Skocz do zawartości

Zdjęcie

PieCe, laptopy i ich kaprysy

problemy technika elektronika

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2163 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 18 lutego 2006 - 22:33

Gość__*
  • Goście
też wali mi się coś z windowsem, a dokładniej coś dysk skrzeczy i zaczyna się przywieszać. Niedawno zawiesił się tak ze 4 razy pod rząd- wkurzyłem się wyjechałem z kopa "od przodu", aż się włączył i nic nie dziłało- czarny ekran i nic nie działa. Uruchomiłem kilka razy i dalej nic- już myśle że popsułem. Za którymś razem zaskoczył i włączył sięscandisk. Jak do tej pory działa normalnie...czyli do następnego kopa :lol:
  • 0

#62 piterekd Napisany 18 lutego 2006 - 22:44

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

zawiesił się tak ze 4 razy pod rząd- wkurzyłem się wyjechałem z kopa "od przodu", aż się włączył i nic nie dziłało- czarny ekran i nic nie działa. Uruchomiłem kilka razy i dalej nic- już myśle że popsułem. Za którymś razem zaskoczył i włączył sięscandisk. Jak do tej pory działa normalnie...czyli do następnego kopa

he he, ja tak prawie rok włączałem kompa i co ciekawe TO DZIAŁA!!!!! :lol:
ale na serio, to naprawdę zanieście do zaufanego serwisu, bo za 30zł mogą wam naprawić jak mi i zaoszędzić trochę nerwów :wink: (gość cały dzień siedział zanim rozwiązał problem :mrgreen: )
  • 0

#63 Gość__* Napisany 19 lutego 2006 - 01:30

Gość__*
  • Goście
A kto z was tak jak ja "kocha" moment w którym bateryjka na płycie nagle się wyczerpała i BIOSik przywraca ukochane ustawienia fabryczne? Ubaw po pachy!
  • 0

#64 luck1985 Napisany 19 lutego 2006 - 02:12

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
:lol:

Co Wy opisujecie w ogole ??? Inny swiat , moj komputer jest normalny chyba :D
  • 0

#65 cwany-lis Napisany 20 kwietnia 2006 - 11:05

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
elo, mam taki problem - gdy zapisuje sobie zdjęcie z neta to mam tylko jedną możliwość - jako tapete bmp. Jedna strona skanu komisku zamiast 300 kb ma teraz 5 mega :( Wtedy to musze załadować strone do painta i po raz kolejny zapisać jako jpg przez co mam dwa razy tyle roboty. Kilka miesięcy temu moja przeglądarka IE nie miała takiego problemu i miałem kilka formatów zapisuje do wyboru, co się stało ?
  • 0

#66 ACZ Napisany 20 kwietnia 2006 - 11:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Zmień qrwa przeglądarkę na Operę lub Firefoxa i problem zniknie ;)

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#67 Gość__* Napisany 20 kwietnia 2006 - 11:21

Gość__*
  • Goście
IE to gówno. Tylko desperaci go jeszcze używają i nieświadomi pracownicy. Bez IE świat jest lepszy :).
A mnie się zepsuł zasilacz i zjarał wtyki na płycie że musiałem je obcęgami wyciagać :lol: Płyta pa pa :cry:
  • 0

#68 cwany-lis Napisany 20 kwietnia 2006 - 11:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
ok, nie znam się na PeCetach więc jak zainstaluję sobie opere to automatycznie mi się zmieni przeglądarka czy tez najpierw musze odinstalować IE ? i czy jeśli mam radiówke to muszę coś zmieniać w ustawieniach ?
  • 0

#69 Grz3chu Napisany 20 kwietnia 2006 - 15:04

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
@snejk
napewno podczas instalacji Opery, będzie pisało "czy chcesz aby Opera stałą się domyślną przeglądarką ?", ale po co ci Opera, jak jest Firefox ? :P

A ja mam takie problemy:
- cooler mi nie działa (ciekawe ile pożyje ?)
- głośniki are death :P
- obraz w monitorze migocze tak, że czytać nie mogę :(
- komputer jest najgłośniejszym urządzeniem w domu, może kiedyś to nagram. mix warkotu, stukania, chrobotu i starego malucha...a jeszcze 5 lat temu mówiłęm o nim "odrzutowiec F16" :(
  • 0

#70 cwany-lis Napisany 20 kwietnia 2006 - 15:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
skąd wziąść tego płonącego lisa ? :lol:

na głośny komputer jest metoda - od wewnątrz wyłóż go styropianem, w moim starym kompie odkręciłem jakieś kabelki do wiatraka i kręcił się 2x razy wolniej - komp chodził cicho że szok i nic się nie stało :lol:

a jak mi migotał monitor to zaraz potem się zjarał na amen, miałem nieszczęście znaleźć się w takiej sytuacji dwa razy :(
  • 0

#71 ACZ Napisany 20 kwietnia 2006 - 15:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Na Fierefoxie miałem problemy z Javą, dlatego mam Operę.
Jak będziesz ściągał Operę to ściągnij od razu ją z Javą. Bo są wersje z Javą i bez Javy.

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#72 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2006 - 15:54

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Eeee, żadnych problemów z Javą nie miałem :P

U mnie:
- dysk główny jakoś zaczyna spowalniać pracę przy dłuższej zabawy z zmianą katalogów; plus jest mały; wniosek: zmiana dysku na początku czerwca z 40GB ATA na 80 GB SATA
...
...
Oprócz tego wszystko działa :P Tylko ostatnio miałem problem z Codeciem .h264, ale jak zwykle LAN odczytał go bez problemu. Software'owo i hardwarowo oprócz dysku zatem dobrze ... czego nie mogłem powiedzieć 0,5 roku temu, ale już wsio pozmieniałem/ponaprawiałem :D
  • 0

#73 Gość__* Napisany 20 kwietnia 2006 - 15:59

Gość__*
  • Goście
Utrata dysku i wszytskich danych jest niezapomnianym przezyciem. Nigdy nie zapomne tej furii gdy mi sie to przytrafilo :twisted: I 400 zl placenia...za nowy
  • 0

#74 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2006 - 17:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dlatego mam 5 (słownie 5) dysków DVD-RW z zapisem wszystkich ważnych dokumentów, e-zinów, savów ... wszystkiego co ważne i nie do odzyskania. Podzielone na 5 (nie zajmują całych :P) w celu lepszej segregacji. A aktualizacje co 2 miesiące całości :)
Aż tak w PC zaufania nie składam :lol:
  • 0

#75 Gość__* Napisany 20 kwietnia 2006 - 20:47

Gość__*
  • Goście

Dlatego mam 5 (słownie 5) dysków DVD-RW z zapisem wszystkich ważnych dokumentów, e-zinów, savów ... wszystkiego co ważne i nie do odzyskania. Podzielone na 5 (nie zajmują całych ) w celu lepszej segregacji. A aktualizacje co 2 miesiące całości

Wiesz..tak czy siak mogą wystąpić błędy podczas wypalania zatem chyba nie jest to 100% rozwiązanie :)
  • 0

#76 Gość__* Napisany 20 kwietnia 2006 - 21:40

Gość__*
  • Goście
Mozna sobie sprawdzic przeciez czysie dobrze nagralo. :wink:
  • 0

#77 Gość__* Napisany 21 kwietnia 2006 - 09:08

Gość__*
  • Goście

Mozna sobie sprawdzic przeciez czysie dobrze nagralo.

Tak ale płytki mają to do siebie, że po pewnym czasie przestają współpracować z napędem. Przynajmniej u mnie :)
  • 0

#78 batman2k3 Napisany 21 kwietnia 2006 - 09:26

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Ja mam LiteOna 1653S i niektórych krążków DVD-R nie wypalał. Dopiero zmiana firmware'u dała efekt pozytywny. Aktualnie optyka napędu jest już tak wyeksploatowana, że są problemy z odczytem niektórych CD - nawet nie są one poprawnie wykrywane (najczęściej widziane jako pusty dysk).
Ostatnio musiałem przeinstalować Win XP, po dosyć długim (półrocznym!) okresie. Powodem była niesprawna taśma (tzw. "szelka", która przestała sprawnie działać po częstym jej odłączaniu w celu wyjęciu dysku) i podczas działania systemu nagle krótka zwiecha i niebieski ekran z mało czytelnym komunikatem. Potem ten sam ekran ukazywał się podczas odpalania systemu, nawet w trybie awaryjnym. No i wiadomo formcik i od nowa Windows + programy itp. Dzięki Bogu mam HDD podzielone na partycje (na tej najmniejszej są praktycznie tylko "Okienka") i pozostałe dane są nienaruszone.
  • 0

#79 Gość__* Napisany 21 kwietnia 2006 - 16:38

Gość__*
  • Goście

Mozna sobie sprawdzic przeciez czysie dobrze nagralo.

Tak ale płytki mają to do siebie, że po pewnym czasie przestają współpracować z napędem. Przynajmniej u mnie :)

to nie wina plyt tylko dupaitego/zajechanego cd/dvd rom.
Mi sie ostatnio plytka nagrywala chyba 45 min. WTF??!!
  • 0

#80 Pico Napisany 21 kwietnia 2006 - 18:34

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:

Mi sie ostatnio plytka nagrywala chyba 45 min. WTF??!!

Myślę, że jak zwykle rozchodzi się o sterowniki. Zainstaluj jakieś inne i nagraj coś. Powinno być krócej.
Ja się tam nie znam, ale mój kumpel tak miał i tak rozwiązał swój problem :) .
  • 0

#81 Gruby01 Napisany 21 kwietnia 2006 - 19:40

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Myślę, że jak zwykle rozchodzi się o sterowniki.


A co sterowniki mają do prędkości nagrywania, myślę ze źle ustawił prędkość może przestawił na mniejszą, lub wine może ponosić płyta - mogła być porysowana.

Pozdro Szacun.
  • 0

#82 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 05:51

Gość__*
  • Goście
Ja kiedyś miałem zmulony system i płyty mi się godzinami nagrywały.Po formacie wszystko wóciło do normy (format lekarstwem na wszystko :lol: ).
  • 0

#83 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 08:47

Gość__*
  • Goście
Chyba wiem czemu... Jakis kretyn kupil 10xVakoss DVD :cry:
  • 0

#84 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2006 - 13:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kurcze ... płyty to tylko 2 firmy kupuję:
- Verbatim - bo jako jedyna markowa nie robi płyt w Chinach (śmieszne, ale smutnie prawdziwe) :lol:
- Sony - nigdy nie zawiodła, zawsze co pisze na płycie to jest szybkość i nigdy z odczytem problemów nie miałem.

Raz kupiłem 10-pak jakiś noname ... płyty musiał jedną od drugiej odklejać, bo były złączone :lol:
  • 0

#85 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 13:57

Gość__*
  • Goście
U mnie też płytki DVD nagrywały się coś ponad godzinę...pomimo, że płytki markowe były.Podobnie jak Devil_2k, zrobiłem formata całego dysku (tylko tego zero-fill tzn./ Low-level format) i wszystko wróciło do normy :lol:
  • 0

#86 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 16:51

Gość__*
  • Goście
Może ktoś zmieni nazwę tego tematu na "Windows i jego kaprysy" bo to nasz kochany majkroszit komplikuje nam życie...
  • 0

#87 Grz3chu Napisany 22 kwietnia 2006 - 17:40

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
No właśnie komputery same z siebie nie są złe, winny jest tylko system operacyjny (najczęściej Windows) :)
Windows to najgorszy z możliwych systemów operacyjnych, ale lepszego nikt nie wymyślił :)
  • 0

#88 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 18:14

Gość__*
  • Goście
^^ Mam nagrywarke dvd liteon i to nie byla wina plytek bo na tdk tez tak zapisuje. Wie ktos jak rozwiazc ten durny problem?
  • 0

#89 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2006 - 18:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Podaj numer LiteOn ... ostatnio pewne numerki nie mają za dobrej passy tej firmy :wink:

Windows 98 i 2000 są ... bardzo dobre. Tyle tylko, że należy trzymać je w porządku i już na dzień dobry z autostartu wyrzucić w ch^& pozycji. Pod tym względem Windows jest głupio zrobiony - ładuje na początek niepotrzebnie dużo gó$% :/ Gdy działa ich pełno to system w końcu się zadyszkuje i pada.
W msconfig i autostart powinno być optymalnie 5-6 pozycji ... po zainstalowaniu wszystkiego :P Plus skany Nortonem co jakiś czas.
Formatuję dyski i reinstalkę robię raz na 1,5 roku. Ostatnio Windows zawiesił mi się ... jakieś 2 lata temu :P
  • 0

#90 Grz3chu Napisany 22 kwietnia 2006 - 19:09

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Ostatnio Windows zawiesił mi się ... jakieś 2 lata temu


heh mi się ostro wiesza, jak włącze więcej niż 3 strony www jednocześnie :D
  • 0