Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 7: Biohazard

Capcom PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
602 odpowiedzi na ten temat

#391 Kazuo Napisany 12 lutego 2017 - 15:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zombiakow i tyrantow nie było w 4 i 5, a nikt nie narzekał, w 6 nie grałem wiec nie wiem. Mówiąc o klimacie to co masz na myśli? Bo części 1-3 miały swój, 4 swój, a 5 to już w ogóle Afryka dzika. Imo 7 ma klimat bardzo zbliżony do 1, lekko zmodyfikowany ale jednak. Gry jeszcze nie skończyłem ale pierwsze godziny to szukanie monet, kluczy i medalionów, otwieranie sekretnych pomieszczeń z giwerami a wszystko to w dużym domu i ogrodzie, czyli w sumie brzmi jak RE, różnica taka, że brak zombi ale za to są jakieś

Spoiler
.

Ja jestem póki co zadowolony z zakupu.

 

Może w przypadku RE4 nikt nie narzekał, bo gra mimo braku ikonicznych stworów oferowała genialny bestiariusz, ale już RE5 był pod tym względem bardzo słaby, nawet Szóstka miała ciekawszą zbieraninę mutantów. RE7 również wypada bladziutko, w zasadzie straszy tu głównie rodzina Bakerów i wychodzi im to średnio (jak dla mnie są zbyt "ludzcy"), poza tym mamy tylko jeden typ przeciwnika, co prawda zmodyfikowanego na różne sposoby, ale nie dajmy sobie zamydlić oczu. Gra ma swoje "momenty", potrafi być straszna (na VR zapewne tym bardziej), jednak ten brak schizującyh adwersarzy odejmuje nieco klimatowi. Czy Siódemka faktycznie aż tak przypomina RE1? Pod względem gameplayu jak najbardziej, chata walniętej rodzinki jest zakręcona prawie jak posiadłość Spencera, sporo tu eksploracji, używania itemów, spierdzielania przed przeciwnikami, mniej strzelania, jednak dalej trzymam się zdania, że klimat jest zupełnie inny. Grając bardziej się czułem jakbym uczestniczył w jakimś teen slasherze (pierwsza połowa gry) niż w kolejnej odsłonie Residenta, po prostu twórcy chcąc odświeżyć formułę odpłynęli w dalekim, dziwnym kierunku. To już bliżej oryginalnym Resom były dwie części Revelations. 

 

Oczywiście gierka i tak jest świetna, fanom surival horrorów na pewno spodoba się bardziej niż RE4-6. Zagrać zdecydowanie warto, przy czym warto mieć na uwadze, że pod względem klimatu jest to nieco inne podejście do serii. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 12 lutego 2017 - 15:15

  • 0

#392 BeSOS Napisany 12 lutego 2017 - 22:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wszystko będzie lepsze od tego gówna RE6/ Revelations 2.
  • 0

#393 fingus Napisany 13 lutego 2017 - 23:23

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Gram teraz drugi raz w RE6 i kampania Leona to dno, dużo gorsze od całkiem sympatycznego Revalations 2. Za to kampania Chrissa całkiem fajna, dużo akcji, strzelania, jest nieźle. Tylko sterowanie bywa kijowate. No i całkiem zawalili sprawę z tym rozwojem broni, zastępując to wykupowaniem "umiejętności".
  • 0

#394 Shinigami Napisany 14 lutego 2017 - 01:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Leoś zdecydowanie najsłabszy.
  • 0

#395 Kazuo Napisany 14 lutego 2017 - 05:04

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pierwsze dwa rozdziały Leona >>>>> cała reszta gry. Kolejne chapy wprawdzie już słabują, ale to co się dzieje na początku to jedna z najlepszych rzeczy w Residentach

 

Leon > Jake > Ada > Chris


  • 0

#396 BeSOS Napisany 14 lutego 2017 - 08:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No jakoś tak.

Nawet oprawa na początku Leona jeszcze dawała radę.
  • 0

#397 Nyjacz Napisany 14 lutego 2017 - 08:42

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
W coopie spoko.
  • 0

#398 Nyjacz Napisany 14 lutego 2017 - 19:57

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

Przeszedłem prawie pół gry na VR i powiem tak. Ale to zrobiło na mnie wrażenie! Grę już znam na pamięć, więc nic strasznego tam dla mnie nie było, ale poczucie wielkości otoczenia, przeciwników i immersja na niesamowitym poziomie (psuta przez kable). Przez sporą część czasu chodziłem po domach i obserwowałem otoczenie, przyglądając się przedmiotom. Zbliżanie się do twarzy postaci (np. cioci) jest nad wyraz niepokojące. Gdybym pierwszy raz przechodził na VR, to srałbym co pięć kroków.

 

Choć kocham w grach przede wszystkim to, że mogę usiąść przed telewizorem, chwycić normalnego pada i przechodzić piekielnie trudne gierki, wymagające od nas sprawnych palców i uczenia się ich, to VR rozbudziło we mnie wyobraźnie i chciałbym zobaczyć na nim takie gry jak Portal, Mirror's Edge, Call of Duty, Wiedźmina czy GTA/RDR.


  • 1

#399 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 08:10

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Myślałem, że w grach nic mnie nie zaskoczy. Wiadomo, że zachwyci, może zadziwi, ale generalnie myślałem, że to co miałem przy grach odczuwać jest mi znane. I nagle podczas grania w RE7 poczułem STRACH. Nie moment strachu jak wielokrotnie przy Residentach czy Silent Hillach. Ale ciągły i ustawiczny strach. To jest niesamowite, żeby 36 letni gracz z prawie 30letnim stażem będzie się bał na giereczce wideo. Gra trzyma nas w ciągłym napięciu, absolutnie nie da się przewidzieć co się za chwilę stanie. To co zrobił Capcom jest fantastyczne! A przy okazji gra jest bardzo residentowa. Są zagadki, klucze, figurki, bossowie i tak dalej. Jestem dopiero
Spoiler

ale to już dla mnie mocarny kandydat do podium gry roku.
ps. wiem, że jestem nudny, ale ogromną robotę w tej grze robi dźwięk i słuchawki pokazują dlaczego kosztują tyle co kosztują. Zdecydowanie wolę telewizor plus genialny dźwięk niż VR i słuchaweczki stereo
  • 1

#400 Pawlik Napisany 16 lutego 2017 - 08:52

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Ja tam mam zwykle 5.1 ale fakt, re7 czy Alien to zupełnie inne gry z dźwiękiem przestrzennym.

Moje postępy w grze to jestem po walce z
Spoiler
i idę do Jacka. W dalszym ciągu jestem grą zafascynowany, choć wiem, że pewnie zaraz czeka mnie ten gorszy, mniej klimatyczny fragment zabawy, jednak do tego momentu dla mnie 9+.
  • 0

#401 BeSOS Napisany 16 lutego 2017 - 11:00

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Greg szkoda że nie grałeś w Aliena, tam jest dokładnie to samo uczucie, ech co za cudo.
  • 0

#402 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 11:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jest za 38 zeta w promocji, mówisz żeby brać?
  • 0

#403 Schrodinger Napisany 16 lutego 2017 - 11:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Nie słuchaj Jedyna on się na grach nie zna


  • 0

#404 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 11:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Zeratul bardzo polecał i to jest jedyne co powstrzymuje mnie od kupna tej gry
  • 0

#405 Pawlik Napisany 16 lutego 2017 - 11:51

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Jpr kupiłeś słuchawki za dwa kafle a zastanawiasz się przy alienie za 40zl? Kurwa mać, jak jeb z dzidy, kupuj i nie wkurwiaj.
  • 1

#406 Schrodinger Napisany 16 lutego 2017 - 11:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

może słuchawki ukradł ze sklepu a gierki z PSNu nie powinie :cf: 


  • 0

#407 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 12:17

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Szrot, ja wiem, że kloaczny forumowy humor humorem, ale nie przeginaj
  • 0

#408 Schrodinger Napisany 16 lutego 2017 - 12:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

To tylko takie żarciki, dobrze wiem że jakbyś miał ukraść słuchawki ze sklepu to powinąłbyś dwie sztuki, jedną sprzedał i miał te 38 zł na gierkę, a że nie masz to nic nie ukradłeś! 


  • 1

#409 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 12:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No to jak wiesz jak jest to po co piszesz głupoty :king:
  • 0

#410 burnstein Napisany 16 lutego 2017 - 12:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Bo mu się nudzi.


  • 0

#411 DanteTDH Napisany 16 lutego 2017 - 12:46

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Greg, ja jebię, nie wziąć Aliena za taką cenę kiedy się w niego nie grało to zbrodnia! Nie patrz na nic i dzisiaj kupuj giereczkę!
  • 0

#412 BeSOS Napisany 16 lutego 2017 - 14:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No dokładnie, gra na 9 i do tego wchuj ładna. A jak jesteś fanem filmu to już wogole bo klimat odwzorowuje bezbłędnie. Za 38 to jest darmo a starcza na 15 h mega rozgrywki. Plus AI Aliena jest imo genialne i będziesz srał w gacie na swoim 5.1 bo dźwięk gniecie kiedy lajza biega gdzieś nad głową w kanałach wentylacyjnych. :banderas:
  • 0

#413 burnstein Napisany 16 lutego 2017 - 14:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Ja czekam aż zejdzie do 18 zł.


  • 0

#414 Godot Napisany 16 lutego 2017 - 14:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Poczekam aż będzie w plusie :cf:
  • 0

#415 Bzduras Napisany 16 lutego 2017 - 15:09

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Alien to kocur na równi z RE7, łykaj śmiało Gregu

A skąd wiem, że na równi? Bo gram sobie, he he he. Kozacka gierca, jest tu wszystko to, co w grze z serii być powinno (no, może prócz umarlaków): eksploracja kapitalnie zaprojektowanych i wykonanych miejscówek, fajne zagadki, klimat zaszczucia i beznadziei... Kuriozum - Capcom wprowadzając dużo zmian i nowości jednocześnie przywrócił serii dawny blask. Szumne marketingowe pierdzenie o powrocie do korzeni traktowałem jak kiepsko zaprojektowaną kampanię reklamową tytułu, mającą za zadanie mamienie wieloletnich fanów serii i skłonienie ich do sięgnięcia po portfele przy jednoczesnym nawilżeniu ich miejsc wrażliwych na penetrację ogromnym pętem włodarzy firmy, a tu proszę - to prawda! Jakieś dwie, może trzy godziny za mną, obecnie jestem przy
Spoiler
i jestem pod wrażeniem spójności i jakości tego tytułu.

Granie w ten tytuł na VR? Chyba bym musiał mieć dodatkowo zapas pampersów pod ręką

Ten post był edytowany przez Itachi dnia: 16 lutego 2017 - 21:03

  • 0

#416 Godot Napisany 19 lutego 2017 - 10:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jestem mniej więcej w tym samym miejscu, może kilkadziesiąt minut dalej. Ogólnie trochę uleciał klimat strachu pierwszych dwóch godzin i zaczęła się residentowa sztampa z zagadkami, łączeniem roślinek, szukaniem kluczy i zabawy z przedmiotami i skrzyniami. Jest przednio, szkoda tylko, że te czarne stwory nijak się mają do klimatycznych zombiaków, czy nawet ganados z czwórki. Raczej denerwują niż straszą czy przerażają. Ale i tak najwiekszy zawód był
Spoiler

  • 0

#417 Bzduras Napisany 20 lutego 2017 - 20:13

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Ale i tak najwiekszy zawód był

Spoiler

Bez kitu, zabolało mnie w serduszku jak zobaczyłem, że to już koniec zabawy

Skończyłem, 8:26 na liczniku i 19 razy restart. Ależ to jest świetna gra, nawet mimo tego, że jej ostatnia ćwiartka zaburza proporcje klimatu i strzelaniny. Technicznie bez zarzutu, konstrukcja i design odwiedzanych miejscówek znów jest siłą, która każe siedzieć przed konsolą "jeszcze godzinę" i w zasadzie mógłbym piać z zachwytu, ale po co? Recenzje w necie i Kazuo wyczerpały temat.

9/10, powrót wielkiego tytułu w bardzo, bardzo dobrym stylu

Ten post był edytowany przez Itachi dnia: 20 lutego 2017 - 21:01

  • 0

#418 Kazuo Napisany 21 lutego 2017 - 16:36

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wiadomo kiedy dokładnie ma się ukazać DLC "Not a Hero"?


  • 0

#419 BeSOS Napisany 21 lutego 2017 - 17:17

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gdzie wrażenia Pawlika????
  • 0

#420 Pawlik Napisany 21 lutego 2017 - 17:28

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

U mnie wyszło jakieś 10 i pół godziny kapitalnej zabawy. Co prawda gra wszystko co najlepsze ma do pokazania przez pierwsze powiedzmy 5 godzin, potem to już tylko bardzo dobra gra, ale początek to klasa.

Szkoda, że taka krótka, bo grałem uważam dość spokojnie, nie pędziłem na hurra, tylko starałem się wszytko powolutku zwiedzać. 

 

Myślałem, że gra będzie trudniejsza, że będzie trzeba oszczędzać kule, omijać przeciwników, a na dobrą sprawę pod koniec gry miałem cały plecak spluw i naboi, a w skrzyni jeszcze zapasy na dwa lata :olo: Do tego raczej starałem się ubijać wszystkich jak leci by mi potem w eksploracji nie przeszkadzały różne pokraki. 

Jak ginąłem to też raczej ze swojej manii chomikowania i leczenia się dopiero w krytycznym stanie bo "szkoda apteczki", a niepotrzebnie bo na normalu też ziół i sprayów jest wystarczająco. 

 

Ganianie się po domu z tą rodzinką zapadnie mi w pamięci i gorąco polecam. Mocne 9/10, do tego super av.

 

Dalej uważam, że to RE z krwi i kości, zmiana tylko perspektywy. Nawet na końcu

Spoiler

 

a ten dodatek to pewnie będzie o tym jak

Spoiler
Jeżeli tak, to może zachowam jeszcze grę :)

 

EDIT

lol jak mnie Jedyn wezwał :olo: jak pisałem te wrażenia, to dostałem info o nowym poście, a to Jedyn  :zakochany:


Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 21 lutego 2017 - 20:17

  • 1



Inne z tagami: