Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Ninja Theory PS4 PC XONE Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
223 odpowiedzi na ten temat

#121 bartezoo Napisany 11 sierpnia 2017 - 13:52

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Karwa czemu tego na płycie nie ma :(


Złoż się z kolega na cebule cyfrową i tyle
  • 0

#122 BeSOS Napisany 13 sierpnia 2017 - 08:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jestem po 4h grania. Postanowiłem nie być kurwa i wesprzeć inicjatywę NT bo zawsze to robiłem więc nie będę się srał o o 30 zł przeceny za pół roku a im hajs się przyda na następne tego typu perełki. (Więc Pawlik nie żydz tylko kupuj mendo).

Gierka nieco bardziej przypomina walking symulator z prostymi zagadkami środowiskowymi niż slasher ala Heavenly Sword - walka jest bardzo uproszczona ale też niesamowicie intuicyjna i naturalna - dwa ciosy mieczem, unik, kopnięcie (na tarcze przeciwnika) i blok - tyle. Żadnych specjali czy nawet sekwencji ciosów. Sprawny blok daje możliwość zadania mocniejszego ataku i to tyle. Ale jest coś w tych walkach innego niż w typowych slasherah, czuć że to walka o życie, jest brutalnie i bardziej intymnie. Kamera czasem szaleje ale nie miałem z nią problemu jak dotad bo sterowanie jest bardzo płynne i wystarczy rozwalać przeciwników po kolei a nie lecieć na grupę bo to nie ten typ gry.

Oprawa to poziom gier AAA i momentami zachacza o jakość Uncharted 4 - jest przy tym bardziej realistyczna i mroczna. Bohaterkę lubi się od początku.

Dźwięk - nie będę się produkował, wystarczy zobaczyć ostatni trailer na dźwięku przestrzennym - ciągle słychać głosy szepczące Senui do ucha co potęguje schizy i rozkminka czy to myśli bohaterki czy wspomnienia z przeszłości. Czasem komentują co się dzieje czy nawet pomagają w walce (zajebisty patent z "behind you" :banderas:) - na maksa dodaje to klimatu.

I to tyle, fabuły tu nie ma za wiele, typowa historia o zemście i straconej miłości ale jest to podane jak zawsze u NT z dużą dawką filmowości i zgrabnych emocji. 4h minely nie wiem kiedy.

Jak ktoś lubi takie gry to no brainer a ci szukający rozbudowanego gameplayu i drzewek umiejętności mogą od razu olać bo nawet przecena tej gry im nie uratuje.

Póki co mocne 8 i mam nadzieję że zakończenie będzie z pierdolnieciem :cf:

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 13 sierpnia 2017 - 08:54

  • 8

#123 Pawlik Napisany 13 sierpnia 2017 - 10:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

kupiłem  :olo:


  • 2

#124 BeSOS Napisany 13 sierpnia 2017 - 10:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dobra suka :cf:
  • 1

#125 BeSOS Napisany 13 sierpnia 2017 - 10:27

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zapomniałem o najważniejszym - walki z bosssami to :banderas: dawno tak mnie nie jaraly.
  • 0

#126 DanteTDH Napisany 13 sierpnia 2017 - 11:29

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Ja pierdziele, chyba trzeba posłuchać Jedyna i przestać cebulakować, kupić, wesprzeć. Koleś namawia mnie praktycznie od kilku dni nonstop, chciałem poczekać, ale na co tu czekać?:)
  • 0

#127 Stan Napisany 13 sierpnia 2017 - 11:35

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Jedyn się jara, czuję crapa od razu. Smuteczek. :( 


  • 0

#128 Hellmans Napisany 13 sierpnia 2017 - 11:57

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Wesprę na promo.


  • 0

#129 Woroq Napisany 13 sierpnia 2017 - 19:36

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:

Zapomniałem o najważniejszym - walki z bosssami to :banderas: dawno tak mnie nie jaraly.

Dlaczego walki z bossami Cię tak jarają? Ostatnio grałem znów w BB, dlatego osobiście, walcząc w Hellblade, czuję jakbym grał w Soulsy od Telltale. Choć klimat mają rzeczywiście nieziemski i chyba nie chciałbym aby jakoś inaczej wyglądały. Ale nie jest to najmocniejszy element gry.
  • 0

#130 Kazuo Napisany 13 sierpnia 2017 - 19:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Może kupię do zrzuty na dwie osoby, bo na pewno nie mam zamiaru płacić pełnej ceny za pół-produkt. Wspierać Ninja Theory? Za co, za to, że uwsteczniają się w rozwoju i zamiast tworzyć przepełnione gameplayem, bardzo żywotne produkcje robią teraz symulatory spaceru? Podoba mi się, że mają na tyle kultury, by nie wołać sobie za tę grę 200zł, ale nie zmienia to faktu, że jakościowo zaczynają w moim odczuciu lecieć na łeb i niestety zmierzają w kierunku graczy niedzielnych. Szkoda, bo po DmC liczyłem, że pójdą za ciosem i dowalą kolejną mocną grą. 70 zł mogę dać jeżeli ktoś chce się zrzucić, 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 13 sierpnia 2017 - 19:58

  • 0

#131 Chewie Napisany 13 sierpnia 2017 - 20:41

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Walki z bossami to chyba najgorsza część tej gry. Naparzasz jednym atakiem aż ludek padnie, nie wiesz kiedy bo nie ma paska zdrowia, co by nie było problemem gdyby walka była dobrze zrobiona i miała sens. Trzeba było od razu dać opcję, żeby ich skipować. Za to oprawa audiowizualna i klimat na pewno na plus, jedna z ciekawszych gierek tego roku i godna polecenia za około 20 - 30 zł.


Ten post był edytowany przez Chewie dnia: 13 sierpnia 2017 - 20:42

  • 0

#132 BeSOS Napisany 13 sierpnia 2017 - 22:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Skończyłem. Walki pod koniec już męczą ale gra jest znacznie lepsza w drugiej połowie niż w 1 szej. Skonczenie zajęło mi ok 8h.

Mocne 8 i jedna z najładniejszych gier na PS4 przy tym. Szkoda że gra gry bardziej nie rozbudowali, np walki bo jest to element który najbardziej kuleje.
  • 0

#133 Woroq Napisany 15 sierpnia 2017 - 21:49

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Skończyłem właśnie jedna z najbardziej poruszających growych przygód. Ochłonę parę tygodni i wrócę jeszcze do świata Senui.
Dla mnie to kandydat do GOTY wraz z Nier: Automata.
Nie czytajcie, nie oglądajcie yt - grajcie. Nawet jeśli nie wczujecie się w Senue, ta gra to psychoza prawie jak Silent Hill. Grając w nocy byłem naprawdę przerażony, zwłaszcza w drugiej połowie gry.
Powtórzę- dźwięk to mistrzostwo. Nigdy w życiu nie słyszałem czegoś podobnego. To jest kolejny powód dla fanatyków audio do kupna tej gry.
Polecam, polecam, polecam
  • 4

#134 BeSOS Napisany 15 sierpnia 2017 - 22:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
True gierka narasta na mnie z kazdym dniem coraz bardziej i chce znow wrocic. Gierka niesamowita, pieknie udzwiekowiona, graficznie to true next gen i do tego szalenie oryginalna. Mnie poruszyla, szczegolnie koniec :)

Po dniu od skonczenia daje 9 :cf:
  • 2

#135 Woroq Napisany 15 sierpnia 2017 - 22:30

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
I jeszcze jedno. Tytuł tej gry jest bezpośrednim dziedzictwem "Elektronicznego mordercy", "Szklanej pulapki" i "Wirującego seksu". Hellblade jest z tak głębokiej dupy..., no chyba że jestem debilem i nie rozumiem przekazu. "Senua`s Sacrifice" byłoby bardzo OK, ale Hellblade???? Really??? HELLBLADE???!!!1111
  • 0

#136 Danteusz Napisany 15 sierpnia 2017 - 22:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Brzmi chwytliwie i nawiązuje do Heavenly Sword
  • 0

#137 Godot Napisany 15 sierpnia 2017 - 22:47

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jedyn nołlife ogrywa kolejne ukryte perełki. Musi być moc :lol2:
  • 0

#138 Dixi Napisany 16 sierpnia 2017 - 05:44

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ostatnio obejrzałem jakiś materiał o tej gierce, chyba na kanale tvgry i muszę przyznać, że kopara opada z wrażenia. Wygląda to niesamowicie, a co najlepsze żaden wcześniejszy trailer, nie robił na mnie takiego wrażenia.


  • 0

#139 BeSOS Napisany 16 sierpnia 2017 - 06:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Greg powinienes zagrać, psychoza nie jest ci chyba obca patrząc na twoje posty ostatnio :hihi:
  • 0

#140 Kazuo Napisany 16 sierpnia 2017 - 19:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mówisz, że ta gra zniszczy go bardziej niż własna rodzina?


  • 0

#141 ACZ Napisany 18 sierpnia 2017 - 22:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:

Zmieniono balans walki.

 

Łatka o numerku 1.01 wylądowała na serwerach i jest już dostępna dla posiadaczy PlayStation 4. Poniżej lista zmian:

  • Poprawki w stabilności gry i usunięcie błędu powodującego zamknięcie aplikacji podczas walki z dwoma strażnikami
  • Dodanie rosyjskich napisów
  • Naprawa dźwięku, który czasami był źle zsynchronizowany
  • Poprawiono błędy z rozwiązywanie zagadek i blokowaniem postępów
  • Poprawiono błędy z detekcją kolizji, które sprawiały, że postać wpadała w tekstury
  • Dodano podpowiedzi audio dla ukrytych twarzy
  • Poprawiono synchronizację dźwięku z ruchami ust
  • Poprawki w różnych wersjach językowych
  • Usprawniono balans walki i automatyczne skalowanie życia przeciwników oraz otrzymywanych przez nas obrażeń
  • Zwiększono obrażenia niektórych finiszerów
  • Poprawki trybu fotograficznego i poprawa wyświetlania efektu motion blur

 


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 18 sierpnia 2017 - 22:14

  • 0

#142 Chewie Napisany 29 sierpnia 2017 - 15:42

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

dlaczego to jest w dziale ps4? szukalem z pol godziny

 


  • 0

#143 Juras Napisany 29 sierpnia 2017 - 15:50

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:
Z ciekawości sprawdziłem i mój dziesięcioletni komputer uporał się z tym problemem w:
ea8cbd870a3067ab6d3adf7870e835c7.png

Resztę dopowiedz sobie sam.
  • 0

#144 Danteusz Napisany 29 sierpnia 2017 - 18:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:

dlaczego to jest w dziale ps4? szukalem z pol godziny

Na jakich innych konsolach wychodzi żeby być gdzieś indziej?
  • 0

#145 Eldarion Napisany 29 sierpnia 2017 - 19:01

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

ważne że jest jeden temat, mnie tam wszystko jedno, choć moim zdaniem powinno być w multiplatformach. Temat wałkowany wiele razy i nie ma sensu podejmować go ponownie. Tak po prawdzie jak pada określenie console exclusive to mnie to bardzo cieszy, z drugiej strony trochę bida  by była w dziale, nie wspominając o iksboxowym :olo:


  • 0

#146 Chewie Napisany 29 sierpnia 2017 - 20:51

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

aha czyli nadal tak jest, wydawalo mi sie ze gdzies acz plakal zeby przeniesc bo cos zapowiedzieli na xboksa, a nie tylko pc


  • 0

#147 Pawlik Napisany 06 października 2017 - 15:58

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Pograłem wczoraj z godzinkę i jest klimat, gęsty jak siemasz. Gra wygląda kapitalnie, narracja wciąga, walka mi się podoba, a do tego to udźwiękowienie, poezja. Pocztkowo grałem na kinie domowy, ale żeby czerpać przyjemność musiałem mocno podkręcić dźwięk co niekoniecznie wszystkim w domu pasuje, toteż musiałem przejść na słuchawki i o matko! To była najlepsza rzecz jaką wczoraj zrobiłem, o ile immersja wzrasta grając z tymi głosami prosto w głowie, co za jazda :banderas:


  • 2

#148 BeSOS Napisany 06 października 2017 - 16:22

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Graj w 30 fosach, lepszą grafa.
Kocham tą gierkę!!!!!
  • 0

#149 Chewie Napisany 06 października 2017 - 22:04

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Graj w 30 fosach, lepszą grafa.
Kocham tą gierkę!!!!!

Tę gierkę

 

Ja tam wolę 60 fps i lepszą grafikę razem :)


  • 0

#150 Kazuo Napisany 06 października 2017 - 22:55

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja bym wolał coś z gameplayem. 


  • 1



Inne z tagami: