Skocz do zawartości

Smartfony - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4520 odpowiedzi na ten temat

#3541 BeSOS Napisany 14 września 2017 - 14:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nawet jak tak nie myśli to tak napisze :reggie:
  • 0

#3542 Schrodinger Napisany 14 września 2017 - 14:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Zacząłem czytać recenzje Hujałeja P10, zajebisty i solidny telefon z dobrą baterią i teraz już nie wiem czy brać jego czy tego G6. :hmmm:
  • 0

#3543 BeSOS Napisany 14 września 2017 - 14:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
G6 bym wolał choć ponoć bateria tam słaba..
  • 0

#3544 Schrodinger Napisany 14 września 2017 - 14:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Na początku jest dobrze, ale po 2 miesiacach już się opinie mocno rozjeżdżają
  • 0

#3545 Sotaku Napisany 15 września 2017 - 05:43

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Jest już wersja plus? Zazwyczaj coś fajnego do niej dodają
  • 0

#3546 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 10:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Po wielu przemyśleniach i analizach wybrałem i kupiłem LG G6, może Galaxy S8 jest ładniejszy (chociaż LG to też w chuj ładny telefonik) ale imo mniej praktyczny, bateria w tym LG to trzyma widzę i tak lepiej niż w moim Nexusie i kupiłem nufkę za 1855 zł. Za Samsunga bym musiał dać 2600
  • 0

#3547 BeSOS Napisany 18 września 2017 - 11:14

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Good choice. Pisz jak wrażenia może też go wezmę.
  • 0

#3548 tomasz Napisany 18 września 2017 - 11:56

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

u mnie bootloopik, polecam uważać na lg i ich zyebane słuchawki


  • 0

#3549 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 12:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
nie chce mi się tego oglądać ale wrzucasz odyna, orasz i masz system a jak nie to ślesz na gwarancje LG i naprawią
  • 0

#3550 Rudolf Napisany 18 września 2017 - 12:05

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Gwarancja LG i ich serwis to chyba największy plus tych telefonów, Szrot dobrze gada. 


  • 0

#3551 BeSOS Napisany 18 września 2017 - 12:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Serwis mają super. Jaki kolor wziąłeś? Pisz jak wrażenia w porównaniu z 5x.
  • 0

#3552 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 12:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
No zamówiłem na allegro, jutro może będzie. Brałem czarny, zawsze brałem srebrne raczej chyba że nie było wyboru ale na tutaj na czarnym nie widać tej ramki naokoło ekranu i przez to robi się lepsze wrażenie. A serwis LG zajebista rzecz, wysyłałem im LG G4 bo przy remoncie miałem w kieszeni i przy noszeniu kafelek przycisnąłem za mocno i telefon zaczął się grzeć i wyłączać -> naprawili. w Nexusie 5 sam zjebałem głośnik bo za blisko kompresorem czyściłem, rozkręciłem go całego, wysłałem na gwrancje -> naprawili :olo: polecam

Jedyn tam jest mocniejszy procek, 2x więcej ramu (mimo że w nexusie tych 2gb to chyba nigdy nie zapchałem, zajebisty ekranik, always on wyłącze bo mnie to nie jara, ale jest wybudzanie podwójnym kliknięciem w ekran, a to zajebisty patent + aparat w końcu lepszy niż to padło w 5x
  • 0

#3553 BeSOS Napisany 18 września 2017 - 12:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mnie ciekawi najbardziej bateria. Potrzebuję telefon który wytrzyma mi przy dużym użyciu cały dzień , Nexus nie daje rady a P10 ma bardzo mocna baterie pod tym wzgledem więc dlatego o nim myślę a cenowo podobny jak LG choć tak jak mówisz,nakładka systemowa LG > Huawei. Ale nadal czekam aż cena spadnie o te 2-3 stówki bo dla mnie max co mogę dać za tel to 1500 żeby mieć psychikę spokojna że nie wypierdalam hajsu w błoto.
  • 0

#3554 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 13:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
No tutaj ten ekran mocno ciągnie, z tego co widzę przy testach to bateria starcza na ostre używanie ekranu przez 6h imo to lepszy wynik bo takich Nexus to mi teraz trzyma z 3h na LTE
  • 0

#3555 Tynio Napisany 18 września 2017 - 13:16

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Nie wiem jak LG czy inne telefony

 

W domu mamy P8 , S7e , 5S

pierwszy pada P8 (około 6h) potem S7e (7-8h) a na końcu dopiero 5S (ponad 8h - ale tu ekran ledwo 4") wszystkie na LTE

Bo po włączeniu WiFi  najdłużej trzyma S7e

 

Nie znam się na telefonach ,ale najbardziej zależy mi na baterii oraz dobrej jakości zdjęć no takie IP67 daje radę :banderas:

 


  • 0

#3556 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 13:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Tak w ogólę to mnie ten LG G6 ro***erdala tym że gabarytowo to jest ten sam telefon co mój Nexus 5X a ekran zamiast 5,2 to 5,7 cala :doge:

https://www.phoneare...ones/10379,9593

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 18 września 2017 - 13:57

  • 0

#3557 Dixi Napisany 18 września 2017 - 14:35

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ja ostatnio też zacząłem zastanawiać się nad nowym telefonem, bo chciałem wziąć coś z lepszym aparatem.

Obecnie mam LG G3, którego noszę już od około 2 lat i jakoś nigdy do końca nie polubiłem tego telefonu. Niby fajny, spoko ekranik, ale ta nakładka LG była mega zwalona, że musiałem zainstalować jakieś apki, żeby wygląd ikonek i kolorystyki bardziej mi pasował. Przekonałem się też, że jednak najbardziej odpowiadają mi mocno kanciaste telefony, bez żadnych obłych kształtów. Chyba jeszcze żaden telefon nie pasował mi tak bardzo jak wcześniejsza Xperia Z1. Zacząłem więc przeszukiwać telefonów szukając czegoś kanciastego i chyba tylko Sony dalej robi takie telefony. Wszyscy pozostali mają jakieś zaokrąglenia, które nie za bardzo mi podchodzą wizualnie + mają bardzo dobre aparaty, czyli to czego faktycznie chciałem.

 

Koniec końców wytypowałem sobie 3 telefony:

Xperia XZ, Xperia XA1 Ultra i Xperia XZ Premium.

Z tym ostatnim mam problem, bo nie za bardzo chcę ładować ponad 2.5 tys w telefon.

Xperia XA1 Ultra trochę przekonuje mnie dużym 6 calowym ekranem + ma ten sam aparat co XZ.

XZ niby jest spoko, ale nie wiem, czy mam chęć wracać z 5.5 cala na 5.2. Pewnie, gdyby miał te 0,3 więcej to próbowałbym atakować Xperię XZ, a tak trochę się miotam ;)

 

Jeszcze jak patrzę to ewentualnie OnePlus 3T albo 5. Miał ktoś z nimi styczność?


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 18 września 2017 - 15:18

  • 0

#3558 Sotaku Napisany 18 września 2017 - 15:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Ja bym brał xz premium, ale zależy co na nim będziesz robił. W życiu bym nie wrócił do mniejszego telefonu
  • 0

#3559 Hellmans Napisany 18 września 2017 - 15:21

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

u mnie bootloopik, polecam uważać na lg i ich zyebane słuchawki

 

Mieliśmy w zeszłym miesiącu kilka sztuk LG G3, logo i bs, przyczyna ta sama, czyli uwalony układ. Co ciekawe we wszystkich brakowało termopadu w miejscu, gdzie według instrukcji LG powinien być, także któraś fabryka LG najwyraźniej nie ogarnia. O ile jest gwara super, ale gościa z filmiku ewidentnie spławili za filtr wilgoci, mimo że pewnie przyczyna ta sama. Niefajnie.


  • 0

#3560 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 15:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Deb leczy kompleksy DUZYM TELEFONEM !?!?!? SZOK I NIEDOWIERZANIE :cf: Te małe ajfoniki idealnie leżą w łapie ale ja sporo siędzę w telefonie na necie czy oglądam YT dlatego wolałem jednak duży ekran, a że obecnie trend jest taki że ekran rośnie ale obudowa pozostaje bez zmian to jest osom :)

Dixi dlaczego same Sony? Nie zastanawiałeś się nad czymś innym? Nawet taki Huawei P9 / P10 czy właśnie LG G6?

edit. z forum Mauro ma OnePlus 5

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 18 września 2017 - 15:24

  • 0

#3561 vagrant3 Napisany 18 września 2017 - 15:25

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Dixi dlaczego same Sony? Nie zastanawiałeś się nad czymś innym? Nawet taki Huawei P9 / P10 czy właśnie LG G6?


lg, huawei = brak duszy
  • 0

#3562 Dixi Napisany 18 września 2017 - 15:26

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

No tak jak mówię, wszystko rozbija się o warstwę wizualną, kanciaste podobają mi się najbardziej. Bebechy to tam w większości telefonów będą dla mnie wystarczający jeśli chodzi o osiągi, bo nie gram w gry, nie mam ogromnych potrzeb. Dlatego fajnie jak ma dobry ekran i aparat. Resztę przeżyję. No teraz jeszcze zacząłem trochę przeglądać OnePlus. Może jeszcze te wezmę pod uwagę.


  • 0

#3563 Starh Napisany 18 września 2017 - 15:38

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

LG i dobry serwis xDD Co ja tu kurwa czytam, ta firma ma najgorszy serwis jeżeli chodzi o słuchawki w POLSCE. Ich wszystkie segmenty serwisowe to dno.


  • 0

#3564 Schrodinger Napisany 18 września 2017 - 15:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Starh według Ciebie modularny LG G5 to spoko telefonik bo możesz sobie wymienić baterię, nie wiem czy można Cię tutaj brać na poważnie :cf:
  • 0

#3565 BeSOS Napisany 18 września 2017 - 17:14

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dwa razy korzystałem z ich serwisu w Mordorze i wymiatał. Nie wiem z jakiego ty korzystasz.
  • 0

#3566 Tynio Napisany 18 września 2017 - 18:21

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Ja swego czasu miałem 

Sony Xperia ARC S oraz Xperia M2

ARC S - super telefon z wadą obudowy - 3 razy poleciał do serwisu i jak tylko gwarancja się skończyła to poleciał na alledrog.

M2 działa tylko 3 dni i padła płyta jak przeszedł nowy to też sprzedałem i przesiadłem się na  rocznego samsunga S4 

 

Do telefonów Sony nie mam już zaufania. 

 


  • 0

#3567 Schrodinger Napisany 20 września 2017 - 10:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
przeglądam dzisiaj jutuba, ahh te prezentacje Jobsa


  • 1

#3568 BeSOS Napisany 20 września 2017 - 10:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Oglądałem w MM G6 czarna - wydaje się jakaś gruba mimo że teoretycznie ta sama grubość co 5x. Za to Huawei śliczny i malutki i lekki..ale ta nakładka jakaś taka bez pomysłu. Chyba na razie się wstrzymam.
  • 0

#3569 Schrodinger Napisany 20 września 2017 - 10:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Na Hujałeja nakłada mi się nie podoba ale podobno jest mega praktyczna i ma masę zajebistych funkcji. Ja na swoje g6 czekam bo dopiero dziś wysyłajo -_-
  • 0

#3570 Schrodinger Napisany 22 września 2017 - 09:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Doszedł ten LG G6, przy przesiadce z Nexusa 5X można się poczuć jak przy zmianie generacji konsol. Po pierwsze szok że to faktycznie jest rozmiaru 5X, ok, jest o jakieś 3-4 milimetry większe, ale jest to w ogóle niezauważalne. Telefon jest za to nieco węższy od 5X i przez to zajebiście leży w łapie. Tył to piano black czy jakkolwiek nazwać polerowaną czerń, palcuje się od patrzenia, ale założyłem przeźroczystą cienką obudowę za 3 zł bo jest za śliski i wypada z łapy. Cała konstrukcja wydaje się strasznie solidna, jasne, jak jebnie to pewnie popęka, ale w łapie nie czuć że coś jest niespasowane albo 'strzela' bo plastik. Zajebiście, szczególnie po przesiadce z Nexusa.

Ekranik to to co robi ten telefon. Ciesze się że nie wziąłem Huaweia P10 czy iPhona bo to by było to samo co Nexus. Tutaj jest różnica, 5.7 cala ekranik upchany na takiej powierzchni robi wrażenie. Sama jasność, kolory czy gęstość pikseli są rewelacyjne. Warto jednak pamiętać że tutaj jest ratio 18:9 czyli 2:1, to nie jest standard. W niektórych apkach można rozsuwać program pod same krawędzie, ale jak się ogląda YT to niestety tego nie ma i są po bokacz czarne paski. To muszą zmienić musi być możliwość rozszerzenia tego okna, jak się odpali filmik po G6 to jest petarda.

Podobnie zresztą z Netflixem, odpaliłem Civil War i calutki ekran wypełniony :gusta: Zajebiście przegląda się na tym neta czy facebooka, nawet forumek jest wygodniejszy. Na początku trochę mnie wkurwiał ten pasek nawigacyjny na dole bo był dość gruby, ale w opcjach można go nieco zmniejszyć i jest ok. Przydałaby się opcja żeby go chować.

Głośnik gra przyzwoicie i dość głośno a w internetach narzekali bo kurwa nie słuchać muzyki z głośnika jak się jedzie autobusem, no kurwa. Słuchawki dodawane do zestawu wyglądają na jakąś tandetę, nie czuć tego premium jak przy LG G4, ale grają całkiem ok, mimo że chyba dość płasko, nie porównywałem bezpośrednio z tymi które mam od LG G4 ale wydaje mi się że te z G6 są słabsze. Ale kogo ja oszukuje, jadę na słuchawkach dość rzadko, głównie do YT czy Netflixa.

UI jest spoko, ale mi się zawsze ta prostota od LG podobała, kalendarz czy kontakty na takim ekranie przegląda się rewelacyjnie. Baterii dokładnie nie sprawdziłem bo nie ma w systemie info jak długo był włączony ekran. ALe jest raczej standardowo, tym bardziej że bawiłem się na max podświetlenie, lte włączone i cały czas coś sprawdzałem. Jeden dzień a może i trochę mi wytrzyma.

Fajna rzecz to podwójne kliknięcie na ekranie do wybudzenia telefonu, always on też jest ale wyłączyłem bo mi to niepotrzebne. A no i nie ma przycisku blokady, czytnik linii papilarnych jest aktywny więc telefon wybudza się bez wciskania, wystarczy przyłożyć palec. Jednak czytnik jest też przyciskiem, po wciśnięciu go telefon się blokuje.

0VH54p7.jpg
YiYQ5is.jpg
ajW2xss.jpg
  • 2