Skocz do zawartości

Zdjęcie

Life is Strange

DONTNOD PS3 PS4 X360 XONE Square Enix

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
292 odpowiedzi na ten temat

#241 twilitekid Napisany 03 stycznia 2017 - 17:38

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Ja niedawno przeszedłem całość.

 

Bez spoilerów, ale sugeruję kiedy są twisty:

Spoiler

 

Ogólnie gierka bardzo fajna, lepsze to to niż Heavy Rain czy Until Dawn. Ode mnie 8/10.


Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 03 stycznia 2017 - 17:38

  • 0

#242 banerski Napisany 04 stycznia 2017 - 16:15

banerski

    Pikachu

  • Narybek
  • 62 Postów:
Wydaje mi sie, że sa na płycie.
Niezauważyłem, żeby coś sie ściagało.
Jak jes
  • 0

#243 banerski Napisany 04 stycznia 2017 - 16:21

banerski

    Pikachu

  • Narybek
  • 62 Postów:
Wydaje mi sie, że sa na płycie.
Menu gry szuka tylko dodatkow (ad-on content) w sklepie.
Jeżeli jest inaczej prosze poprawic:-)

Dobra gra, akurat jestem po obejrzeniu Miasteczka Twin Peaks I kiedy przechodziłem piaty rozdział była wichura za oknem wiec +100 do klimatu.
  • 0

#244 Pico Napisany 06 stycznia 2017 - 19:39

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Zarwałem ostatnią nockę (położyłem się o 3:30), by ukończyć całość. I cóż mogę rzec? Aż szkoda, że się skończyło, po tych 20-25 h, tak się wkręciłem :).
 
Do plusów na pewno zaliczę:
+ główne postaci - reszta była w większości całkiem ok, choć grupa ta była raczej stereotypowa, wyciągnięta z amerykańskich filmów i seriali,
+ świat gry - bardzo, bardzo mi się podobało, wciągnąłem się w klimat tej produkcji, w historię, przywiązałem się do bohaterek. Wsiąknąłem tak mocno zapewne dlatego, że było to takie skumulowanie "Miasteczka Twin Peaks", "Przystanku Alaska" czy też książek S. Kinga. A wszystko to mi mocno robi :). No i te wszystkie plakaty, dokumenty, rachunki, ulotki, wszystko co można czytać i co uzupełnia świat przedstawiony - wszystko robiło jeszcze mocniej!
+ muzyka! Och, jakże była idealnie dopasowana, totalny majstersztyk pod tym względem!
+ cofanie czasu, które daje nam pozorny bufor bezpieczeństwa, daje nam przewagę i sporo wiedzy nt. rozmówcy czy wydarzeń. Bezpieczeństwo jest pozorne, albowiem gdy już coś wybierzemy, to nie wiemy jak to się odbije w przyszłości. A zdarzyć potrafią się bardzo ciekawe rzeczy, to wszystko dzięki naprawdę dobrze napisanemu scenariuszowi,
+ twisty fabularne - trochę ich jest, niewiele jest bardzo mocnych, no ale historia Max dzięki temu przykuwa do pada. Rzadko miewa się tu sytuacje, że nic ciekawego się nie dzieje. Cały czas coś :),
+ grafika, która jest ciekawie rozwiązana, tak jakby kolory były rozmyte, pastelowe. Pasuje to mocno do całości.
 
Nie jest to giereczka idealna, ponieważ:
- lip sync jest słaby, czasami dramatyczny... momentami postaci w ogóle nie poruszają ustami, gdy wymawiają jakieś słowa ;o. Może to wybijać z immersji,
- dla niektórych będą to kluczowe wybory (gdy scena się zatrzymuje, obraz się lekko buja, jest specyficzna muzyka), ale tutaj nie będę zdradzał dlaczego - jeśli już ktoś dotrze do finału, zobaczy zakończenie, wtedy zrozumie,

- jedno z zakończeń jest jakby przykrótko pokazane. A szkoda, bo w prosty sposób można by było to uzupełnić.
 
Dla mnie osobiście jest to giereczka 10/10, lecz oczywiście nie jest to rzecz idealna. Od razu zaznaczam, że grę traktowałem jako interaktywny serial.
 
W kategorii takich "interaktywnych samograjów", stawiam tę grę na równi z Heavy Rain i tylko odrobinkę wyżej od Until Dawn. Każda z tych gier ma inne zalety i inne wady, twórcy tych trzech gier mogliby się wzajemnie od siebie uczyć :tak:, wtedy następne takie twory będą równie dobre, bądź jeszcze lepsze :).


  • 3

#245 Pico Napisany 07 stycznia 2017 - 11:19

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Odnośnie finału:

Spoiler


W ogóle cała gra to super przeżycie, jarałem się i wciąż się jaram!
emma-stone-excited.gif

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 30 stycznia 2019 - 10:39

  • 2

#246 Bzduras Napisany 07 stycznia 2017 - 12:26

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

W kategorii "samograje interaktywne" LiS wybija się z tłumu stylistyką i ciekawą opowieścią, o


  • 0

#247 Schrodinger Napisany 09 stycznia 2017 - 00:57

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Virginia > LiS
  • 0

#248 narvany Napisany 10 stycznia 2017 - 13:31

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:

A ja odpadłem już po wyjściu na korytarz na początku pierwszego odcinka. Wzdychanie do pana profesora jakoś przeżyłem, ale tej durnej pioseneczki na korytarzu nie i wyłączyłem z zażenowaniem. Cóż, spróbuję się przemóc skoro taka dobra ale będzie mnie to sporo kosztować.


  • 0

#249 Pico Napisany 10 stycznia 2017 - 13:34

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Spróbuj cały odcinek. No ale jak podchodzisz do tej gry, że "durna pioseneczka", to nie wróżę sukcesu.

Ten post był edytowany przez Pico dnia: 10 stycznia 2017 - 13:35

  • 0

#250 Schrodinger Napisany 10 stycznia 2017 - 13:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
narvany sprawdź sobie virginie, w każdym aspekcie lepsze niż LiS :tak: :cf:
  • 0

#251 MonsieurWoland Napisany 10 stycznia 2017 - 14:30

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Mi w LiS nie odpowiadal setting. Za stary jestem na highschool drame.


  • 0

#252 Chewie Napisany 10 stycznia 2017 - 14:50

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

dadersom z forumka się podobało


  • 0

#253 banerski Napisany 14 stycznia 2017 - 23:42

banerski

    Pikachu

  • Narybek
  • 62 Postów:
Gardze klimatami z LiS ale gre przeszedłem z radościa :-)
  • 0

#254 Pico Napisany 14 stycznia 2017 - 23:47

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Ja tam od razu zaakceptowałem ten szkolny, młodzieżowy klimat. Nie wiem co wy tacy uprzedzeni jesteście do tego aspektu gry. Ot, tak wymyślili twórcy, że świat gry będzie zbudowany w takich realiach.
  • 0

#255 banerski Napisany 15 stycznia 2017 - 00:54

banerski

    Pikachu

  • Narybek
  • 62 Postów:
Pokolenie wychowane bez komórki ;-)
  • 0

#256 twilitekid Napisany 15 stycznia 2017 - 09:36

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Pokolenie wychowane bez komórki ;-)

To jak chyba kazdy na tym forum, nie wiem czy jest tu ktos kto ma mniej niz 25 lat.
  • 0

#257 Pico Napisany 15 stycznia 2017 - 11:10

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Pokolenie wychowane bez komórki ;-)

Wiesz, ja mam w tym roku 29 lat - pierwsze, nędzne komórki to miałem w wieku lat... 14? Smartfona w ogóle pierwszego to mam niespełna dwóch lat ;s. A pierwszy komputer to miałem w wieku... 17 lat, lol.

I w gruncie rzeczy to wszystko co powyżej nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o moje zapytanie. Bo ja traktuję świat młodzieży i smartfonów w LiS jako coś, co obserwuję, nie oceniam czy mi się to jakoś bardzo podoba czy wręcz przeciwnie.

Niektórzy jednak od razu mają uprzedzenie, jak Narvany trochę wcześniej, bo go wkurzyła "muzyczka na korytarzu". 10 minut gry i, lol, wyłączył. A później widzę na PSNie... i gra w Symulator Kozy :lol2: :lol2: :lol2:.


Ten post był edytowany przez Pico dnia: 15 stycznia 2017 - 11:12

  • 0

#258 xell Napisany 15 stycznia 2017 - 11:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:

Wiesz, ja mam w tym roku 29 lat - pierwsze, nędzne komórki to miałem w wieku lat... 14? Smartfona w ogóle pierwszego to mam niespełna dwóch lat ;s. A pierwszy komputer to miałem w wieku... 17 lat, lol.

I w gruncie rzeczy to wszystko co powyżej nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o moje zapytanie. Bo ja traktuję świat młodzieży i smartfonów w LiS jako coś, co obserwuję, nie oceniam czy mi się to jakoś bardzo podoba czy wręcz przeciwnie.

Niektórzy jednak od razu mają uprzedzenie, jak Narvany trochę wcześniej, bo go wkurzyła "muzyczka na korytarzu". 10 minut gry i, lol, wyłączył. A później widzę na PSNie... i gra w Symulator Kozy :lol2: :lol2: :lol2:.

Trzy czwarte postu poświęcone na to, że się nie ocenia tego co kręci innych. Wyśmiewa zainteresowania innej osoby w ostatnim zdaniu.

Majstersztyk :kult:
  • 0

#259 Pico Napisany 15 stycznia 2017 - 11:38

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

To nie było wyśmianie, te emotki to było srogie zdziwienie. No nie dziwi Cię to, że dobra/świetna (kwestia gustu) gra jest odsuwana na rzecz Symulatora Kozy? No dla mnie to zdziwienie na poziomie najwyższym. Owszem, niech gra sobie każdy w co chce, no ale jak zobaczyłem to, to miałem taką minę:

q3iCWqE.jpg


  • 0

#260 xell Napisany 15 stycznia 2017 - 12:00

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:
Nie dziwi mnie to, czasami się np. ogląda jakieś szmatławe filmidła zamiast tych obsypywanych nagrodami, bo na to się ma ochotę.
  • 0

#261 Pico Napisany 15 stycznia 2017 - 12:13

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

No ale kurde, nawet szansy praktycznie nie dał LiS :(. Choćby te pierwsze 15-20 minut, do sytuacji w toalecie. Ubolewam :(.


  • 0

#262 lukaszSA Napisany 15 stycznia 2017 - 12:21

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

Nie wiem o co chodzi z komórkami, ale rozumiem, że komuś może się klimat nie spodobać. Dla mnie klimat LiS jest tak samo abstrakcyjny jak Resident Evil czy Paper Mario. 

 

Nie wiem, czy faktycznie tak wygląda życie w szkole, ale nie ma to żadnego znaczenia. Świat gry jest jaki jest i co najważniejsze jest spójny. Nie chciałbym tam zamieszkać, ale zagrać mogę :dunno: 


  • 1

#263 narvany Napisany 15 stycznia 2017 - 21:23

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:

To nie było wyśmianie, te emotki to było srogie zdziwienie. No nie dziwi Cię to, że dobra/świetna (kwestia gustu) gra jest odsuwana na rzecz Symulatora Kozy? No dla mnie to zdziwienie na poziomie najwyższym. Owszem, niech gra sobie każdy w co chce, no ale jak zobaczyłem to, to miałem taką minę:

q3iCWqE.jpg

 

 

Hej, hej, hej powoli. W symulator kozy pograłem jakieś 10 minut, bo gra miała być zabawna, a przypomina Maluch Racer.

 

A LiS nie zostało odłożone na rzecz symulatora kozy tylko przejrzałem inne giereczki i wróciłem do borderlands 2. Nie manipulujmy faktami na swoją korzyść, bo to, że odłożyłem LiS na rzecz symulatora kozy to srogie kłamstwo i dobrze o tym wiesz.

 

I ostatnie primo (ultimo) to LiS mnie nie wkurzyło, ani nawet nie uznałem tej giereczki za słabą, tylko cała otoczka nie jest w moim guście. Może później się rozkręca, ale taka sztampa w postaci zakompleksionej nastolatki, chamskiej bogatej dziewoi i budzącego westchnienia nauczyciela wzbudziły alarm a muzyczka... no cóż...  9ff818a2c3cdbe2362b3c33dec79ad9a.gif

 

 

EDIT: @Schrodinger Virginia już się ściąga. Zobaczymy.  ^_^


Ten post był edytowany przez narvany dnia: 15 stycznia 2017 - 21:27

  • 0

#264 Pico Napisany 15 stycznia 2017 - 23:08

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
No, to przynajmniej zostałeś odpowiednio sprowokowany ;).

Nie uznaję Cię za "gupka-adehadowca", co to działa na zasadzie "tu i teraz!", więc liczę, że dasz grze szansę, przymykając oko na sztampową otoczkę, bo to nie jest esencja tej gry. No i tak piszę i piszę, bo dla mnie to giereczka oh ah 10/10 :).

Nie, nie pracuję dla twórców ani wydawców gry.
  • 0

#265 Bzduras Napisany 16 stycznia 2017 - 05:03

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
LiS to fajna gra, poziom płaczka jest u mnie na średniej krajowej a mimo to nadal uważam, że to najlepiej wydane przeze mnie 50zł w tej generacji giereczek
  • 0

#266 Pico Napisany 20 stycznia 2017 - 21:15

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Season Pass na PSNie obecnie nie 71 zł, a 21! Nic tylko brać! :)
  • 0

#267 Shinigami Napisany 21 stycznia 2017 - 00:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
A kupię.
  • 0

#268 narvany Napisany 22 stycznia 2017 - 00:40

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:

Dobra, żeby nie być gołosłownym ukończyłem pierwszy odcinek. Rzeczywiście, gra się rozkręca, historia nawet intryguje, a i kolejne utwory też wypadają dużo lepiej. Nie chciałoby mi się grać od razu drugiego odcinka, ale co parę dni czemu nie. Cały SP za dwie dyszki więc kupiłem sobie i po skończeniu podzielę się wrażeniami specjalnie dla pico.  ^_^


  • 1

#269 Pico Napisany 24 stycznia 2017 - 05:43

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
Narvany, zawsze w Ciebie wierzyłem! :kocha:
:kwiatek:
  • 0

#270 Pico Napisany 03 lutego 2017 - 23:04

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Widziałem Narv, że już 4. ep dzisiaj grałeś :). Jak wrażenia?


  • 0



Inne z tagami: