Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 7: Biohazard

Capcom PS4 XONE PC

• Zaloguj się by odpowiedzieć
588 odpowiedzi na ten temat

#571 Kazuo Napisany 13 październik 2018 - 21:20

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

Widać kto jest od początku z serią. Teraz przez przestarzałą grafikę stare Residenty nie mają już prawa wywoływać takich ciar jak kiedyś, ale na swoje czasy oryginalna trylogia przerażała niesamowicie. Zetknięcie z pierwszym zombiakiem w RE1, spotkanie z Lickerem w RE2 czy dramatycznie ucieczki przed Nemesisem to coś do czego RE7 nawet się nie zbliżył, chociaż przyznam że momentami też był straszny.

Ale ja w RE1 i RE2 grałem "na premierę" na PSX :) (jedynkę może po ok. roku, ale nadal w tym samym okresie życia). Ale nie pamiętam, bym się jakoś bardzo bał, nawet wtedy, jak tamta grafika była takim szokiem jak teraz w RE7 jest obecna :)

Twardziel z Ciebie, ja musiałem co kwadrans zmieniać pieluchę. Fakt faktem, że byłem wtedy jeszcze dzieckiem (miałem z 8 lat?), ale mój ojczulek bał się tak samo. Po spotkaniu z Nemesisem przez miesiąc miałem koszmary. Z kolei przy RE7 bałem się tylko dwa razy

Spoiler

O Outbreakach zapomniałem, wiem że Gun Survivor to beka, napisałem z obowiązku, bo ma "RE" w nazwie, ORC raczej zręcznościówka w coopie, o Revelations 1 i 2 też raczej pochlebne rzeczy słyszałem, jak będę miał czas, to może ogram. Najprędzej RE0, bo jest w Game Passie i podoba mi się ten styl graficzny z czasów Gamecube'a  :)

No dobra, sprawiedliwie muszę dodać, że pierwszy GS nie jest jeszcze taki tragiczny. Mimo że akcja nie rozgrywa się w Raccoon City, to klimat jest niemal identyczny; mierzymy się z wieloma ikonicznymi przeciwnikami z RE i RE2 (Lickery, Huntery, Mr X, nawet krokodyl się załapał), a grafa chociaż brzydka to ma fajny creepy vibe (ciemno, szaro i ponuro, audio też robi swoje). Rozgrywka jest szybka, nie ma żadnego backtrackingu i często dostajemy możliwość wyboru ścieżki, co wpływa na odwiedzane lokacje, przeciwników z którymi się zmierzymy, a nawet na niektóre cut-scenki. I to by było na tyle, bo już GS2 i 4 to porażki (trójka nie ma nic wspólnego z RE). 

Revelations są oba bardzo fajne, przy czym dwójka jest chyba przystępniejsza dla kogoś kto nie jest wielkim fanem RE. Korzenie pierwszego Revelations sięgają 3DS'a i to niestety widać (uproszczenia graficzne, struktura leveli), dwójeczka też momentami zalatuje budżetówką, ale ogólnie idzie odczuć że przy niej bardziej się napracowali i że to gra stworzona od razu pod stacjonarki. No i ma zarąbisty klimat, opuszczona wyspa daje radę. 

RE0 z numerycznych odsłon podobało mi się najmniej, to był ten moment kiedy formuła kompletnie się wyczerpała (razem z Outbreak 2 to były ostatnie Residenty w klasycznym wydaniu) i wprowadzili kilka dziwnych rozwiązań, które niestety ciut popsuły grę. Niemniej wizualnie Zero do dzisiaj daje radę i jest dosyć trudne (zakładając, że dla kogoś to plus), więc można zagrać.

Jak kiedyś będzie Ci się bardzo nudzić to polecam na jakimś emulku (chyba że masz Gameboy Color w szufladzie i jakimś cudem uda Ci się dorwać kopię tej gry :cf: ) RE: Gaiden. Ciekawy i bardzo udany eksperyment, Resident o którym bardzo mało się mówi, a który jak na możliwości tej konsoli naprawdę daje radę. 

• 1

#572 Nyjacz Napisany 28 listopad 2018 - 11:02

Nyjacz

#SaveGameplay

• Forumowicze
  • 8654 Postów:

Przeszedłem sobie End of Zoe, tak w międzyczasie. Co by tu powiedzieć? DLC fabularnie jest z dupy, jest banalne i skrajnie mało wiarygodne, żeby nie powiedzieć kiczowate. No, ale taki już Resident jest, tylko że tutaj nie mamy ulubionych postaci, nie mamy klimatów serii, więc bardziej razi to w oczy.

Gameplayowo to jest więcej tego samego, tylko że Koniec Zoe jest na maksa liniowe, idziemy po sznurku, tak jak pan Capcom przykazał i nie ma w ogóle eksploracji, przedmiotów czy "zagadek". Po prostu idziemy i naparzamy. Problemy są zasadniczo dwa. Po pierwsze gierka nie jest slasherem, więc nie wiem po co ograniczyli się jedynie do aren z wrogami i zbudowali według tego otoczkę fabularną. Po drugie do dyspozycji mamy tylko pięści, które można łączyć w prostackie kombinacje, co ani nie pasuje do Residenta, ani nie jest zadowalająco wykonane.

RE7 > Not a Hero > End of Zoe, a tych malutkich dodatków szczerze mówiąc nawet nie chce mi się odpalać. Ktoś w to w ogóle grał?

• 1

#573 Kazuo Napisany 28 listopad 2018 - 14:36

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:
Lipeczka, czyli tak jak się spodziewałem. Do dzisiaj nie ograłem żadnego dlc i nie mam zamiaru, mimo że podstawka była bardzo fajna.
  • 0

#574 Nyjacz Napisany 28 listopad 2018 - 17:17

Nyjacz

#SaveGameplay

• Forumowicze
  • 8654 Postów:

Not a Hero było fajniejsze zdecydowanie, tutaj nawet odpuszczam wyższy poziom trudności, bo jest naprawdę trudny - w takim niefajnym sensie, bo przeciwnicy mają sporo HP, naprawdę SPORO, a my musimy okładać ich piąchą, więc jesteśmy cały czas bardzo blisko i jak nie naciśniemy L1 w odpowiednim momencie, to połowa życia leci na luzie. Wiadomo, że byłoby to do przeskoczenia, ale checkpointy są mocno ograniczone, a brakuje motywacji, żeby w ogóle próbować. O czym ja w ogóle pitolę, dodatek jest 4-5/10, więc zero dyskusji, nie ma po co się męczyć.

Chris nie był zły, były normalne bronie + finishery, nowe rodzaje potworów, hub łączący kilka lokacji, do których musieliśmy wchodzić wraz ze znajdowaniem przedmiotów do nich potrzebnych, no i finałowa walka bardzo w klimatach Residenta: laboratoria, tyrant, weak pointy, co nie tylko robiło na PSVR zajebiste wrażenie ("ooo, jestem w prawdziwym Residencie"), to jeszcze było dość emocjonujące na najwyższym poziomie trudności.

No a oprócz tych dwóch dodatków mamy jakiś podobno bardzo trudny tryb survivalowy, 2 malutkie niby straszne epizody, grę w karty i jakąś chyba walkę z bossem z podstawki, ale w innym pomieszczeniu i zaczynamy bez wyposażenia, dopiero musimy je dozbierać. Problem jest taki, że nawet mi się tego włączać nie chce  :pf:

• 0

#575 Kazuo Napisany 28 listopad 2018 - 18:06

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

Not a Hero miało być już dostępne 2 miesiące po premierze, a wypuścili to chyba po pół roku. Nie mam w zwyczaju tak długo trzymać gier, więc niech się gonią. 

• 0

#576 Nyjacz Napisany 28 listopad 2018 - 18:12

Nyjacz

#SaveGameplay

• Forumowicze
  • 8654 Postów:

A to nie zbierasz swojej ulubionej serii?  :olo: U mnie cała seria RE na PS4 wygląda zajebiście, w sensie, 0, 1, 4, 5, 6, 7, REV, REV2, no i to gierki, do których zawsze będę wracał, fajnie je mieć na półce. Do tego dojdzie prawdopodobnie bajeczka dwójka w styczniu, to będzie brakowało w zasadzie tylko trójki i CV, bo sorki, ale Outbreaki to gierki online, w które nie da się grać online, a i tak są co najwyżej niezłe, więc leję. Do tego zapewne kupię w końcu 1-3 na PSX.

Kiedyś najdzie Cię ochota albo kupisz sobie PSVR w śmiesznej cenie, to zajebiście będzie Ci przejść podstawkę + Not a Hero ;)

• 0

#577 Kazuo Napisany 28 listopad 2018 - 18:26

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

Siódemka to jedyny numerowany Resident, na którym mi nie zależy, aby mieć go w kolekcji. No chyba, że kiedyś wyrwę jakieś komplit edyszyn za grosze. Tak to mam 0,1,2,3,4,5,6, CVX, Revelations, Revelations 2, Outbreak, Outbreak 2, Umbrella Chronicles, Darkside Chronicles, Operation Raccoon City i będę chciał jeszcze upolować Gun Survivora, który wbrew pozorom też jest całkiem fajny. Dosyć ładna kolekcja. 

A Capcom może kiedyś Outbreaki zremasteruje to Ci wtedy nie odpuszczę wspólnego grania online ;) 

• 0

#578 nole Napisany 28 listopad 2018 - 18:29

nole

Dzik bagienny

• Forumowicze
  • 4603 Postów:

Veronica też jest na PS4 jako PS2 klasyg.

• 0

#579 Nyjacz Napisany 28 listopad 2018 - 18:34

Nyjacz

#SaveGameplay

• Forumowicze
  • 8654 Postów:

Poka fotkę kolekcji zatem :^^:. No ale jeśli tak jak mówisz WBREW POZOROM Gun Survivor jest całkiem fajny, a w kolekcji masz ORC, to chyba nie uważasz siódemkę za gorszą? Zapewne chodzi Ci o klimaty, ale bez przesady, RE7 jest na luzie lepszą grą od tych dwóch gierek, sam się możesz wypowiedzieć jak tutaj Outbreaki stawiasz. Strzelam, że przez kamerę i klimaty wyżej, tylko pytanie, czy jako całość siódemeczka nie jest lepszą grą i, poza inspiracją Piłą i jakimiś opętanymi rodzinkami, całkiem rasowym Residentem, yo?  :olo:

@nole, wiem, ale nie w pudle. To tylko na PS3.

• 0

#580 Kazuo Napisany 28 listopad 2018 - 18:49

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

Kolekcja to niestety w zdecydowanej większości cyfrówki, nie ma sensu wrzucać zdjęć  :?

A RE7 w żadnym wypadku nie uważam za gorszą grę od ORC czy GS, po prostu dla mnie ta część jest za mało Residentowa i kompletnie nie czuję do niej przywiązania. Gierka wybitnie na 1, max 2 przejścia, jestem na 100% pewny, że nigdy nie będę chciał już do tej gry wracać, w przeciwieństwie do pozostałych odsłon. 

• 0

#581 burnstein Napisany 29 listopad 2018 - 10:24

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 42523 Postów:

A ten Resident z gemboja zrobiony? :cf:

• 0

#582 Kazuo Napisany 29 listopad 2018 - 12:22

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:
Gaiden? Kiedyś przeszedłem na emulku, jak na możliwości GBC kozak.
  • 0

#583 Sotaku Napisany 30 listopad 2018 - 10:50

Sotaku

JJ

• Forumowicze
  • 38583 Postów:
W operation raccon city bym nawet dziś chętnie pograł...chyba nawet Kazuo kiedyś graliśmy nie?
  • 0

#584 Nyjacz Napisany 30 listopad 2018 - 10:58

Nyjacz

#SaveGameplay

• Forumowicze
  • 8654 Postów:

jestem na 100% pewny, że nigdy nie będę chciał już do tej gry wracać

No niech tylko przez resztę Twojego życia zobaczę choć raz, że grasz w siódemkę na PSN...  :olo:

• 0

#585 Sotaku Napisany 30 listopad 2018 - 11:01

Sotaku

JJ

• Forumowicze
  • 38583 Postów:

No niech tylko przez resztę Twojego życia zobaczę choć raz, że grasz w siódemkę na PSN... :olo:
i poleciał jak ptak ;)
  • 0

#586 Kazuo Napisany 30 listopad 2018 - 17:59

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

W operation raccon city bym nawet dziś chętnie pograł...chyba nawet Kazuo kiedyś graliśmy nie?

Na pewno skończyliśmy RE5 i RE6, co do ORC to nie jestem pewny, ale na bank rozważaliśmy wspólne granie ;)

No niech tylko przez resztę Twojego życia zobaczę choć raz, że grasz w siódemkę na PSN...  :olo:

Challenge accepted. 

• 0

#587 Sotaku Napisany 03 grudzień 2018 - 12:14

Sotaku

JJ

• Forumowicze
  • 38583 Postów:
Końcówkę piątki, przy ostatniej potyczce mogę recytowac z pamięci ;)
  • 0

#588 Kazuo Napisany 03 grudzień 2018 - 21:00

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 11740 Postów:

13865321.jpg

• 0

#589 Sotaku Napisany 03 grudzień 2018 - 21:35

Sotaku

JJ

• Forumowicze