Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Orange Box

Valve PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
639 odpowiedzi na ten temat

#1 MaxVarEmreis Napisany 14 lipca 2006 - 12:16

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Studio founder Gabe Newell was on hand to deliver the news, and to inform the audience that the console version will come complete with the original HL2 and Ep 1 for "the entire Half-Life experience."

Dla nie kumatych. HL2 na konsole bedzie zawierał "oryginalna" gre oraz dodatek który niedawno wyszedł, czyli Episode 1.

Co wiecej, wczesniej czytam:

In a really rather exciting presentation at EA's Studio Showcase in San Francisco, Valve has announced that Half-Life 2: Episode 2 will launch on Xbox 360, PS3 and PC simultaneously - and that's only the start of it.

Konsolowa wersja bedzie zawierała także dodatek: Episode 2 i wyjdzie to dokładnie w tym samym czasie co pecetowa wersja :)

A kiedy to bedzie??

Half-Life 2: Episode 2 is due out in time for Christmas.

Na swieta moi mili :D

Ja sie ogromie ciesze, bo nie miałem przyjemności pograc w tą gre ani na PC ani na Xboxie (czasu nigdy nie starczyło :) )


Całosc na Eurogamer

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 marca 2018 - 13:02

  • 0

#2 McDrive Napisany 14 lipca 2006 - 12:22

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Grałem na PC troche w "oryginała" i nawet całkiem, całkiem. Dobra wiadomość.
  • 0

#3 xell Napisany 14 lipca 2006 - 13:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:
Dobra wiadomość, ale czy taka ekscytująca? :hmmm: Gra już ma dwa lata wolałbym w coś nowego zagrać w coś nowego od Valve.
  • 0

#4 MaxVarEmreis Napisany 14 lipca 2006 - 13:16

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Dobra wiadomość, ale czy taka ekscytująca? :hmmm: Gra już ma dwa lata wolałbym w coś nowego zagrać w coś nowego od Valve.

No to bedziesz miał Episode 2 przeciez :). ( lepiej chyba, że Valve niejako bonusowo do wersji konsolowych dorzuca "oryginalna" wersje i Episode 1, niż miało by nam oferowac tylko Epiosde 2. A znajac polityke cenowa pozycji konsolowych , pewnie musielibysmy za nia zapłacic i tak pełna cene )
A czy Valve wogóle kiedykolwiek wydało cos poza HL??
  • 0

#5 xell Napisany 14 lipca 2006 - 13:23

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:

A czy Valve wogóle kiedykolwiek wydało cos poza HL??

Wydało tak, choćby pudełkowe wersje modów. A jeśli chodzi o stworzenie gry, to chyba nie - jedynie aktywnie pomaga tworzyć mody na bazie silnika Source.

A Episode'y to dla mnie nie są nowe gry - gra się przecież identycznie jak w dwójkę (a nie jestem fanem gameplayu dwójki), jedynie kontynuują fabułę.
  • 0

#6 Ney Napisany 14 lipca 2006 - 13:24

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dla mnie świetna wiadomość bo nie zdążyłem skończyć H-L2 na xboxa...Mam nadzieje tylko że grafika nie będzie odstawała graficznie od Pecetowej (a różne się już cuda działy) i będzie płynniutka jak masełko i bez loadingów przydługaśnych:)...
  • 0

#7 Danteusz Napisany 14 lipca 2006 - 13:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Mimo że Ep 1 nie jest zupełnie nową grą otrzymuje bardzo dobre oceny, a i podstawowa gra wciąż jest w czołówce FPP. Na pewno wydanie takiego zestawu na konsole nie zaszkodzi :)
  • 0

#8 BeSOS Napisany 14 lipca 2006 - 17:25

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Mam nadzieje tylko że grafika nie będzie odstawała graficznie od Pecetowej


nie jestem specjalistą, ale z tego co wiem HL2 była optymalizowana pod grafikę ATI, więc tym razem z konwersja na X360, gdzie silnik Dooma 3 potrafił róznie wypaść, kłopotów być nie powinno :) Ja licze nie tylko na poziom grafiki z najbardziej dopasionych PCtów, ale również na mase innych usprawnień ;] A co ;]

Co do gry, to łykne na 100%, bo miałem przyjemność zagrania jedynie w demko, ale z tego co czytałem HL2 to pozycja w zasadzie juz kultowa...no i jeszcze z takimi notami o_O

I co z tego, że bedzie już miała 2 lata na karku, skoro nadal wyglada świetnie ;]

BTW, czy ktoś wie, ile czasu zajmuje przejscie Episode1?
  • 0

#9 cwany-lis Napisany 14 lipca 2006 - 17:39

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
w mordę jeża, mimo przeciętnego kompa chciałem sobie kupić Episode I za psie pieniądze (50 zł. ?) ale perspektywa dwugodzinnej instalacyjnej zabawy ze steam dla 6 godzin rozgrywki trochę mnie nie kręci ... ale z drugiej strony nowego x'a nie kupię prędzej niż za rok :hmmm:
  • 0

#10 Texz Napisany 14 lipca 2006 - 17:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Epizode 1 prezentuje się typowo, czyli jest miasto, walka z robotami i ładna pani którą podziwialiśmy w orginalnym HL2.
Episode 2 natomiast już atakuje ciekawymi terenami leśnymi, dwunożnymi robotami i wogóle odejściem od industrialnej tematyki poruszanej w poprzednikach.
Osobiście wolałbym, żeby całość była udostępniana przez Marketplace. A co? Demka 1,5 gigowe się ściąga równo, to czemu by nie ściągać od razu całych epizodów.
HL2 orginalny na X360 - tylko dla maniaków.
ps. Mam nadzieję że multi będzie, a jakże. XBL pełną gębą.
  • 0

#11 Danteusz Napisany 15 lipca 2006 - 01:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:

nie jestem specjalistą, ale z tego co wiem HL2 była optymalizowana pod grafikę ATI, więc tym razem z konwersja na X360, gdzie silnik Dooma 3 potrafił róznie wypaść, kłopotów być nie powinno Ja licze nie tylko na poziom grafiki z najbardziej dopasionych PCtów, ale również na mase innych usprawnień ;] A co ;]

Mam Celerona 3 ghz i GF6600GT, HL2 chodzi mi płynnie na max detalach bez AA w rozdziałce 1280x1024. Konsole nie będą miały z nim żadnego problemu, Source to bardzo wydajny silnik. Na pewno też grafika będzie usprawniona, zważywszy na moc next-genów.
  • 0

#12 syon Napisany 15 lipca 2006 - 06:29

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że powoli przymierzałem się do kupna wersji na starego X klocka :D Jakież było by to marnotractwo floty wiedząc, że gra wyjdzie z dodatkami również na XO :]
  • 0

#13 BeSOS Napisany 15 lipca 2006 - 10:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Mam Celerona 3 ghz i GF6600GT, HL2 chodzi mi płynnie na max detalach bez AA w rozdziałce 1280x1024. Konsole nie będą miały z nim żadnego problemu, Source to bardzo wydajny silnik. Na pewno też grafika będzie usprawniona, zważywszy na moc next-genów.


u mnie tez demko bardzo ładnie śmiga, karte graficzną tez mam z serii GF, więc przynajmniej możemy być spokojni, że nie bedzie niespodzianek ;]
  • 0

#14 Orange Napisany 16 lipca 2006 - 13:36

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

A Episode'y to dla mnie nie są nowe gry - gra się przecież identycznie jak w dwójkę (a nie jestem fanem gameplayu dwójki), jedynie kontynuują fabułę.


O to chodziło, zważywszy że HL 1 i 2 mają jedne z najlepszych fabuł w FPP-ach (obok System Shock) :)
Zakończenie Half-Life 2 jest boleśniejsze niż Halo 2, kończy się takim cliffhangerem że szok (tym bardziej kiedy człowiek sobie pomyśli ile zajmuje Valve żeby ukończyć kolejną część serii). Nie mam dość mocnego pcta żeby sobie pograć w Ep 1, więc tym bardziej cieszę się że ten dodatek i jeszcze Ep 2 będą w zestawie. :hurra:
  • 0

#15 BeSOS Napisany 19 lipca 2006 - 09:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
nie wiem czemu nikt z was nie wspomniał o dodatku do całego packa, mianowicie PORTAL. Trailerek mnie mocno wkręcił, kocham tego typu gry :) Klimacik momentami jak z 'Cube', jak dla mnie gra mogłaby wyjść jako zupełnie samodzielna produkcja pod warunkiem, że starczyłaby na dłużej niż zapewne starczy po dołączeniu do HL2 ;)

trailerek: http://www.xboxyde.c...ws_3186_en.html

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

:ninja:
  • 0

#16 McDrive Napisany 19 lipca 2006 - 10:30

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Widziałem ten filmik i bardzo mi sie to spodobało.
  • 0

#17 Nexus Napisany 19 lipca 2006 - 17:29

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
Też bardzo chętnie poczekam na wersję konsolową. Chciałem kupić w EMPiKu Epsode One ale... nie jestem pewny swojego kompa. :hmmm: Właśnie jestem po obu filmikach - jedna z najlepszych gier w historii nadal trzyma poziom.
  • 0

#18 xell Napisany 19 lipca 2006 - 21:28

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:
Widzieliśta ludzie trailer Team Fortress 2? Swietna grafika, a o grywalność też się raczej nie ma co martwić. Kurczę, jakby nie te kanty, to powiedziałbym, że wygląda to prawie jak filmy Pixara sprzed 10 lat. Ciekawe, czy uda im się uzyskać taką grafę w finalnej wersji.

http://www.xboxyde.c...ws_3195_en.html

edit: co do Portalu, to trailer jest niesamowity. :ninja: Naprawdę ciekawa idea ze strony Valve, chwali się to im wielce. :kult:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 19 lipca 2006 - 21:48

Gość__*
  • Goście
Portal ciekawy pomysl ma :)
a tak poza tym nic chyba takiego nowego nie bedzie - no moze znow jakis wypas pomysl z fizyka :P
  • 0

#20 BeSOS Napisany 19 lipca 2006 - 22:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
fakt, ten trailerek TF2 też wyglada kapitalnie...widzę, że w Valve nastąpił jakis atak weny :) Tymbardziej czekam na HL2 ;]
  • 0

#21 Gość__* Napisany 19 lipca 2006 - 22:50

Gość__*
  • Goście
oba tytuły Valve są super :) ale TF2 super zmina designu prezentuje się przeoryginalnie :) czekam na jakieś foty z gameplayu :) lub filmiki
  • 0

#22 xell Napisany 21 lipca 2006 - 21:13

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:
Z forum beyond3d:

I sent a email to Valve asking about A.A. and tiling and got a response.


Incase you're answering questions about engine technology on the next-gen consoles, I was wondering if Source on the XB360 will use tiling to fit into the 10mb of eDRAM for 4x A.A.?

Valve response:

We're doing our AA a different way - tiling is not a very good way to spend perf to get visual quality

To tak jakby Valve powiedziało, że design Xenosa jest totalną pomyłką ze strony ATi i Microsoftu. A ponadto, ciekawi mnie, jaka to jest ich metoda - oby nie taka jak w PGR3. :ninja:
  • 0

#23 MaxVarEmreis Napisany 21 lipca 2006 - 21:18

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Z forum beyond3d:


I sent a email to Valve asking about A.A. and tiling and got a response.


Incase you're answering questions about engine technology on the next-gen consoles, I was wondering if Source on the XB360 will use tiling to fit into the 10mb of eDRAM for 4x A.A.?

Valve response:

We're doing our AA a different way - tiling is not a very good way to spend perf to get visual quality

To tak jakby Valve powiedziało, że design Xenosa jest totalną pomyłką ze strony ATi i Microsoftu. A ponadto, ciekawi mnie, jaka to jest ich metoda - oby nie taka jak w PGR3. :ninja:

A co to jest ten tiling ??
  • 0

#24 xell Napisany 21 lipca 2006 - 21:35

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:
Dzielenie jednej klatki na kilka części, aby móc uzyskać antialiasing. Po wykonaniu antyaliasingu rozmiar jednej klatki wynosi ok.30MB dla AAx4, a rozmiar EDRAM 10MB, więc aby jakoś to działało, dzieli się obraz na 3 fragmenty, które są wysyłanedo pamięci systemowej, po czym po przerobieniu całej sceny wysyłane są na obraz.

edit: może nie powinienem tego cytatu zamieszczać tutaj. Jeśli ktoś chce kontynuować wątek AA w HL2 na 360, to proponuję zamieścić swoją odpowiedź w pogadankach x360.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 21 lipca 2006 - 21:46

Gość__*
  • Goście
Halflife 2 Episode 2 extended trailer
http://www.playsyde....ws_3215_en.html
  • 0

#26 cwany-lis Napisany 12 sierpnia 2006 - 18:34

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
ciekawe jak rozwiążą sprawe z episode III :ninjadance: bo takowy ma się ukazać także - wolałbym na x 360 kupić cały komplet czyli dwójke i trylogię a tak to co live ! ?
  • 0

#27 leon Napisany 25 sierpnia 2006 - 15:02

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Gameplay z TF 2, Portal i HL2: episode 2 (fizyka, akcja, gameplay :ninja: )
http://media.ps3.ign...925/vids_1.html
  • 0

#28 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2006 - 23:58

Gość__*
  • Goście
12 minutes of Half Life 2: Episode 2
http://www.playsyde....ws_3392_en.html
  • 0

#29 BeSOS Napisany 12 września 2006 - 17:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Polecam obadać najnowsze trailerki z H-L2.
Sztuk 5

Jak widać Source to kapitalny silnik - moment, gdy dom wylatuje w powietrze (filmik nr 5) mogę skomentować tylko tak:


o______O

http://www.xboxyde.c...ws_3431_en.html ssać ssać :ninja:
  • 0

#30 McDrive Napisany 12 września 2006 - 19:29

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
[quote name="1qaz1q"]Jak widać Source to kapitalny silnik - moment, gdy dom wylatuje w powietrze (filmik nr 5) mogę skomentować tylko tak:
Widziałem już ten 5 filmik. Mam tylko nadzieje że ten to zniszczenie drewniaka nie było skryptem, bo boje sie że to może być takowy.
  • 0



Inne z tagami: