Skocz do zawartości

Zdjęcie

[AKTYWNA] FLP 2014 - Forumowa liga PES 2014


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1623 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: [AKTYWNA] FLP 2014 - Forumowa liga PES 2014 (18 użytkowników głosowało)

Jak postepujemy z osobami ktore zrezygnowaly z uczestnictwa w lidze w trakcie trwania sezonu.

  1. Uniewazniamy wszystkie mecze. (13 głosów [72.22%])

    Procent głosów: 72.22%

  2. Zostajemy przy obecnym sposobie (mecze rozegrane wiazace, nierozegrane, walkowery) (5 głosów [27.78%])

    Procent głosów: 27.78%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#61 kowal Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:07

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:

doknyje jednej zmiany w swoich preferencjach. wolę jednak jeden dłuższy mecz bo sobie przypomniałem, że zawsze grałem 20min.meczyki.

a jakiś konkretny argument co do braku zmiany zespołów? przecież jak będziesz chciał grać tylko Arsenalem to Ci nikt nie zabroni. a moim zdaniem to też jest konkretna umiejętność, granie różnymi drużynami. wprowadzi to też większą różnorodność bo po n-tym meczu z Barcą, Realem czy Bayernem to można mdłości dostać.


  • 0

#62 burnstein Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

Ja bym dopuścił przynajmniej jedną możliwość zmiany drużyny, sporo osób tutaj z PESami nie miało kontaktu, albo miała dawno temu (np ja coś więcej niż 2 mecze ostatnio grałem w 2008 na PS2) i tak naprawdę nie wiadomo czy drużyna wybrana na czuja bez dłuższego pogrania podpasuje.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 01 kwietnia 2014 - 15:12

  • 0

#63 Cudak Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:13

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

No przecież nie zaczynamy grać od razu, trochę czasu na obeznanie się z grą będzie. :)


  • 0

#64 burnstein Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

No, tydzień.


  • 0

#65 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:15

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

burnstein_borussia dortmund_1,5

 

 

ACZ - Borussia Dortmund - 1

 

NIE MA W TYM PESIE W TEJ DRUŻYNY!


Ten post był edytowany przez Pico dnia: 01 kwietnia 2014 - 15:16

  • 0

#66 burnstein Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:16

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

A jakie są?


  • 0

#67 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:17

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

http://www.onlyproev...t-revealed.html


  • 0

#68 burnstein Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:19

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

To wybiorę sobie coś jak już gra wyjdzie w plusie.


  • 0

#69 szczudel Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:23

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Na szczeście Bayern jest :)

Argument o nie znajomości gry jest bardzo dobry w temacie dyskusji o zmianie druzyny. Mimo wszystko zdania nie zmieniam. Moze zostawmy na tym że zmiana druzyny musi byc w sezonie uargumentowana.

 

Przyszło mi jeszcze do głowy że kolejki moga byc nie rzadziej niz na tydzień. Jeśli wszyscy rozegraja swoje mecze to można będzie przeskoczyć do następnej.  Na poczatku każdy będzie chciał grac i mozliwe, że w tydzień i 3 zrobimy.


  • 1

#70 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:24

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

UCZESTNICY:

 

nick na forum (PSN id) - klub - poziom

 

 

 

 1. szczudel (szczudel)        - Bayern M.    - 3
 2. Sotaku (Debeef_pl)        - Barcelona    - 3
 3. Schrodinger (Raito_PL)    - Real M.    - 1
 4. Freeman (Raydley)        - Real M.    - 1
 5. Cudak (Cudi_PL )        - Arsenal    - ???
 6. oranje (oranje_pl)        - Real M.    - 4,5
 7. burnstein (vanderturas)    - ?????        - 1,5
 8. Ney (NeyPL)            - Juventus    - 1
 9. marbel007 (marbel007)    - Inter        - ???
10. ACZ (ACZ_pl)        - ?????        - 1
11. Kurzy (AwokPL)        - Man Utd    - 2,5
12. Danteusz (DanteuszPL)    - Barcelona    - 2
13. kostek (koostek)        - Man Utd    - 4
14. Pico (KASiPIC)        - Inter        - 4
15. Wredna (KASiPIC)        - Real M.    - 3,5


  • 0

#71 Schrodinger Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:

sziet, szczudel mi się do tej pory kojarzył z tym że Gulash go okradł na prenumerate, a tu tyle pomysłów i zaangażowanie, daje plusa!

 

jak się ogarnie ze wszystkim to mogę Wam pyknąć prostą stronę z tabela i poszczegolnymi kolejkami i wynikami


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 01 kwietnia 2014 - 15:27

  • 0

#72 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:29

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

Generalne ustawienia:

Czas gry: 10 min. LUB 15 min.
Kontuzje: ON
Kondycja: Zielone strzałki (neutralne)
Motywacja: Czerwona (maksymalna)
Piłka: Plain
Limit czasowy: Długi
Dogrywka: OFF
Karne: OFF
Zmiany: 3

 

Opcje dodatkowe:

Stadion: losowy

Pora dnia: noc

Pora roku: lato

 

 

 

Taka jest moja propozycja, od lat na takich ustawieniach gra polska PES-Scena, na takich ustawieniach gra się turnieje na świecie.


Ten post był edytowany przez Pico dnia: 01 kwietnia 2014 - 15:33

  • 1

#73 oranje Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:44

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 112 Postów:

Nie mogę z pico zagrać. Wyskakuje unenable to connect.


Ten post był edytowany przez oranje dnia: 01 kwietnia 2014 - 15:46

  • 0

#74 ACZ Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:45

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:

NIE MA W TYM PESIE W TEJ DRUŻYNY!

to dlaczego jak wpisze w jutub pes 2014 borussia dortmund to moge obejrzec mecz z tym teamem? nie wyszedl czasami jakis patch dodający druzyny?


  • 0

#75 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 15:50

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

NIE MA W TYM PESIE W TEJ DRUŻYNY!

to dlaczego jak wpisze w jutub pes 2014 borussia dortmund to moge obejrzec mecz z tym teamem? nie wyszedl czasami jakis patch dodający druzyny?

Nie.


  • 0

#76 ACZ Napisany 01 kwietnia 2014 - 16:08

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:

zatem:

 

ACZ (ACZ_pl) - Bayern Monachium - 1

 

 

do pesowych wyjadaczy, ktorzy grają przez wiele lat w tę serię...

tak, tak, ćwiczcie, bo wy macie najwiecej do stracenia. jak bedziecie dostawac po dupsku od początkujących to bedzie forumowa kompromisacja waszych marnych osóbek. :^^:


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 01 kwietnia 2014 - 16:09

  • 2

#77 Schrodinger Napisany 01 kwietnia 2014 - 16:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:

The Special Schrodinger z Realem Madryt również przeprowadzi pesową lobotomie na forumowych znafcach szmacianki i wyjadaczach PESa


  • 0

#78 Kurzy Napisany 01 kwietnia 2014 - 16:32

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Według mnie powinnismy grac rewanż po przerwie - beda emocje i rewanże z podtekstami w gazecie forumowej!
  • 0

#79 Sotaku Napisany 01 kwietnia 2014 - 17:55

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 676 Postów:
Zaczynam się bać :(
  • 0

#80 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 17:57

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

Według mnie powinnismy grac rewanż po przerwie - beda emocje i rewanże z podtekstami w gazecie forumowej!

No i będziemy grać, olo. Najpierw grasz dwa mecze po 10 min. u siebie. A po czasie grasz dwa mecze po 10 min. na wyjeździe. To najrozsądniejsze rozwiązanie. A nie jakieś 15 min.

IMO.


  • 0

#81 Schrodinger Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:
Glupota. Jeden mecz 15 min. Potem jak przejdzie kazdy z kazdym to rewanz 15 min. Bedziecie to rozbijac tak to skonczy sie ze z debem bedziesz tylko gral bo reszta zleje temat. Prosto i przyjemnie ma byc
  • 0

#82 burnstein Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

Według mnie powinnismy grac rewanż po przerwie - beda emocje i rewanże z podtekstami w gazecie forumowej!

No i będziemy grać, olo. Najpierw grasz dwa mecze po 10 min. u siebie. A po czasie grasz dwa mecze po 10 min. na wyjeździe. To najrozsądniejsze rozwiązanie. A nie jakieś 15 min.

IMO.

Ankieta wskazuje na co innego :reggie:


  • 0

#83 Cudak Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:25

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Glupota. Jeden mecz 15 min. Potem jak przejdzie kazdy z kazdym to rewanz 15 min. Bedziecie to rozbijac tak to skonczy sie ze z debem bedziesz tylko gral bo reszta zleje temat. Prosto i przyjemnie ma byc

 

No właśnie nie, jakbyś grał w szmacianki na konsolach to byś wiedział, że dwa krótsze mecze > jeden dłuższy. :tak:


  • 0

#84 Schrodinger Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:
To wole jeden krotszy. Kaman jak sie rozkreci to mozna potem pyknac drugi sezon, akazdy z kazdym moze grac poza liga. Nie dorabiajcie do tefo ideologii jakby to ms polski byly ;p
  • 0

#85 szczudel Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:38

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Generalne ustawienia:

Czas gry: 10 min. LUB 15 min. - to jest jeszcze w ankiecie dyskutowane.
Kontuzje: ON
Kondycja: Zielone strzałki (neutralne) - nawet nie wiem co to 
Motywacja: Czerwona (maksymalna) - nawet nie wiem co to
Piłka: Plain - tutaj wybralbym standardowa piłkę Ligi mistrzów. PES ma chyba licencje to i piłke mają.
Limit czasowy: Długi - nie wiem co to :)
Dogrywka: OFF
Karne: OFF
Zmiany: 3

 

Opcje dodatkowe:

Stadion: losowy - w miare możliwośći (a jako, że z reguły gramy kolosami co maja swoje stadiony ustawiałbym stadion gospodarza meczu, nie wiem jak to jest w PESie ale w Fifie zawsze jedna deuzyna gra u siebie itp - obadam zanim liga ruszy i podreperujemy ten punkt)

Pora dnia: noc

Pora roku: lato

...

Co do BvB - to nie ma juz jak kiedyś że byla druzyna ale no nameowa i zamiast Lewandowskiego gralo się Lawendowskim? 

 

===================

A jesli mamy grac 2 mecze po 10 minut to pomysl z kartkamu mozna wywalic do kosza. Szkoda by go było, grajac w Fifie online zawsze mi tego brakowało. Przez to jak ktos przegrywał w sezonach pojedynków to zaczynało się dzikie koszenie bo wiadomo, że nie miał nic do stracenia. Chciałbym aby nasza liga miała emocje, ale realne zaangazowanie ktore przejawialoby sie przewidywaniem na wiecej niz jeden mecz. Prowadzisz 3:1 jest 70 minuta, wychodzi przeciwnik na 1 na 1 z bramkarzem ale ma obrońce na plecach. Warto ryzykowac wsliz i stracić go na 2 spotkania? To doda całkowicie nowego wymiaru grze online.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 01 kwietnia 2014 - 18:42

  • 0

#86 oranje Napisany 01 kwietnia 2014 - 18:40

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 112 Postów:
Z niemieckich jest tylko Bayern i Schalke. Chyba, że włączymy do turnieju ekipy edytowane.
  • 0

#87 Pico Napisany 01 kwietnia 2014 - 19:02

Pico

  • Forumowicze
  • 10 678 Postów:

Nie wiem - nie sądzę - żeby można było online wybrać edytowane drużyny, z nieoficjalnych patchy. Choć to są wtedy mecze towarzyskie (nierankingowe)

 

 

 

@szczudel

 

Kondycja: chodzi o formę zawodników, czyli coś co jest w PESie od czasów ISS. 5 rodzajów strzałek (b.dobre, dobre, neutralne, słabe, b.słabe) wpływać może na formę zawodników. Tutaj mamy opcje neutralnych strzałek albo losowych. Wybór jest prosty.

 

Motywacja: Tutaj podobnie jak kondycja, z tym, że jest to nowość w grze. Jest ileś-tam poziomów motywacji danego zawodnika, czerwona to najwyższa. Motywacja może się zmieniać w trakcie meczu, zależne od sytuacji boiskowych. Tutaj mamy opcje maksymalnej motywacji albo losowej.

 

Piłka - na niej mi nie zależy, wybór Plain to wybór turniejowy. Może być inna IMO, nawet i mundialowa Brazuca.

 

Limit czasowy: tutaj chodzi o 3 poziomy - krótki, średni, długi. Chodzi o ilość sekund które można spędzić przed meczem oraz w trakcie meczu w ustawieniach. Zdecydowanie lepiej dać więcej czasu, niektórzy lubią grzebać w ustawieniach, taktykach. A i tak jak już jesteśmy razem gotowi - gra rusza.

 

Stadion: tutaj jest za losowym z prostego powodu - mało jest licencjonowanych stadionów nawet największych drużyn. Więc bez sensu będzie, że jedni będą mieć swoje stadiony na gospodarza a inni nie.

 


  • 1

#88 Sotaku Napisany 01 kwietnia 2014 - 19:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 676 Postów:
Co do kartek, to najwyżej odpadnie 5 żółtych kartek, reszte da się spokojnie skontrolować, w końcu w drugim meczu grasz z tą samą osobą, chyba zajarzy czy ktoś z czerwo z poprzedniego meczu gra czy nie
  • 0

#89 szczudel Napisany 01 kwietnia 2014 - 19:20

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Co do kartek, to najwyżej odpadnie 5 żółtych kartek, reszte da się spokojnie skontrolować, w końcu w drugim meczu grasz z tą samą osobą, chyba zajarzy czy ktoś z czerwo z poprzedniego meczu gra czy nie

To będzie sztuczne i mało czytelne. Jak wybierzemy demokratycznie 2x10minut to moim zdaniem nalezałoby zlikwidowac pomysł z kartkami.

 

@PICO: Nie widze powodu aby nie móc grać meczy nierankingowych. PRzeciez my sami będziemy liczyc punkty itp. Jesli ktos mogłby grac dzieki temu patchowana BvB to moim zdaniem powinnismy miec taka mozliwosć.


Ten post był edytowany przez szczudel dnia: 01 kwietnia 2014 - 19:21

  • 0

#90 Hanz Napisany 01 kwietnia 2014 - 19:25

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 096 Postów:

Hanz

id: hanz_online

drużyna: (podam jak odpale gierke i sprawdze co jest)

poziom: 2

 

Nieśmiałe propozycje:

- grajmy jeden 10 min. mecz. Tak jak napisał Tajkun, ogarniemy drugą ligę jak będzie elo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagrać sobie potem nieoficjalny drugi, trzeci czy czwarty mecz.

- grajmy drużynami 4 gwiazdkowymi max (żeby nie grać ciągle przeciwko barcelonom, realom czy bayernom)


  • 0