Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tenchu


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
372 odpowiedzi na ten temat

#1 Kleksandra Napisany 10 września 2006 - 18:17

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Przeglądałm forum i nie znalazłam topicu o tej serii :o
Po dzisiejszym małym maratonie mnie natchnęło, żeby troszkę o tym tytule porozmawiać, bo w sumie na rynku gier co nieco zamieszał :ninja:
Piszcie o swoich odczuciach, co Wam się w serii podobało najbardziej, a co nie. Którą część lubicie i dlaczego ;)


Grałam w "Birth of the Stealth Assassins", "Wrath of Heaven" i "Fatal Shadows". Cóż mogę rzec... Najbardziej podoba mi się chyba 3. Jest skradanie (znak firmowy :D ), troche magii, klimatyczne plansze i muzyka, która nie przeszkadza i bardzo uprzyjemnia granie.
Zdziwiło mnie za to, jak łatwo zdobyć Grand Mastera (nie gram na easy :P ) o_O O ile pamiętam w 2 trzeba się było trochę nagimnastykować, a tu wystarczy tylko porobić parę stealth'ów, nieważne, że Cię ktoś zobaczył o_O Poza tym wredny jest brak możliwości przenoszenia ciał, bo przeciwnicy bardzo lubią się natykać na trupy i nerwowo rozglądać. Z drugiej strony nie są zbyt inteligentni więc daje się wytrzymać XD

Na razie tyle ode mnie ;)
  • 0

#2 vagrant3 Napisany 10 września 2006 - 18:40

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Są chyba topiki o trójce i czwórce ;)
Dziwnie jest u mnie z tą serią. Niby mnie do niej ciągnie, niby ma specyficzny klimat który lubię, ale zadna z części nie wciągnęła mnie na tyle, zeby grę skończyć o_O Wykończenia są za łatwe do założenia i po pewnym czasie po prostu się nudzą (oj, to nie Mahnunt), przeciwnicy to głąby, fabuła jest raczej z tych żałosnych i zupełnie nieinteresujących (naprawde przy każdym podejściu staram sie wczuć i zaineresować, ale po prostu nie mogę), a levele zamknięte są męczące - klaustrofobiczne :blah: Lubię sobie zagrać od czasu do czasu, ale gra jest zwyczajnie nudna i irytująca przez brak check pointów na levelach... mógłby być choć jeden przed walką z bossem a po 30-40 minutowym szlajaniu się po planszy i precyzyjnym wykańczaniu wszystkich :/ Najbardziej podoba mi się trójka, a intro z jedynki rozwala ;]
  • 0

#3 Kleksandra Napisany 10 września 2006 - 19:28

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Są chyba topiki o trójce i czwórce ;)

O 4 na pewno ale nie o całej serii :D

brak check pointów na levelach

Zgadzam się to jest lipa. W początkowych misjach zupełnie nie przeszkadza ale później bywa zmorą :/

Co do fabuły... Prawdę pisząc za dużej VAGi (XD) do niej nigdy w tej serii nie przywiązywałam. W 2 chyba najbardziej, teraz już mniej... Sęk chyba w tym, że po prostu najbardziej lubię wycinać w pień tych głupoli :ninjadance:
  • 0

#4 Kyo Napisany 10 września 2006 - 19:40

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Uwielbiam tę serię. A część pierwsza to moje absolutne nr. 1 jeśli chodzi o gry w ogóle:ninja:. KLIMAT, MUZYKA(soundtrack to po prostu arcydzieło), bohaterowie, grywalność i niekończąca się żywotność. W Tenchu:Stealth Assasins gram od ośmiu lat do dziś. Była to moja pierwsza gra na moją pierwszą, własną konsolę. Od niej zaczęło się moje zainteresowanie Krajem Kwitnącej Wiśni...

Grałam w "Birth of the Stealth Assassins", "Wrath of Heaven" i "Fatal Shadows".


Koniecznie sprawdź część pierwszą. IMO deklasuje wszystkie inne części. Warto w nią zagrać, choćby miało się ją wygrzebać spod ziemi :ninja:.

fabuła jest raczej z tych żałosnych i zupełnie nieinteresujących


Ja wiem? Żałosna fabuła była, ale w trójce. Część pierwsza i druga miała się pod tym względem nieźle. Nie MGS'owo, ale miała swoje momenty, a i była wielowątkowa :ninja:. Aha, absolutnie genialne było zakończenie pierwszej części. Mistrzostwo świata, do dziś pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiło. Pierwszy raz jakaś gra wywołała we mnie smutek...

BTW w części pierwszej kilka wątków uległo cenzurze. Zniknął też znak "Manji", czyli sauwastyka (misja szósta opowiada o klanie zwiącym się Manji). Oczywiście z wiadomych względów...

a intro z jedynki rozwala ;]


O tak :ninja: ! Pamiętam, jak pierwszy raz je zobaczyłem. Ten klimat... Mimo wszystko jednak moim zdaniem najlepsze intro było w części drugiej...

BTW od kiedy za serię wzieli się nowi twórcy (K2), jej poziom IMO nieco podupadł... Zwłaszcza, jeśli chodzi o fabułę, jak i ostatnio także muzykę (ścieżkę do Fatal Shadows robił już kto inny... I to słychać :/).
  • 0

#5 vagrant3 Napisany 10 września 2006 - 20:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

po prostu najbardziej lubię wycinać w pień tych głupoli :ninjadance:

O tak :D Do tego Tenchu się nadaje wyśmienicie, ale szybko mnie to nudzi ;)

Ja wiem? Żałosna fabuła była, ale w trójce. Część pierwsza i druga miała się pod tym względem nieźle. Nie MGS'owo, ale miała swoje momenty, a i była wielowątkowa :ninja: .

Hmm słabo pamiętam fabułę jedynki (to tez była jedna z moich pierwszych gier na PSXa, ale od zamierzchłych czasów w nią nie grałem :oops: )... Trzeba będzie zagrać :ninjadance:
  • 0

#6 Gość__* Napisany 10 września 2006 - 20:28

Gość__*
  • Goście
Ja zacialem sie kiedys w T3 na 3 zdaje sie levelu Rikimaru (taka jaskinia z dziurami) i tak mnie to wkur***lo ze wykasowalem sejwy a gre sprzedalem :) A tenchu2 kochalem... :D Jeszce kiedys zagram w 3.
  • 0

#7 Shinigami Napisany 10 września 2006 - 20:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Seria Tenchu wymiata. Wiadomo, Tenchu 1 to jedna z trzech gier które wprowadziły do życia skradanki. Świetny klimat, muza itp. Osobiście najbardziej lubie 1 i 3 ze względu na mistycyzm i magię. Tenchu 3 przeszedłem wielokrotnie zaliczając wszystkie misje u wszystkich na Grand Master (wyjątkiem jest Tesshu u którego kilku mi brakuje). Świetny patent z uczeniem się zdolności, wspaniały coop. Jedyną jego wadą jest mała ilość misji (tylko 7). Do tego mamy także Versus który sam w sobie nie jest zbytnio ciekawy, ale po wprowadzeniu pewnych zasad nabiera rumieńców :D No i do tego możemy grać Onikage :twisted: Tenchu roxior :ninjadance:
  • 0

#8 Kyo Napisany 10 września 2006 - 21:52

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Osobiście najbardziej lubie 1 i 3 ze względu na mistycyzm i magię.


Gdyby właśnie tych dwóch rzeczy(a także muzyki podczas wykonywania misji) nie brakowało w Tenchu 2, uważałbym ją za część równie dobrą co jedynka. A tak stawiam ją na drugim miejscu.

BTW http://www.tenchu.de pewnie znacie? Jeśli nie, to polecam. Naprawdę przefachowa stronka dotycząca tej serii. Polecam zwłaszcza sprawdzić biografie bohaterów. Sporo się można z nich dowiedzieć (choćby o szlachetnym pochodzeniu Rikimaru).
  • 0

#9 Lady Luck Napisany 11 września 2006 - 15:06

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Moim ukochanym Tenchu jest Dwójka :^^: Fakt, w porównaniu do reszty jest w innym klimacie (przede wszystkim brak magii), ale...
Zacznijmy od tego, że T2 było moim pierwszym Tenchu i nie wiedziałam nawet, że w pierwszym była magia jako taka. Potem zagrałam w Fatal Shadows i zdziwko :blah: Ok, Ayame wygląda ślicznie, stealthy też są fachowo wyanimowane, lektorzy też odwalili dobrą robotę, ale.... kurde, jakiś Janko Muzykant w czerwonej kiecce i sandałkach i dziwactwa, których w T2 nie było :o I to tragiczne sterowanie :sciana: I brak Rikimaru :/ Potem dopiero (ha, tydzień temu XD) było T1, w którym sterowanie jakoś mi nie pasowało (ale nie bójta żaby, jeszcze zaoram tę grę yo 8) ) i przerzucenie na T3, w które cioram intensywnie (scenariusz Rikimaru zrobiony, teraz tylko dokończyć Ayame i poznać Tesshu :] ). I też bardzo mi się podoba :) Najbardziej klimatyczny jest cmentarz (matko, przechodzenie tej misji pierwszy raz bez odpowiedniego ostrza... :trup: Dosłownie skichana byłam XD) i misja w świątyni Buddy (muzyka rox :) )
Openingi miogę poukładać następująco:
1) Zdecydowanie T2, muzyka i sceny są po prostu wyśmienite. Ending też wymiata :^^:
2) Muzycznie T4, ale wizualnie chyba T1
3) Muzycznie i wizualnie T3, chociaż Ayame wygląda obrzydliwie :blah:
4) wizualnie T4 (sceny z gry, nawet nie te najciekawsze... :/ ), muzycznie (czytasz to, Vag? :P ) T1.. nie wiem, jakiś słaby ten wałek jak dla mnie... :?
  • 0

#10 Bruce Napisany 11 września 2006 - 21:53

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Jak na razie ukończyłem tylko część drugą , a trzecia czeka na swoją kolei.
Naprawdę miło można spędzić czas skradając się i wykonując kolejne misje. Przyjemna odskocznia od codziennej rzezi . Niepodważalnie rządzi edytor w dwójce i multiplayer w 3. Dwóch ninja na placu boju :ninjadance: No i w trójce jest Tajima "Fly Baby!" :^^:
  • 0

#11 Kyo Napisany 12 września 2006 - 12:11

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

multiplayer w 3. Dwóch ninja na placu boju :ninjadance: No i w trójce jest Tajima "Fly Baby!" :^^:


Dokładnie. Niby na ten multi w recenzjach psioczą, a ja miałem przy nim sporo zabawy :^^:.

BTW obrzydliwie wkurza mnie, iż z intra europejskiej wersji Fatal Shadows wycięli wokal :/ ...
  • 0

#12 Lady Luck Napisany 12 września 2006 - 15:59

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

BTW obrzydliwie wkurza mnie, iż z intra europejskiej wersji Fatal Shadows wycięli wokal :/ ...


No coś ty :o Poważnie? :blah: Czyli już totalnie zwalili opening -_-"

Niepodważalnie rządzi edytor w dwójce


O, tak! Edytor rządzi i rozdziela :ninjadance: Masa zabawy, można siedzieć godzinami i tworzyć, a potem... :^^: Kapitalny pomysł, szkoda, że nie przeszedł dalej (chociaż w następnych częściach byłoby to zapewne dośc trudne).
  • 0

#13 Kleksandra Napisany 12 września 2006 - 18:42

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Gdyby właśnie tych dwóch rzeczy(a także muzyki podczas wykonywania misji) nie brakowało w Tenchu 2, uważałbym ją za część równie dobrą co jedynka.

Ogólnie rzecz biorąc, nic nie mówiąc, przez to skradanie w ciszy i jedynie odgłosach a'la wycie wilka miałam problem tego typu, że za bardzo się wczuwałam - pojawiał się wykrzyknik w trójkącie i bicie serca=> Kleksowatej serducho zaczynało walić :o :cojest: LL miała niezła pompę jak wtedy grałam XD Ale po jakimś czasie przywykłam i wycinałam paskudztwa zawodowo 8)

BTW obrzydliwie wkurza mnie, iż z intra europejskiej wersji Fatal Shadows wycięli wokal :/

Masakra. Wokal japoński raz lubię, raz nie - różnie z tym bywa ale jeśli chodzi o openingi tej serii, to dodaje im klimatu :^^:
  • 0

#14 vagrant3 Napisany 12 września 2006 - 19:16

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

ale jeśli chodzi o openingi tej serii, to dodaje im klimatu

Powiedz jeszcze, że najlepszy, najklimatyczniejszy i najfajnieszy muzycznie opening ma T1 to... :pijak: :^^:
  • 0

#15 Kyo Napisany 12 września 2006 - 21:58

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Masakra. Wokal japoński raz lubię, raz nie - różnie z tym bywa ale jeśli chodzi o openingi tej serii, to dodaje im klimatu


Fakt. Utwory otwierające są doprawdy świetne :) . Swoją drogą, opening'i do T1 i T2 nie były śpiewane po japońsku, lecz w hausie(tak się to powinno odmieniać?).

A co do braku muzyki w dwójce... Cóż, początkowo mnie to mocno wnerwiało, ale dało się przywyknąć. Gdyby jednak w tle leciały jakieś kawałki na poziomie tych z jedynki... :ninja:
  • 0

#16 Gość__* Napisany 12 września 2006 - 22:19

Gość__*
  • Goście
Najlepsza jest dwójka :] Najpierw też grałem w T2 - podobało mi się jak cholera - pamiętam, że spędzałem miesiące na robieniu wszystkiego na GM. Potem zagrałem w jedynkę i nawet nie chciało mi się jej kończyć - jakieś nędznawe zombiaki, potworki, magia, mistycyzm - bleee - nie moje klimaty. W 3 podobnie, chociaż misje są ciekawsze trochę (za to fabuła biednawa) - wkurza mnie jednak, że postacie się tak garbią jakoś - dziwnie to wygląda choć idzie się przyzwyczaić. No i właśnie nie wiem - kompletnie nie czuję 1 i 3 - jakoś lokacje nie są tak fajnie zaprojektowane jak te w 2 i jakoś po prostu mniej mnie ciągnie żeby przechodzić sobie np 3 po raz 4 (bo grałem już 3 razy było nie było) podczas gdy T2 kończyłem razów conajmniej kilkanaście i nie znudziło mi się. Nie wiem jakie jest FS bo jeszcze nie grałem - pewnie się zapoznam wkrótce i się zobaczy.

Klimat jednak gierki mają przefachowy i jeśli chodzi o gry w klimatach ninja/samuraje to zamiatają na całej linii a tuż za nimi Way of the Samurai ^^
  • 0

#17 Kyo Napisany 13 września 2006 - 12:14

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Klimat jednak gierki mają przefachowy i jeśli chodzi o gry w klimatach ninja/samuraje to zamiatają na całej linii a tuż za nimi Way of the Samurai ^^


No, no, dokładnie :^^: !

jakieś nędznawe zombiaki


Nie było zombiaków w jedynce :P (czepiam się szczegółów, wiem).


No i właśnie nie wiem - kompletnie nie czuję 1 i 3 - jakoś lokacje nie są tak fajnie zaprojektowane


Co do jedynki to się nie zgadzam (:P), ale jeśli chodzi o trójkę... Fakt. Lokacje są takie sobie, głównie ze względu na to, że są albo w miarę otwarte i małe(w T1 były znacznie większe, a co dopiero w T2) albo zamknięte i do bólu liniowe. Fajny był bambusowy las i świątynia. Reszta jakaś średnia(choć i tak klimat miały), a Forteca Tenrai'a to już porażka na całej linii...

BTW powinni byli wydać Tenchu:Return From Darkness na ps2. Znacznie lepsza wersja T3 na X'a...

Nie wiem jakie jest FS bo jeszcze nie grałem - pewnie się zapoznam wkrótce i się zobaczy.


Co do FS to osobiście mam mieszane uczucia. Myślę jednak, że skoro podobała Ci sie w miarę realistyczna dwójka, to i FS powinno Ci przypaść do gustu (przynajmniej jeśli chodzi o klimat). Aha, fabuły FS nie ma w połowie tak dobrej, jak dwójka.
  • 0

#18 Lady Luck Napisany 13 września 2006 - 19:27

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Aha, fabuły FS nie ma w połowie tak dobrej, jak dwójka.


Fabularnie FS jest między T1 i T3, czy jakoś tak. Fakt, jest więcej realizmu, pomysł nawet niezły (zapowiadało się naprawdę ciekawie- zdrada w wiosce ninja itp :ninja: ), a skończyło się... marnie... :? Niby było to składne, ale mimo wszystko średnie...
  • 0

#19 leon Napisany 13 września 2006 - 19:46

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Oki może tak: nie grałem w żadną część Tenchu. Ale chciałbym zagrć :). Chyba to odpowiednie miejsce więc pytam : Czy warto inwestować w Tenchu: Wrath of Heaven ?
Czy ktoś może mi jasno wymienić z jego punktu widzenia wady i zalety tej produkcji ?
Czy może lepsze jest Tenchu: Return from Darkness na x'a ?
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
  • 0

#20 Lady Luck Napisany 13 września 2006 - 20:00

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Czy warto inwestować w Tenchu: Wrath of Heaven ?


Tak.

Czy ktoś może mi jasno wymienić z jego punktu widzenia wady i zalety tej produkcji ?


Wady: generalnie średniawa fabuła, oczywiście zdradza to i owo z T1 i T2, lokacje też nie są zarąbiście wymagające, ale zdarzało mi się zgubić (np. w świątyni oO"), czy znaleźć coś zupełnie przypadkiem. No i kamera z deczka głupieje.

Zalety: kupa dobrej zabawy, ładna grafika, ładnie zrobione lokacje, przyjemna muzyka, klimat

Czy może lepsze jest Tenchu: Return from Darkness na x'a ?


Podobno tak, Kyo ze dwa posty wyżej o tym pisał.
  • 0

#21 Kyo Napisany 13 września 2006 - 20:04

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Czy ktoś może mi jasno wymienić z jego punktu widzenia wady i zalety tej produkcji


Ok, zalety:

- Klimat!
- Muzyka!
- Design postaci!
- Spora żywotność
- Grywalność
- Japoński dubbing!

Wady:

- Gorsza od jedynki i dwójki :P
- Nie za dobra (ale też nie jakoś specjalnie beznadziejna) fabuła, wynikła z kiepskiego tłumaczenia.
- W gruncie rzeczy prostacka rozgrywka.
- AI przeciwników.
- Angielski dubbing.

Coś jeszcze by się znalazło :ninja:

Czy może lepsze jest Tenchu: Return from Darkness na x'a ?


Jest znacznie lepsza. Właściwie możesz wykreślić więszkość wad, które wymieniłem. Poprawie uległ gameplay, dodano nowe miejscówki, filmiki...

Fabularnie FS jest między T1 i T3, czy jakoś tak.


Zgadza się.

Fakt, jest więcej realizmu, pomysł nawet niezły (zapowiadało się naprawdę ciekawie


Zapowiadało się wręcz świetnie. Pamiętam jak czytałem notki dotyczące postaci na tenchu.de . Ich motywacje, historia itp. ... I nic z tego nie trafiło do gry. Nic :/ ...
  • 0

#22 Gość__* Napisany 13 września 2006 - 20:08

Gość__*
  • Goście

Oki może tak: nie grałem w żadną część Tenchu. Ale chciałbym zagrć :). Chyba to odpowiednie miejsce więc pytam : Czy warto inwestować w Tenchu: Wrath of Heaven ?
Czy ktoś może mi jasno wymienić z jego punktu widzenia wady i zalety tej produkcji ?
Czy może lepsze jest Tenchu: Return from Darkness na x'a ?
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.



Tenchu : Return from Darkness to usprawniona konwersja WoH na X'a (dopalona pod wzgledem graficznym + pare dodatkow).

Co do T3 to warto sie nim zainteresowac, plusy to to wszystko za co kochalismy Tenchu : skradanie sie, krecenie misji na grand master i ogolnie "klimat" (slabszy o wiele od T1), fajny jest tryb dla 2 graczy (chociaz duele moga sie znudzic).
Co do minusow to jest ich pare:
- mamy 3 sciezki fabularne dla kazdej postaci, niestety wiekszosc sie pokrywa (tzn. zaliczamy te same etapy zaczynajac od innego miejsca np; walka z bossem).
- Pod wzgledem fabularnym jest tak sobie, jest to bezposrednia kontynuacja T1, pojawiaja sie znani znajomi.
- niektore etapy sa zwyczajnie slabe, beznadziejne, bez klimatu przez co zaliczanie ich bedzie droga przez meke.
- walki z najrozniejszmy badziewiami od zombakow po demony skonczywszy, przez co klimat wiele traci

Jesli chcesz zaczac swoja przygode z Tenchu, to smialo uderzaj. Do tego cena jest w miare niska (69 zl).
  • 0

#23 leon Napisany 13 września 2006 - 20:10

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
Z tego co przeczytałem wynika, że zainwestuję w wersję na xboxa :). Dzięki.
  • 0

#24 Kyo Napisany 13 września 2006 - 20:18

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

-walki z najrozniejszmy badziewiami od zombakow po demony skonczywszy, przez co klimat wiele traci


No cóż, nie będę komentował zombiaków, ale IMO dzięki demonom i to w dodatku japońskim demonom (a nie jakimś cyborgom z Onimushy) Tenchu na klimacie zyskuje. No ale to w sumie
"zależy, jak leży" ;) .
  • 0

#25 Lady Luck Napisany 13 września 2006 - 20:20

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Powtórzę: T3, misja na cmentarzu, scenariusz Ayame, gdzie zombiaków jest TYLE, a zwykłych ludzi tyle, żeby uzbierać "krzaczki"... i NIC, bez odpowiedniego miecza nie można im zrobić, a oni lubią tłuc "bezpardonowo"... Wkręciłam się i normalnie podskakiwałam ze strachu, kiedy ktoś mi wychodził zza rogu z głową przebitą strzałą..... XD
  • 0

#26 Lady Luck Napisany 27 września 2006 - 19:01

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
No dobra, coś mnie tknęło i ruszyłam na nowo Fatal shadows. Fabularnie nadal padaka, ale system prowadzenia postaci nie wk***ia mnie tak, jak podczas ostatniego grania, pewnie T3 mnie przyzwyczaiło do analoga itepe ;)
Ale przeciwnicy nadal w cudowny sposób widzą przez ściany albo z drugiego końca levelu, co jest strasznie irytujące :/
BTW, wie ktoś jak odblokować misję "The Geisha nad a hired blade", czy jakoś tak? ;P



No i na koniec: ten opening po prostu niszczy wszystkie inne :P
  • 0

#27 Kyo Napisany 27 września 2006 - 19:24

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ja muszę za to napisać, że kamera w Fatal Shadows jest jeszcze bardziej spartolona niż w Tenchu 3 :/ . Jest ustawiona nieco zbyt pod kątem, przez co w ogóle nie widać tego, co jest przed postacią.

Aha, levele w FS ogółem bardziej mi się podobały, niż te w T3 (tylko nie od lasu bambusowego i świątyni). IMO powinni byli złączyć te dwie gry w jedną całość, wydać T3 z podwójnymi stealth kill'ami, level'ami zarówno z Return From Darkness, jak i Fatal Shadows, do tego pływanie, przenoszenie zwłok strażników, cztery postacie i do tego mogli byli napisać o wiele lepszy scenariusz. W skrócie - ja bym current-gen'owego Tenchu zrobił lepiej :P .

A intro z Tenchu 2 jest oczywiście najlepsze z serii, IMHO :ninjadance: .
  • 0

#28 Gość__* Napisany 28 września 2006 - 22:11

Gość__*
  • Goście

A intro z Tenchu 2 jest oczywiście najlepsze z serii, IMHO :ninjadance:


True true ^^ Generalnie to intro jest nawet jedne z lepszych jakie w ogóle widziałem obok Soul Blade'owego czy dajmy na to innego FF8 :P
  • 0

#29 Lady Luck Napisany 07 października 2006 - 11:38

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
zabrałam się za pierwsze Tenchu...
Naprawdę przepraszam, ale nie mogę. Za bardzo wku***a mnie sterowanie :? Nie chodzi o krzyżaka, bo lubię grać "na strzałkach", tylko właśnie sam system prowadzenia postaci jest... strasznie już przestarzały i gra mi się za ciężko :? Grafika mi nie przeszkadza, tylko to cholerne sterowanie :sciana:
Niestety- obawiam się, że nie będę miała tyle cierpliwości i pierwszej części nie skończę :/
  • 0

#30 Scorpio Napisany 01 maja 2007 - 20:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Temat dawno nie odświeżany, to może zarzucę mały prewiev do nowego Tenchu. Teoretycznei na X360, ale cicho sza. I tak najlepiej pogadać o nim w porównaniu do poprzednich części :)
http://www.gametrail... ... 5&type=wmv


Na pierwszy rzut oka widać, że zamiast nazwanych postaci tworzymy sami sobie ninjasów. O tyle fajnie, że sporo strojów i możliwości ubiorów, które faktycznei fajnie wyglądają i nadają się do noszenia (w porównaniu do customize z mordobić to postęp nieziemski). Ale anonimowość może wpłynąć na zżycie z bohaterem ... Dopóki nie wyjdzie, że działania są jakie są, bo online będzie ostro wspierany ... Nie wiem jak odnosić się do kilku ludzi online grających. Co-op na pewno będzie ciekawy (dopóki nie trafi do drużyny typowy rozpier... no, psujka :P). Ale i tak czekam na pierwsze filmiki i komentarze samych graczy ...
  • 0