Skocz do zawartości

Folklore


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
80 odpowiedzi na ten temat

#31 Kyo Napisany 31 lipca 2007 - 09:11

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Pierwsza "zachodnia" recenzja 5/10

http://www.eurogamer...rticle_id=80402


To jeszcze recenzja wersji japońskiej, a w dodatku z eurogamer. Eurogamer jest do du*y :P . A tak na serio - słabo, słabiutko, jak na początek. Poczekam jeszcze na recenzje od Gamespot, czy IGN... W Famitsu gra dostała 33/40, czyli tam ocenili ją jako całkiem dobrą grę...
  • 0

#32 ACZ Napisany 31 lipca 2007 - 09:40

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Eurogamer jest do dupy, bo czasami bierze do recek wersje japońskie. Już tak kilka razy było, że bardzo dobrym grom dawał słabe noty tylko dlatego, że recenzowali wersję Japan. Tak było z bodajże z MotorStormem.
  • 0

#33 Danteusz Napisany 10 sierpnia 2007 - 08:30

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Ósemka od CVG
http://www.computera... ... ?id=169080
Uppers:
Stunning looks
At last! Great Sixaxis control
Good variety of folk ids

Downers:
Somewhat linear gameplay
  • 0

#34 Gość__* Napisany 16 sierpnia 2007 - 09:13

Gość__*
  • Goście
trailer
http://www.ps3site.p...re-nowy-trailer
  • 0

#35 117 Napisany 17 sierpnia 2007 - 21:19

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
ogolnie zalozenia ta gra ma dobre i naprawde potrafi przykuc oko, ale zobaczymy jak im to w praktyce wyjdzie...
graficznie na trailerze ssie palke, ale klimat moze byc ciekawy... zobaczymy :)

btw. uwielbiam filmiki z gamevideos... ssa rowno... trzeba czekac az sie sciagnie przynajmniej 60% bo inaczej nici z plynnego ogladania
  • 0

#36 117 Napisany 26 sierpnia 2007 - 14:57

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
po przetestowaniu demka, odrzucilo mnie...kolejna gra na poziomie enchanted arms... zero grywalnosci i polotu z kiepskawa grafika. Next Geny miały oferować swobodę, a ta gra prowadzi mnie waskim korytarzykiem... ogolnie do bani. 5/10 po demku. Jak bedzie z pelna wersja? Nie wiem, po wykreslilem ja z listy zakupow.
  • 0

#37 Ryan Napisany 26 sierpnia 2007 - 17:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie zgodzę się. Grałem na PAX i grafika wygląda ładnie. Może mejscami nieco blada, ale dzięki temu lepiej widać "akcję" na ekranie. Animacja i czary są naprawdę ładne. Nie wiem jak się gameplay sprawdza na dłuższą metę, bo grałem może 10-15 minut, ale gra sprawiała ogólnie pozytywne wrażenie.
  • 0

#38 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2007 - 18:37

Gość__*
  • Goście

Nie zgodzę się. Grałem na PAX i grafika wygląda ładnie. Może mejscami nieco blada, ale dzięki temu lepiej widać "akcję" na ekranie. Animacja i czary są naprawdę ładne. Nie wiem jak się gameplay sprawdza na dłuższą metę, bo grałem może 10-15 minut, ale gra sprawiała ogólnie pozytywne wrażenie.


Też odniosłem pozytywne wrażenie, szczeglnie za klimat, ale tak jak pisałem brakuje dubbingu. Tylko czy nie będzie zbyt monotonna.
  • 0

#39 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2007 - 19:07

Gość__*
  • Goście
mnie się podoba Folklore. fajny patent z z sixasixesem i łapaniem folków.

ta pozycja jest bardzo jap style, plus bardzo ładne efekty świetlne dodają niezłego klimatu. szkoda, że wszystkie kwestie nie są czytane...
  • 0

#40 Gość__* Napisany 28 września 2007 - 20:01

Gość__*
  • Goście
Gra zabija klimatem:D Grafika przyjemna, aczkolwiek bez oczopląsów;D Ja tągrę kupię w szczególności za klimacik;) Mi się kojarzy bardziej z twórczością Miyazakiego(chyba dlatego, że występuję pare "w jego klimacie" potworków:D) :ninjadance: :ninjadance:
  • 0

#41 Gość__* Napisany 03 października 2007 - 20:38

Gość__*
  • Goście
http://ps3.ign.com/a...4/824614p1.html recenzja z IGN, bardzo pochlebna, nie spodziewałem się takiej oceny !
  • 0

#42 ACZ Napisany 03 października 2007 - 20:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Gra rządzi klimatem i bankowo grę zakupię.
  • 0

#43 Kyo Napisany 03 października 2007 - 22:03

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Nieźle, nieźle! Pomyśleć, że to gra od Game Republic, którzy obdarowali świat trochę crapowatym Genji 2 :ninja: . Jeśli kiedyś będę w posiadaniu PS3, to nie omieszkam sprawdzić Folklore.
  • 0

#44 Gość__* Napisany 04 października 2007 - 01:48

Gość__*
  • Goście

http://ps3.ign.com/articles/824/824614p1.html recenzja z IGN, bardzo pochlebna, nie spodziewałem się takiej oceny !

IGN 9.0/10 dla Folklore?!
:ninja:
  • 0

#45 Ryan Napisany 04 października 2007 - 09:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
GT review: 7.2 :clown:
  • 0

#46 Gość__* Napisany 04 października 2007 - 13:33

Gość__*
  • Goście
GT is owned by MS :P
  • 0

#47 rikku100 Napisany 04 października 2007 - 15:41

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Z pewnoscią...
  • 0

#48 ACZ Napisany 10 października 2007 - 15:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Mówiłem, że Folklore się wyciągnie powyżej 75%.
Aktualna średnia wynosi 77%, czyli tyle ile Blue Dragon. Sporo ocen 80% Folklore dostaje. Ogólnie gra warta sprawdzenia.
  • 0

#49 Gość__* Napisany 16 października 2007 - 11:07

Gość__*
  • Goście
I już po premierze.Gra ktoś ,jak się podoba???
Narazie przebrnołem przez prolog i 1 chapter(prawie)-jak dotąd tak sobie.Desing świata,postaci ma klimat,grafika ładna,walka średnia-jak narazie:\.
Bardzo dużą rolę odgrywają złapane folki ot nie masz/pominołeś dalej nie zajdziesz.
Levelowanie jest bardzo powolne i nie ma się na nie żadnego wpływu(pstać).Foliki już można pakować+zebrane duperele.Gra za rączkę nie prowadzi i na początku ciężko się w tym wszystkim połapać,prosta też nie jest.
Jest to bardzo kontrowersyjna gra jednemu się spodoba,drugiego odepchnie no i loadingi mogłyby być krótsze...Ale ja daje jej szansę zobaczymy jak dalej się potoczy :^^: :hmmm:

Ps:No i na bossach trzeba się nieźle namachać co może się podobać lub nie.Mam już swoje lata i jakby ktoś mnie z boku obserwował to by się uśmiał :cooo:
  • 0

#50 Zeus-Nelson Napisany 28 października 2007 - 10:36

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Przegrałem jak na razie może z godzinkę-mi osobiście gra bardzo się podoba :) Faktycznie klimat i design jest ciekawy i nie powtarzalny...Grafika za to nie zachwyca, a system walki-jest imo fajny :ninja: Wolę RPGa z tak niepowtarzalną walką niż kolejne setnego z kolei z identycznym systemem jak reszta :wink: No i w końcu się do czegoś przydają czujniki ruchu :^^:

Na pewno jest to tytuł z najciekawszym pomysłem-designem-klimatem jaki widziałem w ostatnim czasie
  • 0

#51 kamionek Napisany 28 października 2007 - 11:07

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:

No i w końcu się do czegoś przydają czujniki ruchu :^^:


Jak są tutaj wykorzystane?
  • 0

#52 Zeus-Nelson Napisany 28 października 2007 - 14:23

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Jak są tutaj wykorzystane?

Trzeba odpowiednio machać padem podczas łapania kolejnych Folków :wink: I generalnie jest to bardzo fajne rozwiązanie, choć faktycznie podczas "wsysania" Bossów trzeba mieć dobre wyczucie i refleks :ninja:
  • 0

#53 f5k Napisany 20 stycznia 2008 - 23:39

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Już przeszedłem Folklore i moje wrażenie są następujące:
+bardzo dobra fabuła
+klimat przez duże K
+świetne miejscówki
+dobre wykożystanie Sixaxisa
+długi czas gry
+świetna grafika i dobra muzyka
====================
-ciągłe ładowanie
-Vioce acting tylko podczas filmików CGI
-czasem za szybko znikające napisy
-odradzające sie szybko Folki
-ostatni boss jest dość trudny i trzeba sie z nim bardzo męczyć
=======================================
Posumowując Folklore to gra na 8+ no może w porywach na 9-
Nie wiem czemu wiekszość recenzentów zjechała tak gre która jest świetna pomimo tych wad co wymieniłem, dla tych co sie wachają czy kupić gre powiem tak: ściągaj demo gościu i jeśli ci pomimo wad sprawi smaka na gre dzieki klimatowi to kupuj bo sie nie zawiedziesz.
  • 0

#54 Raikoh Napisany 21 stycznia 2008 - 18:31

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Mam chrapkę na tą gre, klimat mi się podoba. Kocham Japonię :kult: i takie klimaty.
Tyle ,że na tym nie zagram. Ech szkoda. Nadal modle się ,że w końcu zobaczę newsa
z informacją o Otogi 3 . Nadzieja .....
  • 0

#55 Gość__* Napisany 26 marca 2008 - 18:33

Gość__*
  • Goście
Przeszedłem wczoraj Folklore i jestem z tej gry zadowolony. Zebrałem wszystkie Folki i podpakowałem każdego na maxa, co zająło mi niedużo ponad 30 godzin, więc długość całkiem OK. Myślałem z początku, że będzie to zadanie bardziej upierdliwe, ale w trakcie okazało się, że wcale nie i przyjemnie było poszwędać się po odwiedzonych już krainach. Jedank trochę archaicznych rozwiązań się pojawiło, jak np. po rozmowie z jakąś postacią ona poprostu znika, zamiast zwyczajnie odejść. Ciągłe loadingi i niemożliwość przenoszenia się bezpośrednio między krainami też trochę irytowała, zwłaszcza, gdy chciało się levelować potworki. Ale historyjka, klimat i szczególnie muzyka bardzo dobre. Grafika bez ochów i achów, ale kilka ładnych miejcówek się znalazło, a niektóre stworzonka też nieźle wyglądały i fajnie się ruszały. Ogólnie bez orgazmu, ale gra dobra, dosyć oryginlana i dziwnie wciągająca. Polecam.
  • 0

#56 f5k Napisany 26 marca 2008 - 19:22

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ja jak przechodziłem Folklore to nie wiedziałem że da sie upgreadować Folki i dopiero podczas ostatniej walki troche zupgreadowałem pare Folków by sie dało przejść Bossa, a całą gre przeszedłem w niecałe 15h.
  • 0

#57 Gość__* Napisany 23 czerwca 2008 - 23:45

Gość__*
  • Goście
dopiero teraz dowiedziałem się, że to gra Okady... O_o

:leci po swój egzemplarz:
  • 0

#58 Gość_Zero_* Napisany 05 lipca 2008 - 22:29

Gość_Zero_*
  • Goście
Właśnie zastanawiam się nad kupnem gry, i w sumie to co dla mnie liczy się najbardziej to znośny system walki + dobra fabuła i fajnie zrealizowane przerywniki filmowe? Znajdę to w Folklore? Chciałem się zapytać co oznacza "ciągłe ładowanie" i czy bardzo to upierdliwe jest :)
  • 0

#59 Gość__* Napisany 05 lipca 2008 - 22:58

Gość__*
  • Goście
a ja mam pytanie o DLC - warto? jest aż 6 game packów, łącznie prawie 5 dych... nie wiem, czy warto (a akurat krucho u mnie z kasą)...
  • 0

#60 f5k Napisany 06 lipca 2008 - 10:28

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Taikun->System walki jest IMO fajny nie narzekałem, fabuła jest bardzo ciekawa i imo bardzo dobra a wspomene że ja też należe do graczy co poszukują w grach światnej fabuły, przerywniki to troche źle wykorzystany pomysł i mi średnio przydadł do gustu. Poprzez określenie "ciągłe ładowanie" miałem na myśli to że za często jak idziemy do innej części wioski to pojawia sie ekran czarny z ikoną loading, to tyle. Moja rada dla ciebie: pobierz demo i tam zobaczysz jak to jest wogóle w grze, bo gra naprawde wciąga jak bagno a klimat to poprostu piękna sprawa.
jsaypray->Ja kupiłem jeden dodatek do Folklore i naprawde ciekawa sprawa bo każdy to nie tylko samo łapanie nowych folków ale mamy 4 questy, po dwa dla obu postaci i dość ciekawe historyjki dotyczące wioski i ich mieszkańców.
  • 0