Skocz do zawartości

Zdjęcie

Persona 5

Atlus Sega PS3 PS4 XONE XSX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
455 odpowiedzi na ten temat

#391 Kazuo Napisany 21 czerwca 2017 - 19:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No akurat fabuła poprzedniczek to około 50% ich wartości, więc tak bym tego minusa w odniesieniu do P5 nie bagatelizował. Poprzednie części miały ciekawsze postacie, lepszą intrygę i gęściejszy klimat, zwłaszcza Persona 3, która była dosyć mroczna i nie miała debilnych maskotek. Nadużywane tu "pacing" to oczywiście słowo klucz, bo przez tę wadę piątka bardzo cierpi, jakoś w P3 i P4 nie nudziłem się nawet przez chwilę, natomiast w ostatniej części modliłem się na kolanach, żeby te pajace skończyły już p*erdolić i pojawił się nowy dungeon. Sorry, ale przewijanie przez 2 godziny nudnych dialogów to dla mnie żadna przyjemność, a ten motyw pojawia się tu nader często. Kolejna istotna rzecz - gameplay jest mocno schematyczny i w dwóch poprzednich Personach poniekąd też taki był, z tym że one były jeszcze dosyć "świeże" i nie zajmowały bagatela 100+ godzin, więc nie było to aż tak odczuwalne. P5 z kolei jest już trzecią "nowoczesną" Personą, w dodatku praktycznie bez istotnych zmian w mechanice rozgrywki. Tyle czasu w produkcji, tyle lat od czasu premiery części czwartej i twórców nie było stać na większe zróżnicowanie zabawy? Słabo, nawet biorąc pod uwagę te dungeony z krwi i kości. Bardzo mi się też nie podobała muzyka, w tej grze nie ma nawet jednego kawałka, który by mi zapadł w pamięci, a te z poprzedniczek potrafię sobie nawet teraz zanucić, zwłaszcza fenomenalne battle theme'y. 

 

Szklana kula niestety Ci szwankuje, poprzednie Persony po prostu były lepsze, piąteczka tylko delikatnie rozwija niektóre ich elementy, ale pod wieloma względami wypada gorzej. Jak dla mnie to po postu zabrakło tu pomysłu. Niemniej szanuję Twoje zdanie i rozumiem, że Tobie gra mocno przypadła do gustu :)


  • 1

#392 Schrodinger Napisany 21 czerwca 2017 - 19:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Ja po 93 mam niedosyt. Nie czaję Waszych zarzutów, a że Szrota to już w ogóle beczka za odłożenie gierki w 1/6, ale mi siadła idealnie


Mam grać w giereczkę, która mi nie podpasowała bo innym się podoba? Dorośnij :^^:
  • 0

#393 Bzduras Napisany 22 czerwca 2017 - 06:21

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

 

No akurat fabuła poprzedniczek to około 50% ich wartości, więc tak bym tego minusa w odniesieniu do P5 nie bagatelizował. Poprzednie części miały ciekawsze postacie, lepszą intrygę i gęściejszy klimat, zwłaszcza Persona 3, która była dosyć mroczna i nie miała debilnych maskotek. Nadużywane tu "pacing" to oczywiście słowo klucz, bo przez tę wadę piątka bardzo cierpi, jakoś w P3 i P4 nie nudziłem się nawet przez chwilę, natomiast w ostatniej części modliłem się na kolanach, żeby te pajace skończyły już p*erdolić i pojawił się nowy dungeon. Sorry, ale przewijanie przez 2 godziny nudnych dialogów to dla mnie żadna przyjemność, a ten motyw pojawia się tu nader często.

Rzecz subiektywna, dla mnie był to odpowiednik lekkiego anime o ratowaniu świata. Ale oczywiście jeśli Tobie poprzedniczki podobały się bardziej to masz do tego prawo i nie neguję, że warstwa fabularna była w nich lepsza - po prostu dla mnie Persona jest bardziej time-management simem niż mroczną opowieścią i tak też potraktowałem piątą część.

 

Kolejna istotna rzecz - gameplay jest mocno schematyczny i w dwóch poprzednich Personach poniekąd też taki był, z tym że one były jeszcze dosyć "świeże" i nie zajmowały bagatela 100+ godzin, więc nie było to aż tak odczuwalne. P5 z kolei jest już trzecią "nowoczesną" Personą, w dodatku praktycznie bez istotnych zmian w mechanice rozgrywki. Tyle czasu w produkcji, tyle lat od czasu premiery części czwartej i twórców nie było stać na większe zróżnicowanie zabawy? Słabo, nawet biorąc pod uwagę te dungeony z krwi i kości.

Tu masz rację. Chociaż sprawdzoną formułę z kilkoma usprawnieniami przywitałem z kwikiem radości to rozumiem co masz na myśli.

 

Bardzo mi się też nie podobała muzyka, w tej grze nie ma nawet jednego kawałka, który by mi zapadł w pamięci, a te z poprzedniczek potrafię sobie nawet teraz zanucić, zwłaszcza fenomenalne battle theme'y.

A tu z kolei się nie zgodzę, bo u mnie OST lata na głośnikach co jakiś czas dla przyjemności. Muzykę P5 ma rewelacyjną i z pamięci mogę zanucić sporo kawałków z gry.

 

Szklana kula niestety Ci szwankuje, poprzednie Persony po prostu były lepsze, piąteczka tylko delikatnie rozwija niektóre ich elementy, ale pod wieloma względami wypada gorzej. Jak dla mnie to po postu zabrakło tu pomysłu. Niemniej szanuję Twoje zdanie i rozumiem, że Tobie gra mocno przypadła do gustu :)

Rąsia-rąsia, wszystko rozumiem w Twoim toku rozumowania. Mi po prostu gra bardzo przypadła do gustu i to, co dla Ciebie jest wadą dla mnie jest nią w znacznie mniejszym stopniu i przymykam na nią oko :)

 

Mam grać w giereczkę, która mi nie podpasowała bo innym się podoba? Dorośnij :^^:

Nie, beka z Ciebie i Twojego jarania się gierkami, które po paru godzinach przechodzi i zmienia się w wiadro pomyj. To chyba przez quest z Baronem :olo:


  • 1

#394 Schrodinger Napisany 22 czerwca 2017 - 07:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Giereczki są po prostu słabe i mają gówniane scenariusze
  • 0

#395 Bzduras Napisany 22 czerwca 2017 - 07:38

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Skoro tak twierdzisz to pewnie tak jest


  • 0

#396 Schrodinger Napisany 22 czerwca 2017 - 08:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Oj już się nie obrażaj, gierka jest ok, fajnie dopracowana i efektowna w chuj, ja się po prostu od niej odbiłem z tego samego powodu co od trójki i czwórki, przez tą całą teen drama i robienie social linków, gdyby gierka miała konstrukcję standardowego jRPGa z takim systemem walki to bym orał w opór, a tak po prostu zasypiałem przy tych dialogach.

I tak, Wiedźmin dorzucił tutaj swoje trzy grosze ;)
  • 0

#397 Bzduras Napisany 22 czerwca 2017 - 08:50

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Nie obrażam się, nie spodobało Ci się i tyle. Ja z kolei straciłem sens gamingowego życia po tej gierce na najbliższe kilka dni i mam kaca


  • 0

#398 Kazuo Napisany 22 czerwca 2017 - 17:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Rób platynę :)

 

 

I tak, Wiedźmin dorzucił tutaj swoje trzy grosze ;)

 

Nie ujmując nic Wiedźminowi - całe szczęście, że są jeszcze gry z innym podejściem, tak do gameplayu jak i sposobu przedstawiania fabuły. Gdyby nagle Persona stała się open worldem z dziesiątkami questów i zbieraniem grzybków czy tam króliczych odchodów w lesie, żeby później zrobić z nich wywar przeciw demonom, to bym dopiero rzygnął. Z jednej strony szkoda, że Atlus stoi w miejscu i nie potrafi rozwinąć swoich gier, z drugiej cieszę się, że japońscy developerzy nie są aż tak zapatrzeni w zachodnie gry i potrafią zrobić coś po swojemu. Co by nie mówić o Personie, ta seria ma własny, unikatowy styl i to w dalszym ciągu jest jej wielki atut. 


  • 2

#399 Bzduras Napisany 22 czerwca 2017 - 19:50

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

 

Rób platynę :)

Zlewam trofiki ;) Do czasu Crasha Wipeout i Bloodborne będą moją terapią, jak znajdę na nie czas. Ale w przyszłości zrobię NG+, bankowo!


  • 0

#400 Kaxi Napisany 30 czerwca 2017 - 09:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Co robi spotykanie się ze swoją dziewczyną po wymaksowaniu confidanta?


  • 0

#401 Tawotnica Napisany 30 czerwca 2017 - 09:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

parę scenek i dialogów, możesz zapraszać dziewczynę do swojego pokoju i w ten sposób marnować czas.


  • 1

#402 Godot Napisany 30 czerwca 2017 - 10:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tapczan ma 100% racji! Trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby męczyć się z grą tylko dlatego, że się wydało pieniądze. Nie podoba się? To kosz! Czas nie jest z gumy! Ja wiem, że jak ktoś nie ma życia to może sobie przechodzić jakieś gówniane giereczki po 100 godzin, ale blagam! Takie akcje to w gimnazjum, a nie w prawdziwym życiu. Oczywiście propsuję zachowanie Tapczana i popieram
  • 2

#403 Bzduras Napisany 30 czerwca 2017 - 10:56

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
I mieć satysfakcję, że chociaż w grze zarukałeś ;)
  • 1

#404 Schrodinger Napisany 30 czerwca 2017 - 11:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Tapczan ma 100% racji! Trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby męczyć się z grą tylko dlatego, że się wydało pieniądze. Nie podoba się? To kosz! Czas nie jest z gumy! Ja wiem, że jak ktoś nie ma życia to może sobie przechodzić jakieś gówniane giereczki po 100 godzin, ale blagam! Takie akcje to w gimnazjum, a nie w prawdziwym życiu. Oczywiście propsuję zachowanie Tapczana i popieram


No kurwa! Stary, dobry Greg wrócił!
  • 1

#405 filip Napisany 30 czerwca 2017 - 12:34

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Tapczan ma 100% racji! Trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby męczyć się z grą tylko dlatego, że się wydało pieniądze. Nie podoba się? To kosz! Czas nie jest z gumy! Ja wiem, że jak ktoś nie ma życia to może sobie przechodzić jakieś gówniane giereczki po 100 godzin, ale blagam! Takie akcje to w gimnazjum, a nie w prawdziwym życiu. Oczywiście propsuję zachowanie Tapczana i popieram

 

W 100% się zgadzam.

 

Nie rozumiem jednak, jak mając tak zdrową opinię jak powyższa można zbierać gry na tzw. "kupkę wstydu".

 

Dla mnie to stoi w dysonansie, bo z jednej strony zdejmujesz z siebie zupełnie presję ogrywania tego, co już kupiłeś tylko dlatego, ze to kupiłeś, ale z drugiej strony wywierasz ją na sobie tylko dlatego, że recenzenci wykręcili fajne cyferki na metacritics.

 

Luźna uwaga, pozdrawiam :kwiatek:


  • 0

#406 Godot Napisany 30 czerwca 2017 - 12:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wiesz, jako człowiek oświecony powinieneś spróbować giereczek wysoko ocenianych, żeby wyrobić swoją opinię. Ale już granie kilkanaściey kilkadziesiąt godzin w grę tylko dlatego, że wysoko oceniona, albo, że w końcu wydałeś kasę jest dowodem posiadania słabego charakteru. I nadmiaru wolnego czasu, tudzież braku życia
  • 0

#407 Tawotnica Napisany 01 grudnia 2017 - 11:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
https://gematsu.com/...top-two-million

2000000 x Persona 5 \o/
  • 0

#408 bartezoo Napisany 01 grudnia 2017 - 11:44

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Wiesz, jako człowiek oświecony powinieneś spróbować giereczek wysoko ocenianych, żeby wyrobić swoją opinię. Ale już granie kilkanaściey kilkadziesiąt godzin w grę tylko dlatego, że wysoko oceniona, albo, że w końcu wydałeś kasę jest dowodem posiadania słabego charakteru. I nadmiaru wolnego czasu, tudzież braku życia

 

Nie każdy jest przegrywem życiowym, który chce się zaje.bać takie ma smutne życie, także weź nie pier.dol o słabym charakterze. 


  • 0

#409 Godot Napisany 01 grudnia 2017 - 11:59

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:


Wiesz, jako człowiek oświecony powinieneś spróbować giereczek wysoko ocenianych, żeby wyrobić swoją opinię. Ale już granie kilkanaściey kilkadziesiąt godzin w grę tylko dlatego, że wysoko oceniona, albo, że w końcu wydałeś kasę jest dowodem posiadania słabego charakteru. I nadmiaru wolnego czasu, tudzież braku życia


Nie każdy jest przegrywem życiowym, który chce się zaje.bać takie ma smutne życie, także weź nie pier.dol o słabym charakterze.

Jakąś osobistą nutkę poruszyłem? ^_^
  • 0

#410 bartezoo Napisany 01 grudnia 2017 - 12:04

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Co? W którym miejscu? Raczej widze u ciebie mocny ból dupy, że ktoś może poświecić 100h na granie w jakąś gierke w spokoju bez konieczności wybierania drzewa na którym chce się rozpier.dolić. 


  • 0

#411 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 12:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Gregowi kończy się czas na wolności, nie ma czasu na gierki po 100h
  • 1

#412 Godot Napisany 01 grudnia 2017 - 12:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Właśnie skończyłem stugodzinną Zeldę, a teraz gram w kilkudziesięciogodzinnego Mariana. I to bez wmawiania sobie, że gram w zajebiste gry :)

Ten post był edytowany przez Greg dnia: 01 grudnia 2017 - 12:11

  • 0

#413 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 12:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

*
POPULARNY POST!

Nikt tu nie gra w gry na siłę - może prócz Dediego, ale to zjeb - więc nie wmawiaj sobie że jesteś zajebisty. Jesteś pojebem, któremu brak własnego zdania i opinii na temat gierek, grasz tylko w to co dostało wyboostowane ocenki. Zelda jest ok, ale Marian na te 97 nie zasłużył, to bardziej gra na 85 właśnie. My gramy w to co chcemy, nie patrząc na ocenki, które od kilku / kilkunastu lat straciły jakąkolwiek wartość i nie wmawiamy sobie że gramy w cream della cream giereczkowego biznesu, ty próbujesz dowartościować się graniem w giereczki z wysokimi ocenkami, co samo w sobie jest chore ale więcej od gościa co publicznie pisał że chce się zajebać i zostawić swoje dziecko na pastwę losu oczekiwać więcej chyba nie mogę. Pozdrawiam i sklej już pizde bo brzmi jak Raikoh odpalający swój fullretard mode
  • 10

#414 Godot Napisany 01 grudnia 2017 - 12:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Masz rację :(
  • 0

#415 Schrodinger Napisany 01 grudnia 2017 - 12:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Wiem. Kup Xeno p3dale.

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 01 grudnia 2017 - 12:27

  • 1

#416 Godot Napisany 01 grudnia 2017 - 12:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie ma opcji :cf: Jak coś kupię to Danganronpę 3. Z jRPG mam Personę 4 Golden. Zainstalowałem na Vita, jak się wciągnę (a bardzo chcę :( ) to kupię Xeno.
  • 0

#417 bartezoo Napisany 01 grudnia 2017 - 12:44

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Nikt tu nie gra w gry na siłę - może prócz Dediego, ale to zj** - więc nie wmawiaj sobie że jesteś zajebisty. Jesteś pojebem, któremu brak własnego zdania i opinii na temat gierek, grasz tylko w to co dostało wyboostowane ocenki. Zelda jest ok, ale Marian na te 97 nie zasłużył, to bardziej gra na 85 właśnie. My gramy w to co chcemy, nie patrząc na ocenki, które od kilku / kilkunastu lat straciły jakąkolwiek wartość i nie wmawiamy sobie że gramy w cream della cream giereczkowego biznesu, ty próbujesz dowartościować się graniem w giereczki z wysokimi ocenkami, co samo w sobie jest chore ale więcej od gościa co publicznie pisał że chce się za***ać i zostawić swoje dziecko na pastwę losu oczekiwać więcej chyba nie mogę. Pozdrawiam i sklej już pizde bo brzmi jak Raikoh odpalający swój fullretard mode

 

Pięknie wyjaśnione. Szanuje :sir:


  • 0

#418 Danteusz Napisany 01 grudnia 2017 - 13:22

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Nie ma opcji :cf: Jak coś kupię to Danganronpę 3. Z jRPG mam Personę 4 Golden. Zainstalowałem na Vita, jak się wciągnę (a bardzo chcę :( ) to kupię Xeno.

Które to podejście do Persony? :D


  • 0

#419 bartezoo Napisany 01 grudnia 2017 - 13:26

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Dobre oceny więc będzie próbował do skutku. 


  • 1

#420 filip Napisany 01 grudnia 2017 - 21:43

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Nikt tu nie gra w gry na siłę - może prócz Dediego, ale to zj** - więc nie wmawiaj sobie że jesteś zajebisty. Jesteś pojebem, któremu brak własnego zdania i opinii na temat gierek, grasz tylko w to co dostało wyboostowane ocenki. Zelda jest ok, ale Marian na te 97 nie zasłużył, to bardziej gra na 85 właśnie. My gramy w to co chcemy, nie patrząc na ocenki, które od kilku / kilkunastu lat straciły jakąkolwiek wartość i nie wmawiamy sobie że gramy w cream della cream giereczkowego biznesu, ty próbujesz dowartościować się graniem w giereczki z wysokimi ocenkami, co samo w sobie jest chore ale więcej od gościa co publicznie pisał że chce się za***ać i zostawić swoje dziecko na pastwę losu oczekiwać więcej chyba nie mogę. Pozdrawiam i sklej już pizde bo brzmi jak Raikoh odpalający swój fullretard mode

 

 

22374129.gif


  • 0



Inne z tagami: