Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emulacja PSXa na PieCu


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Jakiego emulatora używacie? (31 użytkowników głosowało)

Jakiego emulatora używacie?

  1. EmuRayden (1 głosów [3.12%])

    Procent głosów: 3.12%

  2. Głosowanie ePSXe (20 głosów [62.50%])

    Procent głosów: 62.50%

  3. FPSe (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  4. PCSX (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  5. pSX (4 głosów [12.50%])

    Procent głosów: 12.50%

  6. PSXeven (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  7. SSSPSX (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  8. VGS (1 głosów [3.12%])

    Procent głosów: 3.12%

  9. nie emuluje PSXa (6 głosów [18.75%])

    Procent głosów: 18.75%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Pico Napisany 06 sierpnia 2006 - 10:03

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Jak sam temat mówi rozchodzi się o emulację PSXa na poczciwych PeCetach, które IMO nie są zbyt dobrą platformą do gry. Ale no cóż...
Sam PSXa nie mam już od ponad roku, a niekiedy chciałoby się pograć...

Więc tutaj mamy sprawę emulacji PSXa. Robicie to, emulujecie szaraka? Jakich emulatorów używacie? Podoba wam się takie rozwiązanie jak gra na emu, jeśli nie mamy PSXa? Co jest plusem, a co minusem emulacji?



Ja sam używam emu do grania w takie tytuły jak FF IX czy Ridge Racer (zaznaczam, że niemalże wszystkie gry działają idealnie, prawie identycznie wyglądając jak na konsoli, na tv), a używam ePSXe 1.5.2. Mam podpięte 3 Duale pod PieCa, więc nie jest źle ;). I jeszcze blisko kanapa... :D.
No ale cóż... to nie to samo co normalne granie na konsli przed tv :nie:, ale... nie jest źle :^^:.
  • 0

#2 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2006 - 13:43

Gość__*
  • Goście
ja uzywam epsxe 1.6.0 i super jest :)
na p4 1,5 256MB RAM i 64 mb grafiki gra sie wypas :)

a Ty pico zaktualizuj sobie http://www.epsxe.com/download.php
  • 0

#3 Pico Napisany 06 sierpnia 2006 - 13:49

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

a Ty pico zaktualizuj sobie

Ej Kingu... Ja gram na 1.5.2, ponieważ przy 1.6.0 jest niekiedy problem z kilkoma grami ;). np. zwieszają się jak używa się takiego pluginu jaki Ja używam :).
  • 0

#4 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2006 - 14:07

Gość__*
  • Goście
aha no jak tak to ok :)

a moje ulubione gry z emu to ridge racery :P
ridge racer, ridge racer evolution, rage racer, ridge racer type 4
no i crash 1,2,3 :)
  • 0

#5 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2006 - 18:22

Gość__*
  • Goście
Ja jeszcze dodatkowo używam zestawu konfigów Delta - zawiera menadżera kart pamięci i inne fajne rzeczy, to nakładka na ePSXe ułatwiająca życie :)
  • 0

#6 keogh Napisany 21 sierpnia 2006 - 15:36

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
. .
  • 0

#7 keogh Napisany 12 października 2006 - 20:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Zmieniam zdanie. odkryłem pSX - rewelacja !!! idealna emulacja jak, czuje sie jakbym grał na zwykłym pleju. Bez zbędnych configów, wszystko chodzi cacy i przede wszytskim wygląda to normalnie. Polecam pSX, no :]
  • 0

#8 Gość__* Napisany 12 października 2006 - 21:25

Gość__*
  • Goście
obadam bo ePSXe czasem mnie wkurza.......
  • 0

#9 keogh Napisany 12 października 2006 - 21:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
powaga pSX rox, tylko ścignij jeszcze biosa 1001 bo w standardzie raczej nie ma, no chyba, że masz takowego. I jeszcze do pochwał pSX`a z płytek idzie idealnie, żadnych haków, igła. ISO też bez problemów. Powtarzam jeśli chcesz mieć grafe jak na pleju, bez głupich ePSXe`owych błedów i configów, tylko pSX :] Acha jedyny minus (chyba, że głupi jestem) nie da sie dać full screana, tylko w oknie ale można je dać maksa.
  • 0

#10 Gość__* Napisany 16 października 2006 - 13:35

Gość__*
  • Goście
przetestowałem i powiem ze jak dlamnie wypas. wszystko działa jak należy (no prawie) problem jest z normalnymi cd. umnie emulator ustawił sobie jako domyślny virtualny cd który sie zchrzanił i nie moge go usunąć. kiedy próbuje przekierować na inny dostaje informacje o nizmożnośći otworzenia cd czy cuś...... da sie to zmienić?

inna sprawa to obrazy cd inne niż bin. mam parasite eve jako plik img czy jakoś tak i nie wiem czy da sie to jakoś odpalić?

a full screen jest możliwy po naciśnieciu alt + enter tylko że obraz sie paszteci niemiłosiernie (przynajmniej mi).

I ostatnia sprawa to czy sa jakies inne wersję ( w domyśle "lepsze") niz 1.9? jeżeli tak proszę o kontakt.......

EDIT: juz wiem ze nie chodzi o to jaki cd jest używany ale o to że poprostu z jakiegoś powodu nie chce czytać płyt nagarnych jako "normalne" orginałów zresztą tez nie........
  • 0

#11 Gość__* Napisany 17 października 2006 - 07:32

Gość__*
  • Goście
dobry tez jest emulator psxa na xboxie :)
  • 0

#12 soki95 Napisany 23 czerwca 2007 - 09:15

soki95

    Toad

  • Narybek
  • 7 Postów:
Może ktoś wie jak emulować parasite eve 2 ma psx'a?
Ja mam taki problem ze właczam gre i robi sie czarny obraz(run iso-parasite eve 2)
Mam wiec pytanie.Czy to wina złego torrent?Jezeli tak to przez co polecacie sciagaci gre?
A moze ktos zna konfiguracjie do tej gry(plugin i biosy)?Za wszelką pomoc z góry bardzo dziekuje. Pozdrawiam!!!
Ps:ta gra nie masz szans wejsci.Czemu to nie wiem ale spedzony czas na konfiguracji sam za siebie mowi...
A jaka jest NAZWA tego miagicznego PLUGINU?Mam epsxe1.5.2 i 1.6.0 oraz pSX i tez nie działą.czarny obraz a gra mi sie napewno dobrze sciagła. pozdrawiam
  • 0

#13 Gość__* Napisany 23 czerwca 2007 - 09:18

Gość__*
  • Goście
Ściągnij sobie pSX - emulator, który korzysta z software'owego pluginu graficznego, tzn. nie poprawia grafiki, jak np. wtyczka Pete's OpenGL, tylko emuluje ją z dokładnością 1:1. A na samym emulatorze chyba wszystkie gry, jakie mam chodziły wyśmienicie - nawet MGS, który pod ePSXe z wtyczką OpenGL nawet nie chciał się odpalić...
Po prostu - zmień emulator na pSX i zapomnij o problemach z emulacją PSX'a.
  • 0

#14 Pico Napisany 23 czerwca 2007 - 10:27

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Może ktoś wie jak emulować parasite eve 2 ma psx'a?
Ja mam taki problem ze właczam gre i robi sie czarny obraz(run iso-parasite eve 2)
Mam wiec pytanie.Czy to wina złego torrent?Jezeli tak to przez co polecacie sciagaci gre?
A moze ktos zna konfiguracjie do tej gry(plugin i biosy)?Za wszelką pomoc z góry bardzo dziekuje. Pozdrawiam!!!
Ps:ta gra nie masz szans wejsci.Czemu to nie wiem ale spedzony czas na konfiguracji sam za siebie mowi...
A jaka jest NAZWA tego miagicznego PLUGINU?Mam epsxe1.5.2 i 1.6.0 oraz pSX i tez nie działą.czarny obraz a gra mi sie napewno dobrze sciagła. pozdrawiam

Soki, a sprawdziłeś forum na http://www.psemu.pl/ ? Tam niemalże zawsze pomogą ;]
  • 0

#15 Gość__* Napisany 23 czerwca 2007 - 12:39

Gość__*
  • Goście
PE2 works fine from the time that I have played my m8's on ePSXe, and the settings I used are the same I use now:

Plugin: Pete's D3D Driver 1.1.53
Author: Pete Bernert
GFX card: NVIDIA GeForce2 GTS/GeForce2 Pro

Resolution/Color:
- 1280x1024 Fullscreen - [32 Bit]

Textures:
- R8G8A8A8
- Filtering: 3
- Caching: 2

Framerate:
- FPS limit: on
- Frame skipping: off
- FPS limit: 60

Compatibility:
- Offscreen drawing: 2
- Framebuffer texture: 2
- Alpha multipass: on
- Mask bit: off
- Advanced blending: hardware

Misc:
- Scanlines: off [0]
- Unfiltered FB: off
- Dithering: off
- Full vram: off
- Game fixes: on [00000001]
  • 0