Skocz do zawartości

Zdjęcie

Game Boy ma 25 lat!


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 21 kwietnia 2014 - 13:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:
GameBoy ukazał się światu po raz pierwszy w Japonii 21.04.1989r., czyli dokładnie ćwierć wieku temu. :mog: Sporo stron o tematyce giereczek wideo dla dzieci wspomina dzisiaj pierwszego handhelda Nintendo, więc jest dobry dzień, żeby samemu sobie przypomnieć największe hity i ukryte perełki. Dla mnie GB to przede wszystkim dzieciństwo, bo był moją pierwszą konsolą. Pomijając gry, które każdy miał typu Pokemon R/B/Y, Kirby’s Dream Land czy Wario Land szczególnie dobrze zapamiętałem:
 
Wario Blast: featuring Bomberman!
600full-wario-blast-featuring-bomberman-

najlepszy Bomberman w historii. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że Wario > Bomberman, bo jest gruby, chciwy, zjada czosnek i jeździ na motorze – charakterny gość, którego nie da się nie lubić! Ale nie sam Wario czyni z Blasta taką genialną gierkę, tylko link cable i tryb wieloosobowy. Co-op w bombermanach moim skromnym zdaniem wymiata i to WB jedynie odsłony SNESowe mogą się równać.

Pokemon TCG
Pokemon-Trading-Card-Game.jpg

Karty Pokemon swego czasu były WSZĘDZIE. Nawet sporo ludzi w nie grało, mimo że większość tylko wymieniała poki i zbierała karty odblaskowe. Gierka, podobnie jak Wario Blast jest produkcji świetnego w tym okresie Hudson Soft. To pełnoprawny erpeg, który przejmuje zasady karcianki do walk z trenerami, pozwala zdobywać boostery, układać deck, ma areny – no cud, miód i orzeszki. Wielka szkoda, że druga część nigdy nie wyszła poza Japonię, bo TGC dawało prawie tyle samo frajdy co oryginalne Pokemony.
 
 
Race Days
1240385980-00.jpg

Kompilacja składająca się z Jeep Jamobree, gry podobnej do Test Drive i Dirty Racing, czegoś w rodzaju Micro Machines. Szczególnie Dirty Racing jak na wczesne lata ‘90 robiło wrażenie: był sklepik z możliwością naprawy wozu, dokupienia części i NITRO :olo:
 
Yoshi's Cookie
993610600-00.jpg

Shout out to my mom! Bo to jej zasługa, że kartridże Tetrisów, Rox, Bust-A-Move czy właśnie Yoshi’s Cookies się znajdują teraz w mojej kolekcji. Już dawno wyszedł GBA, kiedy zdałem sobie sprawę jakie wciągające potrafią być ciasteczka.
 
Goal!
46261_front.jpg

Potrafiłem w to grać godzinami tylko dla karnych. Mecze były nudne i na przykład do takiego Sensible Soccer nie miały startu. Goal, jak i w ogóle gry Jaleco lubiło się pojawiać na kartridżach 999 in 1 pod różnymi nazwami, więc całkiem prawdopodobne, że kiedyś graliście tylko nie pamiętacie ;)  


Patrząc z perspektywy czasu na bibliotekę GB to zanim Pokemony zawojowały rynek w ogóle nie miałem RPGó. Dopiero na GBC zaczęły się pojawiać powoli szerzej dostępne porty z NESa i downgrady ze SNESa, ale oprócz jakiegoś Mystic Quest, które paru znajomych miało (i jak się wiele wiele lat później dowiedziałem było pierwszym Seiken Densetsu) nic mi nie przychodzi do głowy z ery pre-GBC, bo takie rary jak Sword of Hope dopiero za sprawą Virtual Console. 
 
Wieczorem postaram się wrzucić jakieś zdjęcia swojej cegły, bo wciąż mam oldschoolowego GameBoya schowanego w szafie.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 21 kwietnia 2014 - 16:02

  • 3

#2 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2014 - 13:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:
Kuzyn miał GameBoya i pokazał mi go 20 lat temu (chyba) miałem te 6-7 i wooooo ale rozpierdol :D chyba mario jakieś albo wario, ale jaranie złapałem dopiero przy GBC, nie miałem ale ciskałem na emu we wszystkie gierki ... a gierke to sie raz pobierało na miesiac bo transfer na modemie drogi :olo: piii pii pi pi piiiiiiiiii pi pi pi pi
  • 0

#3 iluck85 Napisany 21 kwietnia 2014 - 15:51

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

118372-cool-story-bro.gif
 


  • 0

#4 lukaszSA Napisany 21 kwietnia 2014 - 16:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:

Nigdy nie miałem GameBoy'a :ok:

No kiedyś miałem przez chwilę Colora, ale go sprzedałem za 20 zł... Największy błąd w moim dotychczasowym życiu


  • 0

#5 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2014 - 16:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:
dzisiaj odpalić sobie pokemony red na oryginalnym GBC :bowdown:
  • 1

#6 Pious Napisany 21 kwietnia 2014 - 17:28

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Mam pocketa do dzis, znalazlem... u siory w szafie  :cf:  Pierwszy raz mialem do czynienia z GB u takiego kumpla z osiedla. Zagrywalismy sie w jakies wyscigi z policja, nie wiem co to za gra byla. Potem inny kumpel mial Mario, i tu nie moge skojarzyc ktory. Mam na vc wszystkie na 3ds i wydaje mi sie, ze bylo to 6 Golden Coins. 

 

Pozniej brat dostal swojego od ciotki w szpitalu z genialnym Lethal Weapon. Ilez my w to gralismy. 


  • 0

#7 burnstein Napisany 21 kwietnia 2014 - 17:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

2:15


  • 6

#8 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2014 - 17:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:
olo karwa
  • 0

#9 lukaszSA Napisany 21 kwietnia 2014 - 18:17

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:

Skąd ty to wziąłeś, karwasz twarz? :mog:


  • 0

#10 burnstein Napisany 21 kwietnia 2014 - 19:00

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 112 Postów:

Scenę pamiętałem, musiałem tylko tytuł serialu jakość znaleźć, bo tego akurat nie pamiętałem.


  • 0

#11 Shinigami Napisany 21 kwietnia 2014 - 19:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 380 Postów:
Niezła grafika na tym gemboju.
  • 0

#12 Texz Napisany 21 kwietnia 2014 - 19:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Wystarczająca. Co prawda pocinałem od razu na Pocket, który wcale nie był taki Pocket i nie potrzebował chyba z 8 paluszków do działania, ale samą konsolkę wspominam bardzo miło. 

20111204045724!Donkey_Kong_Land_Box_Art.

 

Mistrz! 


  • 0

#13 Psycho-Mantis Napisany 21 kwietnia 2014 - 19:13

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:

Do dziś został mi GBP, GBC i GBA, achh to były czasy, kiedy "N" dostarczało jeszcze dobre konsole. :olo:


Ten post był edytowany przez Psycho-Mantis dnia: 21 kwietnia 2014 - 19:15

  • 0

#14 Tawotnica Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:
Instrukcje, instrukcje:

cjlbRFJ.jpg

To były jeszcze czasy, kiedy pudełka tekturowe się wyrzucało "bo zajmowały miejsce: :fp: ale instrukcje mam wszystkie. Wydaje mi się, że mam nawet więcej instrukcji niż samych gier, bo kartridże krążyły po znajomych i nie wszystkie wracały.

Pudełeczka miałem elegancko podpisane przez mamę :notbad: To nic, że grę w środku można było wymienić. Inne dzieci podpisywały na samym kartridżu, co dla mnie było nie do pomyślenia:

9b4g2cp.jpg

Za to zbezcześciłem swoje konsole naklejkami:

MdFSA6y.jpg

58GTNYW.jpg


ale ciągle działa:

zW4bsh9.jpg

Nawet widać troszeczkę loga Poków na zdjęciu. Włączając się wystraszyłem, że coś z ekranem nie tak, a Game Boye przecież to pokrętło z lewej strony mają do ustawiania zieloności :olo:

Dobra, idę wziąć prysznic i potem jeszcze raz oddać cześć 25-letniemu staruszkowi. Powinienem mieć nawet 14-letniego sejwa w poksach, bo jak na porządnego poke-nerda przystało po przejściu Blue dorobiłem się też Red i Yellow :sir:
  • 4

#15 Rudolf Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:32

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 727 Postów:
Mi został już tylko ten badboy, ale za to jest wciąż często używany.
1SSUo1f.jpg
  • 2

#16 Shinigami Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 380 Postów:
Pamiętam jak Lucjan to kupił i zaraz pisał na forum, że sprzedaje.
  • 0

#17 Rudolf Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:36

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 727 Postów:

On tak ma z 99% rzeczy, które kupuje  :reggie:


  • 0

#18 iluck85 Napisany 21 kwietnia 2014 - 20:49

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Pierdolisz :reggie: 

 

Zią, Kupiłem tego Mikro za 250zł- a do tego :D Uważaj i trzymaj się krzesła!!! Golden Sun 2 i Advance Wars 2- org, komplety w pudełkach z instrukcjami :sir: Same gry na allegro i zakup się wrócił. A micro poszedł chyba za 300zł :ass: #Rekintygrysi.


  • 0

#19 Rudolf Napisany 21 kwietnia 2014 - 21:06

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 727 Postów:

A xbox i nexus dalej grzeją miejsce w Twoim domostwie?  :olo:


  • 0

#20 iluck85 Napisany 21 kwietnia 2014 - 21:16

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

XO tak. 

Nexus- telefony jak rękawiczki, aż mi jakiś przypasuje. Nexus nie przypasował wielkością :reggie: 

 

Ten Micro kupiony typowo na handel. 


  • 0

#21 funditto Napisany 22 kwietnia 2014 - 10:30

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Game Boy Micro too moje marzenie mimo, że do gier z GBA od lat służył mi DS.

A pierwszy Gameboy, z którym zetknąłem się dłużej to jak u większości Color...eh, też żałuję, że

już go nie mam. To nic, że w starych Pokach nie ma Running Shoes, że tempo jest wolniejsze niż w najnowszych odsłonach,

na 25 lecie chciałbym przejść jeszcze raz moje pierwsze Poki czyli Yellow..później był Red i nieprawdopodobny na tej konsoli Silver.

Pamiętam w jakim szoku byłem, że mam nie tylko Johto, ale też Kanto, że niektóre poki złapię tylko o konretnych godzinach i dniach - gdyby nie poradnik w jakimś playu czy czymś takim to chyba nigdy nie dorwałbym Laprasa...Co to była za gra ! Co to była za konsola !


  • 0

#22 Hellmans Napisany 22 kwietnia 2014 - 13:07

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Shiiiiiet, jestem 3 miesiące młodszy niż GB  :mog:  Zacząłem dopiero od Colora i Pokemon Silver. Miałem jeszcze kilka crapów, w tym jakiś tennis bez opcji save i Pokemon TCG, ale bardzo szybko przesiadłem się na GBA. To były czasy, kiedy jeszcze angielskiego nie ogarniałem, więc Pokemony ogrywałem ze słownikiem na kolanach. Kawał historii. Do wielu gier czasem wracam. Prosta emulacja tych konsol to ogromna zaleta.

 

Na zawsze w moim serduszku olo.


  • 0

#23 psxfan Napisany 23 kwietnia 2014 - 14:36

psxfan

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 466 Postów:

gameboy co to był za szał w szkole podstawowej, jeden kolega miał i przyniósł do budy to potem każdy namawiał rodziców na kupno 

 

sam namówiłem i rodzice mi kupili żółtego pocketa i grę donkey kong land 2, po kilku miesiącach kupiłem drugą grę street fighter 2 za pamiętam 149zł i to było tyle 

 

pamiętam kolega miał kadridza do gameboy-a 32 in 1, były tam turtlesy,mario,contra i inne mega to było, kirby też wymiatał 


  • 0

#24 Hellmans Napisany 21 maja 2021 - 13:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

O, to wrzucę może ktoś nie widział jeszcze (a tak w ogóle to chyba najlepsza prezentacja jaką w życiu widziałem)

 


  • 5

#25 Schrodinger Napisany 21 maja 2021 - 14:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 968 Postów:

nie widzialem, ale przesunalem jak jest rysowana plansza w trakcie i chce obejrzeć teraz całe 


  • 0

#26 lukaszSA Napisany 21 maja 2021 - 15:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:

Rozwój technologii mógłby się zatrzymać na GBA a i tak by było zajebiście :tak:


  • 0

#27 Tynio Napisany 21 maja 2021 - 19:02

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Rozwój technologii mógłby się zatrzymać na GBA a i tak by było zajebiście :tak:

 

 

Ale się nie zatrzymał niestety.

 

Jak  dziś pamiętam jak za pierwszą pensję kupiłem sobie Game Boy-a z Tetrisem oraz zegarek Casio z Data Bank.

 

Zmora braku podświetlenia ekranu dawała znać o sobie i musiałem w następnym miesiącu kupić lupę z żaróweczkami która pożerała następne dwie baterie R6  

 

Ale nie o tym chciałem pisać 

 

Chodzi mi o dwie konsole jakie mam w szufladzie i tu bardziej bym kierował pytanie do osób które znają się na elektronice 

 

Chodzi mi o GBA, sama konsola miała uszkodzony głośnik i wydawała zniekształcony dźwięk.

Wymiana głośnika tylko spowodowała że dźwięk jest  lepszy jednak gra bardzo cicho.
Jak się okazuje po włożeniu wtyczki do gniazda słuchawkowego jeden kanał gra znacznie ciszej (prawy)

Ma ktoś pomysł co może być uwalone? 

 

Potencjometr wyczyściłem, gniazdo też, tylko że z tym gniazdem słuchawkowym to wiadomo wacikiem i alkoholem i nic wiecej.

Może warto wylutować?

 

A i jeszcze jedno stara konsola też może być cool - wymieniłem ekran w swojej starej konsoli GBA

 

5ujMInL.jpg


  • 2

#28 Hellmans Napisany 22 maja 2021 - 10:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Tam jest jakaś regulacja jasności? Ile godzin bateria trzyma?


  • 0

#29 Tynio Napisany 23 maja 2021 - 17:40

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Tam jest jakaś regulacja jasności? Ile godzin bateria trzyma?

Tak jest regulacja jakości jak się 3 kabeli podłączyć do odpowiednich ścieżek. Jest 10 poziomów. Bateria trzyma około 1,5h do 2h krócej niż standardowo
Czyli jakieś 8h

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 23 maja 2021 - 17:41

  • 0