Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

PC PS3 PS4 Square Enix MMO

• Zaloguj się by odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#31 Tawotnica Napisany 10 styczeń 2018 - 23:30

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10810 Postów:

caV63SH.jpg

NV4egJP.jpg

Heavensward done. 40 minut creditsów znowu obejrzane :olo: 

Dużo lepsze niż podstawka, praktycznie pod każdym względem. Latające chocobosy (i inne wierzchowce) mocno usprawniają sidequesting, poza tym fajnie ich zdobywanie jest wplecione w main quest. Każdy nowy region zaczynamy bez możliwości latania i musimy wykonać 5 zadań + zerbać 10 kryształów na mapie. 

Mimo nieco wtórnej pętli nowy region -> zbieranie kryształów -> bossek -> w cholerę sidequestów po odblokowaniu latania nie nudzi się i jest dość różnorodnie. Nie wspominałem wcześniej chyba o tym, że dungeony na hard nie tylko mają mocniej bijących i wytrzymalszych przeciwników, ale też mocno przemodelowany layout samego labiryntu i nowy moveset dla bossków. Taki jakby remix znanej już miejscówki. 

Np. jeden z lochów to biblioteka, w której mid-boss na normal to był robak w książce, dość łatwy do ubicia, bo tylko raz na jakiś czas robił atak aoe na pół planszy i łatwo było się za niego schować. Na hard wylazł z książki i zaczął ją przyzywać, aby spadała z góry na graczy :doge: 

Fabularnie bywa prze-epicko z wieloma z wstawkami telenoweli brazylijskiej pomiędzy. Kto tu się nagle okazuje siostrą, synem, bratem kogoś innego to ja nawet nie. :o 

Do tego iście Finalowa oprawa i można tracić życie na bieganie od znacznika do znacznika, czytając po drodze ściany tekstu. Square zna swoich fanów i co chwila serwuje im throwbacki takie jak to:

Matoya's Cave Theme

:tak: 

• 1

#32 Tawotnica Napisany 18 styczeń 2018 - 22:10

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10810 Postów:

Nowe miasto jest  :zakochany:

Spoiler

• 1

#33 Tawotnica Napisany 24 luty 2018 - 22:26

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10810 Postów:
Taki wygląd mój przed ostatnią misją:
myaDmLC.jpg

Doznałem w ciągu prawie 300h rozgrywki niezłej ®ewolucji mmorpgowej.

Od "ale ja lubię zwiedzać, po co tyle fast travel" do "geez, czemu w tym regionie nie ma więcej kryształów do których mogę warpować".

Od "ej, ale dlaczego oni nie czekają na mnie aż cutscenkę obejrzę" do "bosz, ileż można czekać na noobów patrzących na cutscenki".

Od "solowe misje są lepsze, bo mogę sobie sam wyznaczać tempo" do "solowe misje to największa zamuła, dawać więcej raidów"

Od "mmo są za proste, nikogo takie walki" do "k****, dwie godziny na extreme i mam dosyć życia".
a na dodatek między tym całym bieganiem od znacznika do znacznika kryje się kozacka fabuła, w Stormblood jeszcze bardziej niż w poprzednich częściach.

Pewnie w marcu zrobię przerwę, ale teraz to dopiero się zacznie jazda. Do końca abo będzie grube farmienie :gusta: Lakshmi extreme czeka. Dat music:

:tak:

a w sierpniu będę tu: https://www.wildfaer.../en/77-dortmund

August 25, 2018 - Dormund (Konzerthaus) - FINAL FANTASY XIV Orchestra Concert 2018 -Eorzean Symphony-

tu trochę ciemno, bo za późno wdusiłem share:
wWA1Vov.jpg

ALE STORMBLOOD SKOŃCZONE! :good:
  • 3

#34 Tawotnica Napisany 06 marzec 2018 - 20:30

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10810 Postów:
Dalej gram:

n11TvIC.jpg

Item level 333, jeszcze 7 i Byakko extreme, 17 i Kefka extreme. Takie tam farmienie, ale przy okazji atakuję wszystkie te dziwne rzeczy poboczne, które olałem bo cisnąłem fabułę. Sightseeing log jest spoko, bo to nie tylko znajdowanie miejscówek, ale czasem też rozkminianie jak w ogóle się tam dostać.

Największy minus teraz to czas potrzebny na zdobycie dobrego eq. Z dodanego raidu Sigmascape można wymienić za loot ekwipunek na poziomie 360, ale twórcy ograniczyli zdobywanie itemków do 1 na tydzień z każdego z czterech raidów. Cóż, czymś muszą rozciągać rozgrywkę do kolejnej łatki, żeby wysysać ludziom kasę za abo z kieszeni :dunno:
  • 4

#35 Mauro Napisany 07 marzec 2018 - 10:49

Mauro

RS

• Forumowicze
  • 5542 Postów:

O też grałem w FF 14, świetna gra ciągle się zbieram do powrotu ale boje się znowu wchodzić w mmo  :unsure:

Na jakim serwerze grasz Tawot?

Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 07 marzec 2018 - 10:53

• 0

#36 Tawotnica Napisany 07 marzec 2018 - 12:54

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10810 Postów:

Chaos, Omega. 

• 0

Inne z tagami: