Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolorowe stworki kontra emo potworki, czyli Pokemon vs Shin Megami Tensei

jedyna gra na Nintendo Dawida

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 22 października 2013 - 18:40

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Pokemon Y to miała być wersja dla kobiet, prawda? 


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 22 października 2013 - 23:13

  • 0

#2 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 18:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
ociekasz czymś TEXZ, a tak to z&z :^^:
  • 0

#3 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 19:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No tak. Z&Z na punkcie gierki, która prawie nic nie różni się od pierwszej wersji z gameboy'a (a nie sorry, dodali kilka nowych poków), znowu bez fabuły (chociaż nie, przecież zdobywamy odznaki i zostajemy miszczem Pokemon!), z grafą stojącą w miejscu (można się już poruszać w 3D? no tak myślałem) i tym samym, ledwo ledwo co rozbudowywanym systemem (a może nawet nie) - dopiszcie mnie w takim razie do tej listy z&z :hihi:


  • 3

#4 Shinigami Napisany 22 października 2013 - 19:53

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Pokemon Y to miała być wersja dla kobiet, prawda? 

 


Żeby sobie mogły coś wsadzić czy po prostu przy próbie trolla pomyliłeś chromosomy?


  • 0

#5 Texz Napisany 22 października 2013 - 20:36

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

ociekasz czymś TEXZ, a tak to z&z :^^:

 

Po KE MO NY

 

BUAHAHAHAHAHAHAHA

 

Oplułem monitor. Ciekawe czy mama kupiła ściereczki jak ją ładnie dziś rano prosiłem.

 

@Ryan: a ch*j tam

 

INTERNET


Ten post był edytowany przez TEXZ dnia: 22 października 2013 - 20:39

  • 0

#6 Tawotnica Napisany 22 października 2013 - 20:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

No tak. Z&Z na punkcie gierki, która prawie nic nie różni się od pierwszej wersji z gameboy'a (a nie sorry, dodali kilka nowych poków), znowu bez fabuły (chociaż nie, przecież zdobywamy odznaki i zostajemy miszczem Pokemon!), z grafą stojącą w miejscu (można się już poruszać w 3D? no tak myślałem) i tym samym, ledwo ledwo co rozbudowywanym systemem (a może nawet nie) - dopiszcie mnie w takim razie do tej listy z&z :hihi:

Pfff, pewnie jakbyś zagrał, to by ci się spodobało łapanie Pikaczów i Żyglipafów. Skoro Megatenami nie pogardzasz, to i Poksy ci podpasują, w których do roboty jest tak z 5 razy wiecej - tur story.
  • 0

#7 Stan Napisany 22 października 2013 - 20:49

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

@Ryan: a ch*j tam

 

INTERNET

To nie Ryjan Ci odpowiedział :cf: 


  • 0

#8 Texz Napisany 22 października 2013 - 21:03

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Tak właśnie jest jak zmieniacie co 5 minut avki. 


  • 0

#9 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 21:10

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pfff, pewnie jakbyś zagrał, to by ci się spodobało łapanie Pikaczów i Żyglipafów. Skoro Megatenami nie pogardzasz, to i Poksy ci podpasują, w których do roboty jest tak z 5 razy wiecej - tur story.

Pokemony to jak dla mnie daleki kuzyn SMT... wiesz, taki śliniący się, robiący pod siebie, wciąż biegający z patykiem w ręku za wiewiórkami w wieku 17 lat, po prostu niedorozwinięty. No dobra, teraz się nabijam, ale do SMT bym nie porównywał, bo Megateny mają jeszcze klimat, rozbudową fabułę i często kombinują z systemem walki. Póki z kolei to chamskie odcinanie kuponów w stylu Call of Duty czy Assassin's Creed (dobra, trochę przesadzam - większe). Za gimbusa grałem ostro i namiętnie, wiele lat później znowu próbowałem się wciągnąć, ale stwierdziłem, że skoro seria w ogóle nie poszła do przodu to w takim razie to nie ma sensu. Ale żeby nie było - nie dziwę się ludziom, ktrórzy mimo wszystko wciąż się tym jarają... tylko nie wiem skąd niby to z&z.


  • 0

#10 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 21:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

nowe poki tak samo czerpią z jedynki jak SMT4 od pierwszego

 

ale co ty mozesz wiec, w koncu w poki nie grales :hihi:


  • 0

#11 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 21:42

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Uhuhu, Taikun pierwszy raz w życiu pyka coś od Nintendo i już się kreuje na wielkiego znafcę. Grubo :hihi:


  • 0

#12 burnstein Napisany 22 października 2013 - 21:43

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Nie no, drama o Pokemony... trzymajmy jakieś standardy Panowie...


  • 2

#13 Tawotnica Napisany 22 października 2013 - 21:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Pokemony to jak dla mnie daleki kuzyn SMT... wiesz, taki śliniący się, robiący pod siebie, wciąż biegający z patykiem w ręku za wiewiórkami w wieku 17 lat, po prostu niedorozwinięty. No dobra, teraz się nabijam, ale do SMT bym nie porównywał, bo Megateny mają jeszcze klimat, rozbudową fabułę i często kombinują z systemem walki. Póki z kolei to chamskie odcinanie kuponów w stylu Call of Duty czy Assassin's Creed (dobra, trochę przesadzam - większe). Za gimbusa grałem ostro i namiętnie, wiele lat później znowu próbowałem się wciągnąć, ale stwierdziłem, że skoro seria w ogóle nie poszła do przodu to w takim razie to nie ma sensu. Ale żeby nie było - nie dziwę się ludziom, ktrórzy mimo wszystko wciąż się tym jarają... tylko nie wiem skąd niby to z&z.

Jeżeli mówimy o ślamazarnym rozwoju serii, to porównanie do SMT przecież pasi. Zarówno mainlinowy Shin Megami Tensei jak i mainlinowe Pokemony dopiero w 2013 przeszły z widoku z pierwszej osoby / rzutu izometrycznego na 3D. System walki oparty na demonach i elementach również jest podobny do walk stworkami. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że Poki są bardziej różnorodne i dają większą swobodę w doborze środków walki. Prawie 20 typów, setki stworów i masa możliwości, żeby je wszystkie wykorzystać.
Klimat to kwestia gustu. Też wolę mroczną, post apokaliptyczną wizję świata w grach Atlus, ale chętnie dam się wciągnąć w kolorową przygodę od Nintendo. Klimacik jest zacny, ale po prostu inny. Muzyka w Pokach na przykład trzyma od zawsze stale wysoki poziom.
Ludzie się dlatego tak jarają nową częścią i inni mają z&z, bo to pierwsza odsłona od 2005 roku, która nie odcina kuponów tylko dostarcza samo mięsko. Na tyle shitu ile jest do roboty w X/Y musiałbyś zebrać parę spin-offów MT do kupy. Trochę Style Savvy, szczypta Harvest Moon, klasyczny dungeon crawling, sporo walk i wreszcie sprawny, ogarnięty online - dla mnie dobrze skonstruowany pakiet, który nie musi się wstydzić porównań z topowymi jRPGami, mimo całej tej swojej "mainstreamowości" a la CoD.
  • 0

#14 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 22:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No tak, tylko ile masz tych Megatenów? SMT, Persony, Digital Devil Sagi, Devil Summonery, Devil Survivory itp. itd- każda z nich ma inną fabułę, każda posiada inny styl graficzny, różny system walki, rozwoju postaci oraz klimat. To jest jedna wielkia seria podzielona na różne gry, seria która na przestrzeni lat się ROZWIJA. A pokemony "tylko sobie tu siedzą i się masturbują". Nie ma porównania.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 22 października 2013 - 22:04

  • 0

#15 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 22:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Uhuhu, Taikun pierwszy raz w życiu pyka coś od Nintendo i już się kreuje na wielkiego znafcę. Grubo :hihi:

 

pierwszy raz :olo: 


  • 0

#16 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 22:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A co, za gnoja udało Ci się dorwać do automatu z Donkey Kongiem?


  • 0

#17 burnstein Napisany 22 października 2013 - 22:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Do twojej s... a w sumie to nie, zbyt zgrany tekst.


  • 0

#18 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 22:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Kazuo za słabe teksty walisz żebym w ogóle podejmował rękawice, tyraj residenta dalej :^^:


  • 0

#19 Tawotnica Napisany 22 października 2013 - 22:10

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

No tak, tylko ile masz tych Megatenów? SMT, Persony, Digital Devil Sagi, Devil Summonery, Devil Survivory itp. itd- każda z nich ma inną fabułę, każda posiada inny styl graficzny, różny system walki, rozwoju postaci oraz klimat. To jest jedno wielkie uniwersum podzielone na różne gry, uniwersum które na przestrzeni lat się ROZWIJA. A pokemony "tylko sobie tu siedzą i się masturbują". Nie ma porównania.

Not sure if serious. Pokemony mają ze dwa razy więcej spin-offów niż Megami Tensei :ftopa: Snap, Conquest czy TCG to górna półka. Rangers, Mystery Dungeon i Rumble dolna + mnóstwtwo różnych simów, puzzli, popierdółek pomiędzy i uwierz albo nie, ale oprócz wynaturzeń typu Pokemon Puzzle League większość można podciągnąć pod jedno uniwersum.
  • 0

#20 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 22:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A ile z tych spin-offów jest faktycznie grywalnych dla zwykłych graczy, a nie tylko zapaleńców robiących w majty na samo słowo "pokemon", ile rzeczywiście znanych przeciętnemu graczowi, a ile w ogóle wydanych poza Japonią? Chociaż, żeby nie być nie fair - kilka z tych spinnów znam i nawet nie wiem czy nie bawiłem się przy nich lepiej niż przy zwykłych poksach - vide Pokemon Trading Card Game na GBC (które wciąż notabene mam). Nie będę się dalej sprzeczał - pokepierdółki mnie już nie jarają, nie widzę w tej serii zbyt wielkiego progresu, a już tym bardziej powodu do zazdrości posiadaczom 3ds'a - są na tej platformie lepsze gierki, których można zazdrościć.

 

 

Kazuo za słabe teksty walisz żebym w ogóle podejmował rękawice, tyraj residenta dalej :^^:

No luz, idź już wbij kolejny level Dżiglipafowi miszczu Pokemon :hihi:


 


  • 0

#21 Tawotnica Napisany 22 października 2013 - 22:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

A ile z tych spin-offów jest faktycznie grywalnych dla zwykłych graczy, a nie tylko zapaleńców robiących w majty na samo słowo "pokemon", ile rzeczywiście znanych przeciętnemu graczowi, a ile w ogóle wydanych poza Japonią?

 

No wiesz, to MegaTeny są raczej dla zapaleńców, a Atlus jest synonimem niszowego wydawcy. Pokemony to w większości papka dla mas, ale przynajmniej wychodzą na całym świecie, a o Shin Megami Tensei IV w Europie po przejęciu Index przez Segę wciąż się muszę martwić, bo nagle poznikało ze wszystkich list wydawniczych.

 

Nie będę się dalej sprzeczał - pokepierdółki mnie już nie jarają, nie widzę w tej serii zbyt wielkiego progresu, a już tym bardziej powodu do zazdrości posiadaczom 3ds'a - są na tej platformie lepsze gierki, których można zazdrościć.

 

bo nie grałeś ;) a z tym z&z to wiadomo, że na wyrost jest. Poki nawet średniej 90% na MC nie wyciągnęły  :sad:


  • 0

#22 Daddy Napisany 22 października 2013 - 23:00

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Bitte sehr, Herr Ober :u2:


  • 0

#23 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 23:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

kto te wątki wydziela, one tak nie maja sensu :fp:


  • 0

#24 Daddy Napisany 22 października 2013 - 23:12

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

To chyba jasne, że ten ja. Zrobiłem to specjalnie dokładnie tak, handluj żółty stworku :u2:


  • 0

#25 burnstein Napisany 22 października 2013 - 23:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Córka Dediemu te nazwy tematów wymyśla.


  • 0

#26 Daddy Napisany 22 października 2013 - 23:28

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Obawiam się, że jednak jej ojciec. See, that's just me :reggie:


  • 0

#27 Schrodinger Napisany 22 października 2013 - 23:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

ty tak twierdzisz


  • 0

#28 Daddy Napisany 22 października 2013 - 23:37

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Trudno w to uwierzyć? #foreveryoung #krysyswiekuśredniego


  • 0

#29 Kazuo Napisany 22 października 2013 - 23:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

SMT_I_angel.jpg

 

 

Jak zaczną kiedyś wymyślać takie pokemony jak w SMT, to chętnie wrócę do tej serii :cf:

 

 

 


  • 0

#30 burnstein Napisany 22 października 2013 - 23:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

#alzheimer


  • 0