Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy XIV: Dawntrail

Square Enix PS3 PS4 PS5 PC XSX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#31 Tawotnica Napisany 10 stycznia 2018 - 23:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

caV63SH.jpg

 

NV4egJP.jpg

 

Heavensward done. 40 minut creditsów znowu obejrzane :olo: 

 

Dużo lepsze niż podstawka, praktycznie pod każdym względem. Latające chocobosy (i inne wierzchowce) mocno usprawniają sidequesting, poza tym fajnie ich zdobywanie jest wplecione w main quest. Każdy nowy region zaczynamy bez możliwości latania i musimy wykonać 5 zadań + zerbać 10 kryształów na mapie. 

 

Mimo nieco wtórnej pętli nowy region -> zbieranie kryształów -> bossek -> w cholerę sidequestów po odblokowaniu latania nie nudzi się i jest dość różnorodnie. Nie wspominałem wcześniej chyba o tym, że dungeony na hard nie tylko mają mocniej bijących i wytrzymalszych przeciwników, ale też mocno przemodelowany layout samego labiryntu i nowy moveset dla bossków. Taki jakby remix znanej już miejscówki. 

 

Np. jeden z lochów to biblioteka, w której mid-boss na normal to był robak w książce, dość łatwy do ubicia, bo tylko raz na jakiś czas robił atak aoe na pół planszy i łatwo było się za niego schować. Na hard wylazł z książki i zaczął ją przyzywać, aby spadała z góry na graczy :doge: 

 

Fabularnie bywa prze-epicko z wieloma z wstawkami telenoweli brazylijskiej pomiędzy. Kto tu się nagle okazuje siostrą, synem, bratem kogoś innego to ja nawet nie. :o 

 

Do tego iście Finalowa oprawa i można tracić życie na bieganie od znacznika do znacznika, czytając po drodze ściany tekstu. Square zna swoich fanów i co chwila serwuje im throwbacki takie jak to:

 

Matoya's Cave Theme

 

:tak: 


  • 1

#32 Tawotnica Napisany 18 stycznia 2018 - 22:10

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

Nowe miasto jest  :zakochany:

 

Spoiler

  • 1

#33 Tawotnica Napisany 24 lutego 2018 - 22:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Taki wygląd mój przed ostatnią misją:
myaDmLC.jpg

Doznałem w ciągu prawie 300h rozgrywki niezłej ®ewolucji mmorpgowej.

Od "ale ja lubię zwiedzać, po co tyle fast travel" do "geez, czemu w tym regionie nie ma więcej kryształów do których mogę warpować".

Od "ej, ale dlaczego oni nie czekają na mnie aż cutscenkę obejrzę" do "bosz, ileż można czekać na noobów patrzących na cutscenki".

Od "solowe misje są lepsze, bo mogę sobie sam wyznaczać tempo" do "solowe misje to największa zamuła, dawać więcej raidów"

Od "mmo są za proste, nikogo takie walki" do "k****, dwie godziny na extreme i mam dosyć życia".
a na dodatek między tym całym bieganiem od znacznika do znacznika kryje się kozacka fabuła, w Stormblood jeszcze bardziej niż w poprzednich częściach.

Pewnie w marcu zrobię przerwę, ale teraz to dopiero się zacznie jazda. Do końca abo będzie grube farmienie :gusta: Lakshmi extreme czeka. Dat music:


:tak:

a w sierpniu będę tu: https://www.wildfaer.../en/77-dortmund

August 25, 2018 - Dormund (Konzerthaus) - FINAL FANTASY XIV Orchestra Concert 2018 -Eorzean Symphony-


tu trochę ciemno, bo za późno wdusiłem share:
wWA1Vov.jpg

ALE STORMBLOOD SKOŃCZONE! :good:
  • 3

#34 Tawotnica Napisany 06 marca 2018 - 20:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Dalej gram:

n11TvIC.jpg

Item level 333, jeszcze 7 i Byakko extreme, 17 i Kefka extreme. Takie tam farmienie, ale przy okazji atakuję wszystkie te dziwne rzeczy poboczne, które olałem bo cisnąłem fabułę. Sightseeing log jest spoko, bo to nie tylko znajdowanie miejscówek, ale czasem też rozkminianie jak w ogóle się tam dostać.

Największy minus teraz to czas potrzebny na zdobycie dobrego eq. Z dodanego raidu Sigmascape można wymienić za loot ekwipunek na poziomie 360, ale twórcy ograniczyli zdobywanie itemków do 1 na tydzień z każdego z czterech raidów. Cóż, czymś muszą rozciągać rozgrywkę do kolejnej łatki, żeby wysysać ludziom kasę za abo z kieszeni :dunno:
  • 4

#35 Mauro Napisany 07 marca 2018 - 10:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 465 Postów:

O też grałem w FF 14, świetna gra ciągle się zbieram do powrotu ale boje się znowu wchodzić w mmo  :unsure:

 

Na jakim serwerze grasz Tawot?


Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 07 marca 2018 - 10:53

  • 0

#36 Tawotnica Napisany 07 marca 2018 - 12:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

Chaos, Omega. 


  • 0

#37 Tawotnica Napisany 26 sierpnia 2018 - 08:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

 

Byłem wczoraj na tym koncercie, robi niesamowite wrażenie na żywo - ciary od pierwszego do ostatniego kawałka. Publiczność nie wzięła się z przypadku, o dziwo ok. 40% to healerzy. Skąd to wiem? Naoki Yoshida, producent gry na wstępie zrobił mały rekonesans pytając publiczność jakimi klasami postaci grają. 

 

Koncert wykonywała Neue Philharmonie Westfalen, trwał ok 2,5h z 15 minutową przerwą między pierwszą (ARR) a drugą (Heavensward) częścią. Nie było Stormblood, bo to widocznie jeszcze za świeży dodatek. Yoshida i kompozytor, Masayoshi Soken co jakiś czas wychodzili na scenę zapowiedzieć kolejne utwory i opowiedzieć trochę trivii. Motyw do trailera Heavensward ponoć powstał w dwa tygodnie (!) i mówimy tutaj o czasie w którym został skomponowany i nagrany. 

 

Ogromny ekran wiszący nad orkiestrą pokazywał odpowiednie do muzyki fragmenty gry i nagrania na żywo wykonawców, więc nawet jak ktoś grał dawno to był w stanie sobie przypomnieć wszystkie walki i najbardziej chwytające za serce momenty z gry. Świetny był patent w którym nagle orkiestra przestała grać i zamarzła w miejscu, a z tła wyłania się ten warian Soken z bębnem i Mooglem za nim, grając motyw zatrzymujący czas. Kto nie grał nie zatrybi o co chodzi, ale cała salę zerwało z krzeseł. 

 

Dla mnie jedną z największych atrakcji był motyw Shivy zagrany wyłącznie kwartetem smyczkowym. Bardziej ciarogennie się nie da! Nie zabrakło Susan Calloway, która zachwyciła publiczność wykonaniem Answers i Dragonsong. Bombastyczny boss theme z Heavensward usłyszeć na żywo i popatrzeć jak się orkiestra ściera z tym utworem :bowdown: 

 

Na koniec były trzy dogrywki i oklaski, aż zaczynały łapy boleć. Kto wytrwał do samego końca mógł zobaczyć Sokena zakradającego się za pianino i grającego jiggle po level upie. :olo: 

 

Takie wydarzenia oddają mi trochę wiarę w społeczność, bo klimat był niesamowicie przyjazny. Ludzie przyjechali z całej Europy do Dortmundu (pierwszy koncert EO w Europie), entuzjazm publiczności był autentyczny i zaraźliwy, co można było zauważyć w przerwie jak każdy wspominał pierwszą część i odpowiadał anegdoty typu "i w ten sposób nauczyłem się stackować". 

 

10/10, poszedłbym raz jeszcze.  

 

 


  • 5

#38 Tawotnica Napisany 16 listopada 2018 - 20:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:


Here are some of the new features and announcements that you can expect from 5.0:

  • Multiple New Jobs
  • Level Increase from 70 to 80
  • Battle System Maintenance (reorganizing roles)
    • TP/MP will be combined into a single resource
  • Areas
    • The Rak’ Tika Greatwood
    • Amh Araeng
  • Beast Tribes
    • The Nu Mou
  • Primals
  • Dungeons (aiming for 9)
  • High-End Raid Series
  • Alliance Raids
  • End-Game Content for Disciples of the Land and Hand
    • Restoration of the Holy See of Ishgard (rebuild with crafters and gatherers)
    • User controlled farms
  • Housing in Ishgard
  • New Gear and Recipes
  • NPC Batlte-Assist “Trust” System
    • Can bring NPCs to clear Shadowbringer dungeons
  • New Game+
    • Replay old missions (Main or side quests) at your current level
  • World Visit System (Cross World Access)
    • Visit worlds in your same data center
    • You can play quests in these visiting worlds
    • Coming out before 5.0
  • New Playable Race (will “probably” be the last)
    • Hinted as a bunny race
  • New North American and European Data Centers and World Regrouping

https://www.hardcore...er-2019/318263/
 
Najs. Wakacje/lato mam z głowy

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 listopada 2018 - 20:45

  • 0

#39 Schrodinger Napisany 16 listopada 2018 - 20:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

trailer ładnie wygląda ale gameplay słaby to wyglądał jak w najgorszym MMORPGach z PC pamietam 


  • 0

#40 mic Napisany 14 grudnia 2018 - 23:01

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Widzę że trochę osób tutaj grało lub nadal gra (Tawot ?) w FF14, a że ostatnio czytam sporo że to jest ostatni dobry Final to mam kilka pytań.
Gra ma już aktualnie kilka rozszerzeń, lecz ponoć jest to też final dobry fabularnie - czy da się / jest sens zaczynać od tej pierwszej wersji aby doprowadzić do tych wszystkich wydarzeń które się odbyły już jakiś czas temu ? Np ten sławny „ending” end of na era ?
Ponoć maja być dodane rozszerzenia które wprowadza możliwość dodania npc do drużyny co sprawi że będzie można traktować grę chyba całkiem jako single player rpg ? Ale czy tak będzie można od tych starszych wersji czy tylko od nowego dodatku ?
Ile zajmuje fabularne „przejście” tego FF ? Czy można traktować płytowe wydania gry jako cd1, cd2 itd ?
Pozdrawiam i liczę na wyjaśnienia tych kwestii ????
  • 0

#41 Tawotnica Napisany 15 grudnia 2018 - 10:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
1.) Grę zaczynasz od A Realm Reborn i przepracowujesz się sprzez dwa już wydane dodatki: Heavensward i Stormblood.

Jeżeli dobrze rozumiem o co ci chodzi, to do wersji sprzed ARR nie ma już dostępu.

Możesz wykupić content jump, żeby pominąć na przykład ARR i zacząć od razu od któregoś dodatku, ale to imo bez sensu.

2.) Wątek główny ARR i HW wychodzi czasowo jak "normalny" jRPG czyli po ca. 70h. Stormblood wydawało mi się nieco krótsze, jakieś 50h. Do tego masz fabularne scenariusze DLC, które łączą dodatki. Na howlongtobeat.com podają w sumie 268h solo.

3.) Co do płytek - jak kupiłem Stormblood to instalka była jedynie do ARR, resztę musiałem dociągać. Płyta musi być w napędzie, żeby odpalić grę.

Najlepiej imo ściągnąć dostępny trial i potem wykupić wersję cyfrową. Shadowbringers kupuję w cyfrze i jakoś miesiąc, dwa przed premierą wracam do abo, żeby cały patch-content ogarnąć, który mnie ominął odkąd przestałem grać.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 15 grudnia 2018 - 10:46

  • 0

#42 Mauro Napisany 15 grudnia 2018 - 12:41

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 465 Postów:

Warto skorzystać z triala 14 dni bodaj i zdecydować czy się chce grać, no i do 20tego levelu chyba można sobie podekspić joby i sprawdzić z czym się to je. 


  • 0

#43 Tawotnica Napisany 04 kwietnia 2019 - 07:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

qbDvcwo.jpg

 

Main-quest z łatek ogarnięty. Mam jeszcze z parę dni abo to się pobawię jeszcze chwilę niebieskim magiem i jestem gotowy na nowy dodatek. Pod względem story to wciąż jeden z najlepszych Finali i Shadowbringer zapowiada się na równie mocny strzał co Stormblood. 


  • 1

#44 nole Napisany 06 lutego 2021 - 05:21

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

:bowdown:

https://youtu.be/mntkjJ4MrLI

 

https://youtu.be/JZznVr_wKbM


  • 1

#45 Danteusz Napisany 06 lutego 2021 - 07:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Rewelka. Z moim tempem zagram za 3 lata :D
  • 0

#46 Tawotnica Napisany 06 lutego 2021 - 08:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

D1! 


  • 0

#47 Kazuo Napisany 06 lutego 2021 - 11:15

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Hype. Nosi mnie strasznie na tę grę, zwłaszcza teraz jak wkręciłem się w FFXII. Kiedyś trochę popykałem w podstawkę, ale szybko się zniechęciłem i od tego czasu próbuję dać grze drugą szansę, trochę się cykam, że pykając samemu nie będzie zbyt grywalnie  :?


  • 0

#48 Danteusz Napisany 06 lutego 2021 - 11:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Jeśli grasz ze względu na fabułę to granie samemu jest optymalne. Podstawka w zeszłym roku została skrócona, wywalili cześć fetch questów. Musisz jednak przez nią przebrnąć, bo wprowadza postacie które są potem istotne.
W zeszłym roku przechodziłem podstawkę (zrobiłem to też jakieś 5 lat temu, ale nic nie pamiętałem), questy między ARR i HS, potem dotarłem do połowy HS. Widać wyraźnie że to co się dzieje po final bossie ARR wskakuje na wyższy poziom fabuły i realizacji, więc przemęcz się i graj dalej w jeden z najlepszych erpegów
  • 1

#49 nole Napisany 18 lutego 2021 - 15:00

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Przed grą cały czas rysuje się świetlana przyszłość. Square właśnie potwierdziło kolejne co najmniej 5 lat wsparcia nowym kontentem oraz cel 30 milionów zarejestrowanych graczy (obecnie 20).


  • 0

#50 Kazuo Napisany 18 lutego 2021 - 16:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Złamałem się i jednak gierka wraz ze wszystkimi dodatkami wjechała na PS4. Do maja (czyli do premiery nowego RE) mam spokój z kupowaniem gier :uff:


  • 0

#51 Danteusz Napisany 18 lutego 2021 - 19:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Jak zrobisz postać na serwerze Odin to jest szansa że kiedyś programy
  • 1

#52 Kazuo Napisany 18 lutego 2021 - 20:38

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Czemu nie. Najpierw rozpykam Yakuzę:LaD, a później już na ostro wjeżdżam w Fajnala. Jak już trochę podleveluję to wtedy dam znać i można wtedy forumkowo ponakurwiać jakieś żelki. 


  • 0

#53 Danteusz Napisany 18 lutego 2021 - 23:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Z jednej strony jestem w połowie pierwszego dodatku, więc masz masę do nadrobienia, z drugiej muszę skończyć Valhallę, potem chyba też program w Yakuze, więc znając Ciebie mnie przeginasz
  • 0

#54 Kazuo Napisany 19 lutego 2021 - 16:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Pewnie szybko się zrównamy :olo: Ile mniej więcej godzin masz nachapane i jaki lv?

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 19 lutego 2021 - 16:33

  • 0

#55 Shinigami Napisany 19 lutego 2021 - 16:49

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
W sumie może też bym pograł, bo jestem ciekaw. Oceny ma dobre. Warto kupić od razu z dodatkami czy pograć triala lepiej?
  • 0

#56 Schrodinger Napisany 19 lutego 2021 - 17:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Kiedyś próbowałem ale wyglądało jak kal
  • 0

#57 Danteusz Napisany 19 lutego 2021 - 19:33

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

Pewnie szybko się zrównamy :olo: Ile mniej więcej godzin masz nachapane i jaki lv?

https://eu.finalfant...racter/29717016

Godzin mam nabite 360, ale to jest razem z graniem jakieś 5 lat temu do napisów końcowych ARR, obecną postać robiłem od początku. Grała też moja żona gdzieś do 20 poziomu, więc ciężko mi powiedzieć ile czasu Tobie to zajmie.

Shini, graj w trial. Teraz w jego ramach jest chyba całe ARR+HS, więc więcej niż do tej pory przeszedłem

Szrot, to gra z PS3, która ma fajny świat i dobrze zbalansowany gameplay

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 19 lutego 2021 - 19:34

  • 0

#58 Kazuo Napisany 20 lutego 2021 - 22:11

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Grafika to najmniej istotna rzecz w MMO, wystarczy zapytać graczy pykających w Tibię :cf: 


  • 0

#59 Shinigami Napisany 20 lutego 2021 - 23:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Pograłem wczoraj 2h, które głównie skupiło się na questach w tej bazie. Na razie szału nie ma, ale też mnie nie odrzuciło. Duży kotoludź był zablokowany jako dlc, więc zacząłem normalnym człowieczkiem.
  • 0

#60 Danteusz Napisany 21 lutego 2021 - 00:12

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Dodatkowe rasy dostajesz kupując dodatki. Pierwsze 20-30h to tutorial, dopiero jak będziesz mieć zaliczonych kilka dungeonów to załapiesz o co w grze chodzi. Jeśli znudzisz się do tego czasu to odpuść, FFXIV staje się coraz lepsze powoli, więc jak na początku zupełnie odrzuci to nie ma sensu brnąć dalej
  • 0



Inne z tagami: