Skocz do zawartości

Zdjęcie

PieCe, laptopy i ich kaprysy

problemy technika elektronika

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2163 odpowiedzi na ten temat

#91 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2006 - 19:35

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

heh mi się ostro wiesza, jak włącze więcej niż 3 strony www jednocześnie


Akurat Firefox przy 6 kartach jest stabilna :P Tu też się objawia wada IE - 4 strony to 4 programy działające jednocześnie! I ryzyko errora rośnie :D
  • 0

#92 Pico Napisany 22 kwietnia 2006 - 19:36

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

należy trzymać je w porządku i już na dzień dobry z autostartu wyrzucić w ch^& pozycji. Pod tym względem Windows jest głupio zrobiony - ładuje na początek niepotrzebnie dużo gó$%

Ja często robię defragmentację partycji (raz na 2-3 dni :mrgreen: ) i to naprawdę pomaga :) . Wszystko jest uporządkowane, wszystkie programy. A na pasku przy zegarku po odpaleniu PieCa widnieje jedynie ikonka NODa32 :) .

kany Nortonem co jakiś czas.

Posiadałem Norton'a, wyszukiwał wprawdzie viry, jednakże bardzo mulił system i później zawiódł przepuszczając jakieś trojany i potrzebny był format :? .
Ja proponuję Ci NOD32, program antyvirusowy jak dla Mnie genialny. Niezauważalnie monituruje cały czas kompa, gdy ten jest włączony, zero mulenia. I nigdy nie zawiódł, a formata robiłem ostatnio we wrześniu :) .

Ostatnio Windows zawiesił mi się ... jakieś 2 lata temu

Ja w ogóle nie mam lagów od września :D .
  • 0

#93 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 20:43

Gość__*
  • Goście

Wie ktos jak rozwiazc ten durny problem

Kupić inną nagrywarkę, liteony są do d...
  • 0

#94 Gość__* Napisany 22 kwietnia 2006 - 21:25

Gość__*
  • Goście
Jak zafundujesz czemu nie...
  • 0

#95 Gruby01 Napisany 22 kwietnia 2006 - 21:56

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:
Jeżeli chodzi o wirusy to najlepszy jest Linux tam ich praktycznie nie ma. Może jest 10 wszystkich ale i tak prawdopodobieństwo zarażenia kompa jest małe. Zresztą pod linuchem można wszystko naprawić i nie trzeba od razu robić formatu jak się cos zwali w systemie. Fakt ze jest o wiele trudniejszy od windowsa ale jest o wiele lepszy.

Pozdro Szacun.
  • 0

#96 Danteusz Napisany 22 kwietnia 2006 - 23:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Czy lepszy? Na pewno stabilniejszy i szybszy, ale na dokonanie jakichkolwiek zmian w systemie trzeba poświęcić sporo czasu. Zainstalowanie Opery, Javy, Flasha i ustawienie sieci wlan zajeło mi 10 razy więcej czasu niz na WinXP.
  • 0

#97 Gruby01 Napisany 23 kwietnia 2006 - 00:30

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Zainstalowanie Opery, Javy, Flasha i ustawienie sieci wlan zajeło mi 10 razy więcej czasu niz na WinXP.


Ale to wszystko zależy jakiej dystrybucji linucha używasz. Mimo to ze trzeba poświęcić więcej pracy niż windowsowi uważam ze linuch jest lepszy. Tylko trzeba się go nauczyć.


Pozdro Szacun.
  • 0

#98 Danteusz Napisany 23 kwietnia 2006 - 00:37

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Jak ustawiałem WLAN okazało się ze karta którą mam niezbyt chętnie współpracuje z Linuxem i musiałem sie sporo namęczyć żeby wszystko działało. Używałem Mandriva.
  • 0

#99 Scorpio Napisany 23 kwietnia 2006 - 09:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
LiteOn (jak dobrze zrobiony) i TEAC są najlepsze ... bo mają szklane soczewki (przynajmniej jeszcze parę lat temu). Ożywotności takowych nie musze chyba mówić w porównaniu do "alternatywnych" materiałów. W końcu soczewka bez przerwy poddawana jest promieniowi lasera :P Ostatnio LiteOn zrobił wadliwe serie, ale jak się trafi na dobrą to do końca świata będzie służyła :)

Norton Utilities, nie Antywir :P Chodzi o WinDoctor, Speed Disc i inne takowe :P

Linux is user friendly, but he chooses friends very carefully jak głosi przysłowie :P Mam sporo kolegów, którzy posiadają Linuxa i się tym chwalą. Dziwnym trafem gdy tylko jestem u nich mają odpalony "ten drugi system" :lol:
  • 0

#100 Godot Napisany 23 kwietnia 2006 - 09:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
no bo mowienie ze Linux jest extra jest trendy, nie wiedziales? :twisted:
  • 0

#101 ACZ Napisany 23 kwietnia 2006 - 10:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:
Problem linuxa polega na tym, że producenci sprzętu nie robią dla niego sterowników i jak chcesz podłączyć np. drukarkę to trzeba w praktyce kombinować. Nie wiem skąd się bierze niechęć pisania sterowników na linuxa.
Gdyby ten problem zniknął i instalacja wszelakich sprzętów przebiegała w zwykłym procesie instalacyjnym (bo producenci dawaliby również sterowniki do linuxa) to myślę, że całe masy przerzuciłyby się na linucha. Linux pożera nieporównywalnie mniej zasobób systemowych, jest bardziej stabilny i jak program się zawiesi to można go wyłączyć, bo nie zawiesi całego systemu, jak jest to w większości przypadków w windowsie.
Gdyby jakiś bogaty koncern wziął się porządnie za to, aby droga linuxa poszła w bardziej w stronę komercji i nakłonił prdoucentów do pisania normalnych sterowników do linucha to byłoby git ;)
Sam używam windowsa Me, ale miałem też swego czasu zainstalowaną Mandrivę. Problem miałem z ustawieniem paru sprzętów, bo nie miałem sterowników.

___________________
Ngawang Sangdrol
Dodany obrazek
"I was ready to die. They will never take my heart"
  • 0

#102 Gruby01 Napisany 23 kwietnia 2006 - 10:26

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Dziwnym trafem gdy tylko jestem u nich mają odpalony "ten drugi system"


A grają na PC ? Bo jeżeli tak to nie dziwne bo pod linucha mało gier chodzi.

no bo mowienie ze Linux jest extra jest trendy, nie wiedziales?


Powaga ?

Pozdro Szacun.
  • 0

#103 Scorpio Napisany 23 kwietnia 2006 - 10:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hmmm, nie, nie grają. A jak już to w sapera :) Korzystają po prostu z Windozy, bo z przyzwyczajenia szybciej i łatwiej wszystko jest zrobić :D
  • 0

#104 Gość__* Napisany 23 kwietnia 2006 - 10:50

Gość__*
  • Goście
Ja jakoś nie narzekam na linux'a co do sterowników i jakoś nie miałem problemów ze skonfigurowaniem drukarki, zatem ktoś tu się mało zna na linux'ach. :twisted: (czyli jak zwykle) a co do WLAN- faktycznie w mandrivie to porażka :lol:

A grają na PC ? Bo jeżeli tak to nie dziwne bo pod linucha mało gier chodzi.

Teraz jest lepiej niż kiedyś, nawet ostatnio gdzieś Q4 widziałem - to, że na pingwina mało gier wychodzi jest raczej zasługą ich "jakości" na PC rynku- żaden crap przecież nie będzie konwertowany na otwarty system 8)
  • 0

#105 Yoori Napisany 06 lipca 2006 - 17:27

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Mój piec tak mi ostatnio ześwirował że wogóle nie mozna było na nim pracować, trzebabyło formata robić :/ 4 dni bez netu byłem :skacze: :lama:
  • 0

#106 f5k Napisany 06 lipca 2006 - 18:01

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ja mam taki problem że na tej stronie screenów nie moge powiększyć niewiadomo czemu próbowałem chyba wszystkiego i nic http://www.playsyde....ry_3600_en.html

Poza tym nie moge włączyć menadzera zadań(Ctrl+del+alt) bo mi wywala napis "Menadżer zadań został wyłączony przez administratora"
  • 0

#107 Gość__* Napisany 06 lipca 2006 - 18:31

Gość__*
  • Goście
Mi stronka dziala poprawnie - jak wszytsko :P A co do 2 - reinstall windowsa powinien pomoc ^^
  • 0

#108 Grz3chu Napisany 06 lipca 2006 - 19:41

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

einstall windowsa powinien pomoc ^^

tak to działa na wszystko w każdym przypadku
  • 0

#109 f5k Napisany 07 lipca 2006 - 07:09

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

A co do 2 - reinstall windowsa powinien pomoc

Dzięki
  • 0

#110 Grz3chu Napisany 07 lipca 2006 - 17:53

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
wie ktoś jak obejść tą słynną aktuakizacje Windowsa, informującą o pirackim oprogramowaniu ?? męczę się z nią już kilka miesięcy i nie mogę pobierać nowych aktualizacji Windowsa
  • 0

#111 luck1985 Napisany 07 lipca 2006 - 22:12

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Panel sterowania -dodac usun , stawiasz ptaka (nie tego :P ) na pokaz aktualizacje i usuwasz wpisz , gdzie bedzie nazwa "guenue" to usuwasz i finito :]
:pijak:
  • 0

#112 Grz3chu Napisany 08 lipca 2006 - 14:56

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
THX luck1985, ramka oskarżająca mnie o piractwo już się nie pojawia. Mam też nadzieję, że Windows nadal będzie pobierał kolejne aktualizacje.
  • 0

#113 luck1985 Napisany 08 lipca 2006 - 16:23

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Wylacz automatyczne aktualki albo -w przyszlosci jak Ci sie pojawi okno , ze sa nowe aktualki do zainstalowania wejdz w opcje i odznacz ta aktualke , dostaniesz pytanie czy juz nigdy nie ma tego pobierac i zaznacz tak . Inaczej znowu sie pojawi.
  • 0

#114 piterekd Napisany 20 lipca 2006 - 23:53

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Hej, a mi się przed chwilą pojawił śmieszny bug na poczcie (zwróćcie uwagę na liczbę maili jaką zawiera folder nowe) :ninja:
Dodany obrazek
:cooo: Coś nieprawdopodobnego, ale zabawne :^^:
/Zrzut ekranowy nie był retuszowany./
  • 0

#115 cwany-lis Napisany 22 lipca 2006 - 13:58

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
jutro kupuję laptopa za 1699 zł. i mam sprawę :

system operacyjny : New DOS - a co to ?
Czy mając płytkę z XP mogę sobie bezproblemowo zainstalować system operacyjny microsoftu ?
  • 0

#116 Grz3chu Napisany 24 lipca 2006 - 12:26

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

jutro kupuję laptopa za 1699 zł

a co to za laptop? Pentium II 400 Mhz ?? :ninja:
  • 0

#117 cwany-lis Napisany 24 lipca 2006 - 12:54

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

jutro kupuję laptopa za 1699 zł

a co to za laptop? Pentium II 400 Mhz ?? :ninja:


phi, widać że się nieznasz :^^: ostatecznie kupiłem model firmy ACER za 1800 zł. a w nim następująca specyfikacja :

Pentium 1,7 Ghz :ninja: [Grek tylko zawału nie dostań !]
256 RAM [pojutrze będzie 512 :ninjadance: ]

karty 3D nie pamiętam, nie jest to sprzęt jak z NASA ale taki np. Warhammer 40 000 : Dawn of War chodzi całkiem ładnie na minium detalach a gry sprzed roku, dwóch śmigają jak dziki rex :trup:

podsumowując jestem zadowolony z tego cudeńka _^^_ Grek sprzęt jak widzisz szybko tanieje, sam byłem zaskoczony ceną.
  • 0

#118 Grz3chu Napisany 24 lipca 2006 - 16:32

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
aaa widzisz. Za moich czasów, a dokładniej 1 rok temu to laptopy kosztowały o wiele więcej. Mój kupiłem za 6000zł (PS3 + LCD TV by było :() marki Toshiba i o takim samym "wnętrzu"
  • 0

#119 luck1985 Napisany 24 lipca 2006 - 17:01

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Czy mając płytkę z XP mogę sobie bezproblemowo zainstalować system operacyjny microsoftu ?


Jak jestes dobry to tak .
Jakbys mial tam win 98 , to wsadzasz cd i isnatluje sie samo .
Tutaj bedziesz musial ustawic w biosie zeby zaczynalo od cd romu , chociaz w takim sprzecie za taka cene 3/4 rzeczy ze soba zintegrowane :P Wiec jakos sie musisz pomeczyc .
Dysk startowy i jazda .
  • 0

#120 cwany-lis Napisany 24 lipca 2006 - 19:05

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
luck1985 juz po ptakach, kolega haker wszystko mi poinstalował i na dodatek odkryłem że mój laptop ma nagrywarkę ! szkoda że tylko pliki z dysku moge zgrac ale zawsze to coś jak się miejsce na 40 GB dysku skończy _^^_ pojutrze lece po dobre głośniki, RAM i pada i bawie się w scene EMU :ninjadance:
  • 0