Skocz do zawartości

Zdjęcie

Virtual Console - które gry powinny się tam znaleźć


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
251 odpowiedzi na ten temat

#121 Tawotnica Napisany 29 grudnia 2014 - 22:22

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Fire Emblem: The Sacred Stones (Nintendo, GBA VC) - €6.99/£6.29
The peaceful kingdom of Renais has been attacked by its ally the Grado Empire. The heirs to the throne of Renais must free their homeland and uncover the secret behind the Grado treachery. This acclaimed chapter of the strategy role-playing series brings a gripping new storyline and many new features. Command your armies of soldiers - from familiar Pegasus Knights to brand new units like the Mage Knights - and battle across more than 20 levels of epic sword and sorcery action.

F-Zero GP Legend (Nintendo, GBA VC) - €6.99/£6.29
The year is 2201 and the ultra high-speed F-ZERO is the most popular sport in the universe. Take control of eight different characters; from veteran Captain Falcon to newcomer Rick Wheeler: a cop injured in the past who is re-awoken to help bring down the criminal gangs exploiting F-ZERO for their own gain. In Story Mode, speed through a series of narrative-led races across the galaxy while competing in four Grand Prix cups. You can also set your best laps in Time Attack, and master special challenges in Zero Test mode.

 

następna najlepsza gra na GBA wychodzi w czwartek na VC. Jak ktoś się nie załapał na program ambasadora 3DSa, to teraz ma szansę na WiiU nadrobić Sacred Stones. Polecam świeżakom serii jako następną odsłonę po Awakening, bo SS jest w porównaniu do reszty Emblemów dosyć prostą grą. 


  • 0

#122 ramzes64 Napisany 31 grudnia 2014 - 10:34

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

To fakt, jedna z najlepszych gier na GBA, ale nie Megaman (sory Tawot) tylko Kuru Kuru Kururin ! Kurde, jak ja żałuję, że część na Gamecube była wydana tylko w Japonii

 

akurat Kururin na GameCube jest podobno przystępny

http://retroage.net/...:gry&Itemid=498

Sam musze sie zainteresowac wersja na GC - bo ten z GBA bardzo mi sie podobal


  • 1

#123 funditto Napisany 31 grudnia 2014 - 12:08

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Nie mam freeloadera, a dla samego Kururina nie uśmiecha mi się go kupować ;)


  • 0

#124 Tawotnica Napisany 12 stycznia 2015 - 10:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

15.01:
 

Axelay (Konami, SNES VC) - €7.99/£5.49
Pilot the prototype Axelay ship against a mysterious alien armada intent on conquering the galaxy. Use your wide range of weaponry across vertical and horizontal scrolling stages – from planets of flame to sprawling space stations – on your way to destroying the aliens’ base. Axelay is renowned for its excellent arcade-style graphics, high quality sound, and intense yet rewarding gameplay developed by Konami’s masters of the shooter genre. This is the US version of the game.

Demon's Crest (CAPCOM, SNES VC) - €7.99/£5.49
From a lowly enemy in the Ghosts ‘n Goblins series, to spin-off Gargoyle’s Quest, Firebrand the demon now finds himself fighting to restore peace in the demon realm. Firebrand must recover the six stones of the powerful Demon’s Crest before they fall into the claws of his nemesis Phalanx. As well as being able to breathe fire, and fly, Firebrand can transform into six unique guises with special abilities that will prove invaluable to his quest. With three different endings to discover, can you save the realms from total anarchy? This is the US version of the game.

 

w zeszłym tygodniu była posucha i same crapy z NESa, za to w tym aż dwa kraszerki:

 

Axelay to najlepszy shoot 'em up na SNESa, nie wiem nawet czy nie jeden z najlepszych na maszynki 16-bitowe. Plansze wertykalne i horyzontalne jak w Life Force, wykorzystanie Mode 7, świetna muzyka od kompozytorów Castlevanii. 

 

Demon's Crest z kolei to jedna z najmroczniejszych i najtrudniejszych platformówek na Super Nintendo. Metroidowa konstrukcja świata, Mega Manowy system broni (a raczej transformacji) i klimat niczym Castlevania: SoTN. 

 


  • 0

#125 Kaxi Napisany 12 stycznia 2015 - 12:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

pics or don't care ;)


  • 0

#126 Tawotnica Napisany 12 stycznia 2015 - 12:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

spokojnie, będą w giereczkowych skrinusiach pod koniec tygodnia  ^_^


  • 0

#127 Kaxi Napisany 14 stycznia 2015 - 22:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Ściągnął ktoś już SMG2? Jest za 40zł. Akurat SMG2 dokładnie ograłem, wolałbym jedynkę z Rosaliną ;)

 

Ale:

 

B7UO97IIEAARpxU.jpg

 

A później:

 

uUvHsLQ.png

 

Metroida na pewno kupię!


  • 0

#128 Danteusz Napisany 14 stycznia 2015 - 22:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Wezmę Metroida i DKC


  • 0

#129 Michalson Napisany 14 stycznia 2015 - 22:31

Michalson

    Blanka

  • Narybek
  • 179 Postów:

Ja ściągnąłem, ale na razie nie miałem możliwości, by sprawdzić na telewizorze. Celowanie wiilotem w ekran gamepada to męczarnia...

Bądź co bądź fajnie, że te gry pojawiają w eShopie, a do tego w tak atrakcyjnych cenach. Przeszedłem tylko pierwsze Galaxy, więc powitałem dwójkę z otwartymi ramionami. Ze zbliżających się premier wezmę na pewno jeszcze Punch Out, Metroida i Pandora's Tower. Cieszą szczególnie dwie ostatnie, bo trudno dorwać je w sklepach czy na Allegro.

Mam nadzieję, że pojawi się też Skyward Sword. Na niego również poluję od dłuższego czasu (kiedyś byłem zmuszony sprzedać) - nie ma go zwykle ani na Allegro (widziałem raz, ale za 180 zł i w wersji z hiszpańską okładką więc dzięki), ani w sklepach.


  • 0

#130 lukaszSA Napisany 14 stycznia 2015 - 22:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

SMG kupione, czekam teraz na Metroida :gusta:


  • 0

#131 jakub Napisany 14 stycznia 2015 - 22:52

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Ja ściągnąłem.

 

Wii mnie kompletnie ominęło (jak w zasadzie wszystko co związane z grami w tym czasie) dlatego byłem zachwycony tym co pokazali. Na pewno miałem w planach nabyć Mario Galaxy, ale nie śpieszyło mi się ze względu na to, że mam jeszcze trochę tytułów do ogrania na Wii U. 

Na dajrekcie wydawało się, że zintegrowali nieco Wii z Wii U. W końcu doczekałem się sterowania gamepadem. Mówili też, że będzie dostęp bezpośrednio z menu. Byłem przekonany, że zburzyli w jakimś stopniu barierę Wii Mode i będzie dostęp do MiiVerse, eShopu, Friend listy itd.

 

Wolę wersje pudełkowe, bo można sprzedać albo może ładnie stać na półce ;) No ale skusiłem się, bo 40 zł to bardzo dobra cena (pudełko używane lata za ~80 zł) i trooooochę się rozczarowałem. Ikona w menu to po prostu skrót do Wii Mode. Sterowanie gamepadem nie działa, bo Galaxy nie ma wsparcia dla Classic Controllera, więc w sumie równie dobrze mógłbym kupić płytkę i to tyle z tych ekstra ficzerów.

 

Ale to takie małe rozczarowanie techniczne. Założę się, że sama gra jest świetna, a 40 zł to naprawdę niska cena za mesjasza Mario z Wii. Liczę, że będzie więcej perełek z poprzedniej generacji za taką cenę. Może Fire Emblem? :)


  • 0

#132 Pious Napisany 15 stycznia 2015 - 08:13

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Gral ktos w tego punchouta? Jakos pominalem geb tytul i chyba sie skusze.
  • 0

#133 funditto Napisany 15 stycznia 2015 - 08:47

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Punch-out to świetny szpil ! Najlepiej grało się w niego na padzie, więc w nim powinna działać opcja z gamepadem/ pro controlerem
  • 0

#134 Kaxi Napisany 15 stycznia 2015 - 09:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Gral ktos w tego punchouta? Jakos pominalem geb tytul i chyba sie skusze.

 

 

Świetna gierunia. Śliczna i zabawna. W drugiej połowie strasznie trudna i arkadowa, ale przy okazji niesamowicie motywująca. Wyzwala to oldskulowe uczucie "one more try" :)

 

Może wygrzebię gdzieś recenzję z czasów N+ i wrzucę na bloga.


  • 0

#135 ramzes64 Napisany 15 stycznia 2015 - 22:03

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

ja skusze sie na Kirbiego / musze sprawdzić jak wersje pudełkowe sa wyceniane, i czy sa na Allegro. Jesli cena bedzie duzo wyzsza, to jednak wezme.


  • 0

#136 funditto Napisany 15 stycznia 2015 - 22:55

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

No poniżej stówy to Epic Yarn ani Adventure chyba nigdy na allegro nie było, ale faktycznie najbardziej (oprócz MPT) chyba Nintendo by wymiotło dając Fire Emblem: Radiant Dawn i The Last Story


  • 0

#137 Kaxi Napisany 21 stycznia 2015 - 09:40

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Gral ktos w tego punchouta? Jakos pominalem geb tytul i chyba sie skusze.

 

 

Dałem na Bloga już Donkey Konga:

 

http://blognintendo....ountry-returns/

 

 

Na Punch Out też przyjdzie czas :)


  • 0

#138 Tawotnica Napisany 26 stycznia 2015 - 10:35

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

CJJlE8l.jpg

Castlevania: Circle of the Moon (KONAMI, GBA VC) - €6.99/£6.29
Dracula is rising once again. At the full moon, the resurrection will be complete! As vampire slayer Nathan Graves, you must storm Dracula's castle in time to save your mentor before his life force is used to restore the Count's. In this, the first Castlevania for Game Boy Advance, defeat monstrous enemies and giant bosses, and gain experience points and special abilities to help explore new areas. Combine action and attribute cards to create more than 80 unique magic spells; from fire whips to ice blizzards. Can you whip Dracula into shape?

 

 

zaczynają się pojawiać Castlevanie GBA na VC  :ninjadance:


  • 0

#139 Kaxi Napisany 29 stycznia 2015 - 16:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Czy gry z Wii (SMG2, DKC) mają swoje społeczności na Miiverse?


  • 0

#140 lukaszSA Napisany 29 stycznia 2015 - 16:49

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Nie. Nie.

 

To nie jest Virtual Console. To po prostu pobieralne gry z Wii, które można odpalić bezpośrednio z menu Wii U.


  • 0

#141 Tawotnica Napisany 02 lutego 2015 - 11:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

52414_front.jpg

Mega Man Zero 2 (Capcom, GBA VC) - €6.99/£6.29
One year after the events in Mega Man Zero, the hero gets tricked into helping Neo Arcadia's new commander; becoming caught between Reploids and humans in a new battle to save the world. Blast your way through multiple levels of intense platform-shooter action, using the new Chain Rod to grapple onto ledges, grab items or attack enemies. Also new to Mega Man Zero 2 are Forms - which grant Zero even more powerful abilities, but at a price - and EX Skills which reward the most skilled players with weapons from fallen bosses.

 

dodanie gier z GBA do Virtual Console podniosło tak gdzieś o 600% jakość serwisu. Przynajmniej mogą tydzień w tydzień kraszerami nawalać. :tak: 


  • 0

#142 ACZ Napisany 02 lutego 2015 - 23:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

szkoda, ze te gry nie lądują na 3dsie.


  • 0

#143 Tawotnica Napisany 16 lutego 2015 - 12:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

cZvT16f.jpg

Castlevania Harmony of Dissonance (Konami, GBA VC) - €6.99/£6.29
It has been 50 years since Simon Belmont saved the land from the curse of Dracula. Now, Simon's descendant Juste must venture into the count's castle once more, to solve the mystery of a friend's disappearance. Castlevania: Harmony of Dissonance introduced the attack system Spell Fusion - combining spells and sub-weapons to create new attacks - and brought deeper RPG elements like levelling-up your character. Of course, Juste wouldn't be without his trusty Vampire Killer. Wield your whip as you explore the labyrinthine castle, and seek out the truth that lurks in the shadows.

:sir:

 

pewnie za tydzień/dwa Aria of Sorrow  :ninjadance:


  • 0

#144 fingus Napisany 16 lutego 2015 - 18:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Myślicie, że jest szansa, że te giereczki z gba zawitają kiedyś na new3DSa?
  • 0

#145 Danteusz Napisany 16 lutego 2015 - 19:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Szansa jest :P


  • 0

#146 jakub Napisany 16 lutego 2015 - 19:56

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

Hm, tłumaczyli się tym, że 3DS jest za wolny, tak?

Tutaj są cyferki N3DSa http://3dbrew.org/wiki/Hardware

W skrócie, CPU ma 4 rdzenie zamiast 2, więcej RAM i więcej VRAM. Nie znam się za bardzo jak można (od strony programisty) wykorzystać procesor wielordzeniowy, ale myślicie że da się rozbić obliczenia emulatora GBA na kilka rdzeni? Bo jeżeli nie, to w sumie ta moc nowej konsoli nie ma różnicy. Zakładam, że pamięć tutaj ograniczeniem nie jest.

 

i pewnie wszyscy widzieli, ale zostawiam

http://arstechnica.c...nes-emulator/1/


Ten post był edytowany przez jakub dnia: 16 lutego 2015 - 20:03

  • 0

#147 Danteusz Napisany 16 lutego 2015 - 20:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Przecież oni wciskają kit, wydali gry na GBA dla ambasadorów


  • 0

#148 jakub Napisany 16 lutego 2015 - 20:38

jakub

    Link

  • Narybek
  • 255 Postów:

A wiesz na jakiej zasadzie działają te gry?

Nintendo DS miał w sobie procesor z GBA i cały ten układ został przeniesiony do 3DSa. Gry dla ambasadorów odpalają się tak, że konsola na początku wchodzi w tryb DSa, a potem w tryb GBA. Nie masz dostępu do menu, do MiiVerse, jak zamkniesz konsolę, to ona nie zasypia (chyba), w activity logu lecą godziny, baterię żre to strasznie, a podobno same gry wyglądają naprawdę słabo. Daleko tutaj do jakości, którą prezentują tytuły z Virtual Console.


  • 0

#149 Danteusz Napisany 16 lutego 2015 - 20:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Gry z Wii na Wii U też tak działają i jakoś tu problemu nie było
  • 0

#150 lukaszSA Napisany 16 lutego 2015 - 20:59

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

No właśnie. Jest precedens, to może coś wymyślą.

 

Choć gry z GBA są już na Wii U


  • 0