Skocz do zawartości

Zdjęcie

Life is Strange

DONTNOD PS3 PS4 X360 XONE Square Enix

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
292 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2014 - 15:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

17d4b3e6b0ce7f213631c2fd4cd10b56.png

acf93b8f4d1b1f9178056bc459bf5771.jpg

d1f52592379a0ce3a5c9068b193a7784.jpg

Life is strange, wouldn't you agree? It has a funny way of always surprising you, particularly when things happen that you just don't expect. You can change one tiny thing, but the consequences of that miniscule action can potentially lead to catastrophic results…

There has recently been a lot of discussion on the merits and disadvantages of remakes or reboots in games and we here on the Square Enix blog have been keeping a keen eye on your opinions and responding to them where possible. But what if we now announced an entirely new IP in the official Square Enix family? What if this title was wholly different to anything we have ever attempted before, both in gameplay and narrative? What if this title was released digitally as regular episodic content, with each new chapter building and evolving based on the choices you made in previous episodes? What if we now gave all of this a name: Life is Strange?

Max Caulfield has been absent from Arcadia Bay, Oregon for five years now. Upon returning home she discovers that Rachel Amber, a fellow senior at school, has disappeared under mysterious and rather uncomfortable circumstances. While trying to uncover the truth Max reunites with an old friend, Chloe, and makes a startling discovery: Max has the power to rewind time…

Thus begins the story for a game that everyone here at Square Enix has fallen in love with. I know I've mentioned this before, but Life is Strange is something entirely different - we've teamed up with DONTNOD Entertainment (the guys and girls behind 'Remember Me') and they've delivered some amazing stuff. Each and every texture in Life is Strange is a hand drawn work of art and every action enacts a butterfly effect - but with the power to rewind time, what would you change? And would it turn out to be a change for the better or worse?

Life is Strange is set to be released on PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 and PC and is being played by journalists at gamescom this week, so be sure to watch out for their coverage! In the meantime, we'll try out best to keep you updated with news via the blog and the official Life is Strange channels

http://eu.square-eni...ng-life-strange

Nowa gra twórców Remember Me. Wydawcą jest tym razem Square, nie Capcom. Wygląda na to, że Life is Strange będzie się skupiało na mechanice cofania czasu. Spoko, bo ten element w RM jeszcze mi się najbardziej podobał. Mam nadzieje, że wyjdzie z tego lepsza gra niż debiutowy tytuł DONTNOD.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 19:53

  • 0

#2 Shinigami Napisany 11 sierpnia 2014 - 17:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Chętnie pogram, bo Remember Me było fajne w założeniach. Jeśli tylko dopracują gameplay, to może być ciekawie.


  • 0

#3 kostek Napisany 11 sierpnia 2014 - 18:20

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Remember Me ograłem dzięki plusowi i nie żałuję, bo to bardzo przyjemna produkcja. Czekam na więcej informacji. 


  • 0

#4 Kaxi Napisany 11 sierpnia 2014 - 19:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Wstępnie zainteresowanym jestem. Ale w RM nie grałem. Ściągnąłem, ale PS+ mi się skończyło zanim włączyłem  :clown:


  • 0

#5 Shinigami Napisany 11 sierpnia 2014 - 19:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Trzeba płacić.
  • 0

#6 BeSOS Napisany 12 sierpnia 2014 - 08:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Gra sie nie sprzeda przez tytul; ktokolwiek nie w temacie wogole zwroci na to uwage w zalewie indorow i innych cyfrowek?

 

I szkoda ze past geny bo umieja robic grafe a tak sie zmarnuja...ja tam jestem zawiedziony, liczylem na pelnoprawne nowe IP a nie epizody ;/


  • 0

#7 BeSOS Napisany 13 sierpnia 2014 - 20:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Przyznam ze podoba mi sie to co pokazali (na IGN gameplay jest). Wyglada nieco komiksowo ale jest klimat i troche gry QD przypomina.
  • 0

#8 ACZ Napisany 13 sierpnia 2014 - 20:34

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

no interfejs w wiekszosci zerżniety od QD:

 


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 13 sierpnia 2014 - 20:35

  • 0

#9 Dixi Napisany 17 grudnia 2014 - 15:28

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Zwiastun:

 

 

Premiera 1 epizodu 30 stycznia.

Cena tak jak w przypadku Telltale. 3.99£ za jeden odcinek i 15.99£ za cały sezon.


  • 0

#10 Chewie Napisany 17 grudnia 2014 - 17:15

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Jak będzie strawny gejplej to może być fajna emo gra, Remember Me było straszną kupą pod tym względem. 


  • 1

#11 Inuki Napisany 17 grudnia 2014 - 18:04

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

Dla mnie "Remember Me" było bardzo OK; fakt, początek gejmplejowo był beznadziejny, ale gdzieś tak pod koniec 3 rozdziału, gdy już odblokowało się co nieco i można było tworzyć naprawdę fajne kombinacje, walka stawała się przyjemnością. Co do "Life is Strange", to fabularnie może być ciekawie, graficznie jest słabiej niż w przypadku RM (takie mam wrażenie), a o gejmpleju właściwie nic nie wiadomo, oprócz tego, że mamy cofać czas. Zagrać zagram, ale pewnie dopiero jak całość będzie na płytkach, bo gier w odcinkach nie lubię.


  • 0

#12 Dixi Napisany 30 stycznia 2015 - 08:05

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Zapowiada się całkiem niezła gierka. Trzeba będzie kiedyś zagrać :tak:

Recki pierwszego epizodu:

 

Examiner - 5/5

PlayStation Lifestyle - 9.5/10

Hardcore Gamer - 4.5/5

Destructoid - 8.5/10

HobbyConsolas ES - 8.5/10

PSU - 8.5/10

Game Informer - 8.5/10

Trusted Reviews - 8/10

Polygon - 8/10

GameReactor UK - 8/10

Gamespot - 7/10


  • 0

#13 BeSOS Napisany 30 stycznia 2015 - 08:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Zapowiada się całkiem niezła gierka. Trzeba będzie kiedyś zagrać :tak:

Recki pierwszego epizodu:

 

Examiner - 5/5

PlayStation Lifestyle - 9.5/10

Hardcore Gamer - 4.5/5

Destructoid - 8.5/10

HobbyConsolas ES - 8.5/10

PSU - 8.5/10

Game Informer - 8.5/10

Trusted Reviews - 8/10

Polygon - 8/10

GameReactor UK - 8/10

Gamespot - 7/10

 

 

nie 'kiedys' tylko teraz  - wyszlo cos dobrego to warto wesprzec zanim zaleja nas kolejne klony CODow etc...tym bardziej ze cenowo jest bardzo przystepnie.


  • 0

#14 MaxVarEmreis Napisany 30 stycznia 2015 - 10:17

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:


 

 

nie 'kiedys' tylko teraz 

 

Kodzik na Steam już mam.

Po Remember Me mają moje pełne wsparcie.


  • 0

#15 DanteTDH Napisany 30 stycznia 2015 - 11:39

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Trial zassany na PS4. Sprawdzę i jak wejdzie bez wazeliny to... poczekam na komplet odcinków, bo nie lubię wisieć w growej przestrzeni, czekając na ciąg dalszy serialu.


  • 1

#16 Dixi Napisany 30 stycznia 2015 - 13:45

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

U mnie to samo. Kupię gierkę jak wyjdzie cały sezon :)


  • 0

#17 DanteTDH Napisany 30 stycznia 2015 - 17:58

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:

Hmmm... nie do końca wiem co napisać o moim pierwszym kontakcie z tym tytułem. Graficznie i stylistycznie to dokładnie to, czego się spodziewałem - na mnie robi wrażenie i to mi wystarczy. Sam mechanizm gry zdecydowanie bardziej mi pasuje, niż dosyć mocno ograniczony Walking Dead - bliżej tej grze sterowaniu i interfejsowi do Beyond: Two Souls, niż grze o zombie. 

 

Po trialu nie mogę napisać za dużo, jednak nie jestem do końca przekonany, czy chcę to kupić i zagrać. Mam nadzieję, że ustalone z góry postępowanie postaci w grze to tylko wina wbudowanego samouczka i że w pełniaku wolność będzie miała o wiele większy zakres. Pomedytuję nad tym dziś i zobaczę, czy skuszę się na ten tytuł.

 

Jakby to kogokolwiek interesowało;) 


  • 1

#18 ACZ Napisany 30 stycznia 2015 - 18:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

launch trailer:


  • 0

#19 MaxVarEmreis Napisany 30 stycznia 2015 - 23:25

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Skończyłem :)

 

Steam pokazuje 3h. Jeśli kolejne epizody będą miały podobną długość, to super.

Absolutnym mistrzostwem w tej grze jest muzyka. Idealnie pasuje to klimatu i flow. I jest zwyczajnie dobra, ot tak do słuchania. Wybrali kapitalne kawałki.

Bohaterka jest sympatyczna i nie odpycha. Ot, zwyczajna dziewczyna z kłopotami na miarę osiemnastolatki. Fajnie zdubbingowana. Może popada w archetyp ( jak i cała reszta plejady), ale mi to nie przeszkadzało.

Ciężko powiedzieć coś o wątku głównym, bo dopiero zaczynamy wszystko poznawać, ale historia jest raczej z gatunku tych z Gone Home. Czyli bardziej kameralne podejście, bardziej osobiste. To samo tyczy się całego tempa gry. Nie ma jakiegoś paska czasu na podjęcie decyzji jak w seriach Telltale, przez co nie mamy wrażenia, że coś nas goni i musimy gnać do przodu. Rewolucji w systemie podejmowania decyzji nie ma i jest to mniej więcej przeniesione od konkurencji. Z tym, że zabawy z czasem pozwalają mniej więcej poznać konsekwencje swoich wyborów i ewentualnie je zmienić jeśli nam nie pasują. Ogólnie cały system zabawy z czasem jest bardzo prostu i szału nie robi, choć pełnia swoją rolę (jak system związany z dialogami i rozwiązywaniem prostych "zagadek").

Graficznie jest bardzo fajnie. Ma się wrażenie jakby wszystko było malowane pastelami. Styl trochę komiksowy. Wydaje mi się, że wygląda to lepiej niż gry Telltale. Lipsync za to tragiczny, muszą nad tym popracować zdecydowanie.

 

Zapowiada się fajnie, czekam do marca na kolejny epizod. Lubie takie historie.

 

 

Tutaj playlista z muzyczką z gry

https://www.youtube....y_0hVB2hHhKYC2W


  • 9

#20 lukaszSA Napisany 31 stycznia 2015 - 16:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

:ok:

 

Pobrałem triala i mi się spodobało. Trzeba będzie kupić. Epizody będą jakoś cyklicznie wydawać, czy będzie kupa jak u Telltale?


  • 0

#21 ACZ Napisany 31 stycznia 2015 - 16:50

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Dontnod to nie gówniane Telltale żeby odwalało fuszerkę.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 31 stycznia 2015 - 17:41

  • 2

#22 michalmarek77 Napisany 31 stycznia 2015 - 16:55

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:
Ja cholernie chce zagrać ale chyba poczekam na calosc. Mam dość (swietnych) gier poszarpanych w odbiorze przez ich epizodycznosc...
  • 0

#23 twilitekid Napisany 31 stycznia 2015 - 17:44

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Zagrałem w triala. Wcześniej za bardzo się tym nie interesowałem, bo że "szokujonca tematyka!!11", że interaktywny film, ale za darmo można sprawdzić. No i spodobało mi się. Nie wiedziałem, że ma się to kręcić wokół fotograficznych tematów, a to +1 do fajności. Poczekam na dobre promo za cały sezon. Albo na pół-darmoszkę w HB ;]


Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 31 stycznia 2015 - 17:44

  • 0

#24 MaxVarEmreis Napisany 31 stycznia 2015 - 19:40

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Epizody będą jakoś cyklicznie wydawać, czy będzie kupa jak u Telltale?

Co około 6 tygodni. Kolejny epiozod ma się pojawić w marcu.

 

Poczekam na dobre promo za cały sezon. Albo na pół-darmoszkę w HB ;]

45zł za cały sezon valve-ceo-gabe-newell1.jpg


  • 0

#25 BeSOS Napisany 31 stycznia 2015 - 19:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja kupie na bank tylko chyba oczekam na calosc.
  • 0

#26 MaxVarEmreis Napisany 31 stycznia 2015 - 19:48

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Ja kupie na bank tylko chyba oczekam na calosc.

Pewnie gdyby nie okazyjna cena też bym czekał na całość.

 

Na końcu gry mamy podsumowanie naszych decyzji, na wzór gier Telltale. Z tym, że są tam wyszczególnione właściwie wszystkie nasze decyzji i możemy je porównać do znajomych (jak i ogółu). Do tych statystyk możemy też wejść w każdej chwili z menu.


 


  • 0

#27 lukaszSA Napisany 31 stycznia 2015 - 22:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ja kupie na bank tylko chyba oczekam na calosc.

 

 

 

nie 'kiedys' tylko teraz  - wyszlo cos dobrego to warto wesprzec zanim zaleja nas kolejne klony CODow etc...tym bardziej ze cenowo jest bardzo przystepnie.

 

 

;)

 

Ja się właśnie waham. Kurde, 6 tygodni to sporo. 1 tydzień czekania na kolejny odcinek w tradycyjnym serialups ma sens, bo jest to odpowiedni czas na przyswojenie tego co było i rozważanie o tym, co może być dalej. Po miesiącu pewnie już bym wszystko zapomniał i stracił emocjonalne przywiązanie do historii.

 

Walking Deady łykałem po 1 odcinku dziennie. Chyba bym nie wytrzymał takiego czekania


  • 0

#28 Kradziej Napisany 31 stycznia 2015 - 22:25

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Gra idealnie wpasowująca się w moje tęczowe gusta. Wczoraj kupiłem, zaraz odpalam.
  • 0

#29 Kradziej Napisany 01 lutego 2015 - 02:09

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Łukasz, ja wszystkie te gry od Telltale ogrywam na bieżąco jak wychodzą i nawet jeśli trzeba czekać długo na nowy odcinek to nie zmniejsza to mojego zaangażowania. Ba, czas nawet dodaje tym historiom wagi. Jeśli żadnej z ich gier nie śledziłeś w ten sposób to moim zdaniem warto jakiejś dać szansę ;)
  • 0

#30 Pawlik Napisany 01 lutego 2015 - 11:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

biere! 

 

jak tylko będzie na promocji :cf:


  • 0



Inne z tagami: