Skocz do zawartości

Zdjęcie

Danganronpa: Happy Trigger Havoc

Spike Chunsoft NISA Vita

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 26 października 2013 - 20:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:

O3iClBp.jpg
7XBWevt.jpg
11GmxoI.jpg
ECJWEF4.jpg

Long story short: Danganronpa to taki Ace Attorney ze szczyptą Persony w stylu high school anime (sic). Oprócz podobnego do AA podziału na część 'investiagtion' i 'class trial' w tej drugiej jeszcze do miksu dorzucone są elementy zręcznościowe, rytmiczne. Brzmi nieźle, chociaż oprawa trochę odrzuca, kreska mi w ogóle nie podchodzi.
Remake gry z PSP wydanej w 2010 tylko w kraju kwitnącej wiśni trafi za sprawą Nippon Ichi do Europy na początku przyszłego roku.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 02 grudnia 2013 - 12:21

  • 0

#2 Kaxi Napisany 27 października 2013 - 12:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 130 Postów:

Już Ci mało Phoenixa Wrigta? Czy pocieszasz posiadaczy Vity? ;)


  • 0

#3 nole Napisany 10 lutego 2014 - 13:39

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 717 Postów:

No i mamy kolejnego po VLR kosiora w gatunku adventure\visual novel na Vitę! :cooo: 

Recęzja:

 

http://www.psnstores...er-happy-havoc/

 

Od groma zalet:

 

- Great story and characters
- Daily/Deadly life and the Class trials feel cohesive; great pacing.
- Great soundtrack and localization
- Making it through a class trial is very rewarding
- Twists that make me shout "WHAT!?" a bit too loud.
- The execution sequences are very creative
- Lots and lots and lots of other things

 


  • 0

#4 michalmarek77 Napisany 10 lutego 2014 - 13:55

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Ciekawy artek / recenzja na temat wersji PSP...

 

http://atarionline.p...l&id=1391889557


  • 0

#5 Dixi Napisany 10 lutego 2014 - 16:10

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Recenzje są mega zachęcające, wygląda na kolejny must have  :mog: Mam trochę zaległości, więc poczekam z kupnem do pierwszej przeceny. 40$ to na naszym PSN będzie pewnie około 160 złotych jak nie więcej :)


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 10 lutego 2014 - 16:11

  • 0

#6 Schrodinger Napisany 10 lutego 2014 - 16:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
uuu jaranko, zajebiście wygląda :D
  • 0

#7 Tawotnica Napisany 22 sierpnia 2014 - 03:36

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:
Zacząłem grać w Danganronpa i pluję sobie w brodę, że tak długo zwlekałem z zakupem tej gierki. Muszę się jeszcze zastanowić po skończeniu pierwszego rozdziału gdzie ją umiejscowić między „totally awesome” a „totalny crap”. Momentami nie miałem pojęcia w co ja do cholery grałem.
Danganronpa to kolaż, sklejka, misz-masz, kogel-mogel od szalonych Japończyków ze Spike Chunsoft. Danganronpa to Virtue’s Last Reward x Ace Attorney x Persona x Hatsune Miku na kwasie. :mog:

Screeny z materiałów promocyjnych zupełnie nie oddają surrealistycznego klimatu gierki, który już od samego początku sugeruje „oh my, to się nie skończy dobrze” . Grubo ciosane 3D i poruszanie się niczym w FPSie w korytarzykach między pomieszczeniami. Płaskie postacie sterczące z ziemi niczym w Paper Mario. Stylowy, personowy UI. Genialne zbliżenia twarzy niczym w Kill La Kill czy TTGL, a w tym wszystkim jeszcze miejsce na pixel art oraz panele komiksowe.

Spoiler


To wszystko jest jedna gra. Jestem zniszczony, zaorany, rozwalony. Tak bardzo wygywa Happy Trigger Havoc.

Soundtrack też jest świetny. Można by puścić gdzieś pomiędzy kawałkami „Monkey Rhubarb” Aphex Twina i pasowałoby jak ulał, nikt by się nie skapnął, że to nie z Danganronpy.

Sam setting i historia są szybko wytłumaczone. Monokuma, maskotka serii, biało-czarny misiu to taki Zero z VLR - sadysta, który czerpie radość z rozpaczy swoich zakładników. Zamknął on więc piętnastu wyjątkowych uczniów w elitarnej szkole i postawił im następujący warunek opuszczenia swojej uczelni:

Spoiler


Wszystko jasne? Kto teraz myśli, że to sztampowe umiejscowienie akcji i kolejny japoński „high-scool visual novel” może się przygotować na zakute śrubami okna, kamery z karabinami maszynowymi, dużo makabrycznych niespodzianek…

Spoiler


Część VN to bieganie po miejscówkach, obczajanie przedmiotów i gadanie z bohaterami. Jeżeli akurat nie jest pchana do przodu fabuła na zasadzie „idź w to i to miejsce, zrób to czy tamto” mamy czas wolny, który podobnie jak w personach możemy wykorzystać, żeby poprawić swoje relacje z kolegami z klasy. Na podobnej zasadzie „wskaż i kliknij” odbywa się też zbieranie dowodów po morderstwie. Btw. można sterować zarówno przyciskami jak i ekranem dotykowym.

Chaotycznie zaczyna się robić przy osądzaniu mordercy. Nie ma oskarżyciela i oskarżonego tylko trwa otwarta debata między parunastoma paranoicznymi postaciami. Mamy do dyspozycji tzw. „truth bullets” czyli dowody, które uprzednio zebraliśmy, żeby kontrować wypowiedzi naszych kolegów. „Hey, to brzmi przecież jak Ace Attorney! Znajdujesz sprzeczność i prezentujesz dowód! Easy-peasy.” Nein! Here’s the catch: debata jest auto-scrollowana, nie można pauzować i mamy narzucone ograniczenie czasowe.
Możemy dla udogodnienia jedynie spowolnić czas przytrzymując R, ale to nam ściąga pasek koncentracji, więc ciężko nadużywać tej opcji. Dla dodatkowego zamieszania jeszcze wrzucane są od czasu do czasu pytania zamknięte i stop-klatki, gdzie należy wskazać odpowiedni nabój z naszego inwentarza (w pierwszej sprawie było ich 18, just sayin’). To wszystko też oczywiście ograniczone czasem.

Spoiler



Prawdziwa szopka zaczyna się wraz z mową końcową, która jest… komiksem. Komiksem w którym musimy uzupełnić brakujące panele na podstawie tego, co wydedukowaliśmy w trakcie rozprawy. Na czas.

Spoiler


To rozwiązanie jest zaskakująco dobre. :doge:
Na tym nie koniec. Ostateczny cios zadajemy domniemanemu mordercy w… minigierce rytmicznej. No przecież! To zupełnie logiczne!

NOT

ale fajne. :D X/trójkąt/X/trójkąt/X/trójkąt

Nie mam pytań. Pokłady szaleństwa, kwaśna oprawa i fakt, że za scenariusz odpowiadają goście od Zero Escape dobrze rokuje tej giereczce. Początek mnie zmiótł, czekam jeszcze tylko na większy mindfuck i twisty.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 24 sierpnia 2015 - 05:29

  • 8

#8 burnstein Napisany 22 sierpnia 2014 - 07:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 048 Postów:

Pograłbym sobie, ale z drugiej strony oglądałem to w wersji chińskobajkowej, więc fabularnie to mnie nie zaskoczy.


  • 0

#9 Tawotnica Napisany 29 sierpnia 2014 - 00:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 048 Postów:
Phew... what a ride. Nie było aż tak rozwalające jak VLR czy 999, bo cała historia okazała się dosyć płytka, ale daję Danganronpie niejednego bowdowna za pomysł i wykonanie.

Spoiler


Warto zaznaczyć, że mimo na prawdę dłuuuugich sekcji przełażonych i przegadanych to jest gra. Przy każdej kolejnej rozprawie pojawiały się nowe elementy typu absorbowanie wypowiedzi i używanie ich jako pocisku w potyczce słownej, przeszkadzajki w formie fioletowego tekstu, który należy zestrzelić X'em albo kończące się naboje w segmencie rytmicznym. Miałem nawet parę takich sytuacji, gdzie rozpracowałem już dawno zagadkę i wiedziałem w co uderzać, ale zwyczajnie nie trafiłem albo zabrakło mi czasu po usunięciu przeszkód. Szczerze mówiąc szwankujący celownik bardziej mnie wkurzał niż wchodził na ambicję, ale chwała twórcom za to, że dosyć skutecznie spróbowali wprowadzić element zręcznościowy go konsekwentnie rozwijali.

Trochę szkoda, że przy tym wszystkim najlepszy element w kompozycji jaką jest Danganronpa nie został podobnie potraktowany - komiksowe końcówki mi się najbardziej podobały, a one pozostały niezmienione. Bez mrugnięcia okiem bym przyjął całą taką gierkę, bazującą na odkrywaniu faktów i ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności na panelach.

Przez makabryczny klimat egzekucji i przerysowane do bólu postacie Danganronpa nigdy nie wytworzyła takiego klimatu napięcia jak gry z serii Zero Escape, a bardziej niż poznanie całej intrygi ciekawiło mnie komu następnemu pęknie psycha. No i to jest chyba najmocniejszy element gierki. Pękające psychy i świetne reakcje:

Spoiler


Nie brakowało też fanserwisu:

Spoiler


ani twistów, raczej mnóstwo małych, składających się powoli w całość niż jeden konkretny duży. To trochę pozostawiło niedosyt, bo bardzo przyjemnie się zatapiało w zakręcony świat pełen beznadziei i desperackich bohaterów. Cóż, dobrze że dwójeczka już wychodzi za tydzień, puhuhuhuhu :hihi: Preorder złożony. Kto by pomyślał, że takie dobre gry wychodzą na Vitę, nyohohoho. :cf:

Jeszcze raz wspomnę, że bardzo sobie chwalę soundtrack oraz in-game art (do drugiej części dodają art book w preorderze):







http://www.youtube.com/watch?v=xOpHT6gZ0Rs

Przez większość czasu jest bardzo "personowo", ale kakofoniczny monokuma theme wygrywa:

http://www.youtube.com/watch?v=ELfxtdEakhk

Spoiler

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 24 sierpnia 2015 - 05:32

  • 3

#10 Schrodinger Napisany 29 sierpnia 2014 - 00:57

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
w playasia jest teraz chyba za stufkę :hmmm:
  • 0

#11 Ney Napisany 03 września 2014 - 16:11

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Gierka jest przez tydzień w promocji na PSN i mocno mnie korci :) . Ale taki Last Reward mi nie podszedł więc sam już nie wiem...


  • 0

#12 Starh Napisany 04 września 2014 - 03:54

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gierka jest przez tydzień w promocji na PSN i mocno mnie korci :) . Ale taki Last Reward mi nie podszedł więc sam już nie wiem...

Dananronpa to gra w całkowicie innym klimacie niż LR, gorąco polecam jako gracz, który właśnie nie mógł się wkręcić w LR, a danganropa mnie wgniotła w fotel totalnie :) 


  • 0

#13 Schrodinger Napisany 04 września 2014 - 09:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:
mialem brac z playasia ale chyba wezwa to promo
  • 0

#14 Wezyr Napisany 04 września 2014 - 09:04

Wezyr

    LACHONARIUM

  • Forumowicze
  • 10 373 Postów:

Ile wychodzi w promocji? Gra wygląda na mega dopieszczoną, a takich tytułów chcę :)


  • 0

#15 Daddy Napisany 22 sierpnia 2015 - 22:09

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Tawot, dałem Ci plusa za drugi długi post (pierwszy czytałem dawno temu), choć zawierał on spoilery (bo będąc w rozdziale 2. wiedziałem, kto w nim nie zginie :sadcf: )

 

Ja teraz oram i się zakochałem w historii i bohaterach. Dodatkowo równocześnie jadę anime, ale tylko do momentu, w którym doszedłem w giereczce, i bardzo fajne to odczucie, choć pewnie nikt z Was tak do tego nie podchodził :olo:

 


  • 0

#16 Daddy Napisany 24 sierpnia 2015 - 23:58

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Jestem po 2. procesie. Ta gra miażdży mi jądra ._.

 

Nigdy chyba nie zżyłem się tak z wymyślonymi postaciami jak w tej grze - nie licząc Hiro i Hifumiego, leję na nich :cf:


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 24 sierpnia 2015 - 23:59

  • 1

#17 Starh Napisany 25 sierpnia 2015 - 14:42

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Jestem po 2. procesie. Ta gra miażdży mi jądra ._.

 

Nigdy chyba nie zżyłem się tak z wymyślonymi postaciami jak w tej grze - nie licząc Hiro i Hifumiego, leję na nich :cf:

 

Hiro ma dobre teksty jak z nim social linki robisz :D


  • 0

#18 Daddy Napisany 25 sierpnia 2015 - 14:46

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:
To dopiero w school mode, na razie go olewam, nie przepadam za takimi sztucznie odrealnionymi klimatami ;)
  • 0

#19 Daddy Napisany 07 września 2015 - 20:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

 

Jestem po 2. procesie. Ta gra miażdży mi jądra ._.

 

Nigdy chyba nie zżyłem się tak z wymyślonymi postaciami jak w tej grze - nie licząc Hiro i Hifumiego, leję na nich :cf:

 

Hiro ma dobre teksty jak z nim social linki robisz :D

 

 

Miałeś rację, potem też rozwija skrzydła i jeszcze bardziej odrywa się od rzeczywistości.

 

Skończyłem fabułę i jadę School Mode, bo chcę mieć platynę w tej cudnej bajce :please:


  • 0

#20 Godot Napisany 18 września 2015 - 22:10

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jestem po pierwszej rozprawie. Ależ ta gra jest poryta! Jeżeli ktoś chce sobie wyobrazić klimat niech sobie weźmie pierwszą Piłę i doda do tego prowadzącego w stylu Jokera z Batmana. Totalna psychoza! Wszystko poza tym opisał Tawot i jeżeli ktoś lubi takie gierki to atakować bez wahania, to perła!
  • 2

#21 Daddy Napisany 18 września 2015 - 23:22

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Yo :dad:

 

Ja właśnie robię 4. School Mode i wpada platyna :duda:

 

A potem od razu włączam Dangę 2.


  • 0

#22 Starh Napisany 19 września 2015 - 00:34

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Danga 2 całościowo jeszcze lepsza, ale na początku można mieć pewne zarzuty co do klimatu (zmiana miejscówki).  

 

Recka na zachętę, której pewnie nie potrzeba :P 

http://www.ppe.pl/re...l_idealny_.html


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 19 września 2015 - 00:36

  • 1

#23 Godot Napisany 24 września 2015 - 12:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Miałem przerwę, ale dokończyłem drugą sprawę. Robi się coraz bardziej zakręcenie, aczkowiek motywu drugiego zabójstwa nie kupuję.

Spoiler

  • 0

#24 burnstein Napisany 24 września 2015 - 12:59

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 048 Postów:

Doszukujesz się za dużo logiki w pokręconej japońszczyźnie. I ogólnie logiki w emocjach ;)


  • 0

#25 Daddy Napisany 24 września 2015 - 14:28

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Miałem przerwę, ale dokończyłem drugą sprawę. Robi się coraz bardziej zakręcenie, aczkowiek motywu drugiego zabójstwa nie kupuję.

Spoiler

 

Spoiler

  • 0

#26 Daddy Napisany 24 września 2015 - 14:34

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Danga 2 całościowo jeszcze lepsza, ale na początku można mieć pewne zarzuty co do klimatu (zmiana miejscówki).  

 

Recka na zachętę, której pewnie nie potrzeba :P

http://www.ppe.pl/re...l_idealny_.html

 

Nie czytałem całej, bo nie chciałem sobie spoilować nic, nie patrzyłem na screeny - szczególnie, że jest jeden z komiksu opisującego całe morderstwo i widziałem łysego wyginającego się, co mi sugeruje, że mordercą jest jakaś dziewczyna albo zwinny koleś, co zawęża możliwości - i dopiero na końcu zobaczyłem, że to Ty ją napisałeś - następny po Tawocie, co nie umie obrazków bez spoilerów wklejać :olo:

 

Ja wbiłem platynę w D1 i dziś pewnie włączę D2, ale już mi się nie chce robić platyny, bo trzeba miśków szukać, nie będę tego robił z opisem za 1. razem, a nie chce znowu powtarzać gry czy School Mode. Choć kto wie, może jednak :olo:


  • 0

#27 Starh Napisany 24 września 2015 - 16:01

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

 

Danga 2 całościowo jeszcze lepsza, ale na początku można mieć pewne zarzuty co do klimatu (zmiana miejscówki).  

 

Recka na zachętę, której pewnie nie potrzeba :P

http://www.ppe.pl/re...l_idealny_.html

 

Nie czytałem całej, bo nie chciałem sobie spoilować nic, nie patrzyłem na screeny - szczególnie, że jest jeden z komiksu opisującego całe morderstwo i widziałem łysego wyginającego się, co mi sugeruje, że mordercą jest jakaś dziewczyna albo zwinny koleś, co zawęża możliwości - i dopiero na końcu zobaczyłem, że to Ty ją napisałeś - następny po Tawocie, co nie umie obrazków bez spoilerów wklejać :olo:

 

Żaden spoiler w tym obrazku z komiksu, postaci zawsze są tak przedstawione w d2.


  • 0

#28 Daddy Napisany 24 września 2015 - 16:25

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 926 Postów:

Tak wygięte śmiesznie na środku ekranu (nie przyglądałem się dokładnie, tylko coś takiego mi mignęło)? Jak tak, to spoko.


  • 0

#29 Godot Napisany 07 października 2015 - 17:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

5 chapter, początek. OMG, ale się działo!

 

Spoiler


  • 0

#30 Godot Napisany 09 października 2015 - 23:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Skończyłem!

 

Spoiler


  • 0



Inne z tagami: