Skocz do zawartości

Jaki TV'k pod PS2 / Xboxa ?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
64 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 25 lipca 2006 - 15:34

Gość__*
  • Goście
Emano,

Słyszałem ,że najlepiej kupić panorame 32 cale ,która ma 100Hza i skanowanie progresywne ,to obraz z PS2 albo Xboxa zryje beret :P Czy to prawda ?

W zasadzie niedługo stanę przed zakupem porządnego Tv'ka i mam zamiar w 100% odbierać efekty wizualne i dźwiękowe z current gen'ów. Jeszcze chyba kabel component trzeba mieć ,ale nie jestem pewien.

pozdro
  • 0

#2 Grz3chu Napisany 25 lipca 2006 - 21:38

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
mnie się tam 32' wydaje małe w porównaniu z 29'
Myślę, że do jakiegokolwiek TV'ka podepniesz current-gena, to obraz wyglądał będzie tak samo, no może z małymi, ledwie widocznymi szczegółami
  • 0

#3 f5k Napisany 25 lipca 2006 - 21:48

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Powiem tak: gry na PS2 w trybie 16:9 z progresiwem(480p ino) wcale nie wyglądają lepiej niż w normalnym trybie na zwykłym TV. Co do Xboxa 1 to już inna historia bo niektóre gry obsługują 720p wiec pewnie wygląda to lepiej ale w przypadku PS2 to nic nie da.
  • 0

#4 Gnato Napisany 25 lipca 2006 - 22:37

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Uważaj też na to, czy telewizor ma wejścia component, bez nich obsługa progressive to czysta fikcja- tlko po takim kablu konsola wypluje obraz bez przeplotu.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 26 lipca 2006 - 08:54

Gość__*
  • Goście
a co ten przeplot daje ??
  • 0

#6 Gość__* Napisany 26 lipca 2006 - 11:18

Gość__*
  • Goście

a co ten przeplot daje ??


http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeplot

Generalnie chodzi o to że obraz z przeplotem jest lepszej jakości niż bez. :P W sumie różnica między 10 letnim 19calowym tvkiem a 32ó calowym madafaką 100hz z PS nie jest jakaś wielka, obraz wydaje się czystszy i wyraźniejszy ale w rzeczywistości nie ma mowy o zryciu beretu, na to jeszcze trochę poczekamy. I to w gruncie rzeczy jest ta zaleta currentów, do czego nie podepniesz i tak będzie ok.
  • 0

#7 Marbel Napisany 26 lipca 2006 - 12:01

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

I to w gruncie rzeczy jest ta zaleta currentów, do czego nie podepniesz i tak będzie ok.


No tu chyba nie do końca "do czego nie podepniesz", bo od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojego CRT 15" na LCD 20-23" i wydaje mi się ża dla mojej konsoli nie będzie to najlepsze rozwiązanie bo widać wtedy podobno wszystkie niedociągłości? Czy to prawda? Ma ktoś? A propo, czy na lcd idzie zrobić tak by rozdzielczość była mniejsza (włączyć przeplot czy jak?) By wyglądało to lepiej? Nie do końca się na tym znam więc jakby co to sorry za tendencyjne pytania ;)
  • 0

#8 f5k Napisany 26 lipca 2006 - 12:43

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

No tu chyba nie do końca "do czego nie podepniesz", bo od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany mojego CRT 15" na LCD 20-23" i wydaje mi się ża dla mojej konsoli nie będzie to najlepsze rozwiązanie bo widać wtedy podobno wszystkie niedociągłości? Czy to prawda? Ma ktoś? A propo, czy na lcd idzie zrobić tak by rozdzielczość była mniejsza (włączyć przeplot czy jak?) By wyglądało to lepiej? Nie do końca się na tym znam więc jakby co to sorry za tendencyjne pytania

Dobrze słyszałeś widać te niedoskonałości bardziej niż na zwykłym CRT, mam 23LCD Samsung i powiem tak: efektu rozmycia zwykłych TV nie ma wiec wygląda to gorzej, np. na zwykłym nie widać ząbków tak znacznie a na LCD to widać bardzo i razi po oczach :bue: Wiec nie ma najmniejszego sensu podłączanie PS2 pod LCD. Aha i nie da sie z tym nic zrobić.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 26 lipca 2006 - 12:45

Gość__*
  • Goście
Mówiąc "Do czego nie podepniesz" miałem na myśli zwykłe telewizory CRT. Tak jak już to setki razy tłumaczono, obraz na LCD jest fajny zajebisty i ogólnie super tylko wtedy gdy pracuje w domyślnej rozdzielczości, zmiana rozdzielczości na LCD powoduje znaczny spadek jakości obrazu dlatego do current genów nie warto inwestować w LCD, lepiej kupić telewizor lub monitor CRT na porządnym kineskopie.
  • 0

#10 Marbel Napisany 26 lipca 2006 - 19:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Ale czy jakieś gry mają wsparcie dla wyższych rozdzielczości w PALu? Słyszałem coś o Gran Turismo 4 i Tekken 5 (m.in.) czy to tylko w wersjach NTSC? Obie gry mam ale mi się nie rzuciły w oczy jakieś takie opcje.

Edit: Oczywiście chodzi mi o gry na PS2, bo że ma XBOXa są takie gry to wiem. Słyszał ktoś o czymś takiem na PS2?
  • 0

#11 kowal Napisany 27 lipca 2006 - 08:09

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
mam LCD 26' LG HD Ready (polecany w ostatnim nr neo) i pewien problem.
gry z psone mają bardzo chujową animację. chrupią jak gry z pieca. zabawa ekranem nic nie daje, to samo jest na 4:3 i 16:9. sprawdzałem na FFVII i Crash'u 3.
czy to problem kabla czy jak?
  • 0

#12 Gość__* Napisany 29 lipca 2006 - 16:24

Gość__*
  • Goście

mam LCD 26' LG HD Ready (polecany w ostatnim nr neo) i pewien problem.
gry z psone mają bardzo chujową animację. chrupią jak gry z pieca. zabawa ekranem nic nie daje, to samo jest na 4:3 i 16:9. sprawdzałem na FFVII i Crash'u 3.
czy to problem kabla czy jak?


OBRAZ NA LCD z PS2 ,Xboxa czy obojetnie jakiej innej konsoli (czyt. nie-nextgena) MA MARNĄ ,WRĘCZ OKROPNA JAKOŚĆ ,PONIEWAŻ ROZDZIELCZOŚC DOMYŚLNA LCD jest O WIELE WIEKSZA NIZ ZWYKLEGO TV ,A CO ZA TYM IDZIE OBRAZ ZOSTAJE ZESKALOWANY DO NIŻSZEJ ROZDZIALKI KOSZTEM JAKOŚCI ,DLATEGO WSZELKIE PODŁĄCZANIE PS2 CZY INNEJ KONSOLI POD LCD JEST BŁĘDEM I EFEKT JEST O WIELE GORSZY :P NIE TYCZY SIĘ TO PLAZM :P KUP SOBIE XBOXA 360 TO BEDZIESZ MIAL RADOSC Z GRAFY :P
  • 0

#13 vagrant3 Napisany 29 lipca 2006 - 17:43

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

gry z psone mają bardzo chujową animację. chrupią jak gry z pieca. zabawa ekranem nic nie daje, to samo jest na 4:3 i 16:9. sprawdzałem na FFVII i Crash'u 3.
czy to problem kabla czy jak?

Mam inny telewizor (choć tez LG) ale problem ten sam :lol: Jeżeli grasz w gry z PSXa na PS2, to podłącz konsolę przez component i problem zniknie. Przynajmniej u mnie zniknął. Nie wiem jak z podłączeniem PSXa przez component, bo gdy podłączam swojego to mam czarny ekran. Moze wina kabla, a może prostu nie można tak i już. Nie wiem nie znam się :cojest:
A co do kiepskiego obrazu to fakt - w starych grach widać sporo niedociągnięc graficznych (zęby jak u rekina) na TV LCD ale ja siedzę i tak daleko od TVka, więc prawie wcale mi to nie przeszkadza. Gorzej gdy podejde, wtedy :blah:
  • 0

#14 Gość__* Napisany 31 lipca 2006 - 06:52

Gość__*
  • Goście
...osobiście mam Samsunga Slim 32" 100Hz z Progresiw Scannem i DNIe - 1080i Compatibile , PS2 podłączona przez komponent i uważam że w tym zakresie cenowym nic innego nie ma szans a tanie LCD i Plazmy mogą się schować - chcesz sprawdzić - bierz flache i zapraszam
  • 0

#15 amoniak Napisany 31 lipca 2006 - 22:18

amoniak

    Toad

  • Narybek
  • 1 Postów:

...osobiście mam Samsunga Slim 32" 100Hz z Progresiw Scannem i DNIe - 1080i Compatibile , PS2 podłączona przez komponent i uważam że w tym zakresie cenowym nic innego nie ma szans a tanie LCD i Plazmy mogą się schować - chcesz sprawdzić - bierz flache i zapraszam

moglbys podac dokladna nazwe telewizora i kabla ,chcialbym tez cos podobnego kupic i szukam najodpowiedniejszego tv do ps2,pozdrawiam
  • 0

#16 Gość__* Napisany 02 sierpnia 2006 - 04:03

Gość__*
  • Goście
...podaje link http://www.samsung.com/pl/products/tele ... 2z409p.asp
, jeśli chodzi o przewód komponentowy to kupiłem na allegro ale wiem że na http://www.gameshop.pl też mają , pozdro
  • 0

#17 Marbel Napisany 19 sierpnia 2006 - 10:12

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Tak się zastanawiam jak mam pogodzić chęć posiadania tvka LCD z posiadaniem konsoli. To już raczej pewne, że z końcem tego roku w moim pokoju pojawi się taki panel. No i chcąc nie chcąc (bardziej chcąc ;) ) będę miał nowy tv. Więc jaki jest najlepszy sposób podłączenia PS2 do takiego tv? Jakieś konkretne kable czy standardowy da taki sam rezultat?

A jeszcze tak na marginesie - filmy dvd powinny dobrze wyglądać z konsoli na LCD, tak? Jakie są rozdzielczości standardowych filmów dvd kupowanych w sklepach a nie z gazetami? Może ktoś wie, to niech podzieli się ze mną takią informacją! :^^:
A tak przy okazji w jakiej rozdziałce są gry z PS2? 640x480? Czy mniej jeszcze?
  • 0

#18 Gość__* Napisany 19 sierpnia 2006 - 11:27

Gość__*
  • Goście

Więc jaki jest najlepszy sposób podłączenia PS2 do takiego tv? Jakieś konkretne kable czy standardowy da taki sam rezultat?


Przez kabel component (i po wymuszeniu progressive scan), o ile LCD ma odpowiednie wejście. Ale LCD do ps2 to naprawdę głupi pomysł.

A jeszcze tak na marginesie - filmy dvd powinny dobrze wyglądać z konsoli na LCD, tak? Jakie są rozdzielczości standardowych filmów dvd kupowanych w sklepach a nie z gazetami? Może ktoś wie, to niech podzieli się ze mną takią informacją!
A tak przy okazji w jakiej rozdziałce są gry z PS2? 640x480? Czy mniej jeszcze?


Polecam ci podszkolenie się conieco w pojęciach takich jak PAL (720x576) i NTSC (720x480). To napewno ci pomoże.
  • 0

#19 Marbel Napisany 19 sierpnia 2006 - 13:22

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Ale LCD do ps2 to naprawdę głupi pomysł.


No cóż... to są wady chęci posiadania telewizora nowej generacji ;)

Polecam ci podszkolenie się conieco w pojęciach takich jak PAL (720x576) i NTSC (720x480). To napewno ci pomoże.


Człowiek uczy się całe życie a jakoś studiując prasę komputerową czy konsolową nigdy nie spotkałem się dokładnie z wytłumaczeniem rozdzielczości dla PAL :( Ale mimo wszystko dzięki bardzo!
  • 0

#20 vagrant3 Napisany 19 sierpnia 2006 - 13:31

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Jakie są rozdzielczości standardowych filmów dvd kupowanych w sklepach a nie z gazetami?

U mnie na TV LCD włączaja sie w 576i.
  • 0

#21 Ethan_22 Napisany 02 listopada 2006 - 08:36

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:

Więc jaki jest najlepszy sposób podłączenia PS2 do takiego tv? Jakieś konkretne kable czy standardowy da taki sam rezultat?


Przez kabel component (i po wymuszeniu progressive scan), o ile LCD ma odpowiednie wejście. Ale LCD do ps2 to naprawdę głupi pomysł.


Czemu LCD uwazasz za glupi pomysl? Przeciez Marcellus w swoim tekscie o HD erze mniej wiecej wytlumaczyl co i jak. I pokazal ze to w jakis sposob dziala. Zaznaczyl ze nieoplaca sie kupowac starszeych modeli LCD, ktrore sa poprostu slabsze. Czemu w takim razie na wszytskich wystawach ps2 podlaczane sa do LCD samsunga?
Ja mam wlasnie zamiar kupic sobie podobny model samsunga LE 19 badz 23" i podlaczyc do PS2...konsola bedzie podlaczona przez kabel Component wiec powinno byc OK
  • 0

#22 Marbel Napisany 02 listopada 2006 - 09:31

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Czemu w takim razie na wszytskich wystawach ps2 podlaczane sa do LCD samsunga?


Właśnie, też to zauważyłem (przeważnie przy tym jak Banan testuje ProEvo). Niestety jednak moje marzenie o LCDku na razie zostało przeniesione w bliżej nie sprecyzowaną przyszłość :( Ale Ethan_22 jak będziesz już miał LCD + PS2 to daj znać jak wrażenia.
  • 0

#23 Ethan_22 Napisany 02 listopada 2006 - 14:47

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:

Czemu w takim razie na wszytskich wystawach ps2 podlaczane sa do LCD samsunga?


Właśnie, też to zauważyłem (przeważnie przy tym jak Banan testuje ProEvo). Niestety jednak moje marzenie o LCDku na razie zostało przeniesione w bliżej nie sprecyzowaną przyszłość :( Ale Ethan_22 jak będziesz już miał LCD + PS2 to daj znać jak wrażenia.


...bede mial dzisiaj model 940 mw z Kablem component, chetnie sie oczywiscie podziele wrazeniami. Mam nadzieje ze beda pozytywne:)

marbel007 - kupilem Tivika. Nie mam niestety kabla componenta jeszcze (ale kupie szybko - pare juro kosztuje). co do jakosci. Jest dobrze. Efekt jaki mam na TV mozna porownac do np. emulatorow automatow na piecu rozciagnietych na pelny ekran z takim lekkim rozmyciem:). Absolutnie nie w grach (gralem w Black, God of war na wide screen i fajnie sie to prezentuje, teraz ostatnio w B:Revenge) Wyglada to spoko.Natomiast np. w PES trzeba sie przyzwyczaic, male ludki sa. Ale ogolnie spodziewalem sie ze bedzie gorzej...

Kupilem kabel component do ps2 i okazalo sie ze jak podlaczylem to wyskoczyl komunikat ze NO SIGNAL:( wymienilem kabel a za drugim razem wyszo to samo. Jutro kumpel przyniesie mi PSTwo i spawdze. Jak sie nic nie zmieni to wymieniam TV (na gwarancji jest). Aha widzałem HDTV box fo PS2 - 50 euro kosztuje. Ale czytalem tez test w jakims zagranicznym servisie i to magiczne pudelko dostalo tylko 5.8 pkta. Wstrzymam sie zakupem i poszperam po necie jeszcze, no i moze chlopaki z NEO cos napisza na ten temat...

no i juz sie problem rozwiazal sam jesli chodzi o kabel component. Az wstyd sie przyznac, ale nie pomyslalem ze w ustawieniach konsoli trzeba zmienic wysylanie sygnalu z RGB na Component, i juz, po klopocie :) od razu przetestowalem PES5 i roznica jest!!! pilkarze nie przypominaja juz niewyraznych zlepkow piskeli ale pilkarzy. Zupelnie inaczej to wyglada. Poniewaz dopiero dzis bede mial nowa konsole, przetestuje inne gry (m.in. RE4, GoW) ale teraz mi sie wydaje ze to jest to. Narazie okladam zakup HDTV box, bo nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysl za ta kase...
  • 0

#24 Ethan_22 Napisany 23 grudnia 2006 - 20:59

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:
HA po przyjezdzie do domu podlaczylem PS2 do mojego wysluzonego TVka Sanyo 24" i obraz zamiata wszystkie telewizory. Takiego RE4 jeszcze nie widzialem!!!!!!! Jak ja go zabiore ze soba w samolocie? :)
  • 0

#25 Marbel Napisany 23 grudnia 2006 - 21:46

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Ethan_22-> Kiedyś Ty to napisał? O poprzednim poście piszę. Dzięki za wyczerpujące info. Czyli jednak nie jest tak źle PS2 na LCDku? Choć Twój post o Sanyo chyba potwierdza że jednak CRT lepszy... (ale czy na moim 14 calowym to to samo? :/ ) Do tego Samsunga 19" podłączałeś?
  • 0

#26 vagrant3 Napisany 23 grudnia 2006 - 22:21

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Czyli jednak nie jest tak źle PS2 na LCDku?

Ostatnio troche dłużej bawiłem się różnymi konfiguracjami połączeń PS2 do TV LCD i doszedłem do wniosku, że obraz przez component, choć choć bardzo szczegółowy i ostry, pokazuje własnie bardzo dokładnie wszelkie niedociągnięcia w grafice. Już z niego nie korzystam praktycznie, teraz już tylko stary, dobry RGB (obraz też jest bardzo dobry, a krawędzi praktycznie wcale nie widać, bo nie jest tak ostry jak przez component).
  • 0

#27 Scorpio Napisany 24 grudnia 2006 - 09:26

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ale nie masz wtedy progressivka ...
  • 0

#28 phsx Napisany 24 grudnia 2006 - 12:28

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A ja mam podlaczone do nowego daewoo "21 przez chinche i tez zyje :P
  • 0

#29 Gość__* Napisany 24 grudnia 2006 - 13:49

Gość__*
  • Goście
No właśnie szanowni wujowie.Mam pytanie.W tv LCD jestem kompletnym LAIKIEM.Co to jest GAME MODE??widziałem ps2 podłączone rgb do LG 20cali i była padaka ale to było jakiś czas temu,czy coś się zmieniło w nowych tv na +.Mam jeszcze psxa i sporą kolekcję gier które dużo dla mnie znaczą,czy da się na nim pograć bez krzywienia się??Czy da się jakoś pogodzić nową technologię ze starą ??I co mają począć kolekcjonerzy??Dobry CRT to jedyne wyjście hmm :hmmm: ??

Np.coś takiego było by dobre??



http://www.allegro.p... ... 26m51.html
  • 0

#30 vagrant3 Napisany 24 grudnia 2006 - 15:32

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Ale nie masz wtedy progressivka ...

Fakt, ale jeżeli konkretna gra nie obsługuje progressive scan, to róznica jest słabo widoczna, a component tylko pogarsza sprawę. Na przykład w Tekkena 4 zawsze gram (jeżeli już w ogóle gram :P ) przez component i na progressive scan. Obraz jest faktycznie wyśmienity.

Np.coś takiego było by dobre??

Nie zagłębiałem się w parametry (dziś mam mało czasu), ale te podstawowe są ok ;)
  • 0