Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo: The Master Chief Collection

XONE Halo 343 Industries

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
251 odpowiedzi na ten temat

#211 Cola Napisany 27 sierpnia 2017 - 21:13

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Właśnie się zorientowałem, że w skład edycji nie wchodzi Halo 3:ODST  :why: . Ponoć singiel był bardzo w pyte, muszę dokupić zanim zacznę grać od części pierwszej .


  • 0

#212 Schrodinger Napisany 27 sierpnia 2017 - 21:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Kod chodzi za grosze, warto dla ost chociażby bo zajebisty
  • 0

#213 Cola Napisany 28 sierpnia 2017 - 09:54

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Wezmę z Microsoftowego Stora (17zł), bo na Xone dali stałe 60fps i podbili rozdziałkę.


  • 0

#214 Cola Napisany 07 września 2017 - 09:23

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Odświeżona jedynka bawi tak samo dobrze jak te x lat temu. Strzelanie jest mega rajcujące i nawet na normalu często gra rzuca kłody pod nogi, bo AI jest naprawdę dobre. Przeskakiwanie w locie pomiędzy starą a nową oprawą robi mocno. W sumie byłem mocno pozytywnie zaskoczony poziomem nowej grafiki. Do tego te bronie i uczucie bycia kozakiem w skórze Chiefa zawsze robi. Mało który tytuł można ukończyć używając startowego ekwipunku, a tu te giwery są na tyle skuteczne, że aż żal je zmieniać (podstawowy pistol i assault rifle). No i ten soundtrack  :uff:


  • 0

#215 xell Napisany 07 września 2017 - 14:49

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:
Polecam osobom z PC do gier odpalenie Halo SPV3 (Single Player Version 3), które wyszło w zeszłym miesiącu. Jest to mod/rimejk kampanii z jedynki, z tymże poza odświeżoną grafiką ma naprawdę dużo zmian i jest to niemal nowa gra. Dodano ogromną ilość broni znanych z sequeli, przeciwników (są np. Brute'y), są nowe miejscówki w ramach starych poziomów, druga połowa gry jest o wiele bardziej uroizmacona. Ogólnie cud, miód i orzeszki :banderas:
  • 0

#216 Cola Napisany 08 września 2017 - 10:10

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Teraz tłukę w dwójkę i pierwsze co rzuca się w oczy na dzień dobry, to te nowe CGI zamiast scenek na silniku gry. Na pewno dodaje to grze filmowości i fajnie napędza story do przodu. Muzyka jest bardziej stonowana niż w poprzedniczce, ale dalej robi dobrze. Sterowanie pojazdami zostało zmienione na plus, i do tego w końcu można normalnie skakać, w jedynce Master Chief ważył chyba z tone.


  • 0

#217 J3rzman Napisany 27 sierpnia 2018 - 21:16

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:
Idzie aktualizacja na klocka x ???????? Będzie grane !????????
  • 0

#218 Daddy Napisany 01 października 2018 - 09:27

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:
Zaraz po skończeniu Halo Reach odpaliłem HCE. Od samego początku spodobało mi się to, że gra rozpoczęła się w tym samym momencie, jak kończył Reach. Grając w to w tej kolejności była trochę większa immersja, której nie poczułem te kilkanaście lat temu, jak grałem w to na PC. Jako, że jest to jedyna część Halo, jako znałem wcześniej, to patrzyłem na nią przez pryzmat tego, co pamiętam.

Jak już się okazało, nie pamiętałem wszystkiego, np. że powinienem wiedzieć iż w Halo Reach
Spoiler

ale akurat dobrze wyszło, bo była przez to większa wczuta, szczególnie z Cortaną, którą
Spoiler

Wiele misji pamiętałem i miło mi się przypominało wszystko, co powinno.

Ale to, co najbardziej mi się przypomniało, to to, co jest ukryte w spoilerach na końcu posta - grafika z tamtej wersji. Czytałem, że w odświeżonej wersji jest inna, ale nie spodziewałem się aż takiego skoku jakościowego, gdzie już na X360 musiało być lepiej, a w wersji 4k na XOX było naprawdę ładnie, że momentami można by pomyśleć, że gra jest z tej generacji.

To, że nie jest grą z tej generacji przypominane było przez rozwiązania takie jak np. strzelanie bez ADSu, ale będąc przygotowanym przez Halo Reach do tego, tym razem od razu się wkręciłem w ten sposób rozgrywki i było ok, a nawet więcej niż ok, bo wymagało trochę innego stylu gry. Jedyną rzeczą, która nadal mi się nie podobała, to sterowanie Warthogiem - jeżdżenie gałą to nie jest to, co lubię ( :olo: ), szczególnie że nie strzela się wtedy, więc mogliby dać choć opcję zmiany sterowania na triggery (chyba że była, ale nie zauważyłem).

Generalnie bawiłem się znowu dobrze i tym razem - grając w serię po kolei, bo aktualnie rozpocząłem już Halo 2 - lepiej mi ten świat siadł, niż te naście lat temu.

8.7/10 :olo:

SY5RfRx.jpg
Spoiler


RdcoW0k.jpg
Spoiler


NPmDboz.jpg
Spoiler


QyLNYAG.jpg
Spoiler


2nZnVJa.jpg
Spoiler


tS7FyMq.jpg
Spoiler

  • 5

#219 Nexus Napisany 01 października 2018 - 09:32

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
Ech, fotki przywołują wspomnienia. :)
  • 0

#220 cwany-lis Napisany 01 października 2018 - 09:43

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Ach "cichy kartografista" :uff:
  • 1

#221 Stan Napisany 12 marca 2019 - 22:28

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

 

Chyba kupię. 


  • 0

#222 xell Napisany 13 marca 2019 - 06:26

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:
Day 1
  • 0

#223 Grz3chu Napisany 13 marca 2019 - 07:11

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Przenieść do dział !

to będzie tylko w Microsoft Store\Market czy coś ?


  • 0

#224 Eldarion Napisany 13 marca 2019 - 11:06

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:
Takze steam :)
  • 0

#225 Schrodinger Napisany 13 marca 2019 - 11:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
reach w kolekcji :good:
  • 0

#226 cwany-lis Napisany 09 kwietnia 2019 - 20:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

wyjaśnione w 60fps 4K  :bowdown:

 

i jeszcze sobie odpalcie ten prequel do serii

 


  • 0

#227 xell Napisany 09 kwietnia 2019 - 23:00

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:
Będzie oranie, ciekawe czy wersja na PC będzie miała dodatkowe opcje graficzne ponad Koksa.

Halo na Steam controllerze :good:
  • 0

#228 xell Napisany 14 listopada 2019 - 22:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Reach trzeciego grudnia, dziffki :ass:


  • 0

#229 xell Napisany 03 stycznia 2020 - 18:38

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

 

Damn.


  • 0

#230 vagrant3 Napisany 03 stycznia 2020 - 21:13

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Ładnie, ale cala reszta w tym meczu to jakies nieogary
  • 0

#231 xell Napisany 03 stycznia 2020 - 21:40

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Tylko zespół tego kolesia był jeszcze gorszy od tego przeciwnego. Mimo wszystko nie powinni mu tak dać kontrolować miejsca respawnu snajperki. Niemniej klasa, że mając świadomość rosnącego streaka i będąc obserwowanym przez innych tak spokojnie grał.


  • 0

#232 cwany-lis Napisany 03 stycznia 2020 - 22:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

taki to ze trzy bąbelki wykarmi :uff:


  • 0

#233 xell Napisany 24 października 2020 - 17:09

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Czwórka z twórców pierwszego Halo komentuje speedruna tej giereczki:

 

Zajebisty filmik, mnóstwo anegdotek z powstawania poziomów, skryptowania, muzyki itp.

 

Z innych newsów: MCC dostanie wersję na XSX ze wsparciem 120fps i ustawialnym field-of-view, czwórka niedługo wyjdzie na PC.


  • 3

#234 Nyjacz Napisany 23 listopada 2020 - 21:14

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Poszla jedynka na Legendary w koopie.

Kurna, jaka ta gra jest swietna. AI przeciwnikow, skala, pojazdy, taktyka, plynnosc celowania, 60 klatek, 110-120 fov i fajny setting, zawsze lubilem.

Teraz dwojeczka, ktorej nigdy nie przeszedlem, a potem cudowne 3 i Reach. Wiadomo, tu i owdzie czuc przestarzalosc w budowie etapow, ale i tak jest super.

Najlepszy stricte konsolowy fpsik :^^:
  • 1

#235 BeSOS Napisany 23 listopada 2020 - 21:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
120hz jest zbędnym bajerem. Naprawdę między 60 a 120 różnica znikoma i większość nie odczuje.
  • 0

#236 Texz Napisany 23 listopada 2020 - 22:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

120Hz odczuje się w gierkach multi pokroju CS:GO, a multi w Halo jest jakie jest. Jednak plusuję opinię Nyjacza i podpisuję się pod nią. Obecna wersja na XSX to wersja ostateczna serii Halo. 


  • 0

#237 Nyjacz Napisany 23 listopada 2020 - 22:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

No prawie, bo połączenie P2P i kick obu (?) graczy przy byle zachwianiu sieci, a potem konieczność zaczynania 40-sto minutowych leveli od nowa (??), bo nie ma checkpointów dla coopa to żart. Oprócz tego kozacka kolekcja. Chyba najlepiej zrobiona składanka z jaką miałem do czynienia.

 

Szkoda, że nie będzie funu z calakowania, bo to jakiś obłęd jest (700 acziwmentów XD).


  • 0

#238 xell Napisany 24 listopada 2020 - 10:58

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Gram w czwórkę na PC i w sumie zapomniałem, jaki to był średniaczek, gra niestety wielu elementów, które czyniły poprzedniczki tak szczególnymi pozycjami nie posiada.

 

Ponadto ten port przynajmniej na moim kompie jest niedorobiony, nigdzie nie widziałem narzekań na ten temat, ale gra mi chodzi początkowo przez kilka minut w 60fps, a później stopniowo, w sposób mniej więcej liniowy, zaczyna frejmrejt spadać (czyli najpierw jest pięćdziesiąt kilka fpsów, później czterdzieści kilka itp.), niezależnie od tego, co się dzieje na ekranie (czyli nawet patrząc na ścianę albo oglądając prerenderowany filmik z terminala). Co zabawniejsze, prędkość rozgrywki jest powiązana z frejmrejtem, więc jak spada do 20fps to wszystko porusza się 3 razy wolniej i w sumie gra się łatwiej. Czasami po zgonie frejmrejt się resetuje z powrotem do 60fps. Zużycie RAM, VRAM, CPU i GPU jest na poziomie 30-50% nawet w najgorszych momentach, więc nie wiem co się dzieje.

 

Na reddicie nie widziałem żadnych narzekań na ten temat, póki co odpuszczam sobie aż nadejdzie łatka.


  • 1

#239 Nyjacz Napisany 25 listopada 2020 - 20:01

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Zostało mi 5 misji w Halo 2 i w życiu się nie spodziewałem, jak dobra jest to część :^^:

 

Gunplay, więcej sprzętu, możliwości, przeciwników, epickie lokacje, no kurwa, jak Halo mogło zostać tak obśmiewaną serią to ja nie wiem xD


  • 0

#240 cwany-lis Napisany 25 listopada 2020 - 20:03

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

jak wejdę w nową generację to na dzień dobry biorę kolekcję HALO, tylko czy port REACH z pc jest w takiej formie 60fps dostępny na konsoli?


  • 0



Inne z tagami: