Skocz do zawartości

Zdjęcie

Persona 5

Atlus Sega PS3 PS4 XONE XSX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
452 odpowiedzi na ten temat

#361 Kazuo Napisany 23 maja 2017 - 05:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Raczej to drugie, ale na pewno nie będziesz zawiedziony. Nier to japońszczyzna w najlepszym wydaniu. 


  • 0

#362 Bzduras Napisany 23 maja 2017 - 05:42

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Hm. Mnie jeszcze znudzić nie zdążyła, ale ja lubię gimbusiarskie opery mydlane. Skins UK też obejrzałem :< Chociaż faktycznie po szybkim i konkretnym prologu akcja mocno zwolniła i się wlecze niespiesznym tempem.
  • 1

#363 Tawotnica Napisany 23 maja 2017 - 07:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:

Prawie wszyscy tu grali w P5 po Nierze, więc ciężko żeby Persona fabularnie zrobiła dobre wrażenie. Do tego to trzecia 'taka sama' odsłona serii (i najdłuższa gra ever) i formuła imo zaczyna trochę nużyć. Grze a la Persona 5 bez elementów social sima bez wahania dałbym 9 albo 10 (nazywa się Tokyo Mirage Sessions ;p)


  • 0

#364 oranje Napisany 23 maja 2017 - 08:20

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
A ja wolę te szkolne dramy od zwiedzania pałaców
  • 2

#365 Kaxi Napisany 23 maja 2017 - 09:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

Jak to, w Tokyo Mirage nie ma żadnych social aspektów?


  • 0

#366 Tawotnica Napisany 23 maja 2017 - 11:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:

No nie ma. Są side story między kolejnymi rozdziałami za które odblokowuje się stage rank, działający na zasadzie fate system z devil survivor. 

 

Znajdziesz opcje dialogowe, którymi można zawstydzić niektóre postacie w tych zadaniach pobocznych, ale romansowania i zarządzania czasem wolnym nie ma. 


  • 0

#367 Kazuo Napisany 24 maja 2017 - 21:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

06tNkfW.jpg

 

 

tak się czasy zmieniły


  • 0

#368 Bzduras Napisany 25 maja 2017 - 07:06

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Justine i Caroline są świetne, takie Big Bossy trochę ;)
  • 0

#369 Kazuo Napisany 25 maja 2017 - 19:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

One są ok, tylko ten hiroł to jakaś sierota :olo:


  • 0

#370 Kaxi Napisany 31 maja 2017 - 10:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

Wczoraj grałem chyba ze 3 godziny i ani razu nie było opcji wejść do Pałacu/Mementos :( 

 

Spoiler

 

Im dalej, tym z pacingiem gorzej. Zwłaszcza, że uzasadnione to było słabo.

 

 

On a brighter note, plus za zlecenia w mementosie wynikające z

 

Spoiler


  • 0

#371 twilitekid Napisany 31 maja 2017 - 11:29

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Czy ta gra jest słusznie najwyżej ocenianym tytułem na PS4 (pomijając remastery z PS3)?


  • 0

#372 Schrodinger Napisany 31 maja 2017 - 11:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

nie


  • 0

#373 bartezoo Napisany 31 maja 2017 - 11:53

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

tak


  • 0

#374 burnstein Napisany 31 maja 2017 - 11:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

być może


  • 0

#375 Bzduras Napisany 31 maja 2017 - 15:44

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Na pewno!
  • 0

#376 Kazuo Napisany 31 maja 2017 - 20:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Po 130 godzinach grania (kończę, został mi ostatni boss) stwierdzam, że na pewno nie. To już nawet dwie poprzednie Persony są o wiele lepsze. 


  • 0

#377 Kaxi Napisany 31 maja 2017 - 20:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 158 Postów:

Mówiłem to niemal od początku ;)

 

Z tym, że nie "nawet", poprzednie dwie są po prostu tak dobre.


  • 0

#378 Kazuo Napisany 31 maja 2017 - 20:55

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Racja, to "nawet" było niepotrzebne. P3 i P4 to kozaki, natomiast na "piątkę" ewidentnie zabrakło pomysłu, gameplayowo to tylko delikatny lifting względem poprzedniczek, a fabuła jest wręcz okropna. Dobra gra, może nawet bardzo, ale żaden wielki hicior, średnia na metacritic to jakieś nieporozumienie.


  • 0

#379 cappo Napisany 02 czerwca 2017 - 15:06

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:

Jakby ktoś chciał przekonać się na własnej skórze, czy Persona 5 zasługuje na 95% na metakrytyku i jak się ma do poprzednich odsłon, to zapraszam do kupna:

 

http://nikogoforum.p...4/#entry1832716

 

 


  • 0

#380 Kazuo Napisany 02 czerwca 2017 - 22:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gra skończona. 130 godzin, postacie dobiłem do 85 lv. ale w sumie niepotrzebnie aż tyle, bo ostatni boss był żałosny i pewnie nawet z 70 levelem by padł (mówię o hardzie, nie chcę nawet wiedzieć jak łatwy musiał być na normalu). Jestem troszkę rozczarowany, spodziewałem się godnej kontynuacji poprzednich Person, ale widzę że Atlus powoli zaczyna się wypalać i wzorem zachodnich kolegów odcinać kuponiki. Za wyjątkiem dungeonów absolutnie żaden element nie został tu zrobiony lepiej niż w Personie 3 czy 4, a niektóre (fabuła, postacie, muzyka) są wręcz o wiele gorsze. Najbardziej chyba boli, że z mrocznego klimatu trzeciej Persony nie zostało tu niemal nic, wszystko jest kolorowe do porzygu, scenariusz wesolutki na całego i na domiar złego strasznie przewidywalny. Zresztą obecność kocura Morgany wyraźnie daje do zrozumienia do jakiej grupy odbiorców kierowany jest ten tytuł. A szkoda, bo ta seria ma potencjał na bycie czymś bardziej dorosłym. Zabawne jest to, że gra trwająca 130 godzin ma tylko jeden w miarę dobry zwrot akcji. Scenarzyści powinni zostać wyjebani na zbity pysk, bowiem pacing jest tragiczny, sama przygoda zdecydowanie się ciągnie i nie dostarcza praktycznie żadnych wrażeń. Paradoksalnie gra się świetnie. Formuła choć oklepana wciąż się sprawdza, turowy system walki błyszczy, a zbieranie i miksowanie person sprawia wiele frajdy. Tylko tyle i aż tyle wystarczyło, żeby przykuć mnie na tyle godzin i dobrze się bawić, niestety ten motyw już więcej nie przejdzie. Seria potrzebuje jakichś większych zmian, nie wystarczy kopiować w kółko z poprzednich odsłon i owinąć byle jaką fabułką. Przy takim FFXV bawiłem się znacznie lepiej. 7/10


  • 1

#381 Schrodinger Napisany 02 czerwca 2017 - 23:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

mocno hejtowałem FFXV za gówniane questy, miałką fabułę, drewniane postaci i idiotyczny scenariusz ALE tam działał gameplay, walki było sporo i był zajebista, tutaj może i jest zajebista, ale z biegiem czasu staje się powtarzalna, pacing (takie modne słówko w tym temacie) ssie, brak niemożliwości swobodnego podróżowania po dungeonach to w 2017 roku jakiś żart i przez to gameplay nie działa, a działał FF15 i dlatego tą grę skończyłem, a Persone olałem i już do niej nie wrócę. 


  • 0

#382 Bzduras Napisany 04 czerwca 2017 - 19:03

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Ja z kolei właśnie skończyłem pałac
Spoiler
, 45h za mną i nadal jestem oczarowany giereczką. Rozwija się powoli, owszem. Na chwilę obecną brak jakiegoś większego celu, zgadzam się. Ale samo granie daje tyle radochy, jest tak dobrze przemyślane (wszelakie opcje oszczędzające czas i zbędne klikanie, jak fast-traveling, możliwość zaakceptowania invite'a i od razu ruszenie na miejsce), stylistyka tak spójna, że nie obrażam się na P5 w żadnym stopniu. Dzisiaj siadło mi 7 godzin z giereczką, zaraz wezmę prysznic i będę cisnąć dalej.

FFXV niestety nie ma do niej podjazdu, jak tu wieszczą co niektórzy. Tamten tytuł przed paczami z fabułą był nie do końca kompletny, ograniczony na różne nielogiczne sposoby i gdyby nie fajny system walki oraz piękny świat (no i świetne zakończenie całości) nie byłby w stanie przykuć do siebie na dłużej. P5 pomimo niedoróbek wciąga jak bagno, przynajmniej mnie. Jak na razie solidny kandydat do tytułu RPGa roku w moich oczach
  • 0

#383 Bzduras Napisany 20 czerwca 2017 - 07:48

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Pytanie do tych, co przeszli (czyli do Kazuo :olo:): jak długie jest

Spoiler
Nie wiem, czy uda mi się przejść dzisiaj giereczkę dysponując circa 4-5 godzin, a chciałbym poznać zakończenie całości jak najszybciej ;)


  • 0

#384 Kazuo Napisany 20 czerwca 2017 - 19:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Masz na myśli ostatni dungeon? To chyba najkrótszy ze wszystkich "lochów", ale później

 

Spoiler

 

a więc jeszcze ładnych kilka godzin przed Tobą ;) 


  • 0

#385 Bzduras Napisany 20 czerwca 2017 - 20:27

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Dzisiaj pokonałem ostatniego bossa, enging zostawiam sobie na jutro. Serce mi się kraje, że ta giereczka w ogóle ma zakończenie :(
  • 0

#386 Kazuo Napisany 20 czerwca 2017 - 20:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja po 130 godzinach grania (gdzie ostatnie 30 naprawdę już cisnąłem na siłę) przyjąłem ten fakt z ulgą :olo:


  • 0

#387 Bzduras Napisany 20 czerwca 2017 - 21:39

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Ja po 93 mam niedosyt. Nie czaję Waszych zarzutów, a że Szrota to już w ogóle beczka za odłożenie gierki w 1/6, ale mi siadła idealnie
  • 0

#388 oranje Napisany 20 czerwca 2017 - 21:45

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Boże, jeszcze nie tak dawno jak rozmawialiśmy byłeś za mną (pałac Futaby), a teraz konczysz grę, a ja ciągle w tym samym miejscu :olo:
  • 1

#389 Kazuo Napisany 20 czerwca 2017 - 21:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No Szrot często olewa dobre giereczki, ostatnio chyba nawet wypiął się na Nioh  :retard:

 

 

I żeby nie było, mi się P5 podobała, fajna gra, z tym że media niepotrzebnie narobiły hajpu zwiastując niby najlepszą część serii, w rzeczywistości trójka i czwórka były o wiele lepsze, przynajmniej dla mnie. Problemem piątki jest też to, że jest zwyczajnie za długa, przy tak powtarzalnym gameplay'u (no sorry, ale zróżnicowany to on na pewno nie jest) potrafi wynudzić, ten tytuł powinien być co najmniej ze 30-40 godzin krótszy. 


  • 0

#390 Bzduras Napisany 21 czerwca 2017 - 05:49

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Pytanie bez sarkazmu: w czym oprócz historii lepsze były P3 i P4? Obie te części mają również powtarzalny gameplay, o wiele słabiej zrealizowane dungeony (wolę rozwiązanie z P5, gdzie każdy dungeon jest zrealizowany od podstaw i unikalny, a jak ktoś woli losowo generowane lochy to wskakuje do Mementos) i w zasadzie jedynym naprawdę lepszym aspektem poprzedniczek jest ten oslawiony pacing historii oraz jej jakość. Jako gra P5 jest przemyślana lepiej moim zdaniem. Moja szklana kula podpowiada mi, że wspomnienia poprzedniczek przysłaniają Ci osąd ;) Po pracy obejrzę zakończenie, ale już wiem, że z oceną niżej niż 9,5/10 nie zejdę - przez te 90+ godzin bawiłem się wyśmienicie i nie odczułem znużenia ani przez moment, więc inaczej być nie może. A motyw przewodni gry, czyli
Spoiler
jak w ryj strzelił odzwierciedlają Polskę AD 2017 :olo: Już myślałem, że ostatnim bossem będzie Kijowski z armią KODeinistów
  • 0



Inne z tagami: