Skocz do zawartości

Zdjęcie

Assassin's Creed Unity

Ubisoft Montreal Ubisoft PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1001 odpowiedzi na ten temat

#691 Stan Napisany 18 listopada 2014 - 11:29

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 192 Postów:

No to jak Unity :cf: 


  • 0

#692 Shinigami Napisany 18 listopada 2014 - 13:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:


  • 0

#693 Pawlik Napisany 19 listopada 2014 - 14:33

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Mało póki co grałem, jestem dopiero co na początku 4 sekwencji więc mój osąd jest jeszcze bardzo wczesny, ale póki co uważam, że to bardzo dobra odsłona serii.

 

Co mi się podoba? Misje. Póki co zrobiłem więcej tych pobocznych niż tych z głównego wątku, ale już teraz widzę, że są bardzo fajnie pomyślane i dość różnorodne. W przeciwieństwie do poprzednich części, misje w których trzeba kogoś zabić i wrócić po nagrodę stanowią w moim odczuciu jakieś 30% tego co nam gra oferuje, albo ja po prostu mam takie szczęście i trafiam na te różnorodne. Póki co zrobiłem parę misji z 'Opowieści Paryskich' i każda z nich była inna w swym schemacie, a to muszę coś wykraść, a to kogoś nastraszyć, kogoś pobić, śmieszna była z przysieniem trzech głów z pod szubienicy :)

Misji detektywistycznych zrobiłem póki co dwie, były dość proste, ale za to bardzo klimatyczne. Liczę, że później zrobią się bardziej zagmatwane.

Z zadań Nostradamusa zrobiłem póki co jedno, ale już mi się podoba i postaram się zrobić wszystkie.

Misja w podroży w czasie była prześliczna wizualnie, a swoim schemacie przypominała to co robiliśmy w AC2 w katakumbach, czyli duży ukłon w stronę Księcia Persji, tu głównie skaczemy więc mi się podoba :)

Główny wątek póki co wydaję się bardzo sztampowy, zobaczymy co dalej, ale nie czuję tutaj nomen omen - rewolucji. Misje to też raczej idź i zabij tego złego templariusza.

Zrobiłem też jedną misje multi z jakimś randomem i było mega słabo. Koleś biegał wszędzie tylko nie tam gdzie było trzeba, co chwilę przy tym ginąc. To też w sumie większość z zadań zrobiłem sam. Generalnie bez komunikacji głosowej panuje wielka improwizacji każdy robi co chce. 

 

Gra genralnie wygląda ładnie, czasem wręcz prześlicznie, jednak nie ma mowy o ślinotoku, pamiętam jednak, że to sandbox więc fajerwerków graficznych nie ma co się spodziewać.

 

Co do bugów, to faktycznie gra czasem bardzo brzydko zwolni i ma to miejsce głównie w pomieszczeniach, na otwartej przestrzenni też czasem spada liczba fps, ale nie ma takiej tragedii jak to się zdarza w budynkach. Inne błędy też się zdarzają, jak ludzie lewitujący w powietrzu itp.

 

Co do osławionego nowego sterowania, to ja tego nie odczuwam. Dodali nowe animacje i to w sumie tyle, postać dalej potrafi się zawiesić, wskoczyć gdzieś na werandę zamiast biec przed siebie, czasem podczas wspinaczki nie chce za cholerę ruszyć się jakobym nie miała się za co złapać, ale po chwili jednak to robi. Generalnie wszystko co w sterowaniu irytowało kiedyś, jest obecne i teraz.

 

No ale sam Paryż, zwiedzanie go, dym unoszący się kominów, promienia słońca, tłum na ulicach, gwar w pubach, wszystko to jest zrealizowane genialnie. Buduję niepowtarzalny klimat i aż chce się grać, może nawet nie grać, a chodzić po ulicach i chłonąć to wszystko. 

 

 


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 19 listopada 2014 - 14:46

  • 3

#694 Shinigami Napisany 19 listopada 2014 - 14:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:

Co do osławionego nowego sterowania, to ja tego nie odczuwam. Dodali nowe animacje i to w sumie tyle, postać dalej potrafi się zawiesić, wskoczyć gdzieś na werandę zamiast biec przed siebie, czasem podczas wspinaczki nie chce za cholerę ruszyć się jakobym nie miała się za co złapać, ale po chwili jednak to robi. Generalnie wszystko co w sterowaniu irytowało kiedyś, jest obecne i teraz.

 


Może nie używasz obu przycisków do parkura? :P Nowe sterowanie jest totalnie fpytkę, podział na górę i dół sprawdza się wyśmienicie, a nowe animacje tylko dokładają do bonera. Gdyby tylko nie ten (bardzo sporadyczny) fakt, że podczas wspinania na wieże Arno naprawę na sekundę głupieje i nie wie za co złapać.


  • 0

#695 torq314 Napisany 19 listopada 2014 - 14:44

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 392 Postów:

może nawet nie grać o chodzić po ulicach i chłonąć to wszystko.

80% mojego czasu gry na razie to łażenie w kółko po mieście, teraz od dwóch dni po południowych dzielnicach. wtykam nos wszędzie i zabijam się klimatem.

fajne są jak zwykle kartki z przewodnika, znaczy o ciekawszych obiektach trochę historii. można z tego wyłapać takie rzeczy jak celowe nieścisłości historyczne.

na przykład - ostatni na lewo most opisany jest w taki sposób, że po zburzeniu Bastylii bardzo spadła cena materiału budowlanego i pobudowali trochę, w tym ten most. Co nie przeszkadza grze mieć zarówno tego mostu jak i bastylii.

Miałem też już pierwszą misję w xix w., fajna, prosta, ale właśnie - odskocznia od głównego wątku.
  • 0

#696 Pawlik Napisany 19 listopada 2014 - 14:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Właśnie o tym mówię. Dwa razy podczas wspinaczki na wieże Arno mi zgłupiał tak, że raz nawet pomyślałem, że pewnie będę musiał zdobyć jakiś hak wzorem Ezio z Revo aby wejść wyżej, po czym po chwili jak gdyby nigdy nic Arno wszedł wyżej :reggie:

 

Co do schodzenia to takich kłopotów nie zauważyłem i faktycznie przycisk 'O' sprawdza się doskonale.


  • 0

#697 torq314 Napisany 19 listopada 2014 - 15:39

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 392 Postów:
jest tak. precyzja sterowania jest odrobinę gorsza niż w takim AC2. do poziomu z Black Flag, gdzie gościu robi co chce, jest jednak spokojnie daleko.
  • 0

#698 Stan Napisany 19 listopada 2014 - 16:36

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 192 Postów:

do poziomu z Black Flag, gdzie gościu robi co chce, jest jednak spokojnie daleko.

Na czym ty grałeś? czym ty grałeś? 


  • 0

#699 BeSOS Napisany 20 listopada 2014 - 09:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Pawlik, ladna relacja, daje plusa choc wyczerpal mi sie limit :sir:


  • 0

#700 Schrodinger Napisany 20 listopada 2014 - 09:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:

do poziomu z Black Flag, gdzie gościu robi co chce, jest jednak spokojnie daleko.

Na czym ty grałeś? czym ty grałeś? 

 

Też tego nie ogarniam. Torq idealizuje AC2 i racjonalizuje swoje niepowodzenia w Black Flagu złym sterowaniem, a nie zerowym skillem bo gierka była w jakimś stopniu trudniejsza niż poprzednie 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 20 listopada 2014 - 09:31

  • 0

#701 michalmarek77 Napisany 20 listopada 2014 - 16:08

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

ueEVfOT.jpg

NRPlFLW.jpg

ggMMew2.jpg

rb00kiu.jpg

c3qesRJ.jpg

i6gE2oh.jpg

http://tidamz.tumblr...2-fois-une-fois

 

 


  • 5

#702 twilitekid Napisany 21 listopada 2014 - 00:03

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Dlaczego budujecie hajp na tego crapa? Nie lepiej mówić, że słabe i nie warto? Bo kusi coraz bardziej...


  • 0

#703 Shinigami Napisany 21 listopada 2014 - 08:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:

Słaba silna wola.


  • 0

#704 Pawlik Napisany 21 listopada 2014 - 09:47

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Wczoraj 40min robiłem 5gwiazdkową zagadkę Nostradamusa. Fajne są. Wczoraj mnie Google zmyliło i zasegurowalem się, że piosenkę rewolucyjna głownie śpiewano w Bastylii, no i straciłem 15min na badaniu jej ścian. A mogłem iść za pierwszym skojarzeniem.
  • 0

#705 torq314 Napisany 21 listopada 2014 - 12:10

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 392 Postów:
ja już nawet nie piszę niczego, po prostu gram.

codziennie.

dawno tak nie miałem żeby gra mnie tak wessała.
  • 0

#706 michalmarek77 Napisany 21 listopada 2014 - 12:19

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

karwa, co to jest za gra, skoro takiego torka aż tak wciągneła...

:mog:

no pamiętam jak nic utyskiwania "nie mam czasu na granie", "jak Wy to robicie , że mając dzieciaki tyle czasu potraficie grać", czy cos w tym guście.

Dobra gra, która "kliknie" i yebut, nagle wszystko staje się łatwiejsze a i czas udaje się wygospodarować :olo:

 

 

zaczynam zastanawiać się nad zakupem... 


Ten post był edytowany przez michalmarek77 dnia: 21 listopada 2014 - 12:20

  • 0

#707 Schrodinger Napisany 21 listopada 2014 - 12:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 947 Postów:

moze gra codziennie po 15 minut


  • 0

#708 fingus Napisany 21 listopada 2014 - 14:48

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Wiadomo, w tej generacji giereczki na 76% najlepsze. :^^:
  • 0

#709 Pawlik Napisany 21 listopada 2014 - 15:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

no właśnie :(

 

Kupiłem przed chwilą Dragon Age, który zbiera noty 8-10, boje się, że wpakowałem się w strasznego crapa :(


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 21 listopada 2014 - 15:40

  • 0

#710 fingus Napisany 21 listopada 2014 - 15:46

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Niestety, te na 8/8.5 to faktycznie straszne krapy, ale i tak klękają przy tych na 9/9.5, które są tak nędzne, że nie sposób w nie grać i nikt normalny ich nie kupuje. Ostatnio z giereczkami jest jak z kinem europejskim - jeśli film dostał nagrody na konkursach, to prawie na pewno nie nadaje się do oglądania.
  • 0

#711 Sylvan Wielki Napisany 22 listopada 2014 - 15:27

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 609 Postów:

FdMuks0.jpg

Asasyn wygląda znakomicie. To powiew nowej generacji. Black Flag zakupiony w ubiegłym roku na PS4 robił bardzo dobre wrażenie, ale widać było naleciałości poprzedniej generacji. Oczywiście to nic złego, ponieważ reedycja takiego TLoU, bądź Metro wyglądają często wręcz zjawiskowo, a pomostowy N4S: Rywale nawet dzisiaj cieszy niebywale oko, jednak gracze oczekują nowej jakości, a Unity nie ma się czego wstydzić. Co prawda nie deklasuje takiego Second Son, ale wizualnie idzie się nim nacieszyć. bawiłem się przednio z dobre dwie godziny i nie natrafiłem na choć jeden spadek animacji, a ta trzyma wysoki poziom. Tekstury są świetne. Gdy wspinałem się po budynkach, czułem się niemal jak lata temu przy pięknym inFamous Drugim. Póki co (odpukać) nie przytrafił mi się także żaden błąd.

Całość jest klimatyczna, Arno da się lubić, a muzyka dopełnia całości.

Animacja twarzy, jak i ona sama w tej grze, a w bardzo dobrze się prezentujących przecież Lordach, to niebo a ziemia.

Polecam.

YickCPf.jpg
 


  • 3

#712 torq314 Napisany 22 listopada 2014 - 18:51

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 392 Postów:
Jakieś multi? Dzisiaj, jutro?
  • 0

#713 Shinigami Napisany 22 listopada 2014 - 18:52

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:
Weekend mi odpada, sorry.
  • 0

#714 iluck85 Napisany 25 listopada 2014 - 19:32

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Widziałem dzisiaj u kumpla na PC. 

Seria nie moja bajka, ale ładnie to wygląda. Ruch spory na ulicach Francji. 

Jakiegoś typa odprowadzili do gilotyny, główka poleciała.  Tak oglądałem z boku i aż mi się zachciało w to pograć :cf: 


  • 0

#715 torq314 Napisany 25 listopada 2014 - 20:07

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 392 Postów:
bierz na kloca
  • 0

#716 iluck85 Napisany 25 listopada 2014 - 20:09

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Nie moja bajka. Jedynka, to flaki z olejem. Dwójka ciekawsza, ale nie dałem rady ukończyć. Osobiście leje na tą serie ciepłym porannym. 

Kumpel fan, zawsze obczajam u niego nowego tasiemca. 

A to się akurat prezentuję ładnie.


  • 0

#717 Pawlik Napisany 25 listopada 2014 - 20:54

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
No ja dziś miałem serie bugów. Robiłem śledztwo - 'śmierć jak filiżanka gorącej czekolady', misja świetna, ale jedna z postaci do przesłuchania najpierw była niewidoczna i pojawiał się nagle z dupy na moich oczach, w tym samym pomieszczeniu nie podświetlały mi się poszlaki. Raz też gra ostro zaklatkowała, a czarę goryczy przelał fakt, jak Arno zamiast wskoczyć do wozu z sianem, przykucnął na jego rogu i już ruszyć się nie chciał, musiałem grę restartować. Uznałem, że na dziś mam dość i włączyłem sobie meczyk.
  • 1

#718 fingus Napisany 27 listopada 2014 - 00:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
O co chozi? Ubisoft wycofuje season passa ze sklepów, DLC o martwym królu dostanie każdy posiadacz Unity, a ci, którzy zdążyli kupić season passa mogą sobie pobrać za free wybraną giereczkę spośród podanych: The Crew, Far Cry 4, Watch Dogs, Assassin’s Creed Black Flag, Rayman Legends, Just Dance 2015. :doge:

http://www.vg247.com...longer-on-sale/
  • 0

#719 Shinigami Napisany 27 listopada 2014 - 07:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:

Ano. Zjebali, ale przynajmniej teraz odpowiednio przepraszają.


  • 0

#720 Pawlik Napisany 27 listopada 2014 - 08:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Szkoda, że nie kupiłem tego passa :(
  • 0



Inne z tagami: