 05 września 2006 - 08:36

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Widziałem skany z chińskiego magazynu - wyglądają dobrze, więc bardzo możliwe, że są prawdziwe. Co w nich jest napisane?
RE: Umbrella Corp Chronicles będzie opowiadać różne historie powiązane z serią, przede wszystkim te sprzed RE4. Pogramy głównymi postaciami z każdej serii (Jill jest potwierdzona również z innego źródła). Zobaczymy zombiaki, zobaczymy posterunek, Raccoon City, wioskę w Hiszpanii - najbardziej znane miejscówki. Gameplay będzie podobny do RE4, tyle że z użyciem wiilota.
Teoretycznie wszystko gra, strony które zamieściły newsa nie zdementowały go, więc zakładam że tak właśnie będzie.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 06 września 2006 - 08:42

Gość__*
  • Goście

RE: Umbrella Corp Chronicles będzie opowiadać różne historie powiązane z serią, przede wszystkim te sprzed RE4


Prequl i dobrze, bo między częściami RE jest masa czasu, dowiemy się w końcu co się działo..

Pogramy głównymi postaciami z każdej serii (Jill jest potwierdzona również z innego źródła).


Sporo tych bohaterów będzie :hmmm:

Zobaczymy zombiaki, zobaczymy posterunek,


Bardzo fajnie.

wioskę w Hiszpanii


Tu już mniej, RE4 jest genialne pod wzgledem gameplayu, ale klimatem nie dorownuje Raccon...

Gameplay będzie podobny do RE4, tyle że z użyciem wiilota.


Moze byc bardzo ciekawie, zobaczymy jak bedzie wygladala kontrola wii lotem.
  • 0

#14 Kot Fritz Napisany 15 września 2006 - 08:56

Kot Fritz

    Mega Man

  • Narybek
  • 143 Postów:
Tutaj jest chyba wszystko, co narazie wiadomo o REwii:

-The game consists of 4 "chapters", RE1's mansion, RE2's RPD, RE3's city areas and RE4's village (plus surrounding areas).

-Each chapter has 2 characters to choose from. RE1 has Jill and Chris, RE2 has Leon and Claire, RE3 has Jill and Carlos and RE4 has Leon and Ada.

-There are several characters that can be unlocked by playing through the game: Rebecca Chambers, Hunk and Albert Wesker.

-The gameplay of all chapters is designed around RE4's. Press the B trigger on the wiimote to go into over-the-shoulder view, aim with the pointer and press A to fire.

-The game will have QTEs, but rather than push buttons you have to make motions with the wiimote in order to get through them.

-All characters will have m�lée attacks, just like RE4.

-To encourage replayablility, each character has strengths and weaknesses, similar to how in RE4:Mercenaries Ada had the least health, Krauser was the slowest, etc.

-Just like in RE4:Mercenaries each character has a unique set of weapons. What's more players can only carry 2 weapons at any one time. Chris gets a pistol and shotgun whilst Jill gets a pistol and grenade launcher.

-You will be able to find several new weapons during each stage. For example, RE1 will have Richard's shotgun, RE2 will have the Desert Eagle, RE4 will have the Chicago Typewriter. There will also be new weapons like Krauser's anti-personnel robots.

-Similar to Devil May Cry 3, after each chapter you can save your data and any new weapons picked up will be available for use in Arcade Mode.

-Arcade Mode is like a giant Mercenaries minigame. No puzzles or story, just pick a character and a stage and blast through it. Building on the resounding success of Mercenaries seen when RE4 was released.

-Scenario Mode will feature a large number of ingame cutscenes.

-New content not in the games that the chapters were based on will be added. The primary goal of this will be to link RE4 and Umbrella's status in it more closely with the rest of the series.

-Ammo conservation will play a part in the gameplay, so it's not just constant action like RE4.

-Trailer coming at TGS.


http://www.n-europe....ws.php?nid=9568

Cieszy nacisk położony na tryb mercenaries :klaszcze: oraz na bonusy:)
  • 0

#15 Krill Napisany 31 października 2006 - 21:51

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Umbrella Chronicles zapowiada się na naprawdę gorący kawałek softu. Jeśli tylko grafika zostanie poprawiona w sotosunku do tego, co dane było nam widzieć w Resident Evil 4, plus, jeśli sterowanie będzie porywające, to z pewnością się na to piszę.

Fajnie, że znowu powracają moje ukochane zombie oraz pająki, których zawsze się panicznie bałem. Tak jest- Krill cierpi na arachnofobię...Więc musicie się domyślić, jaki wstrząs przeżyłem podczas sceny z remake'u Residenta 1, kiedy to z sufitu majestatycznie 'sszedł' kosmaty ptasznik. Yyyyuck ! Tego typu obrzydliwo-przerażających motywów, mnóstwa rozbryzganych wnętrzności oraz wspomnianej wcześniej poprawionej strony (audio)wizualnej spodziewam się po nowej grze tworzonej przez skośnookiego mistrza designu...
  • 0

#16 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:34

Gość__*
  • Goście
OK coś nowego trochę nowych zdjęć i garść informacji

The latest issue of Famitsu contained brand new information and screenshots regarding both Resident Evil: Umbrella Chronicles and the Resident Evil 4 port for the Nintendo Wii. Firstly, RE4 on the Wii will contain a trailer for Umbrella Chronicles, which will follow its release sometime this year. You can check out the scans of this below:

http://up2.viploader...vlphp040773.jpg
http://up2.viploader...vlphp040776.jpg


Also, with a wide array of Resident Evil characters, Umbrella Chronicles is due to be released sometime this year. The scans of those are right here:

http://sylphys.ddo.j... ... 245054.jpg
http://up2.viploader...vlphp040640.jpg
http://up2.viploader...vlphp040761.jpg


  • 0

#17 ACZ Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Z tego co widać po screenach to będzie to odgrzewany kotlet.
  • 0

#18 Mielu Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:41

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Twoje posty to odgrzewany kotlet :ziewa:
  • 0

#19 ACZ Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:43

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
A teraz Mielek wstaw sobie warna za prowokacje, spam i offtop ;]
Narazie nic nie wiemy, oceniam to co widzę na screenach, a nie widzę tam wiele nowego. Ot zwykły RE4 z małymi dodatkami i nowmy sterowaniem. Grafika jest na tym samym poziomie.
  • 0

#20 logan Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:49

logan

  • Forumowicze
  • 2 354 Postów:
jesli bedzie tak samo dobry jak 4 to juz bedzie super :)
  • 0

#21 Mielu Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:53

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

A teraz Mielek wstaw sobie warna za prowokacje, spam i offtop ;]
Narazie nic nie wiemy, oceniam to co widzę na screenach, a nie widzę tam wiele nowego. Ot zwykły RE4 z małymi dodatkami i nowmy sterowaniem. Grafika jest na tym samym poziomie.


To oceniaj to tak żeby chciało mi się Twoje posty czytać (wyraź swoją opinię i może jakiś argument rzuć), a nie banować Cię z miejsca.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:59

Gość__*
  • Goście
Kotlet jak kotlet to zależy kto go smaży :gwizdek:

Dodany obrazek
  • 0

#23 BeSOS Napisany 05 kwietnia 2007 - 08:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Odnośnie RE4 - Wii właśnie dostało najładniejszą grę, w jaką przyjdzie zagrać posiadaczom tej konsolki przez cały jej żywot :D Pewnie będzie to również jedna z lepszych gier na Łi ;p Sweet irony ;p

Umbrella ( :ninja: ) też wygląda ok, ale ciekawe jak idea gry sprawdzi się w akcji.
  • 0

#24 Ney Napisany 05 kwietnia 2007 - 09:46

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Umbrella to ma być shooter na szynach z możliwością rozglądania się i wyborem drogi od czasu do czasu...Jak dla mnie brzmi aż nazbyt podobnie do shitów z serii z cyklu Gun Survivor. Liczyłem bardziej na rozwinięcie ideii RE4 :(
  • 0

#25 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2007 - 10:07

Gość__*
  • Goście
Ciekawy jestem czy podszlifują grafikę, chociaż kosmetycznie, byłoby miło. Jak dla mnie Wii już ma dwa tytuły must-have szkoda że oba są z GC :D . ale będzie jeszcze SM Galaxy, jednak ważne że Wii zyskuje gry dla których warto ją kupić . Dla mnie RE4 to najlepsza gra poprzedniej generacji więc zawsze chętnie w nią zagram.

Pewnie będzie to również jedna z lepszych gier na Łi

Bardzo możliwe ;-)
  • 0

#26 gruby Napisany 05 kwietnia 2007 - 10:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Podszlifowanie będzie pewnie oznaczać prawdziwe 16:9, może lepsze tekstury. Mi w RE4 już się grać nie chce, przeszedłem ją chyba 100razy na gacku. Wszystko zalezy od dodatków i... ceny. :)
  • 0

#27 Kaxi Napisany 05 kwietnia 2007 - 11:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jestem oczywiscie zawiedziony troche ze RE UC nie będzie takim RE 4 i 1/2, no ale mówi się trudno. Mam nadzieje ze Re Wii Capcomowi wyjdzie i to nie bedzie kolejny beznadziejny Gun Survivor, a naprawde świeza i pierwszoligowa gra. Oczywiscie bedzie trudno to osiagnac, bo gatunek shooterów na szynach nie jest najpopularniejszym na swecie i gry tego typu rzadko zbieraja naprawde wysokie noty. Ale patrząc na shoty (prenderowany RE z GC w 3D na Wii?), elementy QTE, swobodę w rozglądaniu się oraz ufając trochę w geniusz Capcomu, wciaz mzoemy dostac hiciora. Choc wcale nie musimy.


A RE4 Wii mnie nie grzeje, przynajmniej poki C nie przyzna ze bonusy pojda dalej niz wiemy teraz. Jednak patrzac na rychła premiere, szczerze w to watpie.
  • 0

#28 gruby Napisany 06 kwietnia 2007 - 12:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
32 sekundowy trailer+ oficjalna strona+ galeria: http://www.valhalla.... ... icles.html
  • 0

#29 Kaxi Napisany 06 kwietnia 2007 - 12:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Fajne ze wyszły nowe materiały, ale.. mam mieszane uczucia. Przede wszystkim uwazam ze gra wyglada slićznie i juz wchodzi czołówki na Wii (co akurat trudno nie jest, ale czym więcej ślicznych gier tmy lepiej). Oprawa na bardzo wysokim poziomie + zniszczenia tego pięknego otoczenia dają swietny efekt. To na plus!

Na minus: animacja zombiaków po trafieniu w tym trailerze jest TRAGICZNA! Idą jeszcze normalnie ale jeden z nich nie reaguje na strzał a drugi zachpwuje sie jak karton na sznurku. Be! Tez nie czuć żadnej mocy strzału ale to akurat moze byc wina po czescie braku dźwięku.

Zrzucam winę na fakt, że gra jest ukończona dopiero w 25 % i raczej w 2007 roku jej nie zobaczymy. Ale ja chce w tej grze genialna wysyke, która pzowoli mi wysłać zombiaka na krześło które pod jego ciężarem się złamie :P Tylko wtedy taka gra w 2008 roku ma sens.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 06 kwietnia 2007 - 20:29

Gość__*
  • Goście
Screeny z RE4
http://videogamerx.g... ... 1&no=13780
IMO wygląda identycznie jak na GC.
  • 0