Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amiga

Amiga

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
225 odpowiedzi na ten temat

#1 Sotaku Napisany 06 lipca 2008 - 16:45

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Nie mogę uwierzyć, że nikt jeszcze nie rozpoczął wątku nt. najlepszego sprzętu jaki kiedykolwiek posiadałem. Jest wątek o demach na Amigę jednak o samej amidze wątku nie ma. Dlatego chciałbym rozpocząć wątek w którym każdy może opisać swoje wspomnienia dotyczące tego komputera i grami na niego. Każdy ma swoje niezapomniane tytuły. Dla mnie przede wszystkim jest to Sensible World of Soccer, ale także Frontier, Breathless, Alien Breed 3d 2, Mortal Kombat II, Civilization, The Settlers, Cannon Fodder, Wing Commander, Moonstone, Dune i Dune 2, Eye of the Beholder 1 i 2, Hired Guns, Lemmings, Benefactor, Flashback, Another World ale i wiele innych mam nadzieję, że inni także przypomną mi tytuły, które wyleciały już z mej starczej pamięci:)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 07 lipca 2008 - 14:30

Gość__*
  • Goście
Dawno, dawno temu, kiedy to przed telewizorem, dumnie leżał jakiś radziecki pegasus, tato przyniósł do domu dziwną, dużą klawiaturę, na której widniał napis:"Amiga 500". O i tak się zaczęła moja przygoda z tym komputerkiem. Grało się w takie tytuły jak: Franko, Cannon Fodder, Superfrog, Lotus, Escape from Colditz i wiele innych.
Aż się łezka w oku kręci..
  • 0

#3 Gość__* Napisany 07 lipca 2008 - 15:22

Gość__*
  • Goście
A moja przygoda z Amisią 600 zaczęła się po ruskiej podróbce Atari 2600 czy jakoś tak :) i po starej poczciwej Atarynce 800 XL hehe , Amiga to było coś. Franko, Cannon Fodder, Superfrog (cudo od mistrzów w tym czasie z Team17), Moonstone , Skidmarks, SF2, Road Rush, który już nigdzie indziej nie był taki jak na AMidze, Lotus i Jaguar, Steel Empire, Desert Strike, Shadow OF the Beast, Hurricane, Assassin (też Team17), Space HUlk no i pierwsze spotaknie z Mortal Kombat 1 i 2 :) tak łezka aż się kręci ... piękne lata , a potem PC 486 DX2 hehe 66 MHz z Turbo :) 4 mb ramu , następnie PSX potem długa przerwa na pare lat PS2 i Gacek , a dzisiaj już tylko PSP i X360 tak tak, oj przeżyło się tą całą ewolucję na własnej skórze hehe

EDIT : Zapomniałem o Fire Force oczywiście. Pięknie się z bazzoki wysadzało wieżyczki i domy i podrzynało gardziołka hehe
  • 0

#4 Sotaku Napisany 07 lipca 2008 - 17:21

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Ja kupiłem sobie po c-64 Amigę 500 z 1 MB Ram za pierwsze zarobione pieniądze, potem dokupiłem do niej dodatkową stację dysków (podstawa przy Mortalu 2 :twisted: ), a następnie dokupiłem 2,5 MB fast ram (które było jakby przedłużeniem Amigi i zgrabnie się z nią komponowało) cały ten sprzęt sprzedałem i kupiłem Amigę 1200 z HD 1,3 GB (praca na kopalni), którego potem dopakowałem kupując Turbo Apollo 40/40 z 16 MB Ram...wtedy to miałem sprzęt!!! Niestety czasy Amigi już się kończyły, ale sprzęcik mam do dzisiaj :twisted: niestety przy podłączeniu Romu 3.1, coś się nie udało i już nie umiem uruchomić sprzętu, a mam do niego nawet sprzęcik, który przyspieszał działanie HD-ków i dawał możliwość uruchomienia HD powyżej 4 GB, których Ami w innym wypadku nie obsługiwała...Chętnie był postawił tego sprzęcika na nogi:)...może ktoś ze Śląska się na tym zna??
  • 0

#5 majed Napisany 28 sierpnia 2008 - 11:29

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Ja bym chętnie pomógł, ale nie jestem oblatany w technikaliach, niestety.

Moja pierwsza Amiga to była 600 (po Atari 2600 i Nintendo 8 bit - kupiłem sobie oryginalną konsolę Ninny, jeszcze sprzed Pegasusów), którą potem zamieniłem na 500 z przełącznikiem pamięci chip/slow. Superfrog wymiatał, a Flashback urywał łby grafiką. Wielkie wrażenie zrobił też na mnie Moonstone, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Curse of Enchantia, kultowe Gobliiins, mega wypaśny graficznie i muzycznie Stardust.

Potem 500 sprzedaliśmy z bratem i za tą kasę kupiliśmy PSXa, który po paru latach również został sprzedany. Gdzieś po drodze GameBoy stary, potem brat kupił PS2, potem ja kupiłem sobie kompa o mocy równej mniej więcej pierwszemu Xboxowi (patrząc na wydajność przy San Andreas), a teraz mam DSa i laptopa, na którym cioram sobie w tytuły z PS3 (Grid i Assassin's Creed w pełnych detalach urywają łby przy samej dupie).

W międzyczasie udało mi się kupić inną Amigę. 1200 w wieżyczce, z twardzielem, CD-ROMem, kartą turbo 040/PPC603e+ i 40 MB ramu, ale niestety sprzęt był wadliwy i nie działał tak jak powinien, więc oddałem go kolesiowi, od którego go kupiłem. A szkoda, bo ten sprzęt miałbym do dziś rozbudowywany.
  • 0

#6 Uuk Napisany 28 sierpnia 2008 - 18:07

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ach, Amiga 500 i wypady z tatą na giełdę po gry - to było coś. Ze 4 lata miałem, gdy zacząłem grać na tym cudeńku, no i zostało do dziś. Niestety, wymieniłem się z kolegą "Amiga za Game Boya" i do dziś trochę żałuję (chociaż wtedy byłem przeszczęśliwy). Cóż, życie :)
  • 0

#7 Sotaku Napisany 29 sierpnia 2008 - 06:37

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Tak...pamiętam stanie w półgodzinnych kolejkach żeby wejść na giełdę, nigdy nie umiałem zrozumieć jakim sposobem tam się mieści tyle ludzi. Jak się już jednak tam było to 2 godziny wyjęte z życiorysu. Trzeba było kupić grę. Zobaczyć czy są gry, które kupimy gdy będziemy mieli kasę, zobaczyć nowy sprzęt...i co bym sobie kupił gdybym wygrał w totka:)
  • 0

#8 Mani Napisany 11 stycznia 2009 - 13:49

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Ja do dziś mam działającą Amige CDTV ... klawy sprzęcik .... nawet dziś potrafi zrobić wrażenie wyglądem. A gry to amiga miała ponadczasowe, przez co bez krzywienia się potrafie przysiąść do Franko czy DOMANa.
  • 0

#9 Sotaku Napisany 23 stycznia 2009 - 11:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Amiga też wznowiła moją miłość do pinballi, grałem w Pinball Dream, Fantasis....zresztą chyba w każdego pinballa grałem, jednak ukoronowaniem był Slam Tilt chyba najlepszy pinball ever...to były czasy:)
  • 0

#10 AVErsiv Napisany 30 maja 2010 - 08:54

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no a moja przygoda z AMIGĄ zaczęła się ... 3 miesiące temu !! tak tak wcześnie gdy ten sprzęt był nowy itd ja miałem długo NESa i atari 65XE potem mega drive no i PC ,potem konsole do grania sie zmieniały na PSX , PS2 i Xboxa PS3 i x360 itd pecet oczywiście też i jakoś amigi nigdy się nie dorobiłem.

I kompletnym przypadkiem właśnie jakieś 3 miechy temu znajomy powiedział że ma zepsutą amige 2000 z monitorem , ogólnie to szukałem sobie zastępczego monitora od amigi bo te są na wymarciu a lepszego do grania w oldskoolowe gry nie miałem !!

Tak więc przyniósł mi ten monitor i tą zepsuta wielgą amige 2000HD , a że jestem w tym temacie chyba dobrze rozeznany ( znaczy sie naprawy PC jako że to w sumie moja praca :P ) to siedziałem aż 20 letni złom odpicowałem na FEST . oczywiście tak mi się spodobał ten komputer że kupiłem sobie A600 i ja też moduję ile wlezie !

Ilość wiedzy jaką przyswoiłem przez te nie całe 3 miesiące jest myślę OGROMNA , i powiem szczerze ciągle mi mało ! czeka na mnie jeszcze amiga 1200 z AGĄ :D i konsolo amiga CD32 obie będę musiał wymodować do bólu .

a no i spec mojej A2000HD :

W a200 mam wszystko oryginalne żadnych nowych gratów itd !
A2000HD ver 6.2 1mb chip ram rom 2.04 i WB 2.1, rozszerzenie pamięci od KUPKE 2mb ( można założyć kości aż do 8mb tyle że ciężko je dostać )
Kontroler dysków RLL i DWA dyski RLL seagate 50mb i NEC 60mb , dwa flopy 3.5" , oryginalny monitor 1084 , jak i klawisze i mysz .
a do tego niezły rodzyn w postaci A2088 czyli sprzętowego emulatora PC XT ! + flop 5.25" stoi na tym dos itd :D


a 600 ciągle moduję więc nie podaje spec :P
  • 0

#11 Sotaku Napisany 30 maja 2010 - 12:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Jeśli wnętrze ciemności jest gdzieś blisko Mordoru (czyli Śląska) to chętnie dałbym Ci pogrzebać w mojej Amidze 1200 Tower z HD 1,3 GB Turbo Apollo 40/40 z 16 MB Ram która dawno temu mi klękła i nie umiem jej postawić na nogi, a bardzo bym chciał...
  • 0

#12 Daddy Napisany 30 maja 2010 - 12:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:
Też miałem Amigę 500 i pamiętam, jak o mało nie zabiłem się w pierwszy dzień jej posiadania. Kupiliśmy w sklepie (ja z ojcem), pani tłumaczy, że aby wyjąć dyskietkę trzeba zresetować konsolę itd. Miałem jedną grę, Lotus 3 (kozak!), wgrywała się z pierwszej dyskietki, potem prosiła o drugą, no to ja resetowałem konsolę i wsadzałem drugą... I nic. Strach :ph34r: Na drugi dzień biegnę do sklepu co jest, to mi dopiero powiedziano, że jak w trakcie ładowania gry się dyskietki zmienia, to się nie resetuje. NIE MOŻNA BYŁO TAK OD RAZU!

A gry to wiadomo, standard już tu wymieniony.
  • 0

#13 Sotaku Napisany 30 maja 2010 - 12:48

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Do Amigi mam największy sentyment...miałem wcześniej kompy, miałem później jednak Przyjaciółka jest mi do dziś najbliższa...teraz mam trochę kaski to bym ją chętnie odrestaurował...
  • 0

#14 Sotaku Napisany 26 sierpnia 2010 - 10:55

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
wspomnień czar...w większość tych gier grałem, niektóre do dziś posiadam...
  • 0

#15 Marbel Napisany 26 sierpnia 2010 - 11:12

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
O widzę, że po latach można odnaleźć na forum ciekawe tematy ;) Miałem Amigę dawno temu, gdzieś w latach 90. To był sprzęt! I tak najlepiej wspominam SWOSa, a miłość do gry została do dziś, ciągle ubolewam, że nikt nie gra po Sieci na XBLA, brat nawet gra ostatnio na netbooku już chyba 4 sezon. To gra, z którą jednoznacznie kojarzy mi się ten sprzęt. Tak, były Settlersy, Cannon Fooder, Mortale, ale SWOS był jeden - no w sumie było kilka Sensible ;)

BTW co do filmu od Deba, nie wiedziałem, że SoMI było na Amidze...
  • 0

#16 Sotaku Napisany 26 sierpnia 2010 - 11:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Oczywiście, że było, ale wtedy mnie przygodówki nie interesowały, co do SWOSA to do dziś jest to dla mnie najlepsza gra ever
  • 0

#17 Gnato Napisany 26 sierpnia 2010 - 12:33

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Też miałem Amigę 500 z rozszerzonym ramem. Mój trzeci komp po Bajtku i Commodore C-64. Pamiętam pierwsze odpalenie jej - wielkie wow, bo dyskietki, kosmiczna technologia, wsadziłem inny dysk niż pierwszy, a, że był to Super Frog to odpaliło mi się intro w postaci filmu animowanego. Z dumnym uśmiechem powiedziałem sobie w duchu "no tak, nowa generacja" :D. Pamiętam dźwięk stacji dysków, która w końcu zaczęła świrować.
Kupa fajnych, kultowych gier. Dobre czasy.
  • 0

#18 Sotaku Napisany 15 października 2010 - 20:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
hehehe najpierw skończyłem Super Frog, a potem kumpel zachwycał się nad demkiem, a ja nie wiedziałem o co mu chodzi, bo przecież nie ma demka...i tak po skończeniu gry zobaczyłem demko początkowe :)
  • 0

#19 simian raticus Napisany 22 października 2010 - 17:48

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
Ile Amiga 500 prądu ciągnie?
  • 0

#20 hubson Napisany 23 października 2010 - 11:02

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Ile Amiga 500 prądu ciągnie?

Z 15-20W.
  • 0

#21 Sotaku Napisany 14 lipca 2012 - 18:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Jak pisałem już w innym temacie trafił do mnie informatyk przyprowadzając swojego syna do mojego i zgadaliśmy się na temat Amigi...chciał żebym mu pokazał co nie tak jest z moim sprzętem i zabrał się do roboty, po jakiś dwóch godzinach system śmigał i okazało się, że płyta główna mi poszła, był to jeden z mych pomysłów na powód awarii więc byłem w posiadaniu drugiej, pozamieniał też kickstarty i inne pierdołki i mam znów na chodzie moją 1200 z turbo apollo z prockiem 040/40mhz i 16MB ram :olo: dysk twardy hula, mam też drugiego, bo kupiłem myśląc że hdd też może być powodem awarii...pierwsza odpalona gra to slamtilt, graficznie się postarzała, ale fun nie mniejszy niż w przeszłości :klaszcze:
  • 0

#22 Razel Napisany 14 lipca 2012 - 19:11

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

...chciał żebym mu pokazał co nie tak jest z moim sprzętem i zabrał się do roboty...


:olo:
  • 2

#23 Sotaku Napisany 14 lipca 2012 - 19:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
:fp:













:clown:
  • 0

#24 Otacon Napisany 17 lipca 2012 - 16:36

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
jakie są najlepsze gry na amigę i czy scena jeszcze jakaś jest?
  • 0

#25 Sotaku Napisany 17 lipca 2012 - 21:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
zależy co kto lubi:
Strategie: Dune 2 ,The Settlers, K-240, Centurion. Civilization, UFO, Syndicate i wiele wiele innych
Zręcznościowe: Mortal 2, SWOS, Slam Tilt, superfrog, soccer kid, Antoter World, Flashback i mnóstwo innych
RPG: Dungeron Master, Hired Guns, Eye of the Beholder, Might and Magic i wiele innych
Przygodowe: Gobliiins, Bloodnet, Heimdall, Dreamweb, Dune itd
Logiczne: Gearworks, Lemmings, Benefactor, Battle Chess
Symulatory: Frontier, Moonfall, Gunship 2000, Tornado, Transarctica

w większość ciężko się dziś gra, ale jako, że mamy renesans przygodówek i platformówek 2d wiele z tytułów z tych gatunków jest zjadliwa i dziś
  • 0

#26 burnstein Napisany 17 lipca 2012 - 21:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
alien breed, chaos engine
  • 0

#27 Sotaku Napisany 17 lipca 2012 - 21:25

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:

alien breed, chaos engine

nie no wymieniać tak z godzinę mogę, a jak poszperam po twardzielu to wiele mi się jeszcze przypomni...była też chyba dodawana do Magazynu Amiga przygodówka o kolesiu który rozwalił sobie amigę i chciał ją naprawić...składała się z krótkich filmików...bardzo mi się podobała mimo prostych środków jakimi została zrobiona, tylko tytułu sobie nie przypomnę :hmmm:
  • 0

#28 kubicz Napisany 18 lipca 2012 - 06:38

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

była też chyba dodawana do Magazynu Amiga przygodówka o kolesiu który rozwalił sobie amigę i chciał ją naprawić...składała się z krótkich filmików...bardzo mi się podobała mimo prostych środków jakimi została zrobiona, tylko tytułu sobie nie przypomnę :hmmm:

Zdrajca
  • 0

#29 Texz Napisany 18 lipca 2012 - 06:53

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:


Jakie kozackie czasy, jeszcze je pamiętam. Zero komórek jedynie domofon. Normalnie powrót do lat z dzieciństwa :olo: Też tak latałem tylko z C64.
  • 0

#30 Sotaku Napisany 18 lipca 2012 - 11:33

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
co tydzień na giełdę się chodziło po jakieś gierki...do dziś mam 400 dyskietek :olo: ciekawe czy jeszcze pójdą :hmmm:
  • 0



Inne z tagami: