Skocz do zawartości

Jaki TV'k pod PS2 / Xboxa ?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
64 odpowiedzi na ten temat

#31 Ethan_22 Napisany 25 grudnia 2006 - 18:58

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:

Ethan_22-> Kiedyś Ty to napisał? O poprzednim poście piszę. Dzięki za wyczerpujące info. Czyli jednak nie jest tak źle PS2 na LCDku? Choć Twój post o Sanyo chyba potwierdza że jednak CRT lepszy... (ale czy na moim 14 calowym to to samo? :/ ) Do tego Samsunga 19" podłączałeś?


Nawet sie nie spodziewalem ze na tym TViku (Sanyo) tak to bedzie wygladac:) (obraz ŻYLETA), ale na Samsungu, ktory mam i na Componencie tez nie jest zle, jest OK (tak jak pisalem na zwyklym kablu: CZerwony.Żółty i Biały to jest TRAGEDY:P) Wcale LCD nie jest skreslony jesli chodzi o Current Geny... (kupilem go pod katem jakiegos Next G'a, ale dzielnie sluzy)
  • 0

#32 Ethan_22 Napisany 25 grudnia 2006 - 19:01

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:

Czyli jednak nie jest tak źle PS2 na LCDku?

Ostatnio troche dłużej bawiłem się różnymi konfiguracjami połączeń PS2 do TV LCD i doszedłem do wniosku, że obraz przez component, choć choć bardzo szczegółowy i ostry, pokazuje własnie bardzo dokładnie wszelkie niedociągnięcia w grafice. Już z niego nie korzystam praktycznie, teraz już tylko stary, dobry RGB (obraz też jest bardzo dobry, a krawędzi praktycznie wcale nie widać, bo nie jest tak ostry jak przez component).


Nie wiem, dla mnie pilkarze w PES 5 wygladaja zdecydownie lepiej na COMP niz na RGB. Przynajmniej ich widze a na zwyklym kablu to mialem zbitek pikseli:( Ale Resident 4 fajnie wygladal taki rozmyty jak w pastelach czy cus takiego:)
  • 0

#33 phsx Napisany 25 grudnia 2006 - 19:02

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Co to jest ten kabel component ? Dostaje sie go razem z ps2? bo ja mam podlaczone przez chinch - co on pogarsza? Ostrosc, wyraznosc obrazu?
  • 0

#34 vagrant3 Napisany 25 grudnia 2006 - 19:17

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Co to jest ten kabel component ? Dostaje sie go razem z ps2? bo ja mam podlaczone przez chinch - co on pogarsza?

Do PS2 dostaje się kabel composite, czyli chiche (nie polecam korzystania z nich, najlepiej od razu zaopatrzyć się w RGB). Component to taki:
Dodany obrazek
  • 0

#35 phsx Napisany 26 grudnia 2006 - 11:41

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
To ktory jest najlepszy kabel do PS2?
Ja mam polaczone TAK - chinche wchodza do przejsciowki euro i do tv. Jak podlaczyc zeby mniec najlepszy obraz?
  • 0

#36 vagrant3 Napisany 26 grudnia 2006 - 13:46

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Jak podlaczyc zeby mniec najlepszy obraz?

Twoje połączenie jest podstawowym i za razem jednym z najgorszych z możliwych :P (pamiętajmy jeszcze o podłączeniu do wejścia antenowego :lol: ). A co do najlepszego połączenia, to napisałem powyżej - kup kabel RGB, o taki:
Dodany obrazek
Jeżeli chcesz grać na TV LCD, to RGB też jest bardzo przydatny, ale wtedy też dobrze mieć wspomniany przeze mnie kabel component, który (przynajmniej w teorii) powinien dawać najlepszy obraz.
  • 0

#37 phsx Napisany 26 grudnia 2006 - 16:24

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
ok, kupie sobie ten kabel, moze byc ten: http://www.allegro.p... ... _s_s_.html ??
  • 0

#38 vagrant3 Napisany 26 grudnia 2006 - 17:25

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

ok, kupie sobie ten kabel, moze byc ten

Pewnie. Bardzo dobry. Mozesz sobie poszukać jeszcze z pozłacanymi końcówkami (cena raczej taka sama).
  • 0

#39 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 15:03

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ok podlaczylem sobie przez ten kabel rgb. :D Dzieki.
ale mam jescze pytanko, do czego sluza te kabelki/wejscie ktore zaznaczylem? Bo zostaja mi wolne.
Dodany obrazek
  • 0

#40 vagrant3 Napisany 30 grudnia 2006 - 15:16

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

ale mam jescze pytanko, do czego sluza te kabelki/wejscie ktore zaznaczylem?

Te dwa (biały i czerwony) to wyjścia dźwięku. Możesz podłączyć do zestawu głośników (no chyba, ze masz zestaw, który połączysz sobie optykiem bezpośrednio z konsoli). A ten video-out przy wtyczce to sam nie wiem po co. Nie bawiłem sie tym ;)
  • 0

#41 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 15:23

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ok, mam glosniki do PC - creative 2.1, tym czerwonym i bailym podlacze je do ps2 tak ?
  • 0

#42 vagrant3 Napisany 30 grudnia 2006 - 15:32

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Ok, mam glosniki do PC - creative 2.1, tym czerwonym i bailym podlacze je do ps2 tak ?

No, teoretycznie tak. Możliwe, że będziesz potrzebował przejściówki jakiejś (chinch - mini-jack). Nie wiem po prostu jakie masz wejścia w głośnikach.
  • 0

#43 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 15:42

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Probowalem i chyba nie da rady. Mam 4 wejscia w suboferze. 2 od glosnikow L/P. 3 od zasilania, na 4 pisze audio input - kabel idzie do pcta. Probowalem do 4 wpinac i czerwony i bialy i nic.
  • 0

#44 onikage7 Napisany 30 grudnia 2006 - 21:06

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
kabel jack(ten którym podłczasz normalnie głośniki do kompa, najczęściej jest to zielona wtyczka) musisz podłczyć do tych dwóch chinchy które zaznaczyłes na zdjęciu, potrzebujesz do tego przejściówki: z jednej stron damski jack(czyli zielone lub czarne pojedyncze gniazdo), z drugiej strony przejściówki dwa damskie chiche(dwa gniazda, jedno czerwone, drugie białe)............nie wiem czy taka przejściówke gdzieś dostaniesz, można ją zrobić samemu, nie jest to zbyt trudne ale wymaga troche tlumaczenia. Daj znać czy udało ci się podłczyć. pozdro
  • 0

#45 phsx Napisany 30 grudnia 2006 - 21:56

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Dobra, moze wiec wytlumaczysz jak zrobic ta przejsciowke? W koncu ucze sie za elektronika :D
  • 0

#46 onikage7 Napisany 31 grudnia 2006 - 00:11

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
ogolnie to zrobić to za dużo powiedziane, wystarczy żebyś miał kilka kabli, pociął je, połączył i okręcił taśmą izolacyjną.......tylko czy masz akurat takie kable?.........potrzebny ci kabel audio zakończony żeńskim jackiem(taki sam jak np. w sułchawkach od walkmana, tylko że na koncu ma mieć gniazdo a nie wtyczkę - w to gniazdo wetkniesz kabel od głośników) i potrzebne ci jeszcze dwa kable zakończone żeńskimi chinchami(np. jak masz standardowy kabel do podłczenia konsoli, na końcu ma trzy chinche biały, żólty i czerwony, to kabel taki sam tylko zamiast wtyczek ma mieć gniazda(dwa), kolor nieważny - do tych gniazd podłączysz te dwa chinche które zaznaczyłeś na rysunku, przy kablu rgb)...........teraz tylko pytanie czy masz przypadkiem takie kable? jeśli tak daj znać, bedziemy ciąć;), jeśli nie to musisz sprobować kupić taką przejściowkę, myślę ze za jakies 10 zlociszy w sklepie elektroniczny dostaniesz.......mam nadzieje że chociaż trochę ci pomogłem, jakby co pisz postaram sie jakos w miare szybko odpowiedziec....
  • 0

#47 Marbel Napisany 31 grudnia 2006 - 09:23

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Dobra, moze wiec wytlumaczysz jak zrobic ta przejsciowke? W koncu ucze sie za elektronika :D

Do moich Logitechów był taki kabelek dodany - z jednej strony zielony (tu włączam głośniki) a z drugiej wejścia na chinche. Poszukaj, może gdzieś masz w pudełku po głośnikach albo co? I tak nie używam do konsoli bo przy kompie muszę mieć głośniki :P
  • 0

#48 phsx Napisany 31 grudnia 2006 - 09:52

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
przejsciowki nie mam ale zrobilem tak: wypialem audio-input z pcta i podlaczylem z przodu do wejscia na sluchawki w tv(mam z przodu 3 wejscia - video-audio-sluchawki) i bylo slychac glos przez creative'y ale bylo tez takie buczenie wiec to trzeba jakos inaczej podlaczyc.
  • 0

#49 Scorpio Napisany 31 grudnia 2006 - 10:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ach, kabelkologia to wspaniała rzecz :P Jak najlepiej i najwydajniej podłączyć to wszystko w całość zawsze było jakies takie ... pociągające :P
  • 0

#50 onikage7 Napisany 31 grudnia 2006 - 12:13

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
tez tak próbowalem podłączać i też buczało........nie wiem czemu, niby nie powinno.......moze dlatego ze sygnal z konsoli idzie do tv przez rgb, przełazi;) przez tv i dopiero trafia do głosników...........jest jeszcze jedna opcja, możesz podłączyć na krótko, obciąć chinche, obciąć kabel od głośników i poskręcać przewody..........nie jest to mądre, ale na pewno skuteczne, tylko już do kompa głosników nie podepniesz........no nie wiem........sam musisz zdecydować, ja bym raczej proponował poszukać gdzieś przejściówki...........
  • 0

#51 phsx Napisany 31 grudnia 2006 - 12:18

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
W sumie to tak tylko chcialem wiedziec na przyszlosc bo narazie od kompa raczej glosnikow nie da rady wziac. :^^:
  • 0

#52 Gość__* Napisany 31 grudnia 2006 - 19:10

Gość__*
  • Goście
Czy taki kabel http://www.allegro.p... ... gekon.html do PS2, GC i Xboxa jest dobry?? Mam PS2 i GC, czy lepiej kupić oddzielnie kable, czy ten też jest dobry ??
  • 0

#53 sulidia Napisany 31 grudnia 2006 - 19:49

sulidia

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:
Ja tam pykam na PS2 i xboxie na 32 calowym 100hz Philipsie i gierki wyglądają miodnie lecz do 360 wyłącznie xbox 360
  • 0

#54 Ethan_22 Napisany 01 stycznia 2007 - 11:37

Ethan_22

    Blanka

  • Narybek
  • 182 Postów:

przejsciowki nie mam ale zrobilem tak: wypialem audio-input z pcta i podlaczylem z przodu do wejscia na sluchawki w tv(mam z przodu 3 wejscia - video-audio-sluchawki) i bylo slychac glos przez creative'y ale bylo tez takie buczenie wiec to trzeba jakos inaczej podlaczyc.


Ja zrobilem w ten sposob, zaraz jak kupilem PS2 bialą i czerwoną wtyczke ucialem i polaczylem kabelki w jeden i dolaczylem do specjalnej przejsciowki za 1 zl - takie gniazdo na Zielonego Jacka (identyczne otworek:) jak w katrach muzycznych). W ten sposob podlaczylem sobie Creativy z subbofferkiem do kosnoli a do telewizora tylko Zolta wtyczke Video. Rozwiazanie nie drogie, ale dobre. Zawsze to lepiej miec dzwiek nie z TV ale z glosnikow.
  • 0

#55 onikage7 Napisany 01 stycznia 2007 - 17:03

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Czy taki kabel http://www.allegro.p... ... gekon.html do PS2, GC i Xboxa jest dobry?? Mam PS2 i GC, czy lepiej kupić oddzielnie kable, czy ten też jest dobry ??

Z tego co wiem firma Bigben robi bardzo dobre kable, myśle że i w tym przypadku kabel bedzie działał bez zarzutu. Jest jeszcze jedna sprawa. Z reguły w telewizorach, nawet tych z dwoma eurozłczami, tylko jedno z nich przystosowane jest do przyjmowania sygnału RGB. Więc tak czy inaczej, jeśli chciałbyś mieć rgb w obu konsolach to musisz je podłączyć jednym kablem. Jeśli podłączysz dwoma, będziesz musiał na zmiane podłączać raz jeden kabel raz drugi.
  • 0

#56 Gość__* Napisany 01 stycznia 2007 - 20:12

Gość__*
  • Goście

Czy taki kabel http://www.allegro.p... ... gekon.html do PS2, GC i Xboxa jest dobry?? Mam PS2 i GC, czy lepiej kupić oddzielnie kable, czy ten też jest dobry ??

Z tego co wiem firma Bigben robi bardzo dobre kable, myśle że i w tym przypadku kabel bedzie działał bez zarzutu. Jest jeszcze jedna sprawa. Z reguły w telewizorach, nawet tych z dwoma eurozłczami, tylko jedno z nich przystosowane jest do przyjmowania sygnału RGB. Więc tak czy inaczej, jeśli chciałbyś mieć rgb w obu konsolach to musisz je podłczyć jednym kablem. Jeśli podłczysz dwoma, będziesz musiał na zmiane podłączć raz jeden kabel raz drugi.


Ok, dzięki za opinię i info. Pozdrawiam.
  • 0

#57 cwany-lis Napisany 19 maja 2008 - 19:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Szukam min. 21' calowego tv'ka do playstation 2 - warunek - musi być w miarę płaski, głębokość maks. 20-25 cm, wysokość koło 40 - możecie mi coś polecić do tysiąca złotych ?
  • 0

#58 onikage7 Napisany 20 maja 2008 - 20:53

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Heh, 21' to pewnie szukasz kineskopu ale nie napisałeś więc zgaduję. Z takich superpłaskich to tylko Samsung lub ewentualnie LG przychodzi mi do głowy, ale raczej mają więcej niż 25 cm głębokości. Reszta firm robi chyba normalnych rozmiarów, czyli z wielką d*pą z tyłu. Gdybyś jednak chciał np. wyburzyć ścianę to jeśli chodzi o tv kineskopowe to polecam Philipsa, przez jakiś czas grałem na PS2 na 21' Philipsie(nie pamiętam modelu) lub Panasonica. Jeśli chcesz rozwalić jeszcze więcej pokoju to zdecydowanie polecam 29' Philipsa model 9521. TV jak na kineskop jest wypasiony, potrafi wyświetlić sygnał w 720p(co w przypadku ps2 ma małe znaczenie) i ma wejście component więc obsługuje progressive scan co np. w RE4 całkiem zacnie wygląda. No dobra, bo się trochę zagalopowałem, jeśli nie ma opcji żeby tv miał więcej niż 25 cm głębokości to chyba jedynym wyjściem jest kupienie LCD czego zdecydowanie nie polecam do PS2. Samsungi i LG o których wspominałem wcześniej można kupić na allegro pewnie za jakieś 500-600 zł, poszukaj może coś taniej się trafi. :ninja:
  • 0

#59 cwany-lis Napisany 25 maja 2008 - 10:52

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
http://www.hoopla.pl... ... 23041.html - znalazłem takie o to "dziwo" - dobra cena, tylo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych wymiarów
  • 0

#60 onikage7 Napisany 26 maja 2008 - 08:31

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Heh, dziwna sprawa faktycznie z tym TV bo nie ma go nawet na oficjalnej angielskiej stronie BEKO, o polskiej to już nawet nie ma co wspominać. Poza tym żaden z tv kineskopowy na oficjalnej stronie nie przypomina tego, z Twojego linku. Wszystkie CRT które tam były to te standardowe z dużą dup.... Nawet lcd wyglądają inaczej. Więc trochę to dziwne wszystko. W takiej sytuacji chyba jedynym wyjściem jest zadzwonić do któregoś tych sklepów internetowych zapytać o rzeczywiste wymiary tv i ewentualnie o jakieś inne parametry typu, czy tv ma wejście scart, czy ten scart obsługuję sygnał rgb, czy może przypadkiem ma wejście component idt.(szanse, że dowiesz się tych rzeczy przez telefon są znikome, ale spróbować nie zaszkodzi) Co do samego tv to nie mam pojęcia czy jest dobry czy raczej słabawy. Prawdę mówiąc, to do tej pory myślałem, że BEKO robi tylko sprzęt AGD. A tu się okazało, że tv też i mają nawet coś ponad 20 modeli(lcd i crt) na stronie, szkoda że akurat tego konkretnego modelu nie było. Cena jest niezła to fakt, ale w sumie nie wiadomo za co się płaci bo prócz samego zdjęcia nic więcej na tej stronce nie ma.

Edit: Właśnie doczytałem, że tv ma component, więc jeśli faktycznie tak jest to wypas.
  • 0