Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amiga

Amiga

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
221 odpowiedzi na ten temat

#61 Shin Ryu Napisany 09 września 2012 - 19:17

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:
To może jeszcze ogarnij Body Blows i słabsze Body Blows Galactic :)
  • 0

#62 Sotaku Napisany 09 września 2012 - 19:28

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Już dawno ogarniete, ale nadal obie części sa na hd-ku
  • 0

#63 Otacon Napisany 09 września 2012 - 20:11

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
Wiele gier nie przetrwało próby czasu i wracając do nich poczułeś szok, niedowierzanie a na końcu smutek?
  • 0

#64 torq314 Napisany 09 września 2012 - 20:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Body Blows to jest akurat gra, która juz wtedy miała problem z "próbą czasu", nie wyobrażam sobie tym bardziej grania w to teraz.
  • 0

#65 Godot Napisany 09 września 2012 - 20:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To ta bijatyka rysunkowa? Słabe to było jak diabli. Mortal, a nawet Street Fighter wciągał to nosem

Tak sobie obejrzałem filmik, który ktoś tam wstawił do tematu. No, niektóre gry nawet przetrwały próbę czasu, a takie tytuły jak Cannon Fodder, albo Agony, wyglądają bardzo ładnie nawet teraz. Spokojnie można pograć w kilka platformerów i większość scrollowanych strzelanek. Najgorzej te gry, które miały być w założeniach realistyczne: wszelkiego rodzaju sportówki, wyścigi.
  • 0

#66 Sotaku Napisany 09 września 2012 - 21:42

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Swos nadal wygląda tak dobrze jak wyglądał przy wydaniu, ale już wyścigi to jest porażka...wziąłem Flying High, które to wyścigi były "w pełnym 3D" ale płynność uzyskiwała dopiero przy procesorze 040 za ktory wtedy trzeba było wypłacić 1000 zł (teraz zresztą też)...jak to odpaliłem ostatnio to nie umiałem uwierzyć że sie tym kiedyś podniecałem :P
Body Blows wygląda nie za dobrze, po takim Fightin Spirit to słabo, a po dowolnej bijatyce 2d z czasów dzisiejszych to nie wygląda wcale...
Odpaliłem też Fifę 95...wygląda jak gra o hokeju zawodnicy suną jak na łyżwach :P
  • 0

#67 ACZ Napisany 10 września 2012 - 11:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
pamietam, ze Lionheart mila bardz oladną grafe na amidze, ale nigdy w to nie gralem.
  • 1

#68 Godot Napisany 10 września 2012 - 12:01

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Deb, ja jestem w stanie sobie to wyobrazić. W tym filmiku jest fragment F118 Raptor, grafika w pełnym 3D. I wygląda to ok (zachowując proporcje obv). Wtedy musiało to kopać zady niesamowicie.
  • 0

#69 Sotaku Napisany 10 września 2012 - 12:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:


No to masz :P
Do tego sterowanie jest tak skopane, ze obijasz się z jednej na drugą stronę...

Troche weryfikuje zdanie o wyścigach...te typu skidmarks do dzis dają radę
  • 0

#70 Otacon Napisany 10 września 2012 - 12:41

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
ta ścigałka kiedyś musiała tyrać odbyt :tak: grafika i feeling musiały zrywać skalp a sterowanie na pewno było na tamte czasy akceptowalne
  • 0

#71 Sotaku Napisany 16 września 2012 - 20:48

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Grałem dziś w Cannon Fodder i ta gra do dziś ma ogromną grywalność, godzina mi zleciałem jak z bicza strzelił, jak się dłużej pogra to górka z krzyżami robi wrażenie i człowiek sie stara by Ci którymi sie kieruje najdłużej przetrwali kolejne misje...tak samo miałem w UFO...
  • 0

#72 PiperPL Napisany 17 września 2012 - 10:47

PiperPL

    Toad

  • Narybek
  • 10 Postów:
Amiga to pierwszy sprzęt na jakim grałem, miałem 3 lata jak brat ją dostał na komunie a pierwsza gra to PPhamer. Później był Mortal Kombat 2, Super Frog, Desert Storm, Ruff N Tumble, Toki, Golden Axe itd. Pamiętam że głośno chodziła i nie dało się grać tak żeby nikogo nie pobudzić. Rodzice za kare zamykali dyskietki w pudełku na kluczyk, który się otwierało nożyczkami i te psujące się joysticki, to były czasy.
  • 0

#73 torq314 Napisany 17 września 2012 - 16:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Swos nadal wygląda tak dobrze jak wyglądał przy wydaniu, ale już wyścigi to jest porażka...wziąłem Flying High, które to wyścigi były "w pełnym 3D" ale płynność uzyskiwała dopiero przy procesorze 040 za ktory wtedy trzeba było wypłacić 1000 zł (teraz zresztą też)...jak to odpaliłem ostatnio to nie umiałem uwierzyć że sie tym kiedyś podniecałem :P
Body Blows wygląda nie za dobrze, po takim Fightin Spirit to słabo, a po dowolnej bijatyce 2d z czasów dzisiejszych to nie wygląda wcale...
Odpaliłem też Fifę 95...wygląda jak gra o hokeju zawodnicy suną jak na łyżwach :P


Wyścigi inne to mów co chcesz ale Lotus 3 to akurat do dziś wymiata. Najlepsza gra na amigę.
  • 0

#74 Sotaku Napisany 18 września 2012 - 08:44

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:


Lotus 2 :P
  • 0

#75 Otacon Napisany 18 września 2012 - 13:59

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
lulz taka wielka ta amiga? :o myślałem, że były jak commodore- wszystko w klawiaturze.
  • 0

#76 ACZ Napisany 18 września 2012 - 17:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
w klawaiturze to byly modele 500, 600 i 1200. wyzsze modele mialy obudowy typowo pecetowe. nie wiem jaką Deb ma Amige.
  • 0

#77 Schrodinger Napisany 18 września 2012 - 17:57

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Deb ma chyba 600
  • 0

#78 kubicz Napisany 18 września 2012 - 18:23

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
ma rozbudowana Amige 1200 (tak Czysiu, 1200 tez mogla miec obudowe :P)

Jeśli wnętrze ciemności jest gdzieś blisko Mordoru (czyli Śląska) to chętnie dałbym Ci pogrzebać w mojej Amidze 1200 Tower z HD 1,3 GB Turbo Apollo 40/40 z 16 MB Ram która dawno temu mi klękła i nie umiem jej postawić na nogi, a bardzo bym chciał...


  • 0

#79 Sotaku Napisany 18 września 2012 - 21:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dopiszę tylko, że jest to obudowa Amigowa, nie ma nic wspólnego z pc
  • 0

#80 Razel Napisany 09 października 2012 - 22:07

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
Ściągnąłem z szafy moje amigowe królestwo. Ok 1000 dyskietek + 4 amigi, masa zasilaczy i zewnętrznych napędów, myszek, joysticków...
Trza to chyba wynieść do piwnicy, bo zawala miejsce.
  • 0

#81 Sotaku Napisany 09 października 2012 - 22:10

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Jak ma leżeć to sobie na tym zarób, obecnie działajace Amigi osiągaja fajne ceny :tak:
  • 0

#82 Razel Napisany 09 października 2012 - 22:12

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
Jestem kolekcjonerem, więc nie sprzedam. W piwnicy wyląduje ze względu na zmiany w pokoju, po których nie będzie dla sprzętu w pokoju miejsca.
  • 0

#83 Sotaku Napisany 09 października 2012 - 22:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
To jakie masz te cztery Amigi?
  • 0

#84 Razel Napisany 09 października 2012 - 22:46

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
2x a500 1x a600 i 1x a1200.
  • 0

#85 Sotaku Napisany 10 października 2012 - 07:29

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Jakaś rozbudowa, czy wersje podstawowe? Skoro masz drugą A500 to pewnie jedna nie jest na chodzie, tak?
  • 0

#86 Sotaku Napisany 08 marca 2013 - 19:47

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Ostatnio dziciaczki odkryły amigę i pogrywają na niej w platformówki (soccer kid, Superfrog itd.) w Bombermana od którego sie wszystko zaczęło, ale także pierwszy raz odpaliłem hugo, którego nie wiem na co trzymałem...teraz już wiem :P
  • 0

#87 michalmarek77 Napisany 26 sierpnia 2014 - 11:55

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Jako , ze wywiazala sie lekka dyskusja, miedzy mna a Debem, o amigowych grach, w temacie, w ktorym nie powinna, zakladam watek, o tej komputerowej krolowej gier.

Jesli ktos chce napisac o amigowych grach, wspomnieniach badz amigowych wojenkach, zapraszam.

Postaram sie utrzymywac ten watek przy zyciu, na poczatek wrzuce tutaj 5 giereczke, ktore IMO swietnie obrazuja, czym byl /i nadal jest/ amigowy gaming:

 

1. First Samurai - od tego sie zaczelo wiec niech bedzie i tu, bo fenomenalnie sie do tego nadaje

 

 

 

2. Ruff, n, Tumble

 

 

 

3. Lionheart

 

 

4.Turrican 2

 

 

5. B.C. KID  - aka best version of PC Genjin

 

 

 

 


  • 0

#88 Sotaku Napisany 26 sierpnia 2014 - 12:03

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
podpowiem, że jest już założony temat o Amidze
http://nikogoforum.p...pic/1454-amiga/



First Samurai opad szczeny spowodował u mnie w tej wersji...nadal nie wiem jak oni to zrobili na takim procku z taką grafą i z tą ilością ramu



Ten post był edytowany przez Sotaku dnia: 26 sierpnia 2014 - 12:06

  • 1

#89 michalmarek77 Napisany 26 sierpnia 2014 - 12:18

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Sotaku dnia 26 Sie 2014 - 12:49 napisał:snapback.png

michalmarek77 dnia 26 Sie 2014 - 12:06 napisał:snapback.png

e tam, AGA niby miala mozliwosci, ale znasz chocby jedna gre, moze poza Banshee i SLAM TILT, ktora wykorzystywala by odpowiednio ten chipset ? Konwersje z PC byly biedniutkie , pod wzgledem fpsow, a gry 3d na Ami to byl taki dramat , ze az zal patrzec...
W momencie premiery AGA /A1200/A4k/ Amiga zdychala, i nikt nawet nie staral sie juz pisac topowych gier na ta platforme...Niestety.

Prowo????

Alien Breed 3d i 3d2, Super Stardust, On the Ball, All New World of Lemmings, Big Red Adventure, Capital Punishment, Body Blows (Galactic), Blodnet, Chaos Engine, Burntime, Civilization, Colonization, Galaga Deluxe, Dungeon Master 2, Napalm, Exodus The Last War, Gloom 1,2,3,Reaunion, Rise of the Robots, Subwar 2050, Genetic Spieces, Foundation, Breathless, High Seas Trader, Ishar 1,2,3, Jungle Strike, Lion King, Alladin, Klondike, Lords of the Realm, MYST, Nemac IV, Payback, Pinball Fantasis (Illusions) (wspomniany) Slam Tilt, Super Street Fighter 2 Turbo, Roadkill, THX, XP 8, Ufo Enemy Unknown, OnEscapee, Overkill, Fightin Spirit, Simon the Socerer 1,2, Wing Commander, Sim City 2000, Primal Rage, Beneath a Steel Sky, Super Skidmarks, Star Crusader, Theme Park, Trapped 1,2, Worms DC

a były jeszcze gry nie wykorzystujące kości aga, ale dużo lepiej chodzące na maszynkach z 2 MB Chip i wykorzystujące szybszy procek
Alien Breed 3d i 3d2 - jedynka to pasc, na ktora zal patrzec, 3D2 to chyba na blizzardzie 060 dopiero w miare plynnie dziala...
Super Stardust  - okej, wersja AGA swietna, szczegolnie tunel...Fajnei ze goscie od tego nadal robia gry choc teraz glownie na maszynki Sony jako Hausemarque
On the Ball, All New World of Lemmings, Big Red Adventure,Dungeon Master 2, - marne porty z peceta, really ?
Capital Punishment - nigdy nie zrozumiem fenomenu tego czegos...ani to ladne, ani grywalne...
Chaos Engine - wersja AGA delikatniej ladniejsza. Nie nazwalbym tego w zadnym razie gra wykorzystujaca mozliwosci AGA do ich granic...
Rise of the Robots - sorry, DEB, ale ta gra to dramat, na PC ten dramat przynajmniej byl w SVGA...
Ishar 1,2,3 - wersje AGA ladniejsze, choc i tak ubozsze od wersji pecowych...
Super Street Fighter 2 Turbo - grales w to na Amidze ????? PRzypomne tym co nie grali:
Wing Commander - w 16 kolorach  :fp:  - okej na A1200 czy A3000 chodzil ladnie ale i tak byl jedynie nedzna konwersja z peceta...Nawet wersja ze SNESa/Mega Drive byla lepsza.
Lion King, Alladin, - dam sobie glowe uciac , ze te gry byly tylko w wersjach OCS - obie konwerjami z Mega Drive, choc Aladdin to fenomenalna konwersja, Lion King ze swoim szarpanym scrollingiem , jakby mniej...
Nemac IV, Gloom 1,2,3 - really ? mierny piecowy Blake Stone zjadal te gry bez popity...i plynniej chodzil na marnym 386 sx...
OnEscapee - bardzo fajny amigowy EX. Szkoda , ze tak nieznany.
Sim City 2000, Primal Rage, Beneath a Steel Sky,  Star Crusader, Theme Park - fajne gry, choc nie majace startu do wersji pecetowych.
Napalm <<<<<<<<<Warcraft, C&C...
Foundation<<<<<<<<<Settlers 2
Worms DC - jedna z neilicznych, fenomenalnych gier na maszynki z AGA
Piballe wiadomo - szczegolnie Illusions /choc piec mial extra stol/ i SLAM TILT - dla nich nawet dzis warto miec Amige z AGA :)
 

Tak ja to widze  - byc moze dlatego, ze w okolicach 93-93 ostro szarpalem juz na SNESie /Mega Drive i piecu, wiec mialem porowananie do innych maszyn i nie bylem tak mocno przywiazany do Amigi, by grac na niej we wszystko.

Rdzennie amigowy gry, szczegolnie te z lat 91-92 /choc troche wczesniej i troche pozniej tez sie zdazaly/ to byly perelki, ktore czesto w amigowych wersjach byly superior do wszelkich innych konwersji. Pozniej, niestety, nie bylo juz tak rozowo...


  • 0

#90 Eldarion Napisany 26 sierpnia 2014 - 12:20

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 113 Postów:

c64 , amiga :please:
ja najmilej wspominam

 

tower assault na cd 32 , świetne intro, boska gra , jeden z pierwszych oryginałów, od tamtej pory piraciki odeszły do lamusa


Ten post był edytowany przez Eldarion dnia: 26 sierpnia 2014 - 12:21

  • 0



Inne z tagami: