Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet & Clank - remake

Insomniac PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
226 odpowiedzi na ten temat

#151 BeSOS Napisany 21 kwietnia 2016 - 07:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Pogralem wczoraj godzine. WOW to wyglada niesamowicie gdy widzi sie to na wlasne oczy, filmiki z neta nawet te w super jakosci bledna przy odpaleniu gry w salonie. Brak 60 fpsow tez nie pzreszkadza tak jak myslalem bo gra jest mega plynna, czesto mialem wrazenie ze framerate jest wyzszy niz 30fpsow.

 

Jedyne co mi sie nie podoba to wyrazny lag przy sterowaniu kamera ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Oprocz tego gra sie jak w kazdego Ratcheta wiec jest tez nieststy sporo dejavu ale tak jest z kazda seria ktora stala sie tasiemcem :)

 

Ogolnie ciezko bylo wylaczyc ale Darki same sie nie przejda :cf:


  • 3

#152 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2016 - 08:37

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ja już chyba na 6 czy 7 planecie jestem :) mam już wszystkie bronie chyba odblokowane, gra się wybornie, Pixelizer to jest :bowdown: miałem nawet jedna walkę z bossem, która była chyba na trailerach, miłe, to to przyjemne, wygląda ciągle wspaniale, ale odpaliłem jednak wersję angielską - można zmienić w trakcie, tak jak ktoś pisał starczy zmienić język w konsoli i w grze sam się zmienia ale nie bedzie pl napisow
  • 0

#153 bartezoo Napisany 21 kwietnia 2016 - 08:39

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

No fajna gra, ale te 30 fpsów boli. 


  • 0

#154 Schrodinger Napisany 21 kwietnia 2016 - 08:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Gra na tych 30 jest mega płynna, jeśli miała by rwać na 60 to wolę jednak tak jak jest teraz. Ale fakt, faktem przy 60 fps to by pewnie urywało dupę.
  • 0

#155 BeSOS Napisany 21 kwietnia 2016 - 09:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Na PS4K sie odpali i problem sir rozwiaze :cf:


  • 0

#156 bartezoo Napisany 21 kwietnia 2016 - 11:09

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Gra na tych 30 jest mega płynna, jeśli miała by rwać na 60 to wolę jednak tak jak jest teraz. Ale fakt, faktem przy 60 fps to by pewnie urywało dupę.

 

No jak gra nie ma dropów to jest płynna lul, ale w każdego Ratcheta grałem w 60fpsach i po prostu dziwnie się czuje grając w nową część, która jest w 30


  • 0

#157 BeSOS Napisany 21 kwietnia 2016 - 11:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

All4One, ten dziwny spin-off ala tower defense i Nexus byly w 30tu a Insomniac juz po premierze Cracka powiedzieli ze to ich ostatnia gra w 60ciu fpsach. Wiadomo ze lepiej by bylo miec te 60 ale powaznie, tutaj jest lepiej niz by sie moglo wydawac imo bo jakos oprawy to wyngradza.


  • 0

#158 bartezoo Napisany 21 kwietnia 2016 - 11:31

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Mówie o tych w które ja grałem nie napisalem, że wszystkie były w 60fpsach. 


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 21 kwietnia 2016 - 11:44

  • 0

#159 Schrodinger Napisany 24 kwietnia 2016 - 22:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Raczecik jest niesamowicie relaksujący, te wszystkie śrubki, odkrywanie złotych śrub, masa broni, zbieranie kart, rozwijanie broni :^^: wspaniała gierka, trzeba będzie uderzyć w platyne


  • 0

#160 Dixi Napisany 25 kwietnia 2016 - 08:23

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Pograłem i ja przez chwilę, dotarłem na razie gdzieś do 3 planety, ale faktycznie gierka jest bardzo przyjemna. Grafika cieszy oko, na ekranie dzieje się całkiem sporo - na Kerwan na przykład wszędzie latają jakieś statki, miasto wygląda cudownie. Podoba mi się humor i opowieści Quarka, który próbuje coś tam oszukiwać i naciągać :)

Zmiany w samej rozgrywce może nie są duże, ale rozwój broni jest trochę ciekawszy no i to zbieranie kart - niby nie wiem do czego to się przydaje, ale zawsze cieszy jak coś wpadnie do plecaka :olo:


  • 0

#161 Schrodinger Napisany 25 kwietnia 2016 - 09:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Jak zbierzesz trzy karty postaci / lokalizacji w rzędzie to zgarniasz lepszy % dropów kart / śrubek, za trzy karty broni możesz ją potem kupić w challange mode które się odblokowuje po przejściu gry


  • 1

#162 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2016 - 12:22

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja spokojnie DS3 kończę i wracam do Ratcheta, idealna zmiana będzie :))) szrot kończysz już, długa jest?
  • 0

#163 Schrodinger Napisany 25 kwietnia 2016 - 12:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

A gdzie tam, myślałem że miałem wszystkie bronie, a to dopiero połowa była ;) ale teraz już chyba jestem w 3/4? Jeśli tak to raczej krótka bedzie :hmmm: 


  • 0

#164 bartezoo Napisany 25 kwietnia 2016 - 13:10

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
No ja wrociłem na deplantizera i to już chyba końcówka jest. Dla mnie idealna długość.
  • 0

#165 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2016 - 13:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Czyli z 8-10h?
  • 0

#166 bartezoo Napisany 25 kwietnia 2016 - 13:40

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Cholera go wie, nie siedze z zegarkiem w łapie, ale coś koło tego będzie
  • 0

#167 Iras Napisany 27 kwietnia 2016 - 21:39

Iras

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 150 Postów:

Robiąc wszystkie zadania i przetrząsając kąty w poszukiwaniu śrubek powinno wyjść może 12 godzin, a lecąc przed siebie i zaliczając tylko cele niezbędne do pchnięcia fabuły spokojnie można zejść poniżej 10. Przy okazji posiłkując się internetem zrobiłem sobie zestawienie planet/lokacji w oryginale i w remake'u.

 

PS2:
 

Planet Veldin - Kyzil Plateau
Planet Novalis - Tobruk Crater
Planet Kerwan - Metropolis
Planet Aridia - Outpost XII
Planet Eudora - Logging Site
Nebula G34 - Blarg Station
Planet Rilgar - Blackwater City
Planet Umbris - Qwark's HQ
Planet Batalia - Fort Krontos
Planet Gaspar - Blarg Depot
Planet Orxon - Kogor Refinery
Planet Pokitaru - Jowai Resort
Planet Hoven - Bomb Factory
Oltanis Orbit - Gemlik Base
Planet Oltanis - Gorda City Ruins
Planet Quartu - Robot Plant
Planet Kalebo III - Gadgetron Site
Veldin Orbit - Drek's Fleet

 

PS4:
 

Veldin
Novalis
Kerwan
Aridia
Nebula G34
Rilgar
Gaspar
Batalia
Pokitaru
Quartu
Kalebo III
Deplanetiser

 

Szczerze mówiąc gry na PS2 nie skończyłem, bo w tamtym czasie wolałem piąty raz ogrywać Jak & Daxter, ale z tego co teraz widzę to nie dość, że planet było znacznie więcej, to na część z nich wracało się po dwa a nawet trzy razy, gdzie aktualnie wracamy tylko na Deplanetiser. Mnie w ten remake grało się zajebiście, ale kolega, który jest fanem serii, nazwał go pociętym i uproszczonym rozczarowaniem.

 

Poza tym chętnie zapytałbym Teda Price'a, dlaczego w wywiadzie na zeszłorocznym PSE łgał o trzech nowych planetach.


Ten post był edytowany przez Iras dnia: 27 kwietnia 2016 - 21:41

  • 0

#168 Schrodinger Napisany 27 kwietnia 2016 - 22:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Jak skończę grę to najpierw wyczyścić plansze a dopiero potem challange mode? 

 

Nie grałem w oryginał, ale tutaj fabuła jest tak idiotyczna że mnie skręca i skipowałem część filmików, w Crack in Time było zdecydowanie lepiej :(


  • 0

#169 Iras Napisany 27 kwietnia 2016 - 22:31

Iras

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 150 Postów:

Możesz pobiegać i pozbierać śmieci, bo powinieneś mieć je teraz zaznaczone na mapie, tylko zanim wskoczysz do challenge mode klepnij jeszcze raz bossa, bo inaczej bronie (chyba tylko ale pewny nie jestem) ci zresetuje do momentu w którym go pokonałeś.


  • 1

#170 Schrodinger Napisany 27 kwietnia 2016 - 22:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

dzięki


  • 0

#171 Schrodinger Napisany 29 kwietnia 2016 - 13:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Wczoraj w nocy skończyłem, jakiś taki niedosyt pozostaje imo. Tzn. Crack in Time było grą lepszą od tej pod każdym względem prócz grafiki. Tutaj czuje się trochę tak jak po ograniu jakiegoś crapa na licencji filmu - które były popularne kilka lat temu. Tyle tylko że tutaj gameplayu nie udało się zjebać i jest zajebisty. Fabuła jest prostacka, bohaterowie nędzni, teksty dla dzieci w podstawówce. Crack wydaje mi się był mroczniejszy, sensowniejszy i lepiej napisany. Pocisnąłem wczoraj brakujące śrubki i karty, zostały mi tylko 3 planety do wyczyszczenia, potem zaczynam chelendż na kodach :olo:


  • 0

#172 BeSOS Napisany 29 kwietnia 2016 - 15:18

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Bo jedynka była słaba więc co miało się zmienić, nieco przebudowali levele i oprawę poprawili ale jednak nadal jest to stara gra w nowych szatach. Już jak gralem w remastery to jedynkę i dwójkę dzieliły lata świetlne.

Crack był boner i to do tego dlugi :banderas: plus dr Nefarious wymiatal :))))))
  • 0

#173 Dixi Napisany 29 kwietnia 2016 - 15:34

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Mogli trochę bardziej pobawić się poziomami, więcej pozmieniać. Ostatni raz w jedynkę grałem ~1.5 roku temu, a łapię się na tym, że jak tylko zobaczę jakąś planszę to zaraz przypomina mi się gdzie są pochowane złote śróbki itp :tak:


  • 0

#174 Schrodinger Napisany 29 kwietnia 2016 - 15:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Jedyn nie grałem na PS2 w Raczeta, ale w zapowiedział czytałem że mieli dołożyć fabuły, sprawić by postaci były lepiej napisane a tu taka wydmuszka pod względem fabuły i historii, ale jasne całą reszta spoko, ale i tak imo za krótko :( w Crack były jeszcze te zajebiste plansze na planetach, ależ to była gierka, powinni ją z Nexusem wydać w remasterze na PS4 to bym ograł ponownie :^^:


  • 0

#175 BeSOS Napisany 29 kwietnia 2016 - 17:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No dziwne że nie wydali remasterow z PS3 :hmmm: Cracka bym oral.
  • 0

#176 Schrodinger Napisany 30 kwietnia 2016 - 00:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Oram Challange Mode bo zostały mi trofiki jedynie za przejście tego trybu i wymaksowanie broni / życia ale kierwa cos tego nie widze. Bronie można lvlowac teraz do 10 lvl, a ja po 3 planetach nawet wszystkich na 5 lvl nie mam, no i kamienie do upgrejdu mimo że wpadają gęsto to zeby wymaksowac wszystkie bronie trzeba calej masy, chyba trzeba bedzie zaczac potem 3 przejście 

 

no i ciągle nie wpadł trofik za tańczenie przez wszystkich wrogów :hmmm:


  • 0

#177 Cola Napisany 30 kwietnia 2016 - 00:14

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

 

 

no i ciągle nie wpadł trofik za tańczenie przez wszystkich wrogów :hmmm:

 

 

Mi wpadl. Urzywales disco na bossach?


  • 0

#178 Schrodinger Napisany 30 kwietnia 2016 - 00:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

nom, 


  • 0

#179 BeSOS Napisany 30 kwietnia 2016 - 12:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Kilka planet za mną więc napiszę swoje wrażenia.
Po pierwsze oprawa tak jak to już było w tym temacie wiele razy pisane jest po prostu niesamowita i moim zdaniem jest to bez wątpienia obok Order najładniejsza gra jaką widziałem na Playstation 4. Naprawdę ciężko jest tutaj się do czegokolwiek przyczepić wszystko jest takie plastyczne i okrągłej pastelowe że aż po prostu ciężko nie uśmiechnąć się patrząc na to co dzieje się na ekranie. Do tego gra jest maksymalnie płynna i przy takim rozpierdolu jaki momentami dzieje się na ekranie nie zwalnia nawet na chwilę albo ja spadków animacji nie zauważyłem.
Gameplay to typowy Ratchet. Jak ktoś grał w poprzednie części To absolutnie nic tutaj go nie zaskoczy a nawet w drugą stronę można mieć odczucie że wszystko to już się robiło tyle razy że daje Nieco mniej radochy niż dawało w poprzednich częściach. Bronie już się zna a ich levelowanie też żadnym odkryciem nie jest. Myślę że tutaj insomniac skupili się po prostu na opanowaniu technologii i przygotowaniu serii do PlayStation 4 i niewątpliwie Jeśli jeszcze zrobią następny o część to tam już Posiadając taką technologię pokuszą się o jakieś nowe pomysły - tutaj ewidentnie spieszyli się na premierę filmu. Nie znaczy to jednak że gra jest jakaś niedorobiona po prostu jest to pierwsza część w Pixarowej oprawie i dla mnie wystarcza. Jak zawsze latanie po planszach i sianie zniszczenia zbieranie balotów które wyglądają lepiej niż kiedykolwiek to mega frajda i właśnie za to kocham ten serial więc pewnie jak przyjadę to za posiedzenia skończę skoro gra jest taka krótka.
  • 1

#180 Schrodinger Napisany 30 kwietnia 2016 - 22:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Wpadł trofik za disco i zgarniecie wszystkich kart  :tak: teraz lecę jak przecinak na jakiejś tam planecie jest fajna miejscówka pod grind więc wpadnie niebawem platyna :)


  • 0



Inne z tagami: