Skocz do zawartości

Smartfony - temat ogólny


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4520 odpowiedzi na ten temat

#181 Pico Napisany 31 marca 2007 - 23:43

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

W necie pisza, ze Elvis zyje a ja Ci powiem - nie jest 3Generacji. Pozdro :przytul:

Sam zacząłeś kręcić o tej 3G, ja się nie znam ;p
  • 0

#182 piterekd Napisany 01 kwietnia 2007 - 13:34

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

właśnie sprzedałem na allegro nowiutką V3 prawie za bezcen :gwizdek:

Następnym razem napiszę wcześniej posta ;)

Co od mojego telefonu to aktualnie posiadam nokie n70.

Czy da się w nim przeglądać forum i pisać posty??

A co do Motoroli V3 - jest to male cudenko ale ma za malo pamieci i jest to jedyny powod dla ktorego nigdy bym jej nie kupil.

Ale chyba można zwiększyć pamięć :hmmm:
  • 0

#183 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2007 - 13:42

Gość__*
  • Goście

A co do Motoroli V3 - jest to male cudenko ale ma za malo pamieci i jest to jedyny powod dla ktorego nigdy bym jej nie kupil.

Ale chyba można zwiększyć pamięć

Mam V3 i kozacki to aparat. Nie pamieci nie mozna powiekszyc, ale w gruncie rzeczy to i tak nie wazne, bo telefon ma byc elegancki, latwy w osludze, miec polifoniczne dzwonki i kolorowy wyswoetlacz. Sorry, ale zarzucacie telefonom, ze maja malo pamieci, nie maja czegostam, nie sa 3 generecji itd. To checie smartphony innymi slowy. Tzn. wiekie, brzydkie, ciezkie telefony, ktore nie mieszcza sie w przecietnej kieszeni. Poztym na co wam 3G skoro w Polsce jest to na maxa niepopularne? Ale by nie odstawac od teatu, to dalej marze o Nokii 8800 :P
  • 0

#184 miki Napisany 01 kwietnia 2007 - 14:03

miki

    Mega Man

  • Narybek
  • 147 Postów:

Co od mojego telefonu to aktualnie posiadam nokie n70.

Czy da się w nim przeglądać forum i pisać posty??

Własnie usiłowałem napisac posta z n70 za pomoca opera-mini programu na jawe ale nic z tego da się przeglądac forum ale nie pisac postów. Jak bede miał chwile czasu sprawdze czy opera w wersji na symbiana umozliwia pisanie postów.
Edit: ten post edytuje za pomoca opery napisanej na symbiana. Czyli jednak mozna pisac posty choc musze przyznac, ze nie jest to zbyt wygodne na klawie numerycznej.
  • 0

#185 piterekd Napisany 01 kwietnia 2007 - 14:21

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Nie pamieci nie mozna powiekszyc, ale w gruncie rzeczy to i tak nie wazne, bo telefon ma byc elegancki, latwy w osludze, miec polifoniczne dzwonki i kolorowy wyswoetlacz.

Zgadzam się :tak: Mi też zależy żeby był przede wszystkim ładny i się bez problemu mieścił w kieszeni. Nie chcę pracując cały czas bać sie że mogę go niechcący zniszczyć. On ma mi słuzyć a nie ja jemu.

To checie smartphony innymi slowy.

Własnie usiłowałem napisac posta z n70 za pomoca opera-mini programu na jawe ale nic z tego da się przeglądac forum ale nie pisac postów. Jak bede miał chwile czasu sprawdze czy opera w wersji na symbiana umozliwia pisanie postów.

Pomijajać już samą M V3 która mi się bardzo podoba, to myślę że chciałbym kupić w przyszłości komórkę która pozwalałaby nie tylko przeglądać forum, ale także pisać posty (to już jest wtedy chyba smartphone tak?). Czujecie tą mobilność i swobodę, gdy jesteście w pracy/szkole/sklepie/samochodzie/autobusie i zawsze możecie zabrać głos w dyskusji na interesujący Was temat :ninjadance: Wtedy pojęcie forum nabrałoby nowego wymiaru :^^:
  • 0

#186 miki Napisany 01 kwietnia 2007 - 16:16

miki

    Mega Man

  • Narybek
  • 147 Postów:

chciałbym kupić w przyszłości komórkę która pozwalałaby nie tylko przeglądać forum, ale także pisać posty (to już jest wtedy chyba smartphone tak?).

Smartfonu nie rozróżnia sie po tym, ze potrafi pisać posty. Smartfonem określało się telefon posiadający mnogość funkcji do obsługi poczty elektronicznej, kręcenia filmów, wideo rozmów. Dziś raczej słowo smartfon kojarzy się z komórka posiadającą system operacyjny jak np. symbian.
Post edytowany za pomoca opery napisanej pod symbiana. Jednak mozna :], jednak pisanie postow na klawie numerycznej to hardcore.
  • 0

#187 Godot Napisany 02 kwietnia 2007 - 07:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja mam nokie n70 ale za cholere nie potrafie sie tym shitem poslugiwac, moze rzuci ktos kilka linkow odnosnie tego telefonu?
  • 0

#188 2dor Napisany 02 kwietnia 2007 - 14:14

2dor

    Link

  • Narybek
  • 291 Postów:
hmm ja rzaczej nie mam zadnych problemow z przegladaniem tego forum a tym bardziej z pisaniem postow. Lacze sie poprzez UMTS, uzywam specjalnej opery i wszystko chodzi bardzo szybko i sprawnie. Za to sa dwie wady: na mobilnej klawiaturze nie za bardzo chce sie pisac posty (chyba kupie sobie klawiature bezprzewodowa BT) i jak wiadomo przegladanie zwieksza ilosc pobranych i odebranych danych. No.. ale komu chce sie chodzic po forum na fonie ..bezsensu :)

****
http://www.gochat.pl - nowy komunikator GaduGadu dla telefonow komorkowych (wersja beta). Jak dla mnie najlepszy obecny komunikator. Check it ;p
Niedlugo takze powstanie Smart Gadu Gadu wylacznie dla symbiana! Pierwsza wersja ma sie pojawic w maju > http://smartgadu.com/ - nie moge sie juz doczekac :s
  • 0

#189 piterekd Napisany 04 kwietnia 2007 - 19:32

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Post edytowany za pomoca opery napisanej pod symbiana. Jednak mozna :],

heheh, gratuluję :klaszcze:

jednak pisanie postow na klawie numerycznej to hardcore.

Cóż, jak ktoś już wiele lat wysyłał smsy to nie powinien być wielki problem ;) ..tyle że paluchy bolą :P

Dziś raczej słowo smartfon kojarzy się z komórka posiadającą system operacyjny jak np. symbian.

Czyli Twój telefon jest smartphonem :^^:

No.. ale komu chce sie chodzic po forum na fonie ..bezsensu :)

No właśnie ja bym chętnie pochodził po forum na nudnych ćwiczeniach jak i wykładach, bo proste gierki na komórkę już trochę mi się znudziły i wolałbym coś bardziej ambitnego :P Trochę głupio jest wyciągać laptoka, a komórka zawsze ujdzie ;)
  • 0

#190 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2007 - 20:46

Gość__*
  • Goście

Cóż, jak ktoś już wiele lat wysyłał smsy to nie powinien być wielki problem ;) ..tyle że paluchy bolą :P

Ja mam swój telefon od 13 stycznia i mam w statystykach telefonu takie coś:
Wiadomości wysłane: 8335
Wiadomości odebrane: 16255
Czyli słabo, jak na moje maniactwo smsów... Za czasów Nokii 5510 miałem ponad 50000 wysłanych, gwarantuję. Pakiet 600 smsów starczał mi na niecałe 4, może 5 dni, a komórę miałem tak na oko z 2, 3 lata... Nie chce mi się liczyć, ile tego wysłałem :D
  • 0

#191 Mielu Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:03

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Mi jutro wpadnie SE K750i. Co prawda wolałbym K800, ale jak się nie ma co się lubi to wiecie co ;) K750i jest jednym z "tych" telefonów jeśli chodzi o gry - to właśnie z niego robi się porty na inne Sony Ericssony. Chętnie w końcu obadam najważniejsze propozycje Gameloftu i EA Mobile. Zobaczymy, czym konkurencja podbija świat hyhy

W sumie od zawsze uważałem, że komórka służy wyłącznie do dzwonienia i wysyłania smsów więc jechałem długo na Nokii 5510 (i pewnie dlatego za cholerę nie potrafię pisać smsów na zwykłych handsetach bez klawiry QWERTY), ale skoro tak mocno się już rozwaliła nadszedł czas żeby kupić sobie coś lepszego. Za złotóweczkę :^^:
  • 0

#192 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:15

Gość__*
  • Goście

Chętnie w końcu obadam najważniejsze propozycje Gameloftu i EA Mobile. Zobaczymy, czym konkurencja podbija świat


Dobrze gadasz. Kolega from da Vivid Games być może....? ;)

Ja po kupnie fonu przekonałem się do gier komórkowych. Ku mojemu ździwieniu okazało się że można całkiem fajnie sobie pograć. Tylko warunek - duży wyświetlacz i dużo miejsca na paluchy. Ja nie narzekam:


Dodany obrazek
  • 0

#193 ACZ Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 068 Postów:
Posiadam telefon Samsung N500 i nie zamienię go na żaden inny. Jak mi się rozwali to kupię ponownie ten sam model.
Rządzę !!! ;p
A granie na komórce w gry to zasysa po całości. Nigdy komórki nie będą dla handheldów do grania. Komórki są niewygodne do grania. Granie na telefonach to żenadka ;p
  • 0

#194 Mielu Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:32

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Hands-On Mobile :)

Zdaje się, że na 5300 jeszcze nie miałem okazji zagrać. Jeśli mamy w firmie, to wrzucę coś jutro żeby zobaczyć jak się sprawuje :)
  • 0

#195 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:44

Gość__*
  • Goście
Mielu - programista, grafik?

A granie na komórce w gry to zasysa po całości. Nigdy komórki nie będą dla handheldów do grania. Komórki są niewygodne do grania. Granie na telefonach to żenadka ;p



Do niedawna myślałem dokładnie tak samo :) Teraz myślę nieco inaczej. Grać się nie da na większości telefonów. Standardowa konstrukcja albo wyświetlacz 128x128 to faktycznie żenada. Ale na np. mojej Nokii (320x240 wyświetlacz) wszystko ładnie widać i jest wygodny dostęp do pada a drugą ręką do klawiatury numerycznej.
A druga rzecz to taka że gry komórkowe muszą być stworzone zgodnie ze specyfiką tych urządzeń, chociażby pod względem sterowania. A jak to wygląda w praktyce każdy widzi :)
  • 0

#196 Mielu Napisany 04 kwietnia 2007 - 21:51

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

Mielu - programista, grafik?


Nieee, aż tak dobrze to nie ma. Na razie jestem małym biednym QA w krakowskim oddziale, ale who knows, co będzie dalej :)
  • 0

#197 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2007 - 08:11

Gość__*
  • Goście
Mnie najbardziej interesuje ten o to telefon:
Dodany obrazek
Jego funkcje:
http://www.nokia.com... ... 73095.html
Nie jest to jakis smartphone czy telefon 3G z UMTS i masa technologi. Ale ma dobry wyglad, jest wytrzymaly, ma nienajgorszy aparat i dodatkowo ma dzwonki i odtwarzacz MP3. Jak dla Mnie ideal :P
  • 0

#198 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2007 - 14:50

Gość__*
  • Goście
Ale co on ma takiego fajnego, malutką pamięć (rozbudować można chociaż?) i kwadratowy wyświetlacz :)
Ja wam powiem że ze wszystkich dodatków telefonów to chyba najfajniejsze są MP3. Reszta to bzdury. Ja mam dyktafon, aparat, kamere, neta jakieś sterowanie głosem, huje muje dzikie węże - zestaw zbędnych badziewi. Po co mi aparat robiący fotki 1200x1024 czy coś koło tego, skoro mój wysłużony Canon G2 pstryka fotki ponad dwukrotnie większe o nieporównywalnie wyższej jakości? Albo kamera, toż to jaja są, filmy z komórki to gówno na maxa :D Nie wyobrażam sobie też korzystać z sieci na wyświetlaczu o rozdzielczości połowy PAL. MP3 zresztą też nie na wszystkich fonach są rewelacją.

To są takie dodatki niby fajne, niby ciekawe, niby przydatne... ale po głębszym namyślnie zbędne.

Moja komórka oprócz do "naturalnych" zastosowań przyda mi się jako player MP3 (bo ta Nokia faktycznie super odpala muze) i przenośny playerek wideo - jako wielki fan skateboardingu nie mogę się doczekać kiedy podczas odpoczynku na ławce odpale sobie przejazd Mullena :skacze:

Dodany obrazek


..
  • 0

#199 Sotaku Napisany 02 września 2007 - 12:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:
Ja mam obecnie K-800i i rządzę :hurra: od razu dokupiłem do niego 1 GB ramu na micro i kiedy porównuję go z moją stareńką Motorolką E398...to nie ma co porównywać. Aparat 3,2 Mpic z wieloma bajerami, best pic to świetna opcja, dzieki której spaprane zdjęcie nie ma racji bytu. Do tego oczywiście gierki w 3d hulają aż miło, ulubionej muzy na mp3 mam tyle że nigdy wszystkiego nie przesłucham, UMTS, blueconnect duży wyświetlacz poprostu full wypas
  • 0

#200 LechuCN Napisany 02 września 2007 - 21:24

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:

Ja mam obecnie K-800i i rządzę :hurra:

Dokup sobie pokrowiec. Klawiatura szybko sie wyciera.

Mam W810i. Służy mi głownie jako odtwarzacz mp3.
  • 0

#201 Sotaku Napisany 03 września 2007 - 20:19

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:

Ja mam obecnie K-800i i rządzę :hurra:

Dokup sobie pokrowiec. Klawiatura szybko sie wyciera.

Mam W810i. Służy mi głownie jako odtwarzacz mp3.


Kupiłem sobie taki plastikowy, ale to straszne badziewie 2 tygodnie wytrzymało :nie:
silikony mi nie podchodzą...zresztą wszystkie pokrowce zasłaniają aparat :trup:
  • 0

#202 LechuCN Napisany 04 września 2007 - 05:00

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Ja mam taki skórzany(?) z zamkiem. Jest specjalne wycięcie na aparat.
Tylko, że ja nie mam zaślepki na aparat. U Ciebie byłby problem, żeby ją odsunąć.

A silikonowe, fakt, są badziewne. Potrafią wyświetlacz porysować.
  • 0

#203 Scorpio Napisany 04 września 2007 - 07:53

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Mam K750i
Dodatek Crystal Case na ochronkę

I nie chcę innego XD Idealny jako podręczny aparat, odtwarzacz MP3 i ma jeszcze sporo innych przydatnych funkcji :)
  • 0

#204 Marbel Napisany 04 września 2007 - 08:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
To też się podlansuję ;) W końcu kilka miesięcy temu sprawiłem sobie Samsunga D600E. I jest git, świetny aparat i w ogóle się dobrze sprawuje :) Polecam jak najbardziej dla niezdecydowanych :hurra:
  • 0

#205 Sotaku Napisany 04 września 2007 - 10:15

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:
jeśli lubisz grać na komórce to najlepiej wybrać Sony, albo Nokie...chociaż już teraz gry są robione na coraz więcej komórek...przychodzi era "3D" na komórkach i moja K800i daje sobie z nimi radę wyśmienicie
  • 0

#206 Marbel Napisany 04 września 2007 - 11:14

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

jeśli lubisz grać na komórce to najlepiej wybrać Sony, albo Nokie...chociaż już teraz gry są robione na coraz więcej komórek...przychodzi era "3D" na komórkach i moja K800i daje sobie z nimi radę wyśmienicie

No tak D600 nie obsługuje javy3d :/ Ale jakoś sobie radzę. Żałuję tylko, że nie czyta lumines. Poza tym lubię gierki 2d , przynajmniej na komórce.
  • 0

#207 Lady Luck Napisany 04 września 2007 - 12:04

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
http://www.nokia.com... ... ressmusic/

Ten mi się marzy(ł). Ale ponoć nie dość, że drogi, to jeszcze słaby jest :? A chcę telefon z dobrym odtwarzaczem mp.3 - z tego, który mam teraz ( http://www.nokia.com...ny/modele/3300/ ) jestem zadowolona. Tylko spory jest :/ i słuchawki muszę conajmniej raz do roku wymieniać _^_
  • 0

#208 Sotaku Napisany 04 września 2007 - 13:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:

http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/5700_xpressmusic/

Ten mi się marzy(ł). Ale ponoć nie dość, że drogi, to jeszcze słaby jest :? A chcę telefon z dobrym odtwarzaczem mp.3 - z tego, który mam teraz ( http://www.nokia.com...ny/modele/3300/ ) jestem zadowolona. Tylko spory jest :/ i słuchawki muszę conajmniej raz do roku wymieniać _^_


Przypomina N-gage ta twoja komóra
  • 0

#209 Lady Luck Napisany 04 września 2007 - 19:04

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Wiem, nie raz jest z nim mylona ;) Ale jest od niego nieco mniejsza i (chyba) lżejsza (ale głowy nie dam).
No i jest nastawiona na odtwarzanie mp.3, czyli tak, jak lubię- jedno urządzenie, a słuchanie muzyki, wysyłanie smsów i dzwonienie... ;)
  • 0

#210 Century Child Napisany 04 września 2007 - 20:24

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
jakaś stara monochromatyczna nokia>Siemens s55>SE k500>SE k700>SE k750>SE k800 aktualnie + 4 GB SanDisk, Hpm-82.
  • 0